Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που ζητάς δε γίνεται πουθενά και με κανένα πρόγραμμα. Καμία συσκευή/εφαρμογή δεν μπορεί να στείλει 160 μικρούς και τονισμένους χαρακτήρες, γιατί αυτό είναι περιορισμός δικτύου ;)

 

Και με Nokia Lumia 800 και με όλα τα Nokia s40 που είχα όπως επίσης με nokia 701 και nokia 5800 έστελνα κανονικά μηνύματα 160 χαρακτήρων με μικρούς χαρακτήρες και με τόνους...Επίσης ένας φίλος γνωστός με samsung nexus s με ics και με handcent νομίζω στέλνεί σε μένα κανονικά πάλι με 160 και με μικρά. Με το HTC το συναντάω αυτό πρώτη φορά...

 

Όσο για τα restart έκανα κανονικά και εγώ αναφορά!!!

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε και εγώ έχω πολλά restart μερικές φορές μου έχει κάνει και δύο μαζεμένες σε μία ώρα !

Αναφορά στην HTC κάνετε εσείς ? Εγώ κάνω αλλά δεν βλέπω καμιά διαφορά !

Θα με ενδιέφερε αν ξέρει κάποιος να μας ενημερώσει απο που προέρχεται !

 

Η αναφορά στην HTC δε θα σου διορθώσει κάτι άμεσα, αλλά έμεσα (πιθανόν) κι εν καιρώ.

Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω απο προγραμματισμο λογικα δεν μπορεις να στειλεις με μικρα και τονισμενα 160 χαρακτηρες γιατι αλλαζει η κωδικοποιηση και καθε χαρακτηρας καταλαμβανει περισσοτερα bit, και ξεπερνα πιο γρηγορα τα ορια των byte που μπορει να στειλει ενα SMS Edited by harbov
Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω απο προγραμματισμο λογικα δεν μπορεις να στειλεις με μικρα και τονισμενα 160 χαρακτηρες γιατι αλλαζει η κωδικοποιηση κ καθε χαρακτηρας καταλαμβανει περισσοτερα bit, κ ξεπερνα πιο γρηγορα τα ορια των byte που μπορει να στειλει ενα SMS

 

Πριν λίγο το τσέκαρα με φίλο μου, από nokia e52 μου έστειλε στο htc 1 μήνυμα 160 χαρακτήρων ελληνικά με μικρά και τονισμένα γράμματα...απλά...και εγώ από όσα nokia είχα μπορούσα κανονικά...μόνο στο htc το έχω δει αυτο

 

 

Κάτι άσχετο έχω αγοράσει htc sensation παραεισαγωγής και έχει μόνο menu στα αγγλικά..πως μπορώ να βάλω την επίσημη με τα ελληνικό μενού? τι πρέπει να κάνω και που θα την βρω γνωρίζει κανένας?

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

 

 

Κάτι άσχετο έχω αγοράσει htc sensation παραεισαγωγής και έχει μόνο menu στα αγγλικά..πως μπορώ να βάλω την επίσημη με τα ελληνικό μενού? τι πρέπει να κάνω και που θα την βρω γνωρίζει κανένας?

Βάλε το morelocale 2

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το morelocale 2

 

τι λες τώρα ??? και 2 βδομάδες ήμουν με αγγλικό menu και έτσι απλά έβαλα ελληνικά....νόμιζα ότι πρέπει να αλλάξω rom και να κάνω όλη αυτή την διαδικασία...χίλια ευχαριστώ λειτουργεί άψογα έχω ελληνικά:D

 

Για να βάλεις επίσημη ελληνική rom η διαδικασία είναι δύσκολη? Και αν την βάλεις όταν θα γίνονται updates θα τα χάνει τα ελληνικά?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

τι λες τώρα ??? και 2 βδομάδες ήμουν με αγγλικό menu και έτσι απλά έβαλα ελληνικά....νόμιζα ότι πρέπει να αλλάξω rom και να κάνω όλη αυτή την διαδικασία...χίλια ευχαριστώ λειτουργεί άψογα έχω ελληνικά:D

 

Για να βάλεις επίσημη ελληνική rom η διαδικασία είναι δύσκολη? Και αν την βάλεις όταν θα γίνονται updates θα τα χάνει τα ελληνικά?

