Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello i have made an order and i want to know if everything are ok with my order,my order number is #002289,thank you!
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελω να κανω ενα δωρο σε 7χρονη ανηψιά για να παίζει angry birds και διαφορα αλλα τετοια απλα παιχνιδάκια!οσο φτηνότερο τοσο το καλυτερο !τι μπορω να παρω?
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω ενα δωρο σε 7χρονη ανηψιά για να παίζει angry birds και διαφορα αλλα τετοια απλα παιχνιδάκια!οσο φτηνότερο τοσο το καλυτερο !τι μπορω να παρω?

Pipo S1 ή Ainol Novo 7 Mars.

Οτιδηποτε φθηνοτερο θα κολλαει και θα καταληξει σπασμενο στο πατωμα απ τα νευρα της μικρης

Link to comment
Share on other sites

Hμουν απο τους υπερμαχους του συγκεκριμενου μαγαζιου, μεχρι που τα σπασαμε σε κατι και καλα δωρακια μετα απο 10 παραγγελίες. Μιλαμε για θηκουλες πανινες των 2 ευρω. Αλλα και οσον αφορά την αμεσοτητα απαντησης στο live chat η στο mail, κλαφτα Χαραλαμπε. Ρωτας σημερα και απαντανε μεθαυριο.

Εγω εχω καταληξει στο spemall παντως.

Παρηγγειλα και απο κει αρκετα tablets και οι τυποι ως ανταμοιβη μου εδωσαν δωρεαν κουπονια για να δινω σε φιλους. Οποιος θελει PM me

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πότε θα σταματήσει η κοροϊδία. Το τάμπλετ που τους έχω στείλει (και το οποίο δε χάρηκα ούτε μια μέρα , παρέδωσε το πνεύμα η οθόνη) έχει φτάσει σε αυτούς στις 28/2 και εδώ και 40 μέρες κάθε μέρα μου λένε refund αύριο και αύριο. Αν ήταν πιό ειλικρινείς και μου έλεγαν από την αρχή ότι θα με αποζημιώσουν (ή μήπως δεν πρόκειται να με αποζημιώσουν) σε 1 ή σε 2 μήνες δε θα με πείραζε. Αλλά αυτό το αύριο και αύριο είναι εκνευριστικό. Jamie (για να μη ξεχνιόμαστε) order 1892, tracking number RE024396263GR. Φυσικά δεν είμαι ο μόνος που έχει αυτό το πρόβλημα και φυσικά έκανα λάθος που δεν έκανα dispute στο paypal όσο προλάβαινα. Σίγουρα όμως υπάρχει πλέον σημαντικό πρόβλημα αναξιοπιστίας του συγκεκριμένου site.

Μήπως τελικά θα έπρεπε να κλείσει αυτό το thread?

 

Ειχα παραγγειλει ενα tablet,μετα απο μερικες ωρες στο status της παραγγελειας μου απο payment accepted εγινε Shipped μετα απο 2 μερες μου εδωσαν και το track number και ολα πηγαν καλως,πριν 2 μερες παραγγειλα το Huawei U9508 Honor Glory II,το status ειναι ακομα σε payment accepted συν τα σχολια ενως παιδιου απο εδω μεσα οτι παραγγειλε το ιδιο κινητο και δεν του το εστειλαν ποτε,επισης το live chat ειναι κλασσικα νεκρο,εδω μεσα ουτε φωνη ουτε ακροαση,τους εστειλα μηνυμα και στην σελιδα τους στο facebook και εκει τιποτα,σκεφτομαι σοβαρα να κανω dispute στο paypal,μπορω να το κανω απο τωρα?οποιος γνωριζει καλα απο paypal μπορει να μου δωσει καμια συμβουλη?οκ λεφτα δινουμε ,δεν μας τα χαριζουν,ουτε καν ενημερωνουν να πουν τι γινεται με την παραγγελεια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

σαφώς και δεν πρέπει να κλείσει το thread, ώστε όσοι έχουμε ανοικτά θέματα να ποστάρουμε εδώ τις όποιες εξελίξεις....

 

Θα βοηθήσω λοιπόν εγώ τον φίλο μας τον Jamie, συγκεντρώνοντας τα αιτήματα refund που περιμένουν τα μέλη του myphone, και μετά αν θέλει ας μας ξαναπεί να πάμε στο live chat... Για όσους συμπληρώσω κάτι λάθος ή αφήσω κενό, κάντε ποστ τα σωστά στοιχεία και θα ενημερώσω το παρόν μήνυμα, το οποίο μετά μπορεί να προωθηθεί όπου νομίζετε (τα γράφω και Αγγλικά για ευνόητους λόγους)!

