Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το http://www.dinodirect.com τι λεει σαν μαγαζι; ειναι αξιοπιστο;; και απο χρονους παράδοσης κα τελωνεια;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου απο πιο site να το παρω?πιο ειναι το πιο αξιοπιστο?

 

Σε ευχαριστω και παλι

 

Υ.Γ το IPS τι ειναι??

 

Το IPS είναι τύπος οθόνης (πάνελ) και θεωρείται από τα πιο αξιόλογα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη την πατησαμε! Στην δικια μου παραγγελια απο buycoins πηρα σημερα tracking number. Θα προλαβω αραγε να φυγει απο την χωρα; παντως στο συστημα δεν φαινεται το δεμα ακομα κλαψ κλαψ
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου απο πιο site να το παρω?πιο ειναι το πιο αξιοπιστο?

 

Σε ευχαριστω και παλι

 

Υ.Γ το IPS τι ειναι??

Για το Window σου προτείνω το merimobiles,κι ας είναι ακριβότερο. Για το cube, ρώτα αν το έχουν στο pandawill. IPS είναι τύπος οθόνης με τα πιο ζωντανά χρώματα (μετά τις amoled βέβαια)

 

το http://www.dinodirect.com τι λεει σαν μαγαζι; ειναι αξιοπιστο;; και απο χρονους παράδοσης κα τελωνεια;
Καλό, αλλά δεν θα το προτιμούσα για ταμπλετ/κινητά, όπου καλύτερα να επιλέγεις εξειδικευμένα καταστήματα. χρονος παράδοσης και τελωνειο δεν έχει να κάνει με το κατάστημα.

 

δηλαδη την πατησαμε! Στην δικια μου παραγγελια απο buycoins πηρα σημερα tracking number. Θα προλαβω αραγε να φυγει απο την χωρα; παντως στο συστημα δεν φαινεται το δεμα ακομα κλαψ κλαψ

Υπομονή μέχρι τις 18+

Link to comment
Share on other sites

Για το Window σου προτείνω το merimobiles,κι ας είναι ακριβότερο. Για το cube, ρώτα αν το έχουν στο pandawill. IPS είναι τύπος οθόνης με τα πιο ζωντανά χρώματα (μετά τις amoled βέβαια)

 

Το Cube γιατι οχι στο merimobiles? Απο κει το περιμενω

Εκανα κι εγω παραγγελια και πηρα σημερα tracking number....θα περιμενω δλδ ή σημαίνει οτι εφυγε απο την Κινα?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το Cube γιατι οχι στο merimobiles? Απο κει το περιμενω

Εκανα κι εγω παραγγελια και πηρα σημερα tracking number....θα περιμενω δλδ ή σημαίνει οτι εφυγε απο την Κινα?

To U19GT το λέει out of stock στο merimobiles, γι αυτό είπα να ρωτήσει αλλού.

Μπα. Μετά τις 18/2. Δες στο τρακινγκ αν έχει καταγραφτεί στο ταχυδρομείο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μ@λ@κι@.... Είδα διαθέσιμο το v792 και μετά από συνεννόηση τους έστειλα επιπλέον 23 ευρώ για να το αλλάξουν... Την ίδια ημέρα που σου έστειλαν το μήνυμα για αναβάθμιση firmware, έστειλαν και σε μένα... Ωστόσο ακόμα τίποτα για αποστολή... :(
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή μέχρι τις 18+

 

Κλαψ κλαψ κλαψ. Να φανταστεις οτι εχω πληρωσει απο την τεταρτη. Αν βιαζονταν θα προλαβαινα.

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κ εγω αλλα δεν το έκανα γιατι δεν με ενδιαφέρει η κάμερα πίσω..ε στο τέλος θα δούμε τι θα μας έρθει...

 

Κάτι διάβασα ότι δεν θα δουλεύουν απο 4/2/13 μέχρι 18/2/13 δεν ξέρω αν είναι αλήθεια όμως.

Link to comment
Share on other sites

Κλαψ κλαψ κλαψ. Να φανταστεις οτι εχω πληρωσει απο την τεταρτη. Αν βιαζονταν θα προλαβαινα.

 

μπα, πάλι πιθανόν να είχε κολλήσει στο δρόμο.

κι εγώ μια απ'τα ίδια (απ'άλλο μαγαζί)

Alex
Link to comment
Share on other sites

τελικά στο merimobiles που παραγγειλα το Ν101 Ver 1 μου απαντήσανε ότι δεν υπάρχει stock και αν θέλω να μου στήλουν το N101 ver II και θα καλύψουν την διαφορά τιμής αυτοί.

Το κακό είναι ότι θα παρουν την απάντηση αύριο.....και ετσι δεν θα προλάβω την πρωτοχρονιά τους. Από την άλλη έιναι το μόνο κατάστημα που δεν έχει βάλει ανακοίνωση για διακοπές προωτοχρονιάς.......λές ?

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα καποια πραγματα πρωτα μηπως γλιτωνα την επιστροφη. Το esclate τι ειναι? Θα το επιστρεψω παντως.

 

Πριν περασουν 45 μερες απο την ημερομηνια πληρωμης μεσω paypall εχεις δικαιωμα να ζητησεις τα λεφτα σου πισω. Τοτε ξεκιναει ενας διαλογος μεταξυ εσενα,paypall, και του πωλητη για να καταληξει το paypall υπερ σου ή εναντιον σου.

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη έιναι το μόνο κατάστημα που δεν έχει βάλει ανακοίνωση για διακοπές προωτοχρονιάς.......λές ?

 

Μπα, δε το νομίζω...

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω Δευτέρα ή Τρίτη, αγορά από cube-tablet και ταχύτατη αποστολή με singapore post, ήρθε σε 15 ημέρες απ την αγορά. Ανυπομονώ να δω τι θα δουν τα μάτια μου :p
Link to comment
Share on other sites

τελικά στο merimobiles που παραγγειλα το Ν101 Ver 1 μου απαντήσανε ότι δεν υπάρχει stock και αν θέλω να μου στήλουν το N101 ver II και θα καλύψουν την διαφορά τιμής αυτοί.

Το κακό είναι ότι θα παρουν την απάντηση αύριο.....και ετσι δεν θα προλάβω την πρωτοχρονιά τους. Από την άλλη έιναι το μόνο κατάστημα που δεν έχει βάλει ανακοίνωση για διακοπές προωτοχρονιάς.......λές ?

¨εχουν βγάλει ανακοίνωση κανονικότατα

 

Καλημέρα σε όλους,

Δεν γνωρίζω αν έχει αναφερθεί προηγουμένως αλλά θα ήθελα να ενημερώσω όσους δεν γνωρίζουν για να μην την πατήσουν όπως εγώ.

 

Τον Οκτώβριο αγόρασα από merimobiles το Ainol fire και είχε κάποια προβλήματα προφανώς ηλεκτρολογικά. (αρχικά το wifi έπιανε μόνο σε κοντινή απόσταση από το router και σιγά σιγά εμφανίστηκαν προβλήματα στην οθόνη με "χιόνια"). Τελικά κάποια στιγμή το Δεκέμβριο σταμάτησε να φορτίζεται και δεν άναβε καν. (Όλο αυτό το διάστημα είχα επικοινωνία μέσω email με το service τους για να κάνουμε "δοκιμές" και τελικά πέρασε μεγάλο χρονικό διάστημα)

Τελικά το έστειλα πίσω και ζήτησα επιστροφή χρημάτων. Με ενημέρωσαν ότι για επιστροφή χρημάτων θα μου κρατήσουν 20% από το ποσό που είχα πληρώσει παρόλο ότι τα προβλήματα της συσκευής ήταν προφανώς κατασκευαστικά λάθη.

 

Δεν θα προσπαθήσω να σας αποτρέψω να κάνετε συναλλαγές με το merimobiles, απλά σας επισημαίνω την πολιτική που έχουν σε περίπτωση επιστροφής χρημάτων και επειδή οι κινέζικες συσκευές είναι ρίσκο, οι πιθανότητες προβληματικής συσκευής είναι μεγάλες..

 

 

Κοίτα να δεις πως θα πάεις όλα τα χήματά σου πίσω ακόμα και το κόστος επιστροφής:

Θα μπεις στο resellerratings θα τα χωσεις άγρια και μετά θα επικοινωνήσει μαζί σου ο jay και θα σου βρει λύση. Προσπάθησε πριν να μιλήσεις στο chat αλλά μονο με τον John. Αυτό με το 20% μου το είχαν πει και μένα αλλά να ξέρεις οτι οι περισσότεροι είναι άσχετοι. Εμένα μου τα επέστρεψαν όλα αλλά και το κόστος να το στείλω πίσω κάτι που δεν κάνουν άλλοι.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα κ εγω αλλα δεν το έκανα γιατι δεν με ενδιαφέρει η κάμερα πίσω..ε στο τέλος θα δούμε τι θα μας έρθει...

 

Κάτι διάβασα ότι δεν θα δουλεύουν απο 4/2/13 μέχρι 18/2/13 δεν ξέρω αν είναι αλήθεια όμως.

 

Λογο Κινεζικης πρωτοχρονιας

Link to comment
Share on other sites

αγορα απο geekbuying 22/1,25/1 ηταν σινγκαπουρι 26/1 αναχωρισε και ακομα να φανει στα ελτα :mad:

φιλος αγορασε και αυτος απο geek 16/1 και 28/1 το ειχε στα χερια του

βουλιαξε κανα καραβι με κοντεινερ και δεν εχει ερθει ακομα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αγορα απο geekbuying 22/1,25/1 ηταν σινγκαπουρι 26/1 αναχωρισε και ακομα να φανει στα ελτα :mad:

φιλος αγορασε και αυτος απο geek 16/1 και 28/1 το ειχε στα χερια του

βουλιαξε κανα καραβι με κοντεινερ και δεν εχει ερθει ακομα :rolleyes:

Αν έφυγε 26/1, θα το χεις λογικά μες στην βδομάδα. Αν του άλλου έφυγε νωρίτερα,λογικό να ρθε πιο πριν

Link to comment
Share on other sites

Στα 120€ που έχει προσφορά το pipo max s1 νομίζω είναι καλη αγορά σε σχέση με το cube

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω στο site toy ipadalternative και δεν μπαινει ξερει κανεις τι παιζει?

 

Λειτουργεί κανονικά.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...