Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσε να τελειώσει με αυτό το επεισόδιο όλη η σειρά.

Αν βέβαια έκαναν.... εκλογές για την ανάδειξη του βασιλιά.

 

Ας κάνει κάποιος κάποιο spoiler για τον νεαρό Nent Stark και αυτό που είδαμε. Καταλάβατε φαντάζομαι τι θέλω να μάθω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχετικά με τον Snow, τον Stark και εκείνη την γυναίκα

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον Snow, τον Stark και εκείνη την γυναίκα

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανως δειχνει πως ειναι προιον αιμομιξιας?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η γυναίκα; Με ποιον ήταν παντρεμένη;

 

είναι αδερφή του Νεντ; Ο Robert είναι ο βασιλιάς που σκότωσε ο...πως τον λενε, ο κουλοχέρης;

Άρα είναι νόμιμος βασιλιάς; Ο πατέρας; Δεν νομίζω να ήταν ο Νεντ

 

Εδώ μπερδευτεί, μάλλον πρέπει να δω από την αρχή την σειρά.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Χρειάστηκε να περιμένουμε τα δύο τελευταία επεισόδια για να έχει ενδιαφέρον η φετινή σεζόν, αλλά τουλάχιστον μας αντάμειψαν όπως έπρεπε.

 

Η καλύτερη στιγμή για εμένα ήταν ότι επιτέλους

ξεφορτωθήκαμε τους θρησκόληπτους

. Ήταν για εμένα μία από τις πιο ανυπόφορες ιστορίες και χαίρομαι που τελείωσε αν και δυστυχώς

μας άφησε και η Margaery και είναι κρίμα γιατί είχε αρκετά καλή εξέλιξη ο χαρακτήρας της και θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τη δυναμική Cersei - Margaery

.

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτά που λέτε για μεγάλους έρωτες και

αιμομιξίες

.

Αυτή δεν είναι

η Lyanna Stark, η αδερφή του Ned που φημολογείται πως έχει κάνει τον Jon με το Robert Baratheon; Πού κολλάνε αυτά που λέτε;

 

 

Απογοητεύτηκα μόνο που, απ'ότι φαίνεται, η

Lady Stoneheart

δεν πρόκειται να εμφανιστεί ποτέ στη σειρά. Δύσκολο να εμφανιστεί του χρόνου και λογικά πόσο έχει ακόμα; 1-2 σεζόν;

 

Α και επίσης οh, Cersei :love:

Εκεί που

βασάνιζε τη σέπτα

νομίζω την ερωτεύτηκα :rolleyes:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6765868#post6765868

15 Ιουνιου: τα εγραψα και για την μεγαλη μαχη και για το.. μπουρλοτο και τον θανατο πολλων χαρακτηρων.

η σεζον κυλησε αναμενομενα: η βαρετη ιστορια της αρυα τελειωσε απο το Μπρααβος, η μπαρμπι μετα τις επευφημίες αλα ανδρεα παπανδρεου ξεκιναει για πολεμο, πεθανε ο πιο μισητος χαρακτηρας, καθαρισε η μπουγαδα με τα πιονια στο κινγκς λαντιγκ, και πολλα άλλα.

και φυσικα το σπουδαιοτερο σημειο της σεζον η επιβεβαιωση της πιο φημολογουμενης προβλεψης όλων των σεζον της σειρας(και φυσικα οι σεναριογραφοι δε χαλανε ποτε χατηρι στους θαυμαστες):

ο χιονης ειναι του Ρειγκαρ Ταργκάρυεν και της Λυαννας Σταρκ, με τον Μπραν να ειναι ο μοναδικος που το γνωριζει.

Edited by Bayern4
Link to comment
Share on other sites

Και ποιος είναι ο Robert Baratheon? Αυτός που έγραψα παραπάνω στο spoiler δεν είναι; Έχω πολλά κενά τελικά.

 

Αποφασίστε παιδιά, πιο απ όλους την απαύτωσε την Lyanna;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

 

το μωρο της lyanna ειναι ο john snow

το μυστικο ειναι οτι ειναι ταργκεριαν, τωρα τι σχεση εχει με την καλισι δεν ξερω

 

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν έπρεπε να το μάθει ο Robert ; Σε ποιον αναφερόταν και γιατί;

 

Άρα την έχει αδερφή την καλισι;

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν έπρεπε να το μάθει ο Robert ; Σε ποιον αναφερόταν και γιατί;

 

Άρα την έχει αδερφή την καλισι;

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, λάθος μου, του

Ταργκάριεν είναι

.

Γιατί θα το σκότωνε, υποθέτω.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

 

Η κοπέλα που πέθαινε είναι η αδερφή του Ned Stark, η Lyanna Stark.

 

Η Lyanna ήταν να παντρευτεί τον Robert Baratheon, τον χοντρό βασιλιά στην αρχή της σειράς που τον σκότωσε η Cercei.

