Jump to content

[GPS] Τι να αγοράσω?


type
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Είχα ένα MLS 4800 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι που μου το έκλεψαν, μετά πήρα ένα Garmin Nuvi γιατί υποστήριζε εύρεση θέσης από συντεταγμένες (το MLS δεν το κάνει αυτό) και αυτό είναι πολύ καλό, με εξαίρεση την τελείως "ταξιτζίδικη" φωνή οδηγιών πχ "κράτα δεξιά", ή "μπες στην ράμπα αριστερά".. :lol: μισό λεπτό να στρίψω την νταλίκα γλυκιά μου :D

 

Η αναβάθμιση των χαρτών και του λογισμικού και στα 2 είναι πολύ εύκολη υπόθεση. Από άλλες μάρκες δεν ξέρω να σου πώ.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Το mls 4800 είναι πολύ καλή συσκευή...Βλακεία που στην κλέψανε...Εγώ έχω ένα mls talk&drive 500 και μέχρι στιγμής με έχει βοηθήσει πολύ...Σε αυτά λεφτά που έχει ορίσει το 5900 είναι μια χαρά...Αν ψάξεις σε διάφορα site, σίγουρα θα βρεις καλές προσφορές με χάρτες Ελλάδα-Κύπρο-Ευρώπη...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το mls 4800 είναι πολύ καλή συσκευή...Βλακεία που στην κλέψανε...Εγώ έχω ένα mls talk&drive 500 και μέχρι στιγμής με έχει βοηθήσει πολύ...Σε αυτά λεφτά που έχει ορίσει το 5900 είναι μια χαρά...Αν ψάξεις σε διάφορα site, σίγουρα θα βρεις καλές προσφορές με χάρτες Ελλάδα-Κύπρο-Ευρώπη...

 

Το Talk & Drive έχει καλή ανταπόκριση στη φωνή σου, ή άλλα του λες κι άλλα ακούει;

Link to comment
Share on other sites

MLS 4800 και ξερό ψωμί πολύ καλό και αν το ξεκλειδώσεις φορτώνει τα πάντα εγώ παντός έχω το iGo μακρά το καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

Το Talk & Drive έχει καλή ανταπόκριση στη φωνή σου, ή άλλα του λες κι άλλα ακούει;

 

 

Το talk&drive είναι μια χαρά. Συνέχεια με αυτό λειτουργώ. Σίγουρα κάποιες φορές δεν σε καταλαβαίνει αλλά τις περισσότερες φορές σε πιάνει με την πρώτη. Και το 4800 έχει πολλές δυνατότητες όπως αναφέρθηκε παραπάνω αλλά εκεί πας σε κάτι πιο φθηνό.

Στο mls 500 μόνο την πρώτη φορά άργησε να κλειδώσει δορυφόρο αλλά μετά είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Το talk&drive είναι μια χαρά. Συνέχεια με αυτό λειτουργώ. Σίγουρα κάποιες φορές δεν σε καταλαβαίνει αλλά τις περισσότερες φορές σε πιάνει με την πρώτη. Και το 4800 έχει πολλές δυνατότητες όπως αναφέρθηκε παραπάνω αλλά εκεί πας σε κάτι πιο φθηνό.

Στο mls 500 μόνο την πρώτη φορά άργησε να κλειδώσει δορυφόρο αλλά μετά είναι κομπλέ.

 

Καλημέρα. Εγώ εχω ένα turbo-x i50 και θέλω να αρχίσω να δοκιμάζω και άλλα προγράμματα. Θα μπορέσω με αυτή τη συσκευή?

Σκέφτομαι να αγοράσω και το 4800 σε περίπτωση που μου βγει off το turbo-x γιατί δεν λέει να μείνω χωρίς gps.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ εχω ένα turbo-x i50 και θέλω να αρχίσω να δοκιμάζω και άλλα προγράμματα. Θα μπορέσω με αυτή τη συσκευή?

Σκέφτομαι να αγοράσω και το 4800 σε περίπτωση που μου βγει off το turbo-x γιατί δεν λέει να μείνω χωρίς gps.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και άλλα προγράμματα στο turbo-x, δεν θα σου βγει off αν προσέξεις και κάνεις πρώτα back up πριν ξεκινήσεις το πείραγμα. Το αρνητικό είναι ότι έχει μικρή μνήμη ram και δεν ξέρω αν σου τρέχουν τα άλλα προγράμματα κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Με το turbox δεν θα μπορέσεις να κάνεις σωστά τη δουλειά σου γιατί έχει πολύ μικρή μνήμη. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις άλλη συσκευή για να πειραματιστείς. Νομίζω πως το mls 4800 είναι καλό για moding.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Kαλησπέρα. Πρόβλημα με turbo-x i50. Έμεινε μερικές μέρες κλειστό και όταν πήγε να ανοίξει η οθόνη ήταν μαύρη και δεν ανταποκρινόταν καθόλου. Έχει συμβεί σε κανένα παρόμοιο πρόβλημα, υπάρχει τρόπος να διορθωθεί ή χρειάζεται επιστροφή. Άν κάποιος έχει αντιμετωπίσει ή ξεπεράσει κάτι τέτοιο ας επικοινωνήσει θα το εκτιμήσω πολύ, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Kαλησπέρα. Πρόβλημα με turbo-x i50. Έμεινε μερικές μέρες κλειστό και όταν πήγε να ανοίξει η οθόνη ήταν μαύρη και δεν ανταποκρινόταν καθόλου. Έχει συμβεί σε κανένα παρόμοιο πρόβλημα, υπάρχει τρόπος να διορθωθεί ή χρειάζεται επιστροφή. Άν κάποιος έχει αντιμετωπίσει ή ξεπεράσει κάτι τέτοιο ας επικοινωνήσει θα το εκτιμήσω πολύ, ευχαριστώ.