 

User - order# - date since refund was promised

 

PP6210 - 1904 - 11/3/2013

Katzenjammer - 1892 - beginning of March

Alexander T - 1912 - beginning of March

xkaliak - 1812 - beginning of March

nikosk31?????

 

 

Dear Jamie, it is now a full month since support promised me a refund, and since support has answered nonsense in my last 3-4 emails and IGNORES my last 2 emails (sent 29/3 and 08/04), I took the liberty of gathering all the info for you...... so here it is, your move....

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρωτες διαβεβαιωσεις για refund πηρα απο το live αρχες μαρτιου ( ισως και νωριτερα), η ταμπλετα εχει παει εκει απο 28/2 ( china tracking). Edited by Katzenjammer
Link to comment
Share on other sites

Jamie i also tried to reach live chat several timews with no luck. I've send my tracking number to support via e-mail 3 or 4 times without getting an answer. Could you please send me a Pm or an e-mail with an official answer of what's going on? It's been a long waiting time for a refund.

Device: HTC Desire Z, S-off

Rom: Andromadus CM10 (JellyBean 4.1.2)

Οδηγος rooting για HTC Desire Z

 

Proud driver of Hellenic Racing team.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο αρχες Μαρτιου. Πρωτα για αντικατασταση με Novo 7 Venus και μετα για refund.

O Jamie μου ελεγε οτι το στειλανε και περιμενα tracking number. Μετα ο Thorpe μου ειπε οτι εγινε ενα μπερδεμα και χαθηκε, μου ξαναζητησε το return tracking number. Μου ζητησε ακομα και να του πω με ποιο tracking site ειδα οτι εχουν παραλαβει το χαλασμενο που τους εστειλα. Και εδω και 3-4 βδομαδες μου λενε οτι θα μιλησουν με Κινα και θα τους τα ψαλουν. Μαλλον εγω θα ψαλω κανενα καντηλι...

Εχει περασει και η προθεσμια για dispute. Θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δυστυχως οι μαγκες εκει περα αποδειχθηκαν λαλακες. Υπηρχουν περιοδοι που τα πηγαν καλα.Πλεον εγω δεν τους ξαναεμπιστευομαι με τιποτα....Αποδειχτηκαν ανεπαρκεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν δειτε τα σχολια απο χρηστες απο την σελιδα τους στο facebook ειναι ακριβως με τα ιδια προβληματα,αρχιζω να πιστευω οτι εχουν χασει την μπαλα τελιως,πολυ φοβαμαι μη χασω τα λεφτα μου,ελπιζω για το λογο οτι ειναι το paypal στη μεση να τα γλυτωσω!
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

παιδες κ εγω παρήγγειλα προχτες.. την αμέσως επόμενη εμφανίστηκε και το tracking... τώρα ή είμαι απο τους τυχερούς ή απλα είχαν stock.. τα περισσότερα προβλήματα απ ότι βλέπω όμως είναι στα refunds.. οταν πουλάνε καλα είναι.... :P Φίλε Sotirakiss τα λεφτά λόγω paypal δεν τα χάνουμε.. no worries
Link to comment
Share on other sites

παιδες κ εγω παρήγγειλα προχτες.. την αμέσως επόμενη εμφανίστηκε και το tracking... τώρα ή είμαι απο τους τυχερούς ή απλα είχαν stock.. τα περισσότερα προβλήματα απ ότι βλέπω όμως είναι στα refunds.. οταν πουλάνε καλα είναι.... :P Φίλε Sotirakiss τα λεφτά λόγω paypal δεν τα χάνουμε.. no worries

Εγω εκανα την παραγελεια αλλα οπως το βλεπω δεν το εχουν σε αποθεμα το κινητο ενω στο site τους το πουλανε κανονικα,πραγματικα περα απο τα λεφτα ειναι και ο χρονος που χανεται αλλα και τα νευρα μας που σπανε!

[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

παιδες κ εγω παρήγγειλα προχτες.. την αμέσως επόμενη εμφανίστηκε και το tracking... τώρα ή είμαι απο τους τυχερούς ή απλα είχαν stock.. τα περισσότερα προβλήματα απ ότι βλέπω όμως είναι στα refunds.. οταν πουλάνε καλα είναι.... :P Φίλε Sotirakiss τα λεφτά λόγω paypal δεν τα χάνουμε.. no worries

 

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το να σου δώσουν tracking δεν σημαίνει οτι στο στείλανε κιόλας.... στην καλύτερη των περιπτώσεων θα φύγει από το εκεί ταχυδρομείο σε 1-3 εργάσιμες, στη χειρότερη απλά θα σε πάνε τραινάκι μέχρι να το στείλουν, όπως έχει ήδη γίνει σε 2-3 περιπτώσεις σε αυτό το thread.....

