Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα κατάφερες ρε τελικά; Για την ακρίβεια μέχρι 70 χαρακτήρες μπορείς να στείλεις. Είναι για μένα το σημαντικότερο bug όλων των ICS ROMs. Προς το παρόν λύνεται είτε γράφοντας με αγγλικούς χαρακτήρες είτε με κάποιο άλλο πρόγραμμα όπως έκανες εσύ. ;)

 

Ναί ναί τα καταφέραμε τελικά,είχε αίσιο τέλος η περιπέτεια!!!Χάρης τη βοήθεια τη δικιά σου και του kollatos!!!:D...Όντως πολύ άσχημο bug,κρίμα γιατί η rom πετάει,ας ελπίσουμε να το διορθώσουν τα παιδιά από το xda!!!

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω πάρει παραεισαγωγής και έχω την επίσημη ρομ πάνω 2.3.4 με ελληνικούς χαρακτήρες επίσης μπορώ να γράψω μόνο 70, αυτο συμβαίνει και στα ελληνικά?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, δεν επανέρχεται σε stock κατάσταση αν χρειαστεί να κάνει χρήση της εγγύησης;

 

Αν έχει προβλημα πως θα το επαναφέρει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ΗΤC δεν παίζετε , χάλια, το κινητό το εστηλα στο service σκόνη κάτω από οθόνη . 2 εβδομάδες και ακομα περιμένουν ανταλλακτικό.

 

Φίλε μπορώ να σε ρωτήσω κάτι ? Άμα υπάρχει σκόνη κάτω απο την οθόνη η εγγύηση

καλύπτει την αλλαγή οθόνης ? Για παραεισαγωγής συσκευές ισχύει αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μπορώ να σε ρωτήσω κάτι ? Άμα υπάρχει σκόνη κάτω απο την οθόνη η εγγύηση

καλύπτει την αλλαγή οθόνης ? Για παραεισαγωγής συσκευές ισχύει αυτό ?

 

Αυτό με την σκόνη κάτω από την οθόνη έχει γίνει ο τρόμος για το κινητό... :P

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την σκόνη κάτω από την οθόνη έχει γίνει ο τρόμος για το κινητό... :P

 

Λογικό δεν είναι ρε φίλε τόσα λεφτά δίνεις ! Εμένα είναι σε μία άκρη δεν πολυφαίνεται αλλα αν το καλύπτει η εγγύηση γιατί να μην το αλλάξεις ? Μήπως εσυ γνωρίζεις κάτι για την εγγύηση για την σκόνη ?

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι ρε φίλε τόσα λεφτά δίνεις ! Εμένα είναι σε μία άκρη δεν πολυφαίνεται αλλα αν το καλύπτει η εγγύηση γιατί να μην το αλλάξεις ? Μήπως εσυ γνωρίζεις κάτι για την εγγύηση για την σκόνη ?

 

πόσο καιρό το είχες και σου εμφάνισε σκόνη?? και μένα παραεισαγωγής είναι μιας βδομάδας και κάτι αλλά σκόνη δεν έχω δει.. μου είπαν πάντως από το κατάστημα ότι έχω 2 χρόνια εγγύηση

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι ρε φίλε τόσα λεφτά δίνεις ! Εμένα είναι σε μία άκρη δεν πολυφαίνεται αλλα αν το καλύπτει η εγγύηση γιατί να μην το αλλάξεις ? Μήπως εσυ γνωρίζεις κάτι για την εγγύηση για την σκόνη ?

Στειλε ενα mail στην htc με τον σειριακο αριθμο τις συσκευης και θα σου απαντησουν αν σε καλυπτει η εγγυηση ;)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό το είχες και σου εμφάνισε σκόνη?? και μένα παραεισαγωγής είναι μιας βδομάδας και κάτι αλλά σκόνη δεν έχω δει.. μου είπαν πάντως από το κατάστημα ότι έχω 2 χρόνια εγγύηση

 

Φίλε απο ότι έχω καταλάβει αν εμφανίσει σκόνη θα την έχει απο την πρώτη μέρα δεν την εμφανίζει μετα απο καιρο ! Τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει εγώ ! Εμένα την έχει απο την μέρα που το πήρα !

 

 

Στειλε ενα mail στην htc με τον σειριακο αριθμο τις συσκευης και θα σου απαντησουν αν σε καλυπτει η εγγυηση ;)

 

Που να τους στείλω ρε φίλε στο service ? Θα μου απαντήσουν σίγουρα ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε απο ότι έχω καταλάβει αν εμφανίσει σκόνη θα την έχει απο την πρώτη μέρα δεν την εμφανίζει μετα απο καιρο ! Τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει εγώ ! Εμένα την έχει απο την μέρα που το πήρα !

 

 

 

 

Που να τους στείλω ρε φίλε στο service ? Θα μου απαντήσουν σίγουρα ?

Εδω φιλε μου http://www.htc.com/gr/CS_Mail.aspx

και βεβαια θα σου απαντησουν πιθανων και την ιδια μερα

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μου http://www.htc.com/gr/CS_Mail.aspx

και βεβαια θα σου απαντησουν πιθανων και την ιδια μερα

 

Σε ευχαριστώ φίλε για τη βοήθεια ! Τους έστειλα , μόλις πάρω την απάντηση θα σας πώ αν ισχύει !

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε για τη βοήθεια ! Τους έστειλα , μόλις πάρω την απάντηση θα σας πώ αν ισχύει !

 

Έστειλα και εγώ!! Αν μου απαντήσουν αρνητικά ότι δεν με καλύπτει η εγγύηση θα το πάω πίσω στο κατάστημα

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό το είχες και σου εμφάνισε σκόνη?? και μένα παραεισαγωγής είναι μιας βδομάδας και κάτι αλλά σκόνη δεν έχω δει.. μου είπαν πάντως από το κατάστημα ότι έχω 2 χρόνια εγγύηση

Φίλε απο ότι έχω καταλάβει αν εμφανίσει σκόνη θα την έχει απο την πρώτη μέρα δεν την εμφανίζει μετα απο καιρο ! Τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει εγώ ! Εμένα την έχει απο την μέρα που το πήρα !

 

Εμένα στο τρίμηνο μου εμφάνισε σκόνη πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο τρίμηνο μου εμφάνισε σκόνη πάντως.

 

Πρέπει να είναι ελάχιστα τα προβληματικά μοντέλα

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό και το έχω κάνει και καμία 50αριά φορές... :(

λοιπον εχω δοκιμασει τα παντα στο κινητο του Τασου και δεν καταλαβαινει τιποτα..το πολυ να ανοιξει μεχρι την πρωτη οθονη, οποια κι αν ειναι αυτη, πχ setup page του stock android, ή τη lockscreen του sense σε αλλη ρομ, αλλα τιποτα, κανει reboot. σε bootloader ή recovery δεν κανει απολυτως τιποτα, δουλευει κανονικα. εχω δοκιμασει σκετο φλασαρισμα hboot, radio, recovery, ολοκληρο firmware, ολα τα firmwares, περασα RUU, αλλη sim, χωρις sim, αλλη καρτα μνημης, χωρις καρτα μνημης, αλλα τιποτα..

δε μπορω να καταλαβω/φανταστω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ελάχιστα τα προβληματικά μοντέλα

 

Δε θα το έλεγα. Στο xda υπάρχει σχετικό νήμα και γίνεται ψιλοπανικός (δυστυχώς).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε για τη βοήθεια ! Τους έστειλα , μόλις πάρω την απάντηση θα σας πώ αν ισχύει !

 

Καλημερα παιδια μου απαντησαν και μου ειπαν οτι μπορω να τους το παω !

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ζήτημά σας, έχετε 2 χρόνια εγγύηση από την ημερομηνία αγοράς με την προϋπόθεση ότι έχετε απόδειξη αγοράς από το κατάστημα που να εμφανίζει το κόστος, την ημερομηνία αγοράς και τον σειριακό αριθμό ή το ΙΜΕΙ της συσκευής.

 

Και μένα μου απάντησαν για την εγγύηση για το παραεισαγωγής..

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

ωραια μια χαρα ειστε ,παντως εγω περιπου ενα μηνα που το εχω ιχνος σκονης δεν εχω δει

Αν χρειαστει να πατε στο service και ειστε root & με custom rom θα πρεπει να το επαναφερετε πριν το στειλετε. ;)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξενερώσει με το θέμα με την σκόνη που γράφετε και είχα φτάσει σε σημείο να το ανταλλάξω με to htc radar ή με το lg optimus 2x αλλά τελικά αναθεώρησα θα το κρατήσω είναι πολύ ανώτερο και από τα 2

 

Υπάρχει κάποιο widget που να μπορώ να γυρνάω από 2g σε 3g και αντίστροφα? καθώς επίσης και κάποιο άλλον να ενεργοποιώ και να απενεργοποιώ τα background data?

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο widget που να μπορώ να γυρνάω από 2g σε 3g και αντίστροφα? καθώς επίσης και κάποιο άλλον να ενεργοποιώ και να απενεργοποιώ τα background data?

 

Υπάρχουν πολλά, πχ το beautiful widget έχει και αυτά που ζητάς. Για περισσότερα όμως απευθύνσου στο σχετικό για εφαρμογές θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μου απαντησαν και μου ειπαν οτι μπορω να τους το παω !

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

 

Παιδιά έχω άλλο πρόβλημα ! Εγώ είμαι απο Ηράκλειο Κρήτης και μου είπαν ότι στο Ηράκλειο δεν έχει κάποιο κατάστημα για να παραδώσω την συσκευή θα πρέπει να την στείλω την συσκευή στην Αθήνα μέσω courier ή μέσω κάποιου καταστήματος κινητής τηλεφωνίας αν παρέχουν αυτή την υπηρεσία . Ξέρει κανείς κάτι για αυτό ? Εχει κανεις παρόμοια απάντηση απο την HTC ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχω άλλο πρόβλημα ! Εγώ είμαι απο Ηράκλειο Κρήτης και μου είπαν ότι στο Ηράκλειο δεν έχει κάποιο κατάστημα για να παραδώσω την συσκευή θα πρέπει να την στείλω την συσκευή στην Αθήνα μέσω courier ή μέσω κάποιου καταστήματος κινητής τηλεφωνίας αν παρέχουν αυτή την υπηρεσία . Ξέρει κανείς κάτι για αυτό ? Εχει κανεις παρόμοια απάντηση απο την HTC ?

 

Καλά σου είπαν. Επικοινώνησε με το επίσημο service για να σε κατευθύνει αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...