Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν μέρει έχεις δίκιο για το ενδεχόμενο της καλύτερης εξυπηρέτησης, αλλά γνωρίζουν ότι στην Ευρώπη - και όχι μόνο στην Ελλάδα - τα couriers "γδέρνουν" τους πελάτες τους. Και το λέω αυτό γιατί και στο vondroid έχουν καταχωρηθεί μηνύματα, πάλι για το συγκεκριμένο κατάστημα - την αλλαγή από EMS σε DHL/FedEx χωρίς να το γνωρίζει ο πελάτης - όπου και κάτι Γερμανοί έπαθαν τα ίδια.

 

Απλά, είναι ψυχοφθόρος αυτή η διαδικασία και δεν αξίζει στην τελική εάν το κατάστημα είναι και ακριβότερο.

στην Κύπρο που ξέρω από δυο άτομα (ένας από εδώ), παίρνουν με dhl χωρίς πρόβλημα. anyway, εγώ πάντα και παντού στις σημειώσεις παραγγελίας γράφω μεταξύ άλλων, και αυτό..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι και αξιόπιστο, όταν κάνουν τέτοιες χαζομάρες :rolleyes:

Ο άλλος - ακόμα υπάρχουν τα μηνύματά του εδώ - έτρεχε κοντά κανένα μήνα με εκτελωνισμούς, επιστροφές χρημάτων κ.λπ.

 

Δεν είναι ακριβό....σε συγκριση με άλλα και όταν έχει 12% έκπτωση διαλέγεις τι θέλεις

και ρίχνεις την παραγγελεία στις 13-14 Φεβρουαρίου :D

 

εκεί που σε γδέρνουν όλα τα site είναι τα μεταφορικά....και δεν μιλάω για courier.

(αν και με την DHL που έχω μιλήσει, πάει βάσει αξίας τιμολογίου....

οπότε πχ GIFT και low price 40$...πρέπει να είναι ΟΚ αλλά ποιός το ρισκάρει ?)

 

πχ στο Merimobiles παρήγγειλα το Ν101 ver 1 με 8$ μεταφορικά SingPost.

μετά πήγα να βάλω ένα usb 16GB και τα μεταφόρικα γινανε 16$

έβαλα και ένα USB dongle και τα μεταφορικά έγιναν 25$....δηλαδή τα μεταφορικά ήτανε 8$ επί των αριθμό των προϊόντων (8Χ3=24).

Σε διαμαρτυρία μου για το φαινόμενο, είπαν ότι ήταν bug του site και ότι θα έπρεπε να υπάρχει αναλογία βάρους ή όγκου για τα τελικά μεταφορικά της παραγγελίας. Για να δούμε....μέχρι τώρα ήταν άψογοι και

 

σήμερα η παραγγελία είναι Despatched to overseas

(τελικά ή δουλεύουν part time στις γιορτές, ή δεν είναι όλοι Κινέζοι)

 

τους περιμένω στην γωνία, μόλις γυρίσουν από τις γιορτές τους, θα επανέλθω γιατί έχω και άλλη παραγγελία.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο πλήρωσες μεταφορικα;

 

Η πρότασή τους ήταν

ΜΙΑ παραγγελία το N101 με SingPost 8$

ΔΕΥΤΕΡΗ παραγγελία τα υπόλοιπα FreeShipping 0$

και e-mail τα δύο ORDER NUMBER να τα κάνουν όλα σε μία αποστολή με SING POST 8$.

 

και επίσης να πω ότι το SITE το είχα γυρίσει σε € και όλες οι τιμές ήταν σε €.

To καλάθι σε € και όλη η διαδικασία γενικά έγινε σε €.

 

Το τελικό ποσό που έγραφε η παραγγελία μου σε € αυτό το ποσό είδα και στην πληρωμή μέσω PayPall στην κάρτα Κύπρου.

Ούτε sent παραπάνω,

ούτε για συναλλαγματική διαφορά

ούτε για προμήθεια

ούτε για το PayPall

κλπ....

καθαρά το ποσό που ήταν στο TOTAL.

 

Με έλεγχο ισοτιμίας εννοείται.....

