Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χωρις πλακα τωρα η σειρα ειναι κορυφαια και δυσκολα θα ξαναβγει κατι αντιστοιχο.

Σχετικα με το χωροχρονο και τις τρυπες στο σεναριο δεν με απασχολουν γιατι η σειρα ειναι Medieval Fiction.

στα αρνητικα θα εβαζα το εξης

Τα τελευταια 2-3 επεισοδια θα μπορουσαν ανετα να γεμισουν δυο ολοκληρες σαιζον.

Αντιθετως φαγαμε 2 σεζον βλεποντας την Αρυα να παιζει με κατι κονταρια ναπουμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρις πλακα τωρα η σειρα ειναι κορυφαια και δυσκολα θα ξαναβγει κατι αντιστοιχο.

Σχετικα με το χωροχρονο και τις τρυπες στο σεναριο δεν με απασχολουν γιατι η σειρα ειναι Medieval Fiction.

στα αρνητικα θα εβαζα το εξης

Τα τελευταια 2-3 επεισοδια θα μπορουσαν ανετα να γεμισουν δυο ολοκληρες σαιζον.

Αντιθετως φαγαμε 2 σεζον βλεποντας την Αρυα να παιζει με κατι κονταρια ναπουμε...

 

Όχι, όχι και πάλι όχι.

Ακυρώνεις τη φράση σου με την επόμενη, πάλι θα είχαν οι παραγωγοί να γεμίσουν το χρόνο με χαμένα filler. Καλύτερα που το επιτάχυναν αν και όντως το παράκαναν. Έχουμε μπει στην τελική ευθεία, χαρακτήρες αποχωρούν σιγά σιγά και η κατάσταση ξεκαθαρίζει επιτέλους. Δεν υπάρχει λόγος για άλλη χρονοτριβή εκτός αν ήθελε κανείς να βλέπει πχ περισσότερο τον Σάμγουελ να καθαρίζει τα "δοχεία" των μέιστερ. Κάποτε η υπομονή εξαντλείται αλλά πάλι φέτος το σενάριο εκτελέστηκε με λίγο άγαρμπο τρόπο. Παρολαυτά, η παραγωγή ανέβηκε κλάσεις και μας αποζημίωσε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Πρόσεξες μια περίεργη μικρή έκπληξη

στην αναδρομή του Μπραν, μια γνωστή φάτσα από την πρώτη σεζόν;

Τελείως κουλό.

 

Κι όμως, και εγώ έτσι νόμιζα, το έψαξα, και είναι άλλος. Πράγματι μοιάζουν.. είναι και οι περούκες ίδιες βοηθάει και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, και εγώ έτσι νόμιζα, το έψαξα, και είναι άλλος. Πράγματι μοιάζουν.. είναι και οι περούκες ίδιες βοηθάει και αυτό.

 

Πού το εψαξες;;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχει βοηξει όλο το διαδίκτυο για την ομοιότητα τους. Αλλοίωση ηθοποιοί είναι ομως.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βοηξει όλο το διαδίκτυο για την ομοιότητα τους. Αλλοίωση ηθοποιοί είναι ομως.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σκεφτομαι οτι, αφου ειναι τοσο ομοιοι, πως μπορει καποιος να πει οτι δεν ειναι αυτος;;;

Βασιζομενος πού;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε φωτογραφίες που υπάρχουν πλέον παντού με τους δύο χαρακτήρες ηθοποιους.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι οτι, αφου ειναι τοσο ομοιοι, πως μπορει καποιος να πει οτι δεν ειναι αυτος;;;

Βασιζομενος πού;

Δεν είναι ίδιοι

 

e1b98aae51216a076d88c5c4e68437f2.jpg

88bbd2cd84be83d97d1d762b0c049ccb.jpg

 

b9bafe7119b1f6f058e56caecfd665ec.jpg

3496820557e3300ab6234dedbf86bc6f.jpg

 

