Jump to content

Game of Thrones (HBO)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπήκε πολύ καλά η 7η σεζόν. Εισαγωγικό μεν, αλλά χωρίς να κουράζει ή να βαριέσαι. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα εξελιχθεί η σχέση Σνόου-Σάνσα.

Πολύ σημαντικό ρόλο απ΄ότι φάνηκε στην εξέλιξη της ιστορίας θα έχουν ο Σαμ και ο Χουντ.

 

Και ένα ρισπέκτ στην Άρυα. Δώστε της τον θρόνο να τελειώνουμε :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλο επεισοδιο...χωρις να συμβαινει κατι συνταρακτικο.

Δειχνει πως το καθε βασιλειο σχεδιαζει τη στρατηγικη του αλλα και μεμονωμενους χαρακτηρες.

Χτιζει σιγα σιγα μια κλιμακωση η οποια θα κορυφωθει στο τελος

Link to comment
Share on other sites

Δε με ενθουσίασε το πρώτο. Λογω κούρασης κυριως, το ειδα για να το δω. Θα παιξει επαναληψη σιγουρα.

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαλαρο επεισοδιο για σεζον που εχει επτα επεισοδια.

η αρυα-ραμπο ξεκληρισε εναν ολοκληρο οικο σε δυο επεισοδια με αυτους του σεναριογραφους. Με αυτη την ανεση, την Σερσει κανονικα μεχρι τη μεση της σεζον πρεπει να την σκοτωσει. χαχαχα

ο Έουρον λογικα θα σκοτωσει καμια απο ντορν+γιαγια ολεννα για τα ματια της Σερσει.

επισης, να μας πουν οι σεναριογραφοι αν τελικα το τειχος χτιστηκε πριν ή μετα τη μεγαλη νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαλαρο επεισοδιο για σεζον που εχει επτα επεισοδια.

η αρυα-ραμπο ξεκληρισε εναν ολοκληρο οικο σε δυο επεισοδια με αυτους του σεναριογραφους. Με αυτη την ανεση, την Σερσει κανονικα μεχρι τη μεση της σεζον πρεπει να την σκοτωσει. χαχαχα

ο Έουρον λογικα θα σκοτωσει καμια απο ντορν+γιαγια ολεννα για τα ματια της Σερσει.

επισης, να μας πουν οι σεναριογραφοι αν τελικα το τειχος χτιστηκε πριν ή μετα τη μεγαλη νυχτα.

 

Σε κάποια από τις εικόνες που έδωσε στην δημοσιότητα το ΗΒΟ, διακρίνεται ένα crate (ξύλινο κασόνι) που έχει ταμπέλα που γράφει Ολεάνα Ταηρέλ. Το αν θα είναι αυτό το gift ή όχι και θα εμφανιστεί πιο μετά... είναι άγνωστο.

 

Με την ευκαιρία: Στην επίσημη περιγραφή που έδωσε το ΗΒΟ για το τρίτο επεισόδιο, αναφέρεται επί λέξει: Cersei returns a gift...

Link to comment
Share on other sites

πολυ χαλαρο επεισοδιο για σεζον που εχει επτα επεισοδια.

η αρυα-ραμπο ξεκληρισε εναν ολοκληρο οικο σε δυο επεισοδια με αυτους του σεναριογραφους. Με αυτη την ανεση, την Σερσει κανονικα μεχρι τη μεση της σεζον πρεπει να την σκοτωσει. χαχαχα

ο Έουρον λογικα θα σκοτωσει καμια απο ντορν+γιαγια ολεννα για τα ματια της Σερσει.

επισης, να μας πουν οι σεναριογραφοι αν τελικα το τειχος χτιστηκε πριν ή μετα τη μεγαλη νυχτα.

 

Μπορούν να σκοτώσουν όλες τις Ντορν και να αφήσουν τη γιαγιά Ολέννα στη θέση της;

Ακόμα καλύτερα, μπορεί η γιαγιά Ολέννα να πάρει το θρόνο; Είναι η καλύτερη όλων με διαφορά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

H πιο συμπαθητική μπορεί. Η καλύτερη όμως; Δεν στοιχειοθετείται με κανένα τρόπο, υπάρχουν κι άλλοι εξίσου ή καλύτεροι ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

H πιο συμπαθητική μπορεί. Η καλύτερη όμως; Δεν στοιχειοθετείται με κανένα τρόπο, υπάρχουν κι άλλοι εξίσου ή καλύτεροι ακόμα.

 

O θρόνος διαφθείρει και, τελικά, καταστρέφει.

Η Ολέννα δεν έχει μπροστά της τόσα χρόνια, ξέρει να λειτουργεί υπογείως όπου χρειάζεται και είναι αρκετά σοφή για να κάνει το καλύτερο δυνατό για όσο θα είναι στο θρόνο.

 

Αν και μεταξύ μας, αστειεύομαι όταν λέω να πάρει εκείνη το θρόνο. Άσε που ούτε η ίδια δε θα τον ήθελε χαχαχα.

Απλά τη θεωρώ από τους καλύτερους χαρακτήρες, λόγω του ωμού κυνισμού της.