Αφού πέθανε η Lyanna, ο Robert τελικά παντρεύτηκε την Cercei, αλλά δεν την αγάπησε ποτέ.

 

Την Lyanna την είχε απαγάγει ο Rhaegar Targaryen, o μεγάλος αδερφός της Daennerys. Παίζει να ήταν ερωτευμένοι οι 2 τους, αν και δεν είμαστε σίγουροι για αυτό ακόμα (αν ΔΕΝ κάνω λάθος). Κάνανε παιδί, τον Jon Snow (που σημαίνει ότι η Daennerys είναι ΘΕΙΑ του Snow).

 

Αυτός είναι και ο λόγος που ξεκίνησε ο πόλεμος μεταξύ Stark/Baratheons εναντίον των Targaryen, που ως γνωστόν κατέληξε με νίκη των πρώτων και βασιλιά τον Robert. Στον πόλεμο αυτό σκότωσε τελικά και ο Robert τον Rhaegar.

 

Καθώς πέθαινε η Lyanna, έβαλε τον αδερφό της τον Ned να της υποσχεθεί πως θα πει ψέμματα ότι το παιδί είναι δικό του γιατί αλλιώς ο Robert προφανώς και θα το σκότωνε, λογικό καθώς ήταν παιδί της αρραβωνιαστικιάς του όχι απλά με άλλον άντρα, αλλά με έναν Targaryen με τους οποίους βρίσκονταν σε πόλεμο. Αυτό και έκανε όντως ο Ned, και μάλιστα το κράτησε μυστικό από τους πάντες. Ο μόνος που ξέρει την αλήθεια είναι πλέον ο Bran.

 

Αυτή είναι η περίφημη θεωρία R+L=J, η πιο διάσημη ίσως θεωρία των φανς που επιβεβαιώθηκε και επισήμως σήμερα, αν και εδώ και καιρό βρωμούσε η δουλειά ότι όντως ίσχυε, προφανώς και δεν ήταν παιδί του Ned ο Jon, στάνταρ της Lyanna γιος ήταν.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετα απο 6 χρόνια είδαμε εναν κύκλο με happy and. Ακόμα και η ανατίναξη ευχάριστο μου ήταν!

 

Κι επιτέλους αποκαταστάθηκε η υπόληψη του Νεντ Σταρκ, που δεν τον έλεγες και...μουρνταρη! :p

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις πως και πως να δεις το τελευταίο επεισόδιο και να γίνεται διακοπή ρεύματος :X

 

Το είδα!!

Βασικά είδα όλη τη σεζόν σε μια μέρα, δεν μπορώ γενικά την αναμονή ανάμεσα στα επεισόδια σε όλες τις σειρές αλλά στο GOT ένα παραπάνω.

Η σειρά είναι φαινόμενο, έχει δημιουργήσει έναν δικό της κόσμο.. Αντε τώρα ξανά ένα χρόνο αναμονής

 

Υ. Γ. είχαμε και επιβεβαίωση της θεωρίας για τον snow αν και όλοι ήμασταν σίγουροι!

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις πως και πως να δεις το τελευταίο επεισόδιο και να γίνεται διακοπή ρεύματος :X

Εμένα μου πήραν την τηλεόραση για φτιαξιμο πρωτου το δω άσε πικρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

 

Η κοπέλα που πέθαινε είναι η αδερφή του Ned Stark, η Lyanna Stark.

 

Η Lyanna ήταν να παντρευτεί τον Robert Baratheon, τον χοντρό βασιλιά στην αρχή της σειράς που τον σκότωσε η Cercei.

Αφού πέθανε η Lyanna, ο Robert τελικά παντρεύτηκε την Cercei, αλλά δεν την αγάπησε ποτέ.

 

Την Lyanna την είχε απαγάγει ο Rhaegar Targaryen, o μεγάλος αδερφός της Daennerys. Παίζει να ήταν ερωτευμένοι οι 2 τους, αν και δεν είμαστε σίγουροι για αυτό ακόμα (αν ΔΕΝ κάνω λάθος). Κάνανε παιδί, τον Jon Snow (που σημαίνει ότι η Daennerys είναι ΘΕΙΑ του Snow).

 

Αυτός είναι και ο λόγος που ξεκίνησε ο πόλεμος μεταξύ Stark/Baratheons εναντίον των Targaryen, που ως γνωστόν κατέληξε με νίκη των πρώτων και βασιλιά τον Robert. Στον πόλεμο αυτό σκότωσε τελικά και ο Robert τον Rhaegar.

 

Καθώς πέθαινε η Lyanna, έβαλε τον αδερφό της τον Ned να της υποσχεθεί πως θα πει ψέμματα ότι το παιδί είναι δικό του γιατί αλλιώς ο Robert προφανώς και θα το σκότωνε, λογικό καθώς ήταν παιδί της αρραβωνιαστικιάς του όχι απλά με άλλον άντρα, αλλά με έναν Targaryen με τους οποίους βρίσκονταν σε πόλεμο. Αυτό και έκανε όντως ο Ned, και μάλιστα το κράτησε μυστικό από τους πάντες. Ο μόνος που ξέρει την αλήθεια είναι πλέον ο Bran.

