Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ποιο κατάστημα έχεις δει αυτό που θες? Γενικά, προτιμάς singapore post, πάντα με insurance, και τα μεγάλα καταστήματα πάντα αναγράφουν ψέυτικη τιμή στο πακέτο. Και γενικά, δεν παίζει να πληρώσεις καθόλου τελωνείο έτσι

 

Απο το merimobilies. Εμφανίζει DHL, Free Shipping Chinapost/Hkpost, Yanwen/EMS Express

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ποιο κατάστημα έχεις δει αυτό που θες? Γενικά, προτιμάς singapore post, πάντα με insurance, και τα μεγάλα καταστήματα πάντα αναγράφουν ψέυτικη τιμή στο πακέτο. Και γενικά, δεν παίζει να πληρώσεις καθόλου τελωνείο έτσι

merimobilies

Link to comment
Share on other sites

merimobilies

πολύ καλό κατάστημα αλλά στελνει με china post, και δεν είναι κι ότι καλύτερο, ειδικά τώρα στις γιορτές, λόγω καθυστερήσεων

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό κατάστημα αλλά στελνει με china post, και δεν είναι κι ότι καλύτερο, ειδικά τώρα στις γιορτές, λόγω καθυστερήσεων

ποιο άλλο κατάστημα θα μου πρότεινες για το window n70s σκέφτομαι?

Link to comment
Share on other sites

ποιο άλλο κατάστημα θα μου πρότεινες για το window n70s σκέφτομαι?

εδώ με singapore post και shipping insurance

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχει παραγγείλει κανείς από το http://www.banggood.com ??

Εχουμε καμία πληροφορία για το πόσο αξιόπιστο είναι αυτό το site??

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχει παραγγείλει κανείς από το http://www.banggood.com ??

Εχουμε καμία πληροφορία για το πόσο αξιόπιστο είναι αυτό το site??

Thanks...

απέφυγέ το

Link to comment
Share on other sites

εδώ με singapore post και shipping insurance

 

Ειμαι ετοιμος κ γω να το παραγγειλω καθως βλεπω οτι τα σπαει το ταμπλετακι!Διαλεξα το singapore post οπως λες,αλλα δεν βλεπω πουθενα την επιλογη shipping insurance...Επισης ποια η διαφορα του singapore post k tou DHL HongKong?Περα απο τα χρηματα προφανως?Επισης visa i paypal?

Edited by SergioChr
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος κ γω να το παραγγειλω καθως βλεπω οτι τα σπαει το ταμπλετακι!Διαλεξα το singapore post οπως λες,αλλα δεν βλεπω πουθενα την επιλογη shipping insurance...Επισης ποια η διαφορα του singapore post k tou DHL HongKong?Περα απο τα χρηματα προφανως?Επισης visa i paypal?

λάθος μου, όταν επιλεγεις singapore post σε χρεώνει αυτόματα shipping insurance, άρα είσαι οκ.

Τη DHL ξέχνα την, είναι courier, και στο τελωνιο θα......

Φυσικά paypal

Link to comment
Share on other sites

Γραφω την εμπειρια μου απο το καταστημα ipadalternative, απο το οποιο εμεινα πολυ ευχαριστημενος.

Ειχα παραγγειλει το pipo m1 στις 16/11. Μετα απο καποιες ωρες πηρα email οτι εγινε αποστολη(με singapore post) και tracking number.

Η αποστολη φανηκε στο sing post track μια μερα μετα, 17/11.

Στις 20/11 στο track αναγραφηκε οτι εφυγε για Ελλαδα.

Στις 28/11 το δεμα εμφανιστηκε στο ελτα track.

Στις 30/11 μου ηρθε το δεμα συστημενο στο σπιτι.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Γραφω την εμπειρια μου απο το καταστημα ipadalternative, απο το οποιο εμεινα πολυ ευχαριστημενος.

Ειχα παραγγειλει το pipo m1 στις 16/11. Μετα απο καποιες ωρες πηρα email οτι εγινε αποστολη(με singapore post) και tracking number.

Η αποστολη φανηκε στο sing post track μια μερα μετα, 17/11.

Στις 20/11 στο track αναγραφηκε οτι εφυγε για Ελλαδα.

Στις 28/11 το δεμα εμφανιστηκε στο ελτα track.

Στις 30/11 μου ηρθε το δεμα συστημενο στο σπιτι.