 

διαβάσα πρόσφατα ότι έχει γίνει αυτό σε πολλούς...η λύση είναι να το πας στο πλαίσιο και θα στο φτιάξουν...

πολύ περίεργο πάντως να γίνεται κάτι τέτοιο, σαν φαγητό που χαλάει αν το αφήσεις εκτός ψυγείου:p

Link to comment
Share on other sites

πειραματιζομαι πολυ τελευταια με το turbo-x, του εχω βαλει καποια προγραμματακια μεχρι στιγμης..μόνο το destinator δεν εχω καταφερει να βαλω ακομα...ξερετε τιποτα για αυτο το προγραμμα στο turbo-x?

επισης βρήκα ευκαιρια να παρω τωρα το 4800 με τις πασχαλινες προσφορες που εχεi ανεβασει η MLS στο site της ωστε να εχω και μια συσκευη καβατζα αν και μου την πηρε ο brother:(...

Link to comment
Share on other sites

πειραματιζομαι πολυ τελευταια με το turbo-x, του εχω βαλει καποια προγραμματακια μεχρι στιγμης..μόνο το destinator δεν εχω καταφερει να βαλω ακομα...ξερετε τιποτα για αυτο το προγραμμα στο turbo-x?

επισης βρήκα ευκαιρια να παρω τωρα το 4800 με τις πασχαλινες προσφορες που εχεi ανεβασει η MLS στο site της ωστε να εχω και μια συσκευη καβατζα αν και μου την πηρε ο brother:(...

 

το destinator ξέρω ότι δεν παίζει στο turbo-x οπότε μην προσπαθείς άδικα.

Το mls 4800 είναι σκυλί, πιστέυω θα το ευχαριστηθείς (ή ο αδελφός σου:p).καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφέρομαι για ενα καλο gps,θελω να εχει καλη καλυψη ολης της ελλαδας σχεδον.

Μου αρεσε αυτο http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/GPS/PNA-Car-Navigation/Navigon-70-Plus-PNA-5-Greece-Europe-1514301015.htm

τι λετε για την navigon? ειναι καλη γι ελλαδα? μου αρεσε ο τροπος που απεικονιζει τους χαρτες και τις πινακιδες..

ή μηπως ειναι καλυτερα στα ιδια χρηματα mls talk & drive?

Ποσό max 170/180 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σε ενδιαφέρουν οι χάρτες της Ευρώπης, θα μπορούσες να κοιτάξεις αυτό που έχει talk&drive. η λειτουργία αυτή με έχει βολέψει πολύ και στην Αθήνα είναι πολύ χρήσιμη.Για κάλυψη λέει 95%,δεν ξέρω κατα πόσο είναι αλήθεια αλλά όσες φορές έχω πάει επαρχία δεν είχα κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Αν όταν λες Ελλάδα εννοείς και αλλού εκτός της Αθήνας δε θα σου το πρότεινα. Ένας φίλος που δουλεύει πωλήσεις και φεύγει τακτικά εκτός αθήνας μου έλεγε ότι σκέφτεται να το αλλάξει γιατί δεν έχει καλούς χάρτες ειδικά έξω από την Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

επίσης στο mls talk&drive έχει πολλά pois (σημεία ενδιαφέροντος) τα οποία θα σου είναι πολύ χρήσιμα μέσα στην Αθήνα αλλά και όταν ταξιδεύεις στην επαρχία....
Link to comment
Share on other sites

Τα Tibo είναι καλά? Έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά θυμάμαι απο παλιά ότι είναι λίγο χοντροκομμένα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σκέφτομαι την αγορά GPS και επειδή δεν θέλω να δώσω πολλά λεφτά βρήκα κάποια κινέζικα με αξία γύρω στα 45 ευρώ. Τί λέτε αξίζουν; Μπορώ να βάλω σπασμένους χάρτες; Δείτε και κάποια λινκ:

1. http://cgi.ebay.com/NEW-DESIGN-4-3-GPS-SAT-NAV-FM-MP3-4-FREE-MAP-2GB-4-3-/290562132368?pt=UK_AudioTVElectronics_GPSSystems_GPSSystems&hash=item43a6da4990

2. http://cgi.ebay.com/4-3-4-3-Touch-Screen-GPS-FM-MP3-4-e-BOOK-FREE-MAP-2GB-/290506089607?pt=GPS_Devices&hash=item43a3832487

3. http://cgi.ebay.com/HOT-4-3-4-3-GPS-SAT-NAV-FM-MP3-4-FREE-MAP-2GB-BLUE-/300548359695?pt=GPS_Devices&hash=item45fa14060f

 

Ακούω απόψεις, έχει αγοράσει κανένας κάποιο από αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι απο Αθηνα γιατι δεν πας στο Plaisio stok house;Ειχα παρει περσι ενα Turbo-X Gps με 30 ευρω!Σαν καινουριο ηταν και δουλευει μια χαρα!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα τα κινέζικα είναι φθηνά αλλά εγώ δεν θα στα πρότεινα, δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ....

 

από το πλαίσιο stock να κοιτάξεις πρώτα την συσκευή γιατί είναι θέμα τύχης να βρεις κάτι που να δουλεύει τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...