Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... ποιο από τα 2 hero 10 που κυκλοφορούν θεωρείται καλύτερο. Το ποιο πρόσφατο το Hero II ή το Hero I, λόγω chip γραφικών;

1. Το ένα είναι τετραπύρηνο το άλλο διπύρηνο. Προφανώς το τετραπύρηνο, ειναι λίγο καλύτερο σε επιδόσεις (όχι μεγάλη διαφορά) και καλύτερο σε αυτονομία επίσης.

Αν πιστεύεις ότι "το τετραπύρηνο, ειναι λίγο καλύτερο σε επιδόσεις" και όχι το αντίθετο, γιατί δεν μπαίνεις στη σχετικό θέμα CPU - GPU: Όλα όσα θα θέλατε να μάθετε για αυτές για να μας μεταφέρεις τις απόψεις σου;

Σε τι είναι πιο γρήγορα στη πραγματική ζωή τα τετραπύρηνα; Δώσε παραδείγματα εφαρμογών και παιχνιδιών και πες μας πως τρέχουν στα τετραπύρηνα και πως στα διπύρηνα. Μίλησέ μας για λαγκαρίσματα, σταθερότητα, συμβατότητα εφαρμογών, αξιοπιστία, κλπ.

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλα μην τρομάζεις τον κόσμο, μια χαρά είναι σε λίγο θα έρθει και χωρίς προβλήματα.

Εγώ βλέπω ένα opening μετά την αναχώριση πάντως, κι έτσι προειδοποίησα:p Μπορεί να ναι και λάθος

Αν πιστεύεις ότι "το τετραπύρηνο, ειναι λίγο καλύτερο σε επιδόσεις" και όχι το αντίθετο, γιατί δεν μπαίνεις στη σχετικό θέμα CPU - GPU: Όλα όσα θα θέλατε να μάθετε για αυτές για να μας μεταφέρεις τις απόψεις σου;

Σε τι είναι πιο γρήγορα στη πραγματική ζωή τα τετραπύρηνα; Δώσε παραδείγματα εφαρμογών και παιχνιδιών και πες μας πως τρέχουν στα τετραπύρηνα και πως στα διπύρηνα. Μίλησέ μας για λαγκαρίσματα, σταθερότητα, συμβατότητα εφαρμογών, αξιοπιστία, κλπ.

Ναι, ο A31 είναι συνολικά καλύτερος απ τον AML8726-M6, όπως και στα γραφικά των 2 μοντέλων. Μεταξύ αυτών έκανα τη σύγκριση, κι όχι γενικά. Ελπίζω να σου είμαι κατανοητός.

Διορθώνω την πιο πάνω αναφορά μου όμως στο Hero 2 καθώς πρόσεξα μόλις οτι δεν έχει Α31, αλλά ACT ATM7029 και Vivante gc, που ναι χάλια. Αυτό δεν αναιρεί όμως το ότι τα τάμπλετ με Allwinner Α31 είναι καλύτερα απ τα AML8726

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

οχι Pandawill,μακρια με τπτ μην παραγγειλεις απο εκει....

 

Κοιτα σαν μαγαζι είναι σοβαρο και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περιπτωση να χασεις λεφτα. Εγω εχω παραγειλει 5 tablets και μου ηρθαν σε 12 ημέρες.

μαλιστα σε αλλη παραγγελια που δεν ειχαν κατι μου το ειπαν και τελικα την ακυρωσα.

γενικα δεν νομιζω οτι ειναι στα sites που δεν πρεπει να επισκεφθεις.

μαλιστα ειναι πολυ καλυτερο απο Merimobiles. νομιζω αναμεσα στα 3 πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Hello i am interesting for this tablet http://www.ipadalternative.com/el/169-ainol-novo-7-myth-quad-core-android-41-wifi-hd-2160p-dual-camera-hdmi-16gb.html but i want to tell me if gpu is light ΑΤΜ7025 or normal ΑΤΜ7029
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα σαν μαγαζι είναι σοβαρο και ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περιπτωση να χασεις λεφτα. Εγω εχω παραγειλει 5 tablets και μου ηρθαν σε 12 ημέρες.