 

Από εδώ κατεβάζεις την RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1_Radio_10.56.9035.00U_10.14.90. Αυτή είναι η τελευταία επίσημη νομίζω. Απλά συνδέεις το κινητό στο PC και τρέχεις το .exe.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ κατεβάζεις την RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1_Radio_10.56.9035.00U_10.14.90. Αυτή είναι η τελευταία επίσημη νομίζω. Απλά συνδέεις το κινητό στο PC και τρέχεις το .exe.

 

βασικά στο link που μου έδωσες δεν υπάρχει αυτή η έκδοση

 

Αξίζει να του βάλω την επίσημη ελληνική ρομ ή να αφήσω το morelocale2? θα χάνονται τα ελληνικά με κάθε update?

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

βασικά στο link που μου έδωσες δεν υπάρχει αυτή η έκδοση

 

Αξίζει να του βάλω την επίσημη ελληνική ρομ ή να αφήσω το morelocale2? θα χάνονται τα ελληνικά με κάθε update?

 

Ναι ε; Δηλαδή αν μετρήσεις από την αρχή και φτάσεις στη Νο 13 εσένα θα σου βγάλει κάποια άλλη ή εγώ έχω παραισθήσεις; :mad:

 

Y.Γ.: Παίδες ν' ασχολούμαστε λίγο. Εγώ δε βαρέθηκα να μπω και να ψάξω αυτό που ψάχνεις. Εσύ που το είχες έτοιμο βαρέθηκες απλά να το διαβάσεις λίγο με προσοχή; :angry:

 

Y.Γ.2: Βασικά και για να κλείσω αυτό το θέμα σωστά από μεριάς μου, νομίζω πως η RUU_Pyramid_LE_HTC_Europe_1.73.401.4_Radio_10.58.9035.00U_10.15.9035 πρέπει να είναι η τελευταία επίσημη. Μην περιμένεις να μετρήσω κι αυτή σε ποια σειρά είναι. :rocket:

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο το τσέκαρα με φίλο μου, από nokia e52 μου έστειλε στο htc 1 μήνυμα 160 χαρακτήρων ελληνικά με μικρά και τονισμένα γράμματα...απλά...και εγώ από όσα nokia είχα μπορούσα κανονικά...μόνο στο htc το έχω δει αυτο

 

Ο άλλος το λαμβάνει με κεφαλαία όμως. Τσέκαρε το και θα το δεις. Διαφορετικά χρεώνεται σαν 2 μηνύματα και όχι ένα και ας λαμβάνεις ένα και χωρίς κάποια προειδοποίηση για την χρέωση. Τσέκαρε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος το λαμβάνει με κεφαλαία όμως. Τσέκαρε το και θα το δεις. Διαφορετικά χρεώνεται σαν 2 μηνύματα και όχι ένα και ας λαμβάνεις ένα και χωρίς κάποια προειδοποίηση για την χρέωση. Τσέκαρε και αυτό.

 

Ο άλλος λαμβάνει σε κεφαλαία όταν του στέλνω από το htc, όταν του στέλνω όμως από ένα nokia 2700 classic λαμβάνει με μικρά και όταν γράφω επίσης από το νοκια με μικρά μου δείχνει ότι το 1 μήνυμα έχει περιθώριο 160 χαρακτήρες και το ίδιο γράφει σε αυτόν όταν γράφει πάλι με μικρά ότι 1 μήνυμα είναι 160 χαρακτήρες...στην ουσία όταν στέλνουμε από τα νοκια μας μεταξύ μας λαμβάνουμε και στέλνουμε 160 σε 1 μήνυμα με μικρά. Και δεν είναι μόνο από τα νοκια αλλά και από άλλα κινητά..πιο πρόσφατο παράδειγμα που έιχα που έστελνα μικρούς χαρακτήρες (160) σε 1 μήνυμα ήταν με το lumia 800.

 

Το γεγονός ότι και με την κανονική εφαρμογή της HTC για τα μηνύματα δεν μπορείς να γράψεις και με 160 κεφαλαίους ελληνικούς χαρακτήρες 1 μήνυμα είναι bug??

