Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S II


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με stock 2.3.4 και root με DooMLoRd's και παγωμα με titanium χαρτες,facebook,yahoo finance τιποτα αλλο, εχω δουλεψει wifi αρκετα για σερφαρισμα αρκετες κλησεις μηνυματα και πλοηγηση νομιζω ειναι πολυ καλα.

 

Οθόνη πόση ώρα? Αυτό μας νοιάζει :) Πάτα πάνω σου γράφει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

4 ωρες και 40 λεπτα:O

 

Fsssssss αφρός!!!:cool:

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καμια πρόταση για αγορά μπαταρίας από ebay?

 

Πολλά θετικά στο xda έχουν γραφτεί γι'αυτήν

 

http://www.ebay.com/itm/220813288199?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_4493wt_1396

 

εγώ περιμένω να παραλάβω οπότε θα γράψω και τα δικά μου συμπεράσματα:)

Link to comment
Share on other sites

Πολλά θετικά στο xda έχουν γραφτεί γι'αυτήν

 

http://www.ebay.com/itm/220813288199?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_4493wt_1396

 

εγώ περιμένω να παραλάβω οπότε θα γράψω και τα δικά μου συμπεράσματα:)

 

και φθηνή..οπότε μιας και έκανες την αρχή περιμένουμε τα αποτελέσματα σου και αν είναι παραγγέλνουμε έτσι εε???:lol:

angeldust
Link to comment
Share on other sites

και φθηνή..οπότε μιας και έκανες την αρχή περιμένουμε τα αποτελέσματα σου και αν είναι παραγγέλνουμε έτσι εε???:lol:

 

Εννοείται!:cool:

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα εναν οδηγο , περι στρωσιματος καινουργιας μπαταριας , εδω στο forum.

Αλλα δεν τον βρησκω πουθενα!!!!:rolleyes:

Περιμενω μια καινουργια και θελω να της φερθω ευγενικα....:D

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα εναν οδηγο , περι στρωσιματος καινουργιας μπαταριας , εδω στο forum.

Αλλα δεν τον βρησκω πουθενα!!!!:rolleyes:

Περιμενω μια καινουργια και θελω να της φερθω ευγενικα....:D

 

Εν συντομία και ότι έπιασα εγώ (και έκανα) και δουλεύει άψογα με πολύ καλή αυτονομία... κάνεις 4-5 καλές φορτίσεις, δηλαδή το λιώνεις μέχρι που να μην ανάβει, αφήνεις να φορτίσει έως τέρμα (εγώ άφηνα κλειστό το κινητό), στην συνέχεια όταν φτάσει 100% βγάζεις μπαταρία για κάνα 10λεπτο να "ξεκουραστεί", ξαναβάζεις πρίζα μέχρι να πάει 100% πάλι (αν πάει κατευθείαν είσαι κομπλέ!) και λιώνεις το κινητό χωρίς να το ξαναβάλεις πρίζα ή υπολογιστή μέχρι να "πεθάνει". Δεν είναι οδηγός είναι η δική μου συμβουλή...αν κάποιος έχει και κάτι επιπλέον να προσθέσει καλοδεχούμενος:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Ευθυμης αν και δεν νομιζω να θελει τοση λεπτομερεια...Μια δύο φορτισεις αποφορτισεις και ενα battery calibration και εισαι οκ πιστευω... Εγω τουλαχιστον αυτο εκανα και με την καταλληλη rom-kernel ειμαι τελεια...Μου κραταει 3 μερες με νορμαλ-ελαχιστη χρηση και 2 με λιγο περισσοτερο σκαλισμα...Με τρελο λιωσιμο βγαζει μια μερα...Πιστευω να ειναι καλα...
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Ευθυμης αν και δεν νομιζω να θελει τοση λεπτομερεια...Μια δύο φορτισεις αποφορτισεις και ενα battery calibration και εισαι οκ πιστευω... Εγω τουλαχιστον αυτο εκανα και με την καταλληλη rom-kernel ειμαι τελεια...Μου κραταει 3 μερες με νορμαλ-ελαχιστη χρηση και 2 με λιγο περισσοτερο σκαλισμα...Με τρελο λιωσιμο βγαζει μια μερα...Πιστευω να ειναι καλα...

 

Πως γίνεται το καλιμπραρισμα της μπαταρίας;

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται το καλιμπραρισμα της μπαταρίας;

 

Ουσιαστικά μετά από φόρτιση την αφήνεις κάνα 10λεπτο και μετά ξαναβάζεις πρίζα (βγάζεις την μπαταρία από το κινητό) ώστε να ξαναφτάσει στο 100%... για μένα καλό είναι να κάνεις και 1-2 καλές φορτίσεις από πλήρη εκφόρτιση σε πλήρη φόρτιση...

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το βαλε βγαλε την μπαταρια ποτε δεν το καταλαβα!Απλα αφηνουμε το κινητο στη φορτιση να παει 100%...Το αφηνουμε κανα τεταρτο παραπανω γιατι μπορει να λεει οτι φορτιστικε πληρως αλλα συνηθως θελει λιγο ακομα...και παταμε μεσω της εφαρμογης απο το android market το battery calibration ενω ειναι στη φορτιση ακομα...Το βγαζουμε απο τη φορτιση κλεινουμε την εφαρμογη και ολα οκ!
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το βαλε βγαλε την μπαταρια ποτε δεν το καταλαβα!Απλα αφηνουμε το κινητο στη φορτιση να παει 100%...Το αφηνουμε κανα τεταρτο παραπανω γιατι μπορει να λεει οτι φορτιστικε πληρως αλλα συνηθως θελει λιγο ακομα...και παταμε μεσω της εφαρμογης απο το android market το battery calibration ενω ειναι στη φορτιση ακομα...Το βγαζουμε απο τη φορτιση κλεινουμε την εφαρμογη και ολα οκ!