Edited by mourgolykos
.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας !! ειμαι σε αναζητηση φθηνης ταμπλετας κινεζικης, ΜΕ δεκτη gps και δεν βγαζω καποια ακρη.. Θα μπορουσατε να μου προτεινεται καποια και αν γινεται και ενα αξιοπιστο site για να την παραγγειλω ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας !! ειμαι σε αναζητηση φθηνης ταμπλετας κινεζικης, ΜΕ δεκτη gps και δεν βγαζω καποια ακρη.. Θα μπορουσατε να μου προτεινεται καποια και αν γινεται και ενα αξιοπιστο site για να την παραγγειλω ??
Με GPS και χαμηλή τιμή, δες τα smartQ..
Link to comment
Share on other sites

Η πρότασή τους ήταν

ΜΙΑ παραγγελία το N101 με SingPost 8$

ΔΕΥΤΕΡΗ παραγγελία τα υπόλοιπα FreeShipping 0$

και e-mail τα δύο ORDER NUMBER να τα κάνουν όλα σε μία αποστολή με SING POST 8$.

 

και επίσης να πω ότι το SITE το είχα γυρίσει σε € και όλες οι τιμές ήταν σε €.

To καλάθι σε € και όλη η διαδικασία γενικά έγινε σε €.

 

Το τελικό ποσό που έγραφε η παραγγελία μου σε € αυτό το ποσό είδα και στην πληρωμή μέσω PayPall στην κάρτα Κύπρου.

Ούτε sent παραπάνω,

ούτε για συναλλαγματική διαφορά

ούτε για προμήθεια

ούτε για το PayPall

κλπ....

καθαρά το ποσό που ήταν στο TOTAL.

 

Με έλεγχο ισοτιμίας εννοείται.....

 

Δεν υπάρχει αυτό που λες.

Έχει αναφερθεί άπειρες φορές ότι πάντα παραγγελνουμε σε δολλάρια.

Από την στιγμή που τα γύρισες σε Ευρώ, στάνταρ έχεις χρεωθεί μερικά € για το τίποτα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η πρότασή τους ήταν

ΜΙΑ παραγγελία το N101 με SingPost 8$

ΔΕΥΤΕΡΗ παραγγελία τα υπόλοιπα FreeShipping 0$

και e-mail τα δύο ORDER NUMBER να τα κάνουν όλα σε μία αποστολή με SING POST 8$.

 

Δύο φορές που παρήγγειλα από iPadAlternative, αυτό έγινε αυτόματα.

Αλλά όντως το merimobiles γδέρνει στα μεταφορικά.

 

Δεν είναι ακριβό....σε συγκριση με άλλα και όταν έχει 12% έκπτωση διαλέγεις τι θέλεις

και ρίχνεις την παραγγελεία στις 13-14 Φεβρουαρίου

Δες ότι η προσφορά ισχύει και για tablets, γιατί και το banggood είχε αντίστοιχη προσφορά - -15% - και ήταν για γυναικεία ρούχα και αξεσουάρ :lol:

Το ahappydeal, όπως και τόσα άλλα, είναι απλά μαγαζιά που πουλάνε τα πάντα, δεν είναι εξειδικευμένα για ηλεκτρονικά όπως το ipadalternative, pandawill και geekbuying.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Αλλά όντως το merimobiles γδέρνει στα μεταφορικά.

[...]

βασικά όλοι χρεώνουν μεταφορικά ανα τεμάχιο. αλλά αυτό που γδέρνει πραγματικά στα μεταφορικά είναι το etotalk, to merimobiles είναι απ τα φθηνότερα στα μεταφορικά:p
Link to comment
Share on other sites

βασικά όλοι χρεώνουν μεταφορικά ανα τεμάχιο. αλλά αυτό που γδέρνει πραγματικά στα μεταφορικά είναι το etotalk, to merimobiles είναι απ τα φθηνότερα στα μεταφορικά:p

 

Υπάρχουν και χειρότερα από το etotalk, δες π.χ το mixeshop, που η EMS έχει κοντά $70 (Ramos W30HD) :rolleyes:

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

We apologize that your tablet isn't functioning properly. Currently all our staff is away for Chinese New Year vacation till February 18th. We are also redesigning our returns procedure to increase accountability and increase response time regarding customer returns. We would ask that you contact us again after the 18th of February and we can arrange the returns procedure.

 

Sincerely,

Kelly

 

Σημερινη(!) απαντηση απο ipadalternative. Οποτε, υπομονη.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΠΟΙΑ ΤΑΜΠΛΕΤΑ 7-10 ΜΕ ΑΞΙΑ ΕΩΣ 150 ΕΥΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΑΡΚΕΤ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑΓΗ ΡΟΜ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ FORUM. ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΠΟΙΑ ΤΑΜΠΛΕΤΑ 7-10 ΜΕ ΑΞΙΑ ΕΩΣ 150 ΕΥΡΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΑΡΚΕΤ ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑΓΗ ΡΟΜ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ.ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΤΟΥ FORUM. ΑΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΚΑΤΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩ

 

αυτο στα 140 ευρω..πιστευω ειναι η πιο αξιοπιστη λυση.οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

αυτο στα 140 ευρω..πιστευω ειναι η πιο αξιοπιστη λυση.οτι αλλο θελεις εδω ειμαστε.

