Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανεις temp root για να μπορεις να τρεξεις μια εφαρμογη που θελει δικαιωματα root και οταν ξαναανοιξεις το κινητο ξανακανεις temp root.εξαλου ποσο συχνα κλεινεις το κινητο
Link to comment
Share on other sites

κανεις temp root για να μπορεις να τρεξεις μια εφαρμογη που θελει δικαιωματα root και οταν ξαναανοιξεις το κινητο ξανακανεις temp root.εξαλου ποσο συχνα κλεινεις το κινητο

 

Μάλιστα δλδ σε πλήρη Root τις συσκευής διαγράφει κανονικά εφαρμογές και μετά από reboot?

Link to comment
Share on other sites

Nαι!

Κι ακόμα κι αν δε γίνεται με το titanium backup μπορείς να το κάνεις και χειροκίνητα ;)

Αλλά όπως είπαμε μόνο με perm-root ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

δλδ μόνο με κανονικό Root σβήνονται απτήν ROM? Και ποιος ο λόγος κάποιος να κάνει temp-root τότε?

 

Για να σβήσεις εφαρμογές από το /system θες s-off. Δεν γίνεται αλλιώς.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι ιδιο με το υπάρχον αλλά σε άλλα χρώματα;

Γιατι αν ειναι ακριβως το ιδιο δε νομιζω οτι αξιζει για τοσα χρηματα!

Εκτος και αν ειναι όλο μεταλικό...

Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Για να σβήσεις εφαρμογές από το /system θες s-off. Δεν γίνεται αλλιώς.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Μάλιστα. Πιστεύω η TeamWin να μας δώσει γρήγορα S-OFF γιατί αν περιμένουμε απτην HTC βλέπω να παίρνει αρκετό χρόνο

 

Ειναι ιδιο με το υπάρχον αλλά σε άλλα χρώματα;

Γιατι αν ειναι ακριβως το ιδιο δε νομιζω οτι αξιζει για τοσα χρηματα!

Εκτος και αν ειναι όλο μεταλικό...

 

Όλο μεταλλικό δεν είναι σίγουρα. Μόνο το μεσαίο περίβλημα είναι όπως το original

Για μένα είναι τζάμπα λεφτά.Αν υπάρχει μόνο καμιά δυνατή πτώση η με τον χρόνο αλιοθεί το υπάρχον τότε θέλει αλλαγή

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει.

 

Παιδιά έχω κάνει temp-root με το tool που δίνει η TeamWin (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1158309)

Βάζω το Titanium Backup Pro και αφού έχω πρόσβαση superuser σβήνω τις εφαρμογές τις Vodafone και και κάποια παιχνίδια που είναι Trial. Όταν όμως κάνω Reboot μου τις ξανά εμφανίζει.

 

Κάποιος τα φώτα του γιατί δεν το ξέρω καλά το Titanium Backup.Να διευκρινίσω είμαι S-ON

 

Δε μπορουν να απεγκατασταθούν οι εφαρμογές με temp-root αλλα μπορεις να χρησιμοποιήσεις αυτη τη μέθοδο : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1150805 για να τις αδρανοποιήσεις μόνιμα έτσι ώστε να μην τρέχουν στο περιθώριο.

Edited by leftheodo
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορουν να απεγκατασταθούν οι εφαρμογές με temp-root αλλα μπορεις να χρησιμοποιήσεις αυτη τη μέθοδο : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1150805 για να τις αδρανοποιήσεις μόνιμα έτσι ώστε να μην τρέχουν στο περιθώριο.

 

Μόλις αυτό έκανα πρίν λίγο με το titanium backup έκανα διακοπη εφαρμογής και στο reboot δεν τις φορτώνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω ακούσει για προβλήματα με την κεραία του wifi ισχύει όντως; Όταν το γέρνεις δεν πιάνει σήμα...
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα φις πριζα για να φορτισω το κινητο με το usb καλωδιο απο την πριζα. Γραφει επανω 1000mA. Υπαρχει προβλημα με την φορτιση του τηλ;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτες ειναι sd, χρειαζεσαι microsd

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αγορασα ενα φις πριζα για να φορτισω το κινητο με το usb καλωδιο απο την πριζα. Γραφει επανω 1000mA. Υπαρχει προβλημα με την φορτιση του τηλ;

 

Τι έξοδο βγάζει σε volt; Αν είναι γενικότερα για κινητές συσκευές λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Συνήθως σε αυτά πάντως καλό είναι να χρησιμοποιούμε τα δικά τους.

 

καλησπερα παιδια.απο ηχο βιντεο σε περιβαλλον με θορυβο πως παει?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3707826#post3707826

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθες δόθηκε Perma-Temp Root απο XDA

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161283

 

Για όποιον θέλει να πειραματιστεί η CPU φτάνει μεχρι 1,8GHZ!!!!:p

Φαντάζομαι σύντομα θα έχουμε S-OFF:cool:

Edited by HTC_FAN
Link to comment
Share on other sites

Τι έξοδο βγάζει σε volt; Αν είναι γενικότερα για κινητές συσκευές λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Συνήθως σε αυτά πάντως καλό είναι να χρησιμοποιούμε τα δικά τους.

 

Κοιτα κ εγω απο αναγκη το πηρα αυτο γιατι ξεχασα τον φορτιστη κ εχω μονο του αυτοκινητου.οποτε με αυτο συνδεω το καλωδιο του φορτ. Αυτοκιν. Κ φορτιζω το κινητο.χθες το βραδυ που το εκανα ολα οκ.voltage output ειναι 5 v dc.ειναι καλα;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κοιτα κ εγω απο αναγκη το πηρα αυτο γιατι ξεχασα τον φορτιστη κ εχω μονο του αυτοκινητου.οποτε με αυτο συνδεω το καλωδιο του φορτ. Αυτοκιν. Κ φορτιζω το κινητο.χθες το βραδυ που το εκανα ολα οκ.voltage output ειναι 5 v dc.ειναι καλα;

 

Καλά είναι.

 

Σε παρακαλώ αν θες προσπάθησε να γράφεις κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας μιας και η μορφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum. Είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι αναφέρεται σε μόλις δύο γραμμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι.

 

Σε παρακαλώ αν θες προσπάθησε να γράφεις κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας μιας και η μορφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum. Είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι αναφέρεται σε μόλις δύο γραμμές.

 

Οκ sorry.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Τη δεύτερη όχι γιατί δεν είναι microSD.

 

Την τελευταία όχι γιατί δεν αναφέρει class και μάλλον είναι class2.

 

Την πρώτη όχι γιατί είναι ακριβή και λιγότερο επώνυμη (βέβαια είναι class6).

 

Συνεπώς...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τη δεύτερη όχι γιατί δεν είναι microSD.

 

Την τελευταία όχι γιατί δεν αναφέρει class και μάλλον είναι class2.

 

Την πρώτη όχι γιατί είναι ακριβή και λιγότερο επώνυμη (βέβαια είναι class6).

 

Συνεπώς...

 

Τελικά η Kingston είναι class 4. Ευχαριστώ πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία νέα έρχονται τον Αύγουστο:D

 

http://www.facebook.com/note.php?note_id=10150305151453084

 

Αναρωτιέμαι τι θα ισχύσει για τα vodafone branded sensations όσον αφορά τον bootloader ...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αναρωτιέμαι τι θα ισχύσει για τα vodafone branded sensations όσον αφορά τον bootloader ...

 

Η πολιτική είναι κοινή. Χρονικά μόνο μπορεί να υπάρξει διαφοροποίηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...