 

Ναι ε; Δηλαδή αν μετρήσεις από την αρχή και φτάσεις στη Νο 13 εσένα θα σου βγάλει κάποια άλλη ή εγώ έχω παραισθήσεις; :mad:

 

Y.Γ.: Παίδες ν' ασχολούμαστε λίγο. Εγώ δε βαρέθηκα να μπω και να ψάξω αυτό που ψάχνεις. Εσύ που το είχες έτοιμο βαρέθηκες απλά να το διαβάσεις λίγο με προσοχή; :angry:

 

Y.Γ.2: Βασικά και για να κλείσω αυτό το θέμα σωστά από μεριάς μου, νομίζω πως η RUU_Pyramid_LE_HTC_Europe_1.73.401.4_Radio_10.58.9035.00U_10.15.9035 πρέπει να είναι η τελευταία επίσημη. Μην περιμένεις να μετρήσω κι αυτή σε ποια σειρά είναι. :rocket:

 

καλημέρα :) σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες φίλε μου απλά δεν είμαστε όλοι το ίδιο ειδικοί, εγώ έψαχνα για την rom που μου είχες γράψει παραπάνω για αυτό είπα ότι δεν την βρίσκω επειδή είχε και κάτι νούμερα παραπέρα και νόμιζα ότι ήταν κάτι άλλο .

 

Αυτή που μου έστειλες την βρήκα!!

RUU_Pyramid_LE_HTC_Europe_1.73.401.4_Radio_10.58.9035.00U_10.15.9035.02_2_release_220036_signed.exe

Μόλις συνδέσω το κινητό με το usb απλά τρέχω το αρχείο...τώρα αν θα κάνω αργότερα updates κτλ ή όταν μπει η ics θα χαθούν τα ελληνικά και πάλι?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος λαμβάνει σε κεφαλαία όταν του στέλνω από το htc, όταν του στέλνω όμως από ένα nokia 2700 classic λαμβάνει με μικρά και όταν γράφω επίσης από το νοκια με μικρά μου δείχνει ότι το 1 μήνυμα έχει περιθώριο 160 χαρακτήρες και το ίδιο γράφει σε αυτόν όταν γράφει πάλι με μικρά ότι 1 μήνυμα είναι 160 χαρακτήρες...στην ουσία όταν στέλνουμε από τα νοκια μας μεταξύ μας λαμβάνουμε και στέλνουμε 160 σε 1 μήνυμα με μικρά. Και δεν είναι μόνο από τα νοκια αλλά και από άλλα κινητά..πιο πρόσφατο παράδειγμα που έιχα που έστελνα μικρούς χαρακτήρες (160) σε 1 μήνυμα ήταν με το lumia 800.

 

Βάλε το "Handsend SMS" ! Μόνο με αυτό θα μπορελις να στέλνεις κανονικά!!

 

 

Κάτι άσχετο: Μου έπεσε το κινητό απο το κρεβάτι πανο στο χαλί σχετικά απαλά.. απο τότε δεν ξανα άνοιξε... καμίια ιδέα τι μπορεί να έπαθε? :) να το ενχιρίσω λέτε?! :)

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, θα θελα να μου λυσετε μια απορια.

με ποσα GB microSD καρτουλα ερχεται out of the box το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, θα θελα να μου λυσετε μια απορια.

με ποσα GB microSD καρτουλα ερχεται out of the box το κινητο?

Samsung 8GB.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το "Handsend SMS" ! Μόνο με αυτό θα μπορελις να στέλνεις κανονικά!!

 

Στέλνω με το gosms μια χαρά :D

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ κατεβάζεις την RUU_Pyramid_HTC_Europe_1.50.401.1_Radio_10.56.9035.00U_10.14.90. Αυτή είναι η τελευταία επίσημη νομίζω. Απλά συνδέεις το κινητό στο PC και τρέχεις το .exe.

 

Αν και θα γίνω γραφικός μετά από 2 χρόνια στις custom roms, μιας και δεν έχω γυρίσει ποτέ πίσω στις official roms, θα ρωτήσω...

Δηλαδή ενώ είμαι rooted κ με custom rom "φορεμένη" το έχω σε κατάσταση αναμονής συνδέω στο pc στη λειτουργία "htc sync" και τρέχω το .exe ; Και να υποθέσω πως θα το αφήσει rooted αλλά με official rom πια και έτσι θα πάρω μέσο O.T.A. την ICS όταν έρθει η ώρα της;

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση στον ανίδεο... :O

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Αν και θα γίνω γραφικός μετά από 2 χρόνια στις custom roms, μιας και δεν έχω γυρίσει ποτέ πίσω στις official roms, θα ρωτήσω...