 

+1 για το πιο πανω. Ειναι απο τα καλυτερα στην κατηγορια του. Εγινα ειδικος τις τελευταιες μερες που ψαχνωμε:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό που λες.

Έχει αναφερθεί άπειρες φορές ότι πάντα παραγγελνουμε σε δολλάρια.

Από την στιγμή που τα γύρισες σε Ευρώ, στάνταρ έχεις χρεωθεί μερικά € για το τίποτα.

 

Σήμερα,

Γύρνα το site σε €, πάρε το Ν101 που κάνει 164,60 € (219,99$) πρόσθεσε και τα 5,99 € (8$) Μεταφορικά

Singapore Post. Σύνολο 170.59€ (227,99$) (με ισοτιμία σήμερα 1.33)

 

31/01/2013 01/02/2013 ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ PAYPAL *MERIMOBILES 175,32

με ισοτημία Δολ 1,30

 

 

Όσο για το Ahappydeal ο κωδικός που έδωσα ΔΕΝ είναι για τα γυναικεία :mad: κοίτα και στην πρωτοχρονιάτικη προσφορά μέχρι 14Φεβρ. Στην έκπτωση του καλαθιού δουλεύει άψογα.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Ο junglist έχει δίκιο: συμφέρει η παραγγελία σε $.

Καλύτερα να κάνει το paypal τη μετατροπή παρά αυτοί

 

Και ακομη καλυτερα την μετατροπη να την κανει η τραπεζα σου, οχι το paypal. Εσυ ναι να πληρωνεις με $ αλλα να μην επιλεγεις το paypal currency converter. Ψαξε το και θα δεις...

Link to comment
Share on other sites

Και ακομη καλυτερα την μετατροπη να την κανει η τραπεζα σου, οχι το paypal. Εσυ ναι να πληρωνεις με $ αλλα να μην επιλεγεις το paypal currency converter. Ψαξε το και θα δεις...
Πως το ρυθμίζεις αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παραγγειλω δυο tablet. Ποιο τροπο αποστολης να επιλεξω για να μην ελεγχθουν στο τελωνειο και να κανω κοινη παραγγελεια η δυο ξεχωριστες...?
Link to comment
Share on other sites

Και δε μου λετε εχει τυχει σε κανεναν να παραλαβει ελλατωματικο προιον απο την ipadalternative να δειτε ποσο εξυπηρετικοι ειναι και ποσα λεφτα θα χασετε στο τελος

Στην πωληση ολα καλα αλλα στο service ....

Μπηκα μεσα 70 ευρω για να κανω βολτα ενα ταμπλετ και να μου δωσουν πισω ενα ποσο της αρχικης αξιας

 

Για ψαξτε το λιγο πριν αγορασετε.......

Link to comment
Share on other sites

Και δε μου λετε εχει τυχει σε κανεναν να παραλαβει ελλατωματικο προιον απο την ipadalternative να δειτε ποσο εξυπηρετικοι ειναι και ποσα λεφτα θα χασετε στο τελος

Στην πωληση ολα καλα αλλα στο service ....

Μπηκα μεσα 70 ευρω για να κανω βολτα ενα ταμπλετ και να μου δωσουν πισω ενα ποσο της αρχικης αξιας

 

Για ψαξτε το λιγο πριν αγορασετε.......

 

Πρόβλημα με το Fire - order #570 - μου το αντικατέστησαν.

Επιστροφή προβληματικού, αντικατάσταση με νέο, Οκτωβριος 2012.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω να αγορασω δυο Ainol 10 για εμενα και εναν φιλο. Τι μου προτεινεται να αγορασω απο merimobiles η απο ipadalternative? Πως θα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ελεγχθουν στο τελωνειο? Να κανω μια παραγγελεια και για τα δυο η δυο ξεχωριστες? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεις. Οι κινεζοι γιορταζουν την πρωτοχρονια τους 14 μερες και πηραν τα ρεπά τους, λες και θα ερθει η Συντελεια του κοσμου αμεσως μετα :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...