 

Gringo παίζει να είσαι και από τους τελευταίους που παρήγγειλαν και πήραν στα χέρια τους το pipo... καλώς ήρθες στο club

Link to comment
Share on other sites

λάθος μου, όταν επιλεγεις singapore post σε χρεώνει αυτόματα shipping insurance, άρα είσαι οκ.

Τη DHL ξέχνα την, είναι courier, και στο τελωνιο θα......

Φυσικά paypal

 

Οκ,εφυγε η παραγγελια...Ας ελπισουμε οτι δεν θα καθυστερησει πολυ...Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γραφω την εμπειρια μου απο το καταστημα ipadalternative, απο το οποιο εμεινα πολυ ευχαριστημενος.

Ειχα παραγγειλει το pipo m1 στις 16/11. Μετα απο καποιες ωρες πηρα email οτι εγινε αποστολη(με singapore post) και tracking number.

Η αποστολη φανηκε στο sing post track μια μερα μετα, 17/11.

Στις 20/11 στο track αναγραφηκε οτι εφυγε για Ελλαδα.

Στις 28/11 το δεμα εμφανιστηκε στο ελτα track.

Στις 30/11 μου ηρθε το δεμα συστημενο στο σπιτι.

 

Καλοριζικο φιλε μου..

Αρα εγω που το παρηγγειλα 20/11 να το περιμενω απο βδομαδα....

Link to comment
Share on other sites

Γραφω την εμπειρια μου απο το καταστημα ipadalternative, απο το οποιο εμεινα πολυ ευχαριστημενος.

Ειχα παραγγειλει το pipo m1 στις 16/11. Μετα απο καποιες ωρες πηρα email οτι εγινε αποστολη(με singapore post) και tracking number.

Η αποστολη φανηκε στο sing post track μια μερα μετα, 17/11.

Στις 20/11 στο track αναγραφηκε οτι εφυγε για Ελλαδα.

Στις 28/11 το δεμα εμφανιστηκε στο ελτα track.

Στις 30/11 μου ηρθε το δεμα συστημενο στο σπιτι.

 

Το ότι πήρες το ταμπλετ στα χέρια σου, αποτελεί για σένα λόγο να είσαι ευχαριστημένος; Δηλαδή χάρηκες που έκαναν τη δουλειά τους σωστά.

Κάτσε να τους χρειαστείς σε τίποτα μετά τη αγορά, να δεις πόσο ευχαριστημένος θα είσαι..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βιάζεσαι;

 

Σε ότι τους ρώτησα πριν την αγορά οι απαντήσεις ήταν εντός ολίγων ωρών.

Επίσης η αποστολή έγινε μετά από λίγες ώρες(4-5) απ' την στιγμή αγοράς και αυτό μου συμβαίνει πρώτη φορά στις εκατοντάδες αγορές που έχω κάνει από όλα τα σημεία της γης!

Τέλος η συσκευασία ήταν άψογη και δεν αφήνει περιθώρια για χτύπημα στην μεταφορά.

 

Είπα τη προσωπική μου εμπειρία. Γνωρίζω πολύ καλά ότι τα πράγματα δεν είναι πάντα τόσο θετικά. Όπως και ελπίζω να μην χρειαστεί να 'τεστάρω' την εξυπηρέτηση για ενδεχόμενο πρόβλημα.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Το ότι πήρες το ταμπλετ στα χέρια σου, αποτελεί για σένα λόγο να είσαι ευχαριστημένος; Δηλαδή χάρηκες που έκαναν τη δουλειά τους σωστά.

Κάτσε να τους χρειαστείς σε τίποτα μετά τη αγορά, να δεις πόσο ευχαριστημένος θα είσαι..

 

Δεν καταλαβαίνω την αρνητική προδιάθεση για το συγκεκριμένο κατάστημα. Όσοι αγοράζουμε από Κίνα υποτίθεται πως έχουμε ήδη γνώση της κατάστασης. Πολλά καταστήματα δεν φαίνονται αξιόπιστα στο 100% των συναλλαγών τους, τα ταχυδρομεία συχνά δεν τηρούν τα χρονοδιαγράμματα, τα ίδια τα προϊόντα πολλές φορές αποδεικνύονται μούφα και άλλα πολλά. Μπαίνουμε στη διαδικασία της παραγγελίας από Κίνα εν γνώσει όλων αυτών, συνεπώς όταν μια παραγγελία ολοκληρώνεται αισίως και φτάνει το προϊόν ακέραιο στα χέρια μας λογικό είναι να το θεωρούμε επιτυχία. Σε απόλυτους όρους είναι γελοίο, αλλά έχοντας υπόψη τις συνθήκες και τα στατιστικά φίλε junglist δεν είναι καθόλου περίεργο. Κι εγώ ένα μήνα και πλέον και ακομα περιμένω από buyincoins ένα cube U30GT. To ipadalternative σε μια άλλη παραγγελία μου ανταποκρίθηκε σχετικά καλά και είμαι πολύ ικανοποιημένος και από το προϊόν (το Onda V711 στο αντίστοιχο thread). Κάτσε λοιπόν να φτάσει το Cube και θα κάνω και πάρτι! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου ζητησε ο αναδεκτοσμου ενα ταμπλετ δωρο για τις γιορτες.Εψαξα εδω αλλα στα χρηματα που διαθετω (μεχρι το πολυ 120 ευρα)βρηκα κατι αθλεια το οποια σερνοτανε.Ετσι ειπα να κοιταξω στην κινεζικη αγορα και θελω τα φωτασας γιατι δεν εχω ιδεα.

Λοιπον ψαχνω για ενα ταμπλετ το οποιο το θελει ποιο πολυ για παιχνιδια σερφαρισμα βιντεο και οτι αλλο θα κανει ενα γυμνασιοπαιδο σε οσο το δυνατον καλυτερη τιμη-(δυσκολοι καιρη και με 70-80 ευρω αν υπαρχει ακομα καλυτερα)σε ιντσες δε υπαρχει θεμα 7-8-9 οτι νανε.

 

 

1)αυτο κανει http://www.pandawill.com/window-yuandao-n70s-dual-core-tablet-pc-7-inch-rk3066-android-41-1gb-ram-8gb-white-p69691.html

 

 

2)αν η παραγγελια γινει μεχρι τη δευτερα προλαβενω τις γιορτες?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου ζητησε ο αναδεκτοσμου ενα ταμπλετ δωρο για τις γιορτες.Εψαξα εδω αλλα στα χρηματα που διαθετω (μεχρι το πολυ 120 ευρα)βρηκα κατι αθλεια το οποια σερνοτανε.Ετσι ειπα να κοιταξω στην κινεζικη αγορα και θελω τα φωτασας γιατι δεν εχω ιδεα.

Λοιπον ψαχνω για ενα ταμπλετ το οποιο το θελει ποιο πολυ για παιχνιδια σερφαρισμα βιντεο και οτι αλλο θα κανει ενα γυμνασιοπαιδο σε οσο το δυνατον καλυτερη τιμη-(δυσκολοι καιρη και με 70-80 ευρω αν υπαρχει ακομα καλυτερα)σε ιντσες δε υπαρχει θεμα 7-8-9 οτι νανε.

 

 

1)αυτο κανει http://www.pandawill.com/window-yuandao-n70s-dual-core-tablet-pc-7-inch-rk3066-android-41-1gb-ram-8gb-white-p69691.html

 

 

2)αν η παραγγελια γινει μεχρι τη δευτερα προλαβενω τις γιορτες?

 

ευχαριστω

 

Μια χαρά είναι και το N70. Για το pandawill δεν ξέρω, αλλά δεν έχει την καλύτερη φήμη. Μπορείς να το τσεκάρεις σε επίπεδο reviews καταναλωτών. Με την ταχύτητα αποστολής πάντως θα έχεις ένα θεματάκι. Θα πρεπει να βάλεις σίγουρα κάποια ταχύτερη επιλογή όπως EMS για παράδειγμα γιατί διαφορετικά δύσκολα θα το έχεις στα χέρια σου ... φέτος. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μου ζητησε ο αναδεκτοσμου ενα ταμπλετ δωρο για τις γιορτες.Εψαξα εδω αλλα στα χρηματα που διαθετω (μεχρι το πολυ 120 ευρα)βρηκα κατι αθλεια το οποια σερνοτανε.Ετσι ειπα να κοιταξω στην κινεζικη αγορα και θελω τα φωτασας γιατι δεν εχω ιδεα.