 

Αυτή είναι η περίφημη θεωρία R+L=J, η πιο διάσημη ίσως θεωρία των φανς που επιβεβαιώθηκε και επισήμως σήμερα, αν και εδώ και καιρό βρωμούσε η δουλειά ότι όντως ίσχυε, προφανώς και δεν ήταν παιδί του Ned ο Jon, στάνταρ της Lyanna γιος ήταν.

 

 

 

Τώρα μάλιστα, ξεκαθάρισες τα πράγματα, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το επεισόδιο είχε πολύ ενδιαφέρον. Δεν μπορώ να πω ότι ήταν το καλύτερο επεισόδιο αλλά έγιναν τόσα πολλά που μου φάνηκε σαν να πέρασε μόλις μισή ώρα! Τους έδειξε όλους σχεδόν

εκτός από τους white walkers!

 

 

 

Το στόρι προχώρησε πολύ γρ'ηγορα. Του χρόνου μάλλον μιλάμε όντως για την τελευταία σεζόν

 

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω πως μπαίνει το spoiler :(

Ήθελα να γράψω και για τη θεωρία για τον Τυριον, σημεία και τέρατα :p

Επειδή αναφέρθηκε και πιο πάνω είχα διαβάσει για ακόμα 2 σεζόν, η επόμενη 7 επεισόδια και η τελευταία 6 νομίζω

 

 

η θεωρία λέει ότι οι άλλοι 2 που θα κυβερνουν τους δράκους θα είναι ο Τζον και ο Τυριον, ο οποίος είναι και αυτός Ταργκαρυαν και όχι γιος του μπαμπά Λανιστερ. Γι αυτό και το μίσος όπως επίσης γι αυτό και υπακουσαν σε αυτόν οι δρακοι όταν τους απελευθερωσε

 

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μιλάει για την Αρυα που επιτέλους πήρε εκδίκηση στο όνομα των Σταρκ;

 

Ούτε ότι ο ποντικομουρης Littlefinger έχει τόσο μεγάλες βλέψεις για τον Iron Throne, που αυτό σημαίνει ότι μάλλον θα παίξει σημαντικό ρόλο στην επόμενη σεζόν.

 

Unleashed by my M1 NOTE

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ο ποντικομουρης εφόσον δεν τα κατάφερε με την σανσα (αν και δεν τον απεκλεισε) μάλλον θα το γυρίσει στην Νταινερης. Βέβαια μου κάνει εντύπωση που δεν ασχολείται κανένας με τους Σταρκ από λανιστερ και ταργκαριεν. Η Νταινερης δεν τους έχει αναφέρει καθόλου και η Σερσει έχει να αναφερθεί αρκετές σεζόν.
Link to comment
Share on other sites

Ο ποντικομουρης εφόσον δεν τα κατάφερε με την σανσα (αν και δεν τον απεκλεισε) μάλλον θα το γυρίσει στην Νταινερης. Βέβαια μου κάνει εντύπωση που δεν ασχολείται κανένας με τους Σταρκ από λανιστερ και ταργκαριεν. Η Νταινερης δεν τους έχει αναφέρει καθόλου και η Σερσει έχει να αναφερθεί αρκετές σεζόν.

Τους έχουν ξεγραμμενους μάλλον και λογικό εν μέρει. Εγω θεωρώ πάντως ότι ο littlefinger θα την πάρει με το μέρος του τη σανσα και θα δημιουργήσει τριβές στη σχέση της με.τον τζον γιατί είναι αρκετά ευάλωτη και υποχείριο

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι την Σάνσα. Θα κάνει *******. Αντί να τον δώσει στεγνά του έδωσε ελπίδες, και πιστεύω ότι τα θέλει και αυτή.

Όσον αφορά στη μη αναφορά των Σταρκ από τους άλλους, προφανώς τους θεωρούσαν πολύ αδύναμους μέχρι τώρα. Και δεν είχαν δώσει ποτέ αφορμή ότι θέλουν τον σιδηρουν θρόνο. Ούτε ακόμα και στο τελευταίο επεισόδιο, που δεν ξέρω αν θα αλλάξει αυτό και που δεν πιστεύω να αλλάξει.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι την Σάνσα. Θα κάνει *******. Αντί να τον δώσει στεγνά του έδωσε ελπίδες, και πιστεύω ότι τα θέλει και αυτή.

 

Καλά σίγουρα. Αλλιώς δεν θα του λεγε αυτή ωραία εικόνα (όταν της είπε ότι σκέφτεται να κάθεται δίπλα της στο θρόνο...ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Η Ντάνι βλέπω να συμμαχεί με τον Χιόνη στο τέλος και αν ευσταθεί η θεωρία για

Τζον-Ντάνι-Τύριον = Ταργκάριεν

, πολύ θα το ευχαριστηθώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...