Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτό για το Onda ξαναπέστο. το ειχα παραγγείλει τελη Ιανουαρίου αλλα απ το πολύ περίμενε το ακύρωσα και αγόρασα από άλλο κατάστημα το Gemei G9

Κατά τη γνώμη μου είναι ένα απ τα πιο ολοκληρωμένα και όμορφα ταμπλετ στην κατηγορία του. Άντε να έρθει!!!!

 

επειδή και μένα serial θα γίνει σε λίγο η αγορά tablet ;) για 9.7 κοιτάω και το gemei , πες εντυπώσεις όταν σου έρθει με το καλό (μπαταρία κυρίως)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια θα ηθελα να μου προτεινετε 1 tablet γυρω στα 200-250 max ευρω.αν μπορει να εχει και 3g ή να δεχεται τουλαχιστον usb 3g stick (εχω wind),να εχει υποστηριξη για rom,updates και καλες επιδοσεις
Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάλεξα EMS από merimobiles. Αν πάνε όλα καλά θα έρθει μέσω Αγγλίας χωρίς τελωνείο. Δεν είναι 100% σίγουρο ότι γλυτώνεται όμως μη σε πάρω στο λαιμό μου.

 

Παρήγγειλα και εγώ χθες το zenithink c 91 από merimobiles με ems. Τελικά το γλύτωσες το τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ χθες το zenithink c 91 από merimobiles με ems. Τελικά το γλύτωσες το τελωνείο;

 

Εφυγε με Yanwen από Κίνα και πήγε Αγγλία και από εκεί με Parcelforce. Θα σου πω αν γλύτωσα τελωνείο λίαν συντόμως, το περιμένω σημερα-αύριο από ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Κατά 90%το γλιτώνεις, έτσι το είχα πάρει και. Εγώ

 

Μακάρι γιατί παλαιότερα με UPS την έφαγα και ήταν κα τσουχτερό. Άσχετο αλλά η merimobiles έχει διεύθυνση Καναδά στο contact us. Σου στέλνουν email για το tracking ή να ψαχτω στην ΕΜS;

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με EMS...εντός 7 ημερών...

το firmware που κατεβάζω πιο πολύ θα κάνει....με 14 kB/s κατεβαίνει...

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά με EMS...εντός 7 ημερών...

το firmware που κατεβάζω πιο πολύ θα κάνει....με 14 kB/s κατεβαίνει...

 

παραγγειλες απο merimobiles με EMS και δε πληρωσες τελωνειο??

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλες απο merimobiles με EMS και δε πληρωσες τελωνειο??

ναι δεν πλήρωσα καθόλου

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

μονο αν παραγγειλεις με EMS δεν πληρωνεις τελωνειο......γι'αυτο προσοχη πως παραγγελνουμε...

 

δηλαδη με το registered airmail πληρωνεις ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με το registered airmail πληρωνεις ?

 

Εγώ ότι είχα πάρει και με registered mail είχε περάσει από εκεί χωρίς να πληρώσω δεν ήταν όμως της τάξης των 200$, ήταν πιο φθηνά.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Κατά 90%το γλιτώνεις, έτσι το είχα πάρει και. Εγώ

 

1000% δεν περνάει από τελωνείο αφού έρχεται μέσω κράτους-μέλους της ΕΟΚ...

90% το γλιτώνεις με EMS & Registered Mail...

Edited by zacharis1955
Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτο δε καταλαβα

1000% ποτε το γλυτωνεις ? απο αγγλια με ποιο τροπο ερχεται ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτο δε καταλαβα

1000% ποτε το γλυτωνεις ? απο αγγλια με ποιο τροπο ερχεται ?

 

To merimobiles και μερικά άλλα κινέζικα e-shop στέλνουν τις παραγγελίες από Ευρωπαίους στην Αγγλία (χώρα της ΕΟΚ) όπου τις παραλαμβάνει κάποιος δικός ο οποίος τα στέλνει στίς άλλες χώρες της ΕΟΚ με Roayal Mail...

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ξερω...αλλα αυτο γινεται μεσω αποστολης EMS ? η μεσω registered mail ? (η και με τις 2 ?)
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

αυτο το ξερω...αλλα αυτο γινεται μεσω αποστολης EMS ? η μεσω registered mail ? (η και με τις 2 ?)

Πώς τα στέλνουν Αγγλία δεν ξέρω και ούτε έχει σημασία...Στην Ελλάδα έρχονται πάντως με Roayal Mail δηλαδή με normal ταχυδρομείο και παραλαμβάνεις από τα ΕΛΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

ειπωθηκε προηγουμενως οτι αναλογα με το τροπο που επιλεξεις ισως πληρωσεις τελωνειο...οπως το αναφερεις τωρα σημαινει πως δε πληρωνεις σε καμια περιπτωση ..

εγω επελεξα registered mail οπου η αποστολη ηταν δωρεαν

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ειπωθηκε προηγουμενως οτι αναλογα με το τροπο που επιλεξεις ισως πληρωσεις τελωνειο...οπως το αναφερεις τωρα σημαινει πως δε πληρωνεις σε καμια περιπτωση ..

εγω επελεξα registered mail οπου η αποστολη ηταν δωρεαν

 

Kαι γώ επέλεξα πέρυσι δωρεάν αποστολή για ένα σχετικά μεγάλο πακέτο από merimobiles και μου ήλθε μετά από 15 μέρες μέσω Αγγλίας με τα ΕΛΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ TABLET (Onda ,Cube ,Zenithink ,Aoson ) ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ SΤΙCΚΑΚΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?(COSMOTE-WIND-VODAFONE)

Εξαρτάται από το στικάκι και το αν υπάρχει driver στο λειτουργικό android

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...