Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλεπω αυτο το tablet απο το dinodirect. Το ξερει κανεις το site αυτο; Λεω να το παρω δωρο ετσι για αρχη σε ενα παιδακι :p Αξίζει έστω και λίγο τα λεφτά του;

 

Ψάξε για το μαγαζί

 

http://voices.yahoo.com/scam-site-warning-dinodirectcom-will-4902318.html

http://www.wholesaleforum.com/discuss/report-fraud-scams-12/dinodirect-com-china-company-scam-599/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λαθος, αυτό είναι το πιό φτηνό 7άρι. Ναι ειναι για τα μπαζα αλλα παράθεσες με κριτήριο το φθηνότερο.

 

Aυτό που λες είναι όντως το πιο φθηνό 7άρι αλλά για τα πανηγύρια όπως σωστά λες, σε σχέση με τον κατά 20-30 ευρώ παραπάνω ανταγωνισμό....Η διαφορά είναι ότι πρότεινα το πιο φθηνό capacitive και με αξιοπρεπέστατες δυνατότητες 7άρι από το πλέον διαδεδομένο και αξιόπιστο κατά τα φαινόμενα site του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα από 110$ στα 100$ το teclast p76ti. Νομίζω ότι στα 76 ευρώ είναι ότι καλύτερο...

http://www.merimobiles.com/Teclast_P76ti_1_5GHz_HDMI_8GB_7inch_5_points_Multi_p/meri0709.htm

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα από 110$ στα 100$ το teclast p76ti. Νομίζω ότι στα 76 ευρώ είναι ότι καλύτερο...

http://www.merimobiles.com/Teclast_P76ti_1_5GHz_HDMI_8GB_7inch_5_points_Multi_p/meri0709.htm

 

Εντάξει πραγματικά πολύ καλή τιμή , δηλαδή πόσο πιο κάτω να πάει?? :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέα και από εμένα.

Ψάχνω για ένα φτηνό μηχάνημα που θα το χρησιμοποιήσω αποκλειστικά για ανάγνωση pdf και πολύ ελαφρό σερφάρισμα. Δεν με ενδιαφέρουν οι επιδόσεις σε παιχνίδια κτλ. απλά να έχει καμιά θύρα usb,wifi και πιστεύω 10αρα όθόνη ή εκεί γύρω ώστε να είναι εύκολη η ανάγνωση. Υπάρχει κατι αξιολογο γύρω στα 100+ ευρώ;

Ακόμη υπάρχει κανένας σύνδεσμος να κοιτάξω για τίποτα μεταχειρισμένα, ώστε να αποφύγω το μπλέξιμο με τελωνεία, φόρους κτλ.;

Link to comment
Share on other sites

Στα 100+ ευρώ για 10άρι; Δε δίνεις λίγα παραπάνω να πάρεις κάτι καλύτερο με IPS οθόνη μιας που θα το έχεις κυρίως για διάβασμα; ;)
Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινεται για 10" κινεζο ?

Θεωρω αυτονοητο το multitouch/capacitive android market .

Θελω να μη φευγει πανω απο 150€ (ισως και οχι πανω απο 100€).

Να παω σε παλιοτερης γενιας ?

Μαλλον απο νεας γενιας το Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 ειναι το φθηνοτερο ε ? Λεει ομως ?

Μηπως flytouch3 που ειναι πιο φθηνο ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

το Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 για τα λεφτα του ειναι καλο.ενα μειον ειναι η μνηνη 512 ddr2 ,αν παλι μπορεις να ανεβεις λιγο σε τιμη υπαρχουν καποια αρκετα αξιολογα....και με μνημη 1gb και καλυτερο επεξεργαστη....σε διαστασεις 9,7.
Link to comment
Share on other sites

το Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 για τα λεφτα του ειναι καλο.ενα μειον ειναι η μνηνη 512 ddr2 ,αν παλι μπορεις να ανεβεις λιγο σε τιμη υπαρχουν καποια αρκετα αξιολογα....και με μνημη 1gb και καλυτερο επεξεργαστη....σε διαστασεις 9,7.