 

Ο Tyrion που είναι ο αγαπημένος όλων εμένα με εκνευρίζει γιατί θεωρώ πως είναι υπερβολικά προσχεδιασμένος για να γίνει ο αγαπητός του κοινού.

O Snow είναι τόσο καλός που είναι σχεδόν αφελής για να γίνει βασιλιάς τόσο κακών υπηκόων.

Η Daenerys έχει το κόλλημά της με τους προγόνους της και τα δικαιώματά της που μερικές φορές μοιάζει να μην έχει άλλο λόγο για να θέλει το θρόνο πέρα από το ότι θεωρεί ότι της ανήκει δικαιωματικά.

Η Arya και η Sansa δε νομίζω πως θα μπορούσαν να διαχειριστούν τόση δύναμη.

Η Cersei έχει επίσης ενδιαφέρον από την άποψη του ότι είναι αδίστακτη, αλλά έχει γίνει λίγο 'καρικατούρα' κακού - περιμένω από ώρα σε ώρα να σκοτώσει τη Χιονάτη και να καταραστεί την Ωραία Κοιμωμένη.

 

Οπότε ποια μένει;; Η γιαγιά Ολέννα! :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το βράδυ προβολη, αν μας κανει τη χαρη να παίξει στο tv box

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα εγώ. Ενδιαφέρουσες οι εξελίξεις. Χρονοτρίβησε λίγο σε κάποια σημεία, αλλά νομίζω ήταν καλό.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το αναμενομενο της σαπουνοπερας οπως προβλεψαμε: τελος και το ντορν, παρτυ ο εουρον.

αυτη η αρυα κουρασε.. κρασι στο πρωτο, μπυρα και πιτες στο δευτερο. Αν δεν εχουν τι να δειξουν, ας μη δειχνουν καθολου.

αυτον τον Τζορα ποσο θα τον τρωμε στη μαπα ακομα;;

αντε στο επομενο ο Γιαννακης ο Χιονης συνανταει τη θεια του.

Link to comment
Share on other sites

το αναμενομενο της σαπουνοπερας οπως προβλεψαμε: τελος και το ντορν, παρτυ ο εουρον.

αυτη η αρυα κουρασε.. κρασι στο πρωτο, μπυρα και πιτες στο δευτερο. Αν δεν εχουν τι να δειξουν, ας μη δειχνουν καθολου.

αυτον τον Τζορα ποσο θα τον τρωμε στη μαπα ακομα;;

αντε στο επομενο ο Γιαννακης ο Χιονης συνανταει τη θεια του.

Είπαμε, βαζε spoilers. Δεν το έχουν δει όλοι ακόμα.

 

Ξεκινώ με το ποσό πανέμορφη είναι αυτή η γκόμενά σύμβουλος της Καλισι! Η κοπέλα έχει τρομερό σώμα και φυσική ομορφιά.

 

Έπειτα, το επεισόδιο τα έχει όλα. Έχει μάχες, φέρνει ισορροπία πλέον στα 2 στρατόπεδα στο τέλος του επεισοδίου και επιτέλους προχωράει η φάση με την θεραπεία του Σερ Τζορα.

 

Δεν βαρέθηκα λεπτό και καταφέρνει να σε πορωνει ακόμα περισσότερο για το τι πρόκειται να ακολουθήσει!!'

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ακολουθεί την τακτικη των τελευταίων σεζον που τα κανουν ολα αργαααα και χορταστικααααα που βαριεσαι ή μπορεί εγώ να έχω κουραστεί πλεον απο το GoT και να περιμένω απελπιστικά να τελειωσει.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω απορία.

Ο τύπος είναι ευνουχισμενος.

Μπορεί να κάνει δουλίτσα;

Ή μόνο τριψιματα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξενερα το 2ο... ελπιζω να αρχισει το ξυλο συντομα αυτα τα διπλωματικα με τους Οικους ελα εσυ συμμαχιες και @@ριες τα εχω βαρεθει.Ξυλο Ξυλο Ξυλο!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω απορία.

Ο τύπος είναι ευνουχισμενος.

Μπορεί να κάνει δουλίτσα;

Ή μόνο τριψιματα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Ανάλογα τι του έχουν κόψει. Συνήθως έκοβαν μόνο τα "καρύδια" με αποτέλεσμα να μπορείς να κάνεις κάτι χωρις όμως να μπορεις να κάνεις απογόνους. Δηλαδή είχαν στύση, αλλά δεν είχαν σπέρμα. Σε άλλες περιπτώσεις έκοβαν και τα τρια με το τρίτο το μακρυτερο :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω απορία.

Ο τύπος είναι ευνουχισμενος.

Μπορεί να κάνει δουλίτσα;

Ή μόνο τριψιματα;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Μαλλον όχι. Για αυτό "επαιξε" αλλιως.

Νομιζω το ειχαν αναφερει οτι ειναι κομμενα ολα.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Μισσαντει, η Μελισαντρε και η μία από τις τρεις αδελφές που σκοτώθηκαν εχθές που σε προηγούμενο κύκλο μέσα στο κελί έκανε ένα καλό striptease, είναι νομίζω οι τρεις κορυφαιες :) Νομίζω Tyene Sand λεγότανε αυτή που έδωσε το δηλητήριο και το αντίδοτο στο κελί του Bronn.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...