Δηλαδή ενώ είμαι rooted κ με custom rom "φορεμένη" το έχω σε κατάσταση αναμονής συνδέω στο pc στη λειτουργία "htc sync" και τρέχω το .exe ; Και να υποθέσω πως θα το αφήσει rooted αλλά με official rom πια και έτσι θα πάρω μέσο O.T.A. την ICS όταν έρθει η ώρα της;

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση στον ανίδεο... :O

 

Με τα τόσα που έχω ακούσει πιστεύω πως δεν θα μείνει rooted..

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Φιλε lan μολις ξαναπερασεις την official rom θα χασεις το root ,πριν απο λιγες μερες εκανα μια πατατα :lol: και δεν ειχα κρατηση back up , ξαναεβαλα την official και μετα ξανα root ;)

Αυτο που παρατηρησα οτι με hard reset δεν χανετε το root

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά σήμερα δοκίμασα στο ΒΤ. Και δεν παίζει. Ούτε ανιχνεύει συσκευές, ούτε ανιχνεύεται!

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα :) σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες φίλε μου απλά δεν είμαστε όλοι το ίδιο ειδικοί, εγώ έψαχνα για την rom που μου είχες γράψει παραπάνω για αυτό είπα ότι δεν την βρίσκω επειδή είχε και κάτι νούμερα παραπέρα και νόμιζα ότι ήταν κάτι άλλο .

 

Αυτή που μου έστειλες την βρήκα!!

RUU_Pyramid_LE_HTC_Europe_1.73.401.4_Radio_10.58.9035.00U_10.15.9035.02_2_release_220036_signed.exe

Μόλις συνδέσω το κινητό με το usb απλά τρέχω το αρχείο...τώρα αν θα κάνω αργότερα updates κτλ ή όταν μπει η ics θα χαθούν τα ελληνικά και πάλι?

Μα η ROM που σου έγραψα παραπάνω, που λες, ήταν η 13η. Δε χρειάζεται να είσαι ειδικός για να βρεις αυτό που σου έκανα αντιγραφή-επικόλληση. Μια χαρά το κατάλαβες απλά δεν το έψαξες. Σήμερα το πρωί απλά προσέθεσα πως άλλη είναι η τελευταία επίσημη. Όχι, θα έχεις κανονικά ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και καμια εβδομαδα αντιμετωπιζω το εξης θεμα το κινητο το χω περιπου 4 μηνες απο vodafone και το προβλημα μου ειναι οτι κλεινει μονο του υπαρχεις κανεις αλλως με αυτο το προβλημα ή υπαρχει καποιος τροπος αντιμετωπισης??

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και καμια εβδομαδα αντιμετωπιζω το εξης θεμα το κινητο το χω περιπου 4 μηνες απο vodafone και το προβλημα μου ειναι οτι κλεινει μονο του υπαρχεις κανεις αλλως με αυτο το προβλημα ή υπαρχει καποιος τροπος αντιμετωπισης??

 

Ευχαριστω

 

Δες τη εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει την τελευταία εβδομάδα και πες το και σε εμάς μπας και βρούμε ποια εφαρμογή ευθύνεται γιατί έχουμε και άλλοι το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος που να πειραματίστηκε με αγορά άλλης μπαταρίας και να έμεινε ευχαριστημένος; Δοκίμασα του evo 3d και δεν έμεινα και ιδιαίτερα ευχαριστημένος, από την άποψη ότι βγάζει περίπου τον ίδιο χρόνο με την εργοστασιακή. Η μόνη διαφορά είναι στη φόρτιση μια και απαιτείται μια ώρα παραπάνω για να ανάψει κίτρινο λαμπάκι. Πολλοί λένε για την anker 1900mah, ωστόσο την έχει δοκιμάσει κανείς;
Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Αδυνατώ να πιστέψω ότι με του evo και 210mAh περισσότερα δεν είδες καλύτερη αυτονομία, αλλά για να το λες εσύ που το έχεις...

Αν δεν ικανοποίησε και αυτή, προσωπικά θα έπαιρνα μόνο την mugen στα 1950mAh. Αλλά και πάλι μην περιμένεις να δει κάτι τρελό από αυτή του evo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...