 

Κι εγώ εδώ το πρωτο-άκουσα και το έχω κάνει 1-2 φορές καλού κακκού!!! Υποχόνδριοι θα γίνουμε εδώ που μπλέξαμε!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το βαλε βγαλε την μπαταρια ποτε δεν το καταλαβα!Απλα αφηνουμε το κινητο στη φορτιση να παει 100%...Το αφηνουμε κανα τεταρτο παραπανω γιατι μπορει να λεει οτι φορτιστικε πληρως αλλα συνηθως θελει λιγο ακομα...και παταμε μεσω της εφαρμογης απο το android market το battery calibration ενω ειναι στη φορτιση ακομα...Το βγαζουμε απο τη φορτιση κλεινουμε την εφαρμογη και ολα οκ!

 

Μάλιστα...θα το κάνω απόψε και θα ενημερώσω για τις εντυπώσεις μου και την απόδοση του κινητού και της μπαταρίας του, πάντως επειδή το δουλεύω σχεδόν όλη μέρα με 3g τελειώνει αρκετά γρήγορα. Κρατάει μια μέρα με αρκετή χρήση.

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...θα το κάνω απόψε και θα ενημερώσω για τις εντυπώσεις μου και την απόδοση του κινητού και της μπαταρίας του, πάντως επειδή το δουλεύω σχεδόν όλη μέρα με 3g τελειώνει αρκετά γρήγορα. Κρατάει μια μέρα με αρκετή χρήση.

 

εμ πόσο να κρατήσει το καημένο??? :p

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το βαλε βγαλε την μπαταρια ποτε δεν το καταλαβα!Απλα αφηνουμε το κινητο στη φορτιση να παει 100%...Το αφηνουμε κανα τεταρτο παραπανω γιατι μπορει να λεει οτι φορτιστικε πληρως αλλα συνηθως θελει λιγο ακομα...και παταμε μεσω της εφαρμογης απο το android market το battery calibration ενω ειναι στη φορτιση ακομα...Το βγαζουμε απο τη φορτιση κλεινουμε την εφαρμογη και ολα οκ!

 

Με το να βγάλεις τη μπαταρία για μισό λεπτό ή να πατήσεις το κουμπάκι στην εφαρμογή που λες, είναι το ίδιο πράγμα.

Σβήνονται τα battery stats.

Tο κάνεις και μέσω recovery (3oς τρόπος).

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΟ ΚΙΝ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM . ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΥ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

εμ πόσο να κρατήσει το καημένο??? :p

 

Πως καταφέρνω όλα μου τα τελευταία κινητά να κρατάνε το ίδιο από μπαταρία??????

angeldust
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΟ ΚΙΝ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM . ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΥ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Πρεπει να επαναφερεις τα αρχεια απο το φακελο efs αν υποθεσουμε οτι τον εχεις κρατησει.. Αλλιως λογικα αν φλασαρεις καποια stock rom θα στα περασει αυτοματα.

 

Κατι που ηθελα να ρωτησω εγω.. Ετυχε να κανει restart το κινητο κ να μην μετρησει τις ωρες που εχει ανοιχτο στις πληροφοριες μπαταριας αλλα να ξεκινησει να μετραει απο την αρχη.. Ετσι σβηνονται τα battery stats κ θελει παλι callibration η οχι??

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είπα να κάνω καλιμπράρισμα και να βελτιώσω την κατανάλωση αλλά όταν το έχεις ρε μεγάλε όλη μέρα ανοιχτό το 3g και καταναλώνεις 80mb τι περιμένεις να κρατήσει??? συγνώμη για την εξομολόγηση που δεν κολλάει με την υπόλοιπη συζήτηση αλλά ήθελα να πω τα κατορθώματά μου :p
angeldust
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΟ ΚΙΝ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM . ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΥ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

αν και είστε off topic οπότε πρέπει να μεταφερθεί...

Δούλευε κανονικά και ξαφνικά στο έκανε η είναι καινούργιο το κινητό; είναι εισαγωγής; υπάρχει περίπτωση να μη τη βάζεις σωστά;

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΟ ΚΙΝ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM . ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΥ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

Την ώρα που ειναι κανονικά το τηλεφωνώ σε λειτουργία, βγαλτην και βαλτην, το έκανε στον αδελφό μου στην αρχή, την έβγαζε την έβαζε και μετά από λίγες μέρες έστρωσε..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατι που ηθελα να ρωτησω εγω.. Ετυχε να κανει restart το κινητο κ να μην μετρησει τις ωρες που εχει ανοιχτο στις πληροφοριες μπαταριας αλλα να ξεκινησει να μετραει απο την αρχη.. Ετσι σβηνονται τα battery stats κ θελει παλι callibration η οχι??

 

Όχι δεν χρειάζεται πάλι calibration.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Είναι δυνατόν ένα widget μουσικής να τραβάει τόσο μπαταρία ώστε με το ζόρι να κρατήσει μια μέρα;
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...