 

για να ειμαι ειλικρινης προσωπικα ειμαι πιο ανεβασμενος...εχω το tf101

αυτο ειναι για τη ξαδερφη μου που θελει για πολυ συγκεκριμενη δουλεια ..το θελει 1 6μηνο μονο και σε χαμηλη τιμη

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

για σερφαρισμα καλο ειναι και για απλη χρηση οτι πρεπει....η οθονη ειναι αρκετα καλη...το εχω κανενα μηνα τωρα....αλλα απο μπαταρια....λιγα πραγματα...με wifi ανοιχτο 4 ωρες περιπου.
Link to comment
Share on other sites

ναι το παρατηρησα οτι 4000 mah η μπαταρια...anyway δε μπορει κανεις να τα εχει ολα

thanx παιδια

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

για σερφαρισμα καλο ειναι και για απλη χρηση οτι πρεπει....η οθονη ειναι αρκετα καλη...το εχω κανενα μηνα τωρα....αλλα απο μπαταρια....λιγα πραγματα...με wifi ανοιχτο 4 ωρες περιπου.

Δηλαδη 4 ωρες ειναι λιγο? Κουφαθηκα τωρα! Συγνωμη, τα υπολοιπα εχουν περισσοτερες ωρες αυτονομια?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη 4 ωρες ειναι λιγο? Κουφαθηκα τωρα! Συγνωμη, τα υπολοιπα εχουν περισσοτερες ωρες αυτονομια?

 

Το ipad που είναι και η αναφορά στην κατηγορία έχει 10 ώρες αυτονομία και πρακτικά κρατά 2-3 μέρες με σχετικά έντονη χρηση

 

Sent from my Galaxy Note

Link to comment
Share on other sites

Το ipad 2 ετυχε να το εχω και πραγματικα χρειαζεται προσπαθεια για να τελειωσει η μπαταρια
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ipad 2 ετυχε να το εχω και πραγματικα χρειαζεται προσπαθεια για να τελειωσει η μπαταρια

 

Μεγάααλη προσπάθεια απαιτεί... πάντως τώρα με την έλευση του "Νέου ipad" οι τιμές στο 2 πέφτουν και πολλοί τα δίνουν σε καλές τιμές μεταχειρισμένα.. με λίγο ψάξιμο ίσως βρεθεί κάτι καλό

Link to comment
Share on other sites

Το ipad που είναι και η αναφορά στην κατηγορία έχει 10 ώρες αυτονομία και πρακτικά κρατά 2-3 μέρες με σχετικά έντονη χρηση

 

Sent from my Galaxy Note

 

Εγω ομως αναφερομουν στα κινεζικα!

Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι σε αναζητηση αγορας tablet με κοστος μεχρι 150ευρω. Αρχικα ελεγα να παρω 7' και συγκεκριμενα το ainol novo 7 elf .Αλλα μετα απο σκεψη ειπα να παω αν βρω σε κατι μεγαλυτερο σε ιντσες. Εχεται κατι να προτεινεται ?Με ενδιαφερει να υποστηριζει android market ,flash player ,ελληνικα φυσικα ,fb .

Εχει κανεις αποψη για αυτο : http://www.dhgate.com/yoyo-10-quot-10-2-quot-allwinner-a10-1gb/p-ff80808135ec76390135f547a97f3dd3.html ?

Καποιο αλλο να προτεινεται ?

Γνωμη για το onda vi40?

Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι σε αναζητηση αγορας tablet με κοστος μεχρι 150ευρω. Αρχικα ελεγα να παρω 7' και συγκεκριμενα το ainol novo 7 elf .Αλλα μετα απο σκεψη ειπα να παω αν βρω σε κατι μεγαλυτερο σε ιντσες. Εχεται κατι να προτεινεται ?Με ενδιαφερει να υποστηριζει android market ,flash player ,ελληνικα φυσικα ,fb .

Εχει κανεις αποψη για αυτο : http://www.dhgate.com/yoyo-10-quot-10-2-quot-allwinner-a10-1gb/p-ff80808135ec76390135f547a97f3dd3.html ?

Καποιο αλλο να προτεινεται ?

Γνωμη για το onda vi40?

 

Στις 9,7 ίντσες το Cube U9GT2 φαίνεται μάλλον σαν καλύτερη πρόταση από το Onda. Κοιτάς και Aoson M19 που έχουν αρκετά παιδιά από εδώ ήδη και ξέρουν να σου πουν. Αν σε ενδιαφέρει κάτι στις 10,1 ίντσες είδα μια προσφορά σήμερα στο merimobiles το Zenithink ZT280-C10 στα 170 δολάρια!

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

To Οnda είναι πληρέστερο από το Cube και προσφέρει περισσότερα. Το θέμα είναι ότι εδώ και 2 μήνες όλο βγαίνει και ποτέ δεν εμφανίζεται τελικά.
Link to comment
Share on other sites

Είχα ποστάρει και παλαιότερα. Ψάχνω για αγορά ενός μηχανήματος για την ανάγνωση pdf και σερφάρισμα. Σίγουρα θα είναι στις 10'' ή εκεί γύρω. Κοιτάζω αυτά τα δύο:

http://www.merimobiles.com/Zenithink_ZT280_C10_Zepad_C91_10_1_inch_ICS_4_0_3_p/meri2548.htm

http://chinagrabber.com/10-2-flytouch-5-android-2-3-gps-apad---wopad-v10-cortex-a8-tablet-pc.aspx

http://chinagrabber.com/superpad-6-android-2-3-cortex-a8-tablet-pc---10-1-v10-gps-flash-10-3-superpad-vi.aspx

Ξέρει κανένας το πρώτο μαγαζί; Ποια η άποψή σας για τα τρία παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Στις 9,7 ίντσες το Cube U9GT2 φαίνεται μάλλον σαν καλύτερη πρόταση από το Onda. Κοιτάς και Aoson M19 που έχουν αρκετά παιδιά από εδώ ήδη και ξέρουν να σου πουν. Αν σε ενδιαφέρει κάτι στις 10,1 ίντσες είδα μια προσφορά σήμερα στο merimobiles το Zenithink ZT280-C10 στα 170 δολάρια!

 

Αυτο που με προβληματιζει στο Zenithink είναι η ram που έχει,512 ddr2

Link to comment
Share on other sites

aoson m19 δουλεμενο 3 ημερες σε καλη τιμη!οπιος ενδιαφερεται μ στελνει πμ για πληροφοριες! Τ πουλαω λογο αγορας λαπτοπ!
Link to comment
Share on other sites

To Οnda είναι πληρέστερο από το Cube και προσφέρει περισσότερα. Το θέμα είναι ότι εδώ και 2 μήνες όλο βγαίνει και ποτέ δεν εμφανίζεται τελικά.

 

έχει πάρει το μάτι σου το gemei g9;

Link to comment
Share on other sites

To Οnda είναι πληρέστερο από το Cube και προσφέρει περισσότερα. Το θέμα είναι ότι εδώ και 2 μήνες όλο βγαίνει και ποτέ δεν εμφανίζεται τελικά.

 

αυτό για το Onda ξαναπέστο. το ειχα παραγγείλει τελη Ιανουαρίου αλλα απ το πολύ περίμενε το ακύρωσα και αγόρασα από άλλο κατάστημα το Gemei G9

Κατά τη γνώμη μου είναι ένα απ τα πιο ολοκληρωμένα και όμορφα ταμπλετ στην κατηγορία του. Άντε να έρθει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...