Ο πρώτος είναι ο viserys ο άλλος ο rhaegar.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το επεισόδιο πράγματι με πολύ δυνατές στιγμές αλλά έχοντας καλομάθει από τα ενδιάμεσα αυτής της σεζόν αλλά και τα τελευταία των προηγούμενων σεζόν, περίμενα κάτι παραπάνω. Πόσο πιο παραπάνω; Δεν ξέρω, αλλά ένιωσα ότι κάτι έλειπε. Για τον άλλο που πέθανε δεν μπορώ να πω ότι ήταν ο συγκλονιστικός θάνατος που με άφησε σύξυλο, μάλλον δεν θα μου λείψει.
Πρέπει να είσαι ο μόνος που δεν το χάρηκε.

 

Να το προσέξεις αυτό, μήπως μένεις γενικά ανικανοποίητος.

 

Το επεισόδιο τα είχε όλα:

Εξελίξεις με την συμμαχία Ντενερυς/Σερσει, εξελίξεις με Τζον/Καλισι, εξελίξεις με το γένος του Τζον, εξελίξεις με τους Walker.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι ο μόνος που δεν το χάρηκε.

 

Να το προσέξεις αυτό, μήπως μένεις γενικά ανικανοποίητος.

 

Το επεισόδιο τα είχε όλα:

Εξελίξεις με την συμμαχία Ντενερυς/Σερσει, εξελίξεις με Τζον/Καλισι, εξελίξεις με το γένος του Τζον, εξελίξεις με τους Walker.

 

Δεν τα πας καλά με τα απλά νέα ελληνικά επιπέδου δημοτικού, ε; :rolleyes:

Δεν είπα ότι δεν το χάρηκα, είπα ότι σε σχέση με τελευταία επεισόδια προηγούμενων σεζόν, περίμενα περισσότερα.

Ορίστε. Το έκανα και κέρματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο επισοδειο, αρκετα καλο για φινάλε

Ομως περιμενα περίσσοτερη δραση.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο επισοδειο, αρκετα καλο για φινάλε

Ομως περιμενα περίσσοτερη δραση.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το πρόβλημα δεν ήταν ότι δεν είχε δράση τόσο, όσο το ότι σχεδόν σ' όλη τη διάρκεια του επεισοδίου

είμασταν στην πρίζα και ανα πάσα στιγμή υπήρχε περίπτωση να γίνει το μπαμ και να χυθεί μπόλικο αίμα και να πεθάνουν ανατρεπτικά πολλοί πρωταγωνιστές, αλλά τελικά... δεν έγινε τίποτα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε η σκηνη με τον Hound και τον νεκρο που δεν εβγαινε απ το μπαουλο μεχρι να το κλωτσησει.

Λεω κοιτα να δεις που θα ψοφησε εκει μεσα η μ@λ@κια και θα γινουν ολοι ρεζιλι:lol:

 

Καλά αυτό το σκέφτηκα κι εγώ εκείνη την ώρα :lol: Λέω να δεις που τέζαρε το σίχαμα και μετά θα γίνει της πόπης με την Σέρσει....

 

 

SPOILER όλα

 

Τεσπα, παρά τα όποια μειονεκτήματα της σεζόν, ο,τι και να λέμε η σειρά είναι έπος (κυριολεκτικά και μεταφορικά). Όπως διάβασα και σε ένα ριβιού, η σειρά είναι πια "too big to fail". Δηλαδή, η ιστορία έχει στηθεί με τόση δεξιοτεχνία και οι χαρακτήρες έχουν χτιστεί σε τόσο γερά θεμέλια που θα πρέπει πραγματικά να προσπαθήσουν πολύ για να μην πάει καλά στην τελευταία σεζόν. Ακόμα και με μέτριο γράψιμο (που δεν το ευχόμαστε, αλλά δυστυχώς έχουμε κάποια δείγματα ελλείψει source material από GRR Martin) πάλι επικός θα είναι και ο τελευταίος κύκλος.

 

Αντε να δουμε .... μεχρι τοτε τι θα κάνουμε

 

Λογικά γι' αυτό θα παιχτεί και μες το 2019. Θέλουν να είναι πολύ καλή η τελευταία σεζόν και προσωπικά το προτιμώ. Καλύτερα να αργήσει λίγο και να μας τρελάνει παρά να παίξει νωρίτερα και να είναι μέτρια. Κάτι πήρε το μάτι μου ότι τα επεισόδια ίσως διαρκούν 1.30 ώρα....είδομεν!

 

 

Κοιτούσα όλες τις σκηνές με τους white walkers που έχουν παιχτεί σε όλες τις σεζόν και αναρωτήθηκα για κάτι. Νομίζω στη 2η ή 3η σεζόν οι white walkers προσπερνούν τον Σαμ ενώ αυτός κρυβόταν πίσω από ένα βράχο κι ενώ τον βλέπει o walker δεν τον πειράζει κανείς. Μήπως παίζει και τίποτα άλλο με Σαμ;

 

Τέλος, προσωπική άποψη καθαρά, πιστεύω ότι στο τέλος θα μείνει ο Σνόου (δύσκολο να πεθάνει 2η φορά) και γενικά πιστεύω θα μείνει όλο το Σταρκέικο, από Λάνιστερς παίζει να μείνει μόνο ο Τύριον. Η Ντενέρις θεωρώ ότι οριακά θα την βγάλει καθαρή. Γενικά, αυτό που τόνιζαν συνέχεια ότι δεν κολυμπούν τα ζόμπι μάλλον είναι το κλειδί για να τα νικήσουν. Εάν όμως πάρουν αυτά τον πόλεμο δεν θα με εκπλήξει :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως οι white walkers ειναι οι καλοί της υπόθεσης? Δεν ξερω γιατι, αλλα παντα κατι τετοιοι τύποι που θέλουν να αφανισουν την ανθρωπότητα, εχουν το δικιο με το μερος τους. Κάτι αντιστοιχο με τον Ραζ Αλγκουλ στο Batman ας πουμε. Kali Yuga των Ινδούιστών ,Νέμεσις για εμας.

 

Εγω παλι πιστεύω οτι κανένας δε θα καθίσει στον θρόνο στο τέλος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως οι white walkers ειναι οι καλοί της υπόθεσης? Δεν ξερω γιατι, αλλα παντα κατι τετοιοι τύποι που θέλουν να αφανισουν την ανθρωπότητα, εχουν το δικιο με το μερος τους. Κάτι αντιστοιχο με τον Ραζ Αλγκουλ στο Batman ας πουμε. Kali Yuga των Ινδούιστών ,Νέμεσις για εμας.

 

Εγω παλι πιστεύω οτι κανένας δε θα καθίσει στον θρόνο στο τέλος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σου πω κι εμένα περνάει αυτό από το μυαλό, είναι και μια θεωρία η οποία κυκλοφορεί πολύ. Θα δείξει...

Στο θρόνο ίσως κάτσει το παιδί των Σνόου-Ντάνι :p

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία διαβάστε γιατί τα "leaked σενάρια" της 8ης σεζόν είναι ψεύτικα. Για να μην την πατάτε με διάφορες "θεωρίες" που είναι αβάσιμες.
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβε κανείς τον λόγο που ενώ η Σέρσει διέταξε το Mountain να σκοτώσει τον Τζέιμι τελικά δεν το έκανε; :confused:

Μήπως επειδή δεν τον διέταξε εν τέλει;

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβε κανείς τον λόγο που ενώ η Σέρσει διέταξε το Mountain να σκοτώσει τον Τζέιμι τελικά δεν το έκανε; :confused:
Νομίζω είχε αρχικά την πρόθεση να το κάνει η να τον φοβίσει και απλά δεν έδωσε την εντολή στο τέλος και τον άφησε να φύγει.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...