μαλιστα σε αλλη παραγγελια που δεν ειχαν κατι μου το ειπαν και τελικα την ακυρωσα.

γενικα δεν νομιζω οτι ειναι στα sites που δεν πρεπει να επισκεφθεις.

μαλιστα ειναι πολυ καλυτερο απο Merimobiles. νομιζω αναμεσα στα 3 πρωτα.

 

Μακριά απο pandawill. Απλά δεν εχουν τίποτα σε stock και σε τρενάρουν εβδομάδες ατελείωτες μέχρι να ζητησεις πισω τα χρήματά σου. Φυσικά δεν έχει καμια σχέση με merimobiles. Στο merimobiles οτι έχει τιμή από κάτω είναι stock.

Για όποιον έχει την παραμικρή αμφιβολία για το pandawill ας μπει στο facebook να δει τον χαμό που γίνεται με τις παραγγελίες που 1 -2 μήνες δεν έχουν ακόμη φύγει γιατί είναι out of stock

http://www.facebook.com/PandawillFans

Εγώ βλέπω ένα opening μετά την αναχώριση πάντως, κι έτσι προειδοποίησα:p Μπορεί να ναι και λάθος

Ναι, ο A31 είναι συνολικά καλύτερος απ τον AML8726-M6, όπως και στα γραφικά των 2 μοντέλων. Μεταξύ αυτών έκανα τη σύγκριση, κι όχι γενικά. Ελπίζω να σου είμαι κατανοητός.

Διορθώνω την πιο πάνω αναφορά μου όμως στο Hero 2 καθώς πρόσεξα μόλις οτι δεν έχει Α31, αλλά ACT ATM7029 και Vivante gc, που ναι χάλια. Αυτό δεν αναιρεί όμως το ότι τα τάμπλετ με Allwinner Α31 είναι καλύτερα απ τα AML8726

Το hero 2 δεν περιμένεις κι εσύ gestavros2 ή κανω λάθος? Δεν θεωρείς δλδ ότι είναι καλό γιατί έχω καταλήξει κι εγω στην αγορά αυτή

Μακριά απο pandawill. Απλά δεν εχουν τίποτα σε stock και σε τρενάρουν εβδομάδες ατελείωτες μέχρι να ζητησεις πισω τα χρήματά σου. Φυσικά δεν έχει καμια σχέση με merimobiles. Στο merimobiles οτι έχει τιμή από κάτω είναι stock.
Edited by gechro
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν έχει καμια σχέση με merimobiles. Στο merimobiles οτι έχει τιμή από κάτω είναι stock.
Μη παίρνεις όρκο. Έχω διαφορετική εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω αφού στο pandawill δεν λέει sold out στο ainol novo 7 crystal και σε κάποια άλλα λέει αυτό σημαίνει πως το crystal είναι σε στοκ σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω αφού στο pandawill δεν λέει sold out στο ainol novo 7 crystal και σε κάποια άλλα λέει αυτό σημαίνει πως το crystal είναι σε στοκ σωστά?

Μην ορκίζεσαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest iPadAlternative
Hello i am interesting for this tablet http://www.ipadalternative.com/el/169-ainol-novo-7-myth-quad-core-android-41-wifi-hd-2160p-dual-camera-hdmi-16gb.html but i want to tell me if gpu is light ΑΤΜ7025 or normal ΑΤΜ7029

 

Hi, that will be with the ΑΤΜ7029, thanks

Link to comment
Share on other sites

Περίπου κατανοητός. Θα επιμείνω πάντως ότι οι απαντήσεις σου για τους επεξεργαστές θα ήταν χρήσιμο να γραφτούν και στο θέμα CPU - GPU: Όλα όσα θα θέλατε να μάθετε για αυτές. Χάνονται μέσα στις συζητήσεις για τις ταμπλέτες.