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά το να σου δώσουν tracking δεν σημαίνει οτι στο στείλανε κιόλας.... στην καλύτερη των περιπτώσεων θα φύγει από το εκεί ταχυδρομείο σε 1-3 εργάσιμες, στη χειρότερη απλά θα σε πάνε τραινάκι μέχρι να το στείλουν, όπως έχει ήδη γίνει σε 2-3 περιπτώσεις σε αυτό το thread.....

 

Τελικά μάλλον γουστάρουμε να έχει suspense.. θέλουμε λίγο αλατοπίπερο στις αγορές μας. Για φαντάσου να ήθελες κάτι και απλα να πηγαινες ταμείο, να πλήρωνες και να παραλάμβανες.. βαρετό ε ? (καλα γίνεται κ αυτο αλλά το πληρώνεις :P)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα 3 μερα σημερα και ουτε καν μου εχουν δωσει traking number!Ουτε καν shiped γραφει στο status απλα payment accepted!
[sIGPIC][/sIGPIC]Let me see you striped down to the bone!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν δειτε τα σχολια απο χρηστες απο την σελιδα τους στο facebook ειναι ακριβως με τα ιδια προβληματα,αρχιζω να πιστευω οτι εχουν χασει την μπαλα τελιως,πολυ φοβαμαι μη χασω τα λεφτα μου,ελπιζω για το λογο οτι ειναι το paypal στη μεση να τα γλυτωσω!

 

Στο facebook όλα τα τελευταία μηνύματα είναι από κάποιον Robin Sanchez, όπου ο τύπος κάνει διαρκώς copy-paste τα ίδια και παντού.

Εάν έχεις κάνει παραγγελία και δεν έχεις ξεπεράσει το όριο των 45 ημερών, μπορείς να διευθετήσεις το θέμα μέσω Paypal, δεν κινδυνεύεις να χάσεις χρήματα.

 

Οι επιστροφές έχουν πρόβλημα και είναι κάτι που πρέπει να το δουν άμεσα!

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο facebook όλα τα τελευταία μηνύματα είναι από κάποιον Robin Sanchez, όπου ο τύπος κάνει διαρκώς copy-paste τα ίδια και παντού.

Εάν έχεις κάνει παραγγελία και δεν έχεις ξεπεράσει το όριο των 45 ημερών, μπορείς να διευθετήσεις το θέμα μέσω Paypal, δεν κινδυνεύεις.

 

 

Για μας που εχουμε ξεπερασει αυτο το οριο, τι μπορει να γινει?

Link to comment
Share on other sites

σε δικια μου παραγγελια πηρα tracking την επομενη μερα και μετα απο 8-9 μερες ηταν στα χερια μου.. ας μην υπερβάλουμε πάντα οποιος εχει παρει tracking σημαινει οτι το χουν στείλει τωρα αν κολαει καπου η αργει δεν νομιζω να φτενε στο μαγαζι απο τη στιγμη που το στειλανε.

 

δόξα το θεο ακόμα δεν εχω κάποιο πρόβλημα και ελπίζω να μην αποκτήσω για να μη μπλέξω στο θεμα refund γιατί απο οτι παρατηρώ όντως μόνο εκει κωλυσιεργουνε

 

μια προταση μοναχα.. σε οσους ζητήσατε refund δε ζητατε μηπως σας το αντι καταστήσουν με καμιά αλλη συσκευή (αν λεω, αν χρειάζεστε) και το λύσετε πιο αμεσα το πρόβλημα?

 

οσοι ειναι κατω των 45 ημερων παντως μεσω Paypal ειναι καλυμενοι και αν ημουν στη θεση καποιου τετοιου ανθρωπου και ημουν οριακα στις ημερες θα εκανα τη διαδικασια μεσω paypal και δε θα περιμενα τη καλη θεληση του κινεζου

Link to comment
Share on other sites

Και ξανά 7% έκτπωση στις αγορές από merimobiles αυτό το Σ/Κ (κουπόνι JOY). Να ταν και πιο γρήγοροι στις αποστολές, καλά θα ταν..
Link to comment
Share on other sites

Και ξανά 7% έκτπωση στις αγορές από merimobiles αυτό το Σ/Κ (κουπόνι JOY). Να ταν και πιο γρήγοροι στις αποστολές, καλά θα ταν..

 

Καθε ΣΚ το κάνουν πλέον

Link to comment
Share on other sites

Καθε ΣΚ το κάνουν πλέον

το ξερω, απλα ενημέρωσα. Ωστόσο πήγα να χρησιμοποιήσω το κουπόνι για ένα THL W8 και δεν το δεχεται...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...