Λοιπον ψαχνω για ενα ταμπλετ το οποιο το θελει ποιο πολυ για παιχνιδια σερφαρισμα βιντεο και οτι αλλο θα κανει ενα γυμνασιοπαιδο σε οσο το δυνατον καλυτερη τιμη-(δυσκολοι καιρη και με 70-80 ευρω αν υπαρχει ακομα καλυτερα)σε ιντσες δε υπαρχει θεμα 7-8-9 οτι νανε.

 

 

1)αυτο κανει http://www.pandawill.com/window-yuandao-n70s-dual-core-tablet-pc-7-inch-rk3066-android-41-1gb-ram-8gb-white-p69691.html

 

 

2)αν η παραγγελια γινει μεχρι τη δευτερα προλαβενω τις γιορτες?

 

ευχαριστω

στα 120€ πάνω κάτω, πάρε το Hyundai Hold X με EMS για ταχυτερη αποστολη, και θα σου βγει 120€ + 3€ εκτελωνισμος στα ελτά ή

Onda V711 με EMS, και θα βγει 125€ + 3€ εκτελωνισμος

Link to comment
Share on other sites

to 1 tracking Nov 28, 2012 10:10:00 AM Status: Departure from outward office of exchange, Location:BEIJING εδω κ μερες

 

και το αλλο σημερα εβγαλε RB08676159CN 2012 arrival at transit office of exchange destination GREECE 2012-11-28

 

αρα το εστειλαν και απο τις 28 ειναι στον αερα?'η δεν εχει φυγει ακομη για να μην αλλαξε στατους?

 

apo buyincoins η αγορα διαβασα τα περι καθυστερησης του φιλου πιο πανω..

Edited by durutti
Link to comment
Share on other sites

to 1 tracking Nov 28, 2012 10:10:00 AM Status:Departure from outward office of exchange, Location:BEIJING εδω κ μερες

 

και το αλλο σημερα εβγαλε RB08676159CN 2012 arrival at transit office of exchange destination GREECE 2012-11-28

 

αρα το εστειλαν και απο τις 28 ειναι στον αερα?'η δεν εχει φυγει ακομη για να μην αλλαξε στατους?

 

apo buyincoins η αγορα διαβασα τα περι καθυστερησης του φιλου πιο πανω..

το πρώτο, παραδόθηκε στις 28 στο ταχυδρομείο πεκίνου, οπότε αυριο μεθαύριο ισως φύγει για ελλάδα

το δεύτερο, στις 28 έφτασε ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Σταυρο για την αμεση απαντηση αλλα μιλαω για το ιδιο αντικειμενο απο 2 διαφορετικες σελιδες τρακινγκ..........

 

http://intmail.183.com.cn/item/itemStatusQuery.do το arrival

 

http://a4.17track.net/IndexEn.html το departure...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Σταυρο για την αμεση απαντηση αλλα μιλαω για το ιδιο αντικειμενο απο 2 διαφορετικες σελιδες τρακινγκ..........

 

http://intmail.183.com.cn/item/itemStatusQuery.do το arrival

 

http://a4.17track.net/IndexEn.html το departure...

δες εδώ και μην μπλέκεις με τις παραπάνω σελίδες

http://www.sao.cn/

απ' ότι κατάλαβα, 28 του μήνα παραδόθηκε στο ταχυδρομείο, οπότε περιμένεις να φύγει

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πιο πάνω ότι το cube-tablet.com είναι ο επίσημος διανομέας της cube. Ισχύει ή απλά έτσι γράφουν στην σελίδα τους;

Σε αυτό το site τους δίνει 100% αξιοπιστία όπως επισης και σε αυτό. Επιβεβαιώνετε;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πιο πάνω ότι το cube-tablet.com είναι ο επίσημος διανομέας της cube. Ισχύει ή απλά έτσι γράφουν στην σελίδα τους;

Σε αυτό το site τους δίνει 100% αξιοπιστία όπως επισης και σε αυτό. Επιβεβαιώνετε;

Επιβεβαιώνω, όπως είπα και πιο πανω. Στο site τους δεν το αναφέρουν καν, αλλά έτσι είναι. Πρόκειτε για εταιρία που συνεργάζεται με διάφορα εργοστάσια (cube, ainol, pipo, onda κ.α.) και κάνει άμεση πώληση απ τις αποθήκες των εργοστασίων, και παρέχει νέα καθώς κι ενημερώσεις λογισμικού απ τα εργοστάσια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...