Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φορτιστη mini usb 1000mah ειχα βρει στο play247 τσεκαρε το site τους τετοιον εχω απο εποχη sgs1 ακομα;

 

Νομίζω ότι εάν βρεις έναν οποιοδήποτε φορτιστή που να βγάζει 1Α θα σου κάνει δουλειά...

 

Επειδή έχω δοκιμάσει ένα φορτιστή από το play247 που μάλιστα το διαφήμιζαν ότι ήταν για το ipad "που θέλει περισσότερη ισχύ, οπότε με το sii δεν θα έχει πρόβλημα", σου λέω ότι ξεφορτίζει κανονικά με το gps.

Edited by James Bond
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο δικο μου παντως με ο,τι φορτιστη και αν δοκιμασα, μοναδικη λυση για να μην ξεφορτιζει ειναι να εχω την φωτεινοτητα της οθονης στο 25% και κατω.
Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω μια καρτα μνημης 16gb!ποια class προτιματε να διαλεξω για να λειτουργει ομαλα χωρις προβλημα ο γαλαξιας τοσο σε εγγραφη αρχειων οσο και σε εγγραφη βιντεο σε 1080p για να μην εχει κολληματα...?

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-microSDHC-Card-Essential-16GB-Adapter-Class-6-sd-adapter-2-in-one-high-speed.478046.html

Εγω με αυτη ειμαι σουπερ ευχαριστημενος....

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάρτα 32gb hc . Τι class είναι αυτή ? Τώρα έχω μία 16άρα class 4 .

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

κανένα σοβαρό και φθηνό car mount έχουμε; Πήρα ένα από το ebay, παρόμοιο με το επίσημο αλλά είναι τόσο κακό φτιαγμένο που πιο πολύ ζημιά κάνει στην συσκευή παρά την προστατεύει. Αν έχετε υπόψιν σας κάτι χωρίς το πλαϊνό κλιψάκι. Ευχαριστώ

 

αυτή έχω και εγώ και είναι πολύ ωραία. Τι πρόβλημα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμιζω ακόμα μια φορά ότι δεν επιτρέπονται αγαραπωλησίες οπουδήποτε αλλου εκτός του Buy And Sell..

 

@edangel8 + maximos

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν τη θήκη την έχω παραγγείλει από 15/11 από Ebay και ακόμα έρχεται

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ήρθε σήμερα η θήκη πολύ ωραία,από προστασία θα δείξει.Μόνο που έκανα λάθος στην παραγγελία και αντί για μαύρη που ήθελα πήρα γκρι:confused:

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμιζω ακόμα μια φορά ότι δεν επιτρέπονται αγαραπωλησίες οπουδήποτε αλλου εκτός του Buy And Sell..

 

@edangel8 + maximos

 

την ταπεινη μου συγνωμμη..!δεν το γνωριζα μολις το διαβασα καθως πριν λιγο συμπληρωσα 150 ποστ και το τσεκαρα στο forum οπου και μου ανοιξε το συγκεκριμενο thread..!

ευχαριστω για την ενημερωση.. :)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα . εχω το i tech naro 601 το οποιο συνδεετε με 3 συσκευες ταυτοχρονα. πηγα να το συνδεσω μονο με τον γαλαξια μας αλλα ενω συνδεθηκε στην κληση δεν ακουω τον συνομιλιτη μου . το δοκιμασα σε αλλο κινητο και λειτουργει. λεω θα ειναι ασυμβατοτητα με το s II . στο θεμα με τα αξεσουαρ του s II διαβασα οτι καποια παιδια ειχαν αγορασει το nokia BH-608 kai δουλευε στο κινητο μας , οποτε πηγα και πηρα το ιδιο. αντιμετωπιζω ομως το ιδιο προβλημα . δεν ακουω τον συνομιλητη μου. αυτος με ακουει κανονικα. να σημειωσω πως και το νεο bluetooth που πηρα το εχω δοκιμασει σε αλλο κινητο και δουλευει κανονικα. ξερετε τι πρεπει να κανω για να δουλεψει ;

 

update.

 

τελικα μου δουλεψε το νεο ακουστικο . αλλα ενιμετωπισω το παραπανω προβλημα μετα απο λιγη ωρα συνδεσης bluetooth-s II ενω παραμενει συνδεδεμενο . και για να μου λυνεται το προβλημα πρεπει να κανω επανεκκινηση στο τηλεφωνο .επισης το προβλημα παρουσιαζεται και ενω το εχω συνδεδεμενο κανονικα και δουλευει οταν παω και απενεργοποιω το μπλουτουθ απο το τηλεφωνο και μετα το ενεργοποιω παλι . Και σε αυτη την περιπτωση πρεπει να κλεισω το τηλεφωνο και να το ανοιξω για να ακουω τον συνομιλιτη . ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο ;;

Edited by tasosp1984
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

αυτή έχω και εγώ και είναι πολύ ωραία. Τι πρόβλημα έχεις?

 

μου φαίνεται ότι για να κουμπώσει η συσκευή πάνω της, πιέζεται και γρατζουνίζεται. 2-3 φορές την έβαλα και το άφησα. Πόσο καιρό την χρησιμοποιείς; Έκανε κάνα σημάδι εκεί κοντά στο κούμπωμα;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι γιατί δεν πήρα απάντηση.. Υπάρχει κάτι δοκιμασμένο? Φεύγω για ταξίδι το ΣΚ και το χρειάζομαι..

