Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοείς αυτό http://www.glu.com/game/gun-bros το m19 το πάει σφαίρα,η κίνηση δεν σπάει πουθενά.

 

ναι, αυτο λεω, θα ηθελα να μαθω και για τα αλλα 2 ταμπλετς. πιο πολυ παω προς το u9gt2

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.android-tablet-comparison-world.com/tablets/Ainol-Novo%207-Aurora.php

 

To aurora το έχω παραγγείλει από Pandawill από 21/2/2012 και άγνωστο εάν θα το πάρω καθώς αν δεν μου το στείλουν σε 10-15 μέρες θα το ακυρώσω. Σε όλα τα κινεζομάγαζα υπάρχει πρόβλημα στοκαρίσματος λόγω της ζήτησης και θα σας πρότεινα να περίμενετε να πέσει λίγο ο θόρυβος. Βασικά λένε όλοι ότι έχει καταπληκτική οθόνη και είναι αρκετά γρήγορο.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

http://www.android-tablet-comparison-world.com/tablets/Ainol-Novo%207-Aurora.php

 

To aurora το έχω παραγγείλει από Pandawill από 21/2/2012 και άγνωστο εάν θα το πάρω καθώς αν δεν μου το στείλουν σε 10-15 μέρες θα το ακυρώσω. Σε όλα τα κινεζομάγαζα υπάρχει πρόβλημα στοκαρίσματος λόγω της ζήτησης και θα σας πρότεινα να περίμενετε να πέσει λίγο ο θόρυβος. Βασικά λένε όλοι ότι έχει καταπληκτική οθόνη και είναι αρκετά γρήγορο.

 

γαμτο ηθελα να το παραγγειλο!! απο το pandawill σου δεσμευσαν τα χρηματα και δεν το στειλαν?

Link to comment
Share on other sites

Αν ζητήσω ακύρωση της παραγγελίας θα το κάνουν άμεσα διότι έχω πληρώσει με paypal. Απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα 100%. Από ότι βλέπω στο forum τους τώρα στέλνουν παραγγελίες που έγιναν τέλος Γενάρη και πιστεύω ότι μεχρι να έρθει η σειρά μου θα περάσουν σίγουρα 2 βδομάδες, εκτός και αν πάρουν κανένα μεγάλο stock και ξεπετάξουν πολλές σύντομα. Επίσης δεν μπορώ να τους αλλαξω την παραγγελία γιατί δεν έχουν τιποτα άλλο σε stock που να αξίζει κατά την άποψή μου (Android 4, IPS οθόνη, 7" ή 9,7", CPU All Winner Α10 ή Rockchip,GPU Mali 400, 1GB RAM,HDMI)...

Πείτε μου από που μπορώ να πάρω σύντομα κάποιο με αυτά τα χαρακτηριστικά ? Το merimobiles τα ίδια χάλια???

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Αν ζητήσω ακύρωση της παραγγελίας θα το κάνουν άμεσα διότι έχω πληρώσει με paypal. Απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα 100%. Από ότι βλέπω στο forum τους τώρα στέλνουν παραγγελίες που έγιναν τέλος Γενάρη και πιστεύω ότι μεχρι να έρθει η σειρά μου θα περάσουν σίγουρα 2 βδομάδες, εκτός και αν πάρουν κανένα μεγάλο stock και ξεπετάξουν πολλές σύντομα. Επίσης δεν μπορώ να τους αλλαξω την παραγγελία γιατί δεν έχουν τιποτα άλλο σε stock που να αξίζει κατά την άποψή μου (Android 4, IPS οθόνη, 7" ή 9,7", CPU All Winner Α10 ή Rockchip,GPU Mali 400, 1GB RAM,HDMI)...

Πείτε μου από που μπορώ να πάρω σύντομα κάποιο με αυτά τα χαρακτηριστικά ? Το merimobiles τα ίδια χάλια???

 

Λογικά το εργοστάσιο που εφοδιάζονται όλοι είναι το ίδιο, οπότε που να μπλέκεις με ποιανού stock είναι μεγαλύτερο... Άποψή μου περίμενε λίγο ακόμη να σου έρθει από εκεί που το πλήρωσες.

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Αν ζητήσω ακύρωση της παραγγελίας θα το κάνουν άμεσα διότι έχω πληρώσει με paypal. Απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα 100%. Από ότι βλέπω στο forum τους τώρα στέλνουν παραγγελίες που έγιναν τέλος Γενάρη και πιστεύω ότι μεχρι να έρθει η σειρά μου θα περάσουν σίγουρα 2 βδομάδες, εκτός και αν πάρουν κανένα μεγάλο stock και ξεπετάξουν πολλές σύντομα. Επίσης δεν μπορώ να τους αλλαξω την παραγγελία γιατί δεν έχουν τιποτα άλλο σε stock που να αξίζει κατά την άποψή μου (Android 4, IPS οθόνη, 7" ή 9,7", CPU All Winner Α10 ή Rockchip,GPU Mali 400, 1GB RAM,HDMI)...

Πείτε μου από που μπορώ να πάρω σύντομα κάποιο με αυτά τα χαρακτηριστικά ? Το merimobiles τα ίδια χάλια???

Χωρίς να το γνωρίζω το κατάστημα ,δείχνει διαθεσιμότητα 3 τεμάχια-

http://www.spemall.com/Ainol-Novo7-Aurora-Android-4-0-Tablet-PC-7-0inch-IPS-Capacitive-Screen-8GB-1-2GHz-1GB-RAM_g.html

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/gpad-g10-phoenix-android-40-tablet-pc-97-inch-ips-3g-gps-bluetooth-cortex-a9-dual-core-cpu-dual-camera-p56495.html

 

και

 

http://www.pandawill.com/newsmy-newman-a1-tablet-pc-97-inch-android-23-1gb-ram-16gb-dual-camera-ultra-thin-p55728.html

 

Πως σας φαινεται ;

 

PS. Με τα τελευταια δεδομενα του "επωνυμου" ανταγωνισμου, και τα κινεζικα δειχνουν ακριβα πλεον σε σχεση με οτι προσφερουν.

Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

Την παραγγελία του aurora από pandawill την ακύρωσα και μου βάλανε αμέσως πίσω τα λεφτά στο paypal.

 

Εχει παραλάβει κανένας προσφατα από merimobiles με EMS? όλα καλά? Τους έστειλα email και μου είπαν ότι έρχεται μέσω UK αλλά δεν είναι 100% ότι θα αποφύγουμε τον τελώνη. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα EMS (Yanwen) (8 μέρες) ή Registered mail (14-21 μέρες)? Επίσης ακόμα σκεφτομαι αν θα πάρω 7" παρά 9.7" (μεγαλύτερη συσκευασία). Η σκέψη θα με φάει...

 

Παρεπιπτόντως εάν παίζει κανένα ενεργό κουπόνι έκπτωσης για το merimobiles ας μου ποστάρει κάποιος.

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Την παραγγελία του aurora από pandawill την ακύρωσα και μου βάλανε αμέσως πίσω τα λεφτά στο paypal.

 

Εχει παραλάβει κανένας προσφατα από merimobiles με EMS? όλα καλά? Τους έστειλα email και μου είπαν ότι έρχεται μέσω UK αλλά δεν είναι 100% ότι θα αποφύγουμε τον τελώνη. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα EMS (Yarwen) (8 μέρες) ή Registered mail (14-21 μέρες)? Επίσης ακόμα σκεφτομαι αν θα πάρω 7" παρά 9.7" (μεγαλύτερη συσκευασία). Η σκέψη θα με φάει...

 

Παρεπιπτόντως εάν παίζει κανένα ενεργό κουπόνι έκπτωσης για το merimobiles ας μου ποστάρει κάποιος.

 

EMS και Yanwen είναι 2 εντελώς δοαφορετικά πράγματα απ'όσο γνωρίζω. Και η Yanwen απ'ότι ακούω δεν μπορεί πλέον να στέλνει/παραδίδει τίποτα με την ένδειξη "Gift". Με EMS χρειάζονται περίπου 14-21 ημερολογιακές ημέρες ενώ με registered mail που είναι το φθηνότερο και πιο αργό(γι'αυτό και είναι free στους περισσότερους) θέλει μήνα και βάλε.

Link to comment
Share on other sites

εμενα για τον φιλο που εχει απορια μου ηρθε το πρωτο σε 20 ημερες και το δευτερο σε 24,με registered mail,ολα καλα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα, ο πατέρας μου θέλει ένα tablet για να δείχνει στους πελάτες σχέδια από κουζίνες καθώς κάνει έπιπλα. Θέλει να ναι 10'' και το θέλει μόνο για τέτοια χρήση. Όσο πιο οικονομικό γίνεται και tablet να μην είναι αλλά να μπορεί να προ΄βαλει εικόνες κάνουμε δουλειά. ευχαριστώ περιμένω προτάσεις
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα πάρεις την απάντηση από τα παιδιά, αλλά βοήθησε τους λίγο ακόμα... όταν λες σχέδια, τι σχέδια...; θα είναι φωτογραφίες θα είναι σχέδια από autocad, τι extension έχουν αυτά τα αρχεία..; π.χ...jpg,dwg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα, ο πατέρας μου θέλει ένα tablet για να δείχνει στους πελάτες σχέδια από κουζίνες καθώς κάνει έπιπλα. Θέλει να ναι 10'' και το θέλει μόνο για τέτοια χρήση. Όσο πιο οικονομικό γίνεται και tablet να μην είναι αλλά να μπορεί να προ΄βαλει εικόνες κάνουμε δουλειά. ευχαριστώ περιμένω προτάσεις

 

Ποιο είναι το μέγιστο ποσό που θέλεις να διαθέσεις? Από που σκοπεύεις να το αγοράσεις, Ελλάδα ή εξωτερικό?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το μέγιστο ποσό που θέλεις να διαθέσεις? Από που σκοπεύεις να το αγοράσεις, Ελλάδα ή εξωτερικό?

 

δεν έχω πρόβλημα από που θα αγοραστεί... όσο πιο φτηνό γίνεται και με 70 ευρώ που λέει ο λόγος.

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πρόβλημα από που θα αγοραστεί... όσο πιο φτηνό γίνεται και με 70 ευρώ που λέει ο λόγος.

 

Πες μας όμως τι φωτογραφίες θες να προβάλεις; σε τι φορμάτ; jpeg, psd, dwg ;

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω πρόβλημα από που θα αγοραστεί... όσο πιο φτηνό γίνεται και με 70 ευρώ που λέει ο λόγος.

 

Onda VX610W Το πιο φθηνό 7άρι

 

Zenithink ZT280-C10 / Zepad C91 Το πιο φθηνό 10άρι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα, ο πατέρας μου θέλει ένα tablet για να δείχνει στους πελάτες σχέδια από κουζίνες καθώς κάνει έπιπλα. Θέλει να ναι 10'' και το θέλει μόνο για τέτοια χρήση. Όσο πιο οικονομικό γίνεται και tablet να μην είναι αλλά να μπορεί να προ΄βαλει εικόνες κάνουμε δουλειά. ευχαριστώ περιμένω προτάσεις

 

Αν το θέλεις για πελάτες, τότε θα σου πρότεινα να μην πάρεις το πιό φτηνό γιατί θα είναι μπακάλικο και δεν θα σκάει ωραία στο μάτι του οποιουδήποτε πελάτη.

 

Τώρα όσον αφορά τα τεχνολογικά χαρακτηρηστικά.. και το Nokia 3310 έδειχνε φωτογραφίες, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάρεις οποιοδήποτε tablet απλά επειδή έχει οθόνη!!!

 

Δες λίγο να έχει καλή ανάλυση αλλά και καλή οθόνη. Το IPS (καλύτερη γωνία θέασης) θα ήταν πολύ καλή ιδέα αφού θέλει να δείχνει σε άλλους...

Link to comment
Share on other sites

το Zepad το έχει κανείς? μάλλον για αυτό θα πάω

 

@jastonas καμιά πρόταση?

Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα, ο πατέρας μου θέλει ένα tablet για να δείχνει στους πελάτες σχέδια από κουζίνες καθώς κάνει έπιπλα. Θέλει να ναι 10'' και το θέλει μόνο για τέτοια χρήση. Όσο πιο οικονομικό γίνεται και tablet να μην είναι αλλά να μπορεί να προ΄βαλει εικόνες κάνουμε δουλειά. ευχαριστώ περιμένω προτάσεις

 

Αν το θέλεις για πελάτες, τότε θα σου πρότεινα να μην πάρεις το πιό φτηνό γιατί θα είναι μπακάλικο και δεν θα σκάει ωραία στο μάτι του οποιουδήποτε πελάτη.

 

Τώρα όσον αφορά τα τεχνολογικά χαρακτηρηστικά.. και το Nokia 3310 έδειχνε φωτογραφίες, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάρεις οποιοδήποτε tablet απλά επειδή έχει οθόνη!!!

 

Δες λίγο να έχει καλή ανάλυση αλλά και καλή οθόνη. Το IPS (καλύτερη γωνία θέασης) θα ήταν πολύ καλή ιδέα αφού θέλει να δείχνει σε άλλους...

 

Μάλλον για Ainol novo 7 aurora πας και συ, εκεί γύρω στο 180άρι :D

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για Ainol novo 7 aurora πας και συ, εκεί γύρω στο 180άρι :D

 

άμα είναι να δώσω τόσα καλύτερ να πάρω το Aoson M19 9.7inch IPS Screen http://www.merimobiles.com/Aoson_M19_9_7inch_IPS_Screen_1024_768_4_3_Android_p/meri3375.htm#

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

άμα είναι να δώσω τόσα καλύτερ να πάρω το Aoson M19 9.7inch IPS Screen http://www.merimobiles.com/Aoson_M19_9_7inch_IPS_Screen_1024_768_4_3_Android_p/meri3375.htm#

 

Ήθελα να στο προτείνω αλλά τα λεφτά είναι πολλά..αλλά το πρότεινες μόνο σου στον εαυτό σου.εγγύηση φίλε αστο.. ειδικά για την οθόνη που το θες είναι κορυφαία..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...