Δέχομαι αυτό που λες ότι ο Α31 είναι καλύτερος από τον ΑΜL αλλά αναρωτιέμαι ποιά είναι τα χαρακτηριστικά που μπορούν να μας οδηγήσουν σε αυτό το συμπέρασμα. Όταν ξέρουμε ότι AML=cortex A9 άρα καλύτερος από τον A31=cortex A7 αλλά ταυτόχρονα και ότι AML=die 40nm άρα χειρότερος από τον A31=die 32nm. Τι είναι αυτό που υπερισχύει και κάνει συνολικά καλύτερο τον Α31; Είχα την εντύπωση ότι οι Α9 είναι πάντα καλύτεροι από τους Α7. Και τι γίνεται με τα γραφικά που αναφέρεις;

Κοίτα. Η αρχιτεκτονική δεν παίζει τον κύριο λόγο. 2 παραδείγματα, με βάση εμπειρίες χρηστών και φυσικά τα Benchmarks που δεν μπορείς ν αμφισβητήσεις.

Ο MTK6577 (διπύρηνος Α9) (antutu ~1800) αποδίδει τα μισά στα benchmarks απ τον MTK6589 (τετραπύρηνος Α7) (antutu ~3600). Ανεξάρτητα απ την αρχιτεκτονική, παίζουν πάρα πολλά άλλα ρόλο, αλλιώς πχ όλοι οι Α9 επεξεργαστές θα ταν ίδιοι, κάτι που δεν ισχύει φυσικά, υπάρχουν χαοτικές διαφορές. Επίσης, o A31 (τετραπύρηνος Α7) αποδίδει παραπάνω στα benchmarks απ τον RK3066, με μικρή διαφορά. Ένας τετραπύρηνος δυνατός Α9, όπως ο RK3166, ξεπερνάει με χαοτική διαφορά βέβαια τον τετραπύρηνο Α31

 

Παιδιά να σας πω αφού στο pandawill δεν λέει sold out στο ainol novo 7 crystal και σε κάποια άλλα λέει αυτό σημαίνει πως το crystal είναι σε στοκ σωστά?

ναι καλά. αυτοί μάλλον έχουν πουλήσει την αποθήκη τους, κ δεν τους προμηθεύουν τα εργοστάσια τίποτα

Λειτουργεί, ξανά, το trace των ΕΛΤΑ (και στα δύο site).

Δεν λειτουργεί. Ότι κι αν βάλεις, δεν δίνει πληροφορίες. Και τηλέφωνο που πήρα σήμερα, ούτε κει μπορουσαν να μου πουν ,έχουν ακόμη πρόβλημα.

 

@Gechro Το διπύρηνο παρέλαβα εγώ, προτίμησέ το.

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί. Ότι κι αν βάλεις, δεν δίνει πληροφορίες. Και τηλέφωνο που πήρα σήμερα, ούτε κει μπορουσαν να μου πουν ,έχουν ακόμη πρόβλημα.

Από το απόγευμα λειτουργούν και αυτό και αυτό, που έβγαλε και την ανακοίνωση, ότι δεν λειτουργεί.

Μου ήρθε και ανανέωση στο Trackchecker για δέμα που παρέλαβα την προηγούμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παραγγειλα τελικα το hyundai x700 με

Singapore post απο merimobilesκαι εχω κκαποιες ερωτησεις.Θα πληρωσω τελωνείο?το ταμπλετ αξιζεο για. 95€?Σε.ποσο καιρο θα ερθει;το tracking number μετα απο.ποση ωρα.ερχεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παραγγειλα τελικα το hyundai x700 με

Singapore post απο merimobilesκαι εχω κκαποιες ερωτησεις.Θα πληρωσω τελωνείο?το ταμπλετ αξιζεο για. 95€?Σε.ποσο καιρο θα ερθει;το tracking number μετα απο.ποση ωρα.ερχεται?

με ταχυδρομείο δεν περνάει τελωνείο καν. το ταμπλετ όπως σου ξαναπα είναι αρκετά καλό. Αν δεν καθυστερήσουν να το στείλουν υπολόγισε 2 βδομάδες. Το tracking θα στο δώσουν όταν το πακετάρουν γι αποστολή

Link to comment
Share on other sites

με ταχυδρομείο δεν περνάει τελωνείο καν. το ταμπλετ όπως σου ξαναπα είναι αρκετά καλό. Αν δεν καθυστερήσουν να το στείλουν υπολόγισε 2 βδομάδες. Το tracking θα στο δώσουν όταν το πακετάρουν γι αποστολή

 

Δηλαδη σε ποσο περιπου καιρο θα το πακεταρουν?Α και τωρα που το.θυμήθηκα δεν εκανα τξν πλητωμη με paypal αλλα με prepaid visa υπαρχει περίπτωση να με κλέψουν;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σε ποσο περιπου καιρο θα το πακεταρουν?Α και τωρα που το.θυμήθηκα δεν εκανα τξν πλητωμη με paypal αλλα με prepaid visa υπαρχει περίπτωση να με κλέψουν;

Δεν θα σε κλέψουν, αλλά σε περίπτωση προβλήματος θα σε γράψουν στα .... τους. μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες πρέπει να το χουν στείλει

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε κλέψουν, αλλά σε περίπτωση προβλήματος θα σε γράψουν στα .... τους. μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες πρέπει να το χουν στείλει

 

Τοσο γρηγορα?αφου singapore ελεγε εως 16 μερες.αποστολή!

Link to comment
Share on other sites

Τοσο γρηγορα?αφου singapore ελεγε εως 16 μερες.αποστολή!

 

Εννοεί σε μέχρι 5 μέρες να το ετοιμάσουν αυτοί και άλλες 15 στη SingPost. Συνήθως ερχονται μέσα σε 15 μέρες....χοντρικά.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Ποτε υπολογιζετε να το εχω εσεις που εχετε εμπειρια απο singapore post?

 

Number:[RF1307*****SG] Track and Trace Events

[singapore] Country/Area Postal Records

2013-03-09 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

2013-03-10 Despatched to overseas (Country code: GR)

[Greece] Country/Area Postal Records

Wait time:1.687 Seconds

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Ποτε υπολογιζετε να το εχω εσεις που εχετε εμπειρια απο singapore post?

 

Number:[RF1307*****SG] Track and Trace Events

[singapore] Country/Area Postal Records

2013-03-09 INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

2013-03-10 Despatched to overseas (Country code: GR)

[Greece] Country/Area Postal Records

Wait time:1.687 Seconds

Ίσως σε καμιά 10αριά μέρες

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα που έγινε dispached στις 5/3 ακόμα δεν έχει φτάσει καν Ελλάδα...εκτός κ αν έφτασε κ επειδή ουσιαστικά το tracking των ΕΛΤΑ άρχισε να ξαναλειτουργεί από χθες (?) δεν έχει ενημερωθεί (???) και μου βγάζει ότι ο αριθμός είναι λάθος κ να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών!!Λέτε να πάρω??
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα που έγινε dispached στις 5/3 ακόμα δεν έχει φτάσει καν Ελλάδα...εκτός κ αν έφτασε κ επειδή ουσιαστικά το tracking των ΕΛΤΑ άρχισε να ξαναλειτουργεί από χθες (?) δεν έχει ενημερωθεί (???) και μου βγάζει ότι ο αριθμός είναι λάθος κ να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών!!Λέτε να πάρω??
Με ποιά εταιρεία το έστειλαν;

Αν είναι με Singapore Post και έφτασε, θα σου βγάλει στο site της "arrived in destination country"

Από τις 5/3 , άλλωστε, δεν πέρασαν και πολλές ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά εταιρεία το έστειλαν;

Αν είναι με Singapore Post και έφτασε, θα σου βγάλει στο site της "arrived in destination country"

 

Με singapore post είναι αλλά ακόμα λέει ότι δεν έφτασε. Να μην ανησυχώ ε??

Απλά πλησιάζει κ το τριήμερο κ θα ήθελα να το είχα στα χέρια μου μέχρι τότε...αλλά μάλλον δεν το βλέπω γιατί κ Αθήνα να φτάσει θα πρέπει να το στείλουν Θεσσαλονίκη κ όπως ξέρουμε τα ΕΛΤΑ δε φημίζονται για την ταχύτητά τους. :)

Ουφφφφ μάλλον πρέπει να κάνω λίγη υπομονή ακόμα!! :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...