 

To Σαββατοκύριακο δεν το πρόλαβα.Αν εξακολουθείς και το χρειάζεσαι τον φορτιστή,πάρε αυτόν.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Ericsson-USB-Car-Charger-AN401-Fortistis-aytokinitou-Xperia-CH10-X10-mini-X8-Vivaz-k-a.325705.html

Link to comment
Share on other sites

To Σαββατοκύριακο δεν το πρόλαβα.Αν εξακολουθείς και το χρειάζεσαι τον φορτιστή,πάρε αυτόν.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Sony-Ericsson-USB-Car-Charger-AN401-Fortistis-aytokinitou-Xperia-CH10-X10-mini-X8-Vivaz-k-a.325705.html

 

Για φορτιστή αυτοκινήτου τσεκάρετε και απο ebay αντάπτορες που βγάζουν 2 usb εξόδους από τον αναπτήρα αυτοκινήτου (~ 2-3€)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!!Ψαχνω να αγορασω ενα bluetooth για το κινητο μας!Ξερεται καποιο της Samsung που να συνδεεται με 2 συσκευες και να ειναι συμβατο με το κινητο μας?? Edited by georgioskio
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!!Ψανω να αγορασω ενα bluetooth για το κινητο μας!Ξερεται καποιο της Samsung που να συνδεεται με 2 συσκευες και να ειναι συμβατο με το κινητο μας??

 

Κανα 2 σελιδες πισω το λεει

Samsung hm 1000

Link to comment
Share on other sites

Κανα 2 σελιδες πισω το λεει

Samsung hm 1000

 

Eγω λεω γι αυτο... http://www.hamzatel.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2486&category_id=33&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Θα ειναι ομως συμβατο με το τηλεφωνο μας?!?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου προχώρα - Samsung HM 1100

 

Το αγόρασα Σάββατο 19 Νοεμβρίου και το χρησιμοποιώ με το γαλαξία κι ένα blackberry ασταμάτητα.

Κι όσο κι αν ακούγετε απίθανο δεν το έχω φορτίσει ακόμη μετά την πρώτη φόρτιση...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να χτυπήσω μια 32αρα class 10 της samsung απο amazon.uk. Έχει κάποιος άλλος 32αρα?Μήπως εχει παρατηρηθεί κάποια ασυμβατότητα?
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να χτυπήσω μια 32αρα class 10 της samsung απο amazon.uk. Έχει κάποιος άλλος 32αρα?Μήπως εχει παρατηρηθεί κάποια ασυμβατότητα?

 

Εξαψα λιγο καί είδα ότι ποιό καλά παίζει class 4

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για φορτιστή αυτοκινήτου τσεκάρετε και απο ebay αντάπτορες που βγάζουν 2 usb εξόδους από τον αναπτήρα αυτοκινήτου (~ 2-3€)

 

thank u! θα επανέλθω με feedback το συντομότερο..

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Εξαψα λιγο καί είδα ότι ποιό καλά παίζει class 4

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Με βαση το http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=1582172

η class 10 μπορει να ειναι γρηγορότερη για μεταφορές, αλλά στο random R/W που για μενα ειναι σημαντικότερο

τα πάνε καλύτερα οι 4άρες. Με βλέπω να πηγαίνω για sandisk 4αρα τελικά, μιας και δέν κάνω συχνά μεταφορές μεγάλων αρχείων.

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να χτυπήσω μια 32αρα class 10 της samsung απο amazon.uk. Έχει κάποιος άλλος 32αρα?Μήπως εχει παρατηρηθεί κάποια ασυμβατότητα?

 

εγω πηρα αυτη στα 31 ευρω και δουλευει απροβληματιστα. Οπως ειπαν τα παιδια λιγες σελιδες πιο πριν μπορεις να βρεις απο Ελλαδα 32 gb class 10 με 10-15 ευρω παραπανω..

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003HIWHN0

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Με βαση το http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=1582172

η class 10 μπορει να ειναι γρηγορότερη για μεταφορές, αλλά στο random R/W που για μενα ειναι σημαντικότερο

τα πάνε καλύτερα οι 4άρες. Με βλέπω να πηγαίνω για sandisk 4αρα τελικά, μιας και δέν κάνω συχνά μεταφορές μεγάλων αρχείων.

Γιατί να μη ακολουθήσουμε μια μέση οδό, πχ class 6;;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου προχώρα - Samsung HM 1100

 

Το αγόρασα Σάββατο 19 Νοεμβρίου και το χρησιμοποιώ με το γαλαξία κι ένα blackberry ασταμάτητα.

Κι όσο κι αν ακούγετε απίθανο δεν το έχω φορτίσει ακόμη μετά την πρώτη φόρτιση...

 

To χτυπησα φιλε με μονο 16,90 και τωρα το εχω και φορτιζει!Για να δουμε ποσο καλο ειναι και στην χρηση...!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος φίλε μου.

Τελικά πριν μία ώρα μου ζήτησε (επιτέλους) να το φορτίσω. Θηρίο άντεξε 17 μέρες!!!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτήν εδώ τη θήκη http://www.ebay.com/itm/150659785094?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Μιλάμε για απίστευτα λεπτή, μόλις 0.03 χιλιοστά όπως λέει.

Είναι σα να μην υπάρχει στο κινητό, αν δεν ξέρεις οτι έχει θηκη δεν το καταλαβαίνεις.

Τώρα απο προστασία εγώ την θέλω μόνο να μην γρατσουνιέται το κινητό βάλε βγάλε σε τσέπες ή όταν το αφήνεις πάνω σε επιφάνειες.

Αν πέσει κάτω δεν ξέρω, αλλά δε νομίζω και πάλι να πάθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...