Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω την εντύπωση ότι αυτό που λέγεται-και αποδεικνύεται,αν αποδεικνύεται, μακροπρόθεσμα-είναι η επίπτωση που έχει η γρήγορη φόρτιση στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω την εντύπωση ότι αυτό που λέγεται-και αποδεικνύεται,αν αποδεικνύεται, μακροπρόθεσμα-είναι η επίπτωση που έχει η γρήγορη φόρτιση στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

Μέχρι να γίνει αυτό αγαπητέ μου συντοπίτη έχουμε αλλάξει τρία κινητά.:p

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μέχρι να συμβεί θα έχουμε αλλάξει 3 συσκευές. :-)

Αν επρόκειτο για το iPhone θα με ανησυχούσε αφού δεν αλλάζει η μπαταρία.

Εδώ μπορούμε να την αντικαταστήσουμε με λίγα ευρώ αν τυχόν έχει πρόβλημα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα αυτη την universal βάση αυτοκινήτου και πιστεύω θα είναι η τελευταία που αγοράζω αφου φαίνεται πολυ καλη και μπορει να φιλοξενήσει οτιδήποτε μέχρι 5" ιντσες.

Το πήρα απο το eBay.uk 22.4€ με τα μεταφορικά.

 

 

http://tapatalk.com/mu/2eb1f6d6-fb76-0b97.jpghttp://tapatalk.com/mu/2eb1f6d6-fb88-b57a.jpg

 

Την έχω εδώ και κανένα 2μηνο.Δυστυχώς το καλοκαίρι,η βεντούζα ξεκολάει πολύ εύκολα.Την είχα τοποθετήσει πάνω στο ταμπλό του αυτοκινήτου και όχι στο τζάμι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την περιμένω να έρθει. Ελπίζω να ήσουν η εξαίρεση φίλε μου γιατί κι εγώ σκοπεύω να την βάλω σε μη γυάλινη επιφάνεια του αυτοκινήτου.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εδώ και κανένα 2μηνο.Δυστυχώς το καλοκαίρι,η βεντούζα ξεκολάει πολύ εύκολα.Την είχα τοποθετήσει πάνω στο ταμπλό του αυτοκινήτου και όχι στο τζάμι.

 

Εγώ έχω ήδη κολλημένο πιατάκι στο ταμπλό οπότε δεν θα έχω πρόβλημα.

Στο ταμπλό χρειάζεται να επιλέγει σωστό σημείο και να καθαριστεί σωστά πριν, από σπρέι γυαλίσματος, σιλικόνης κλπ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Sorry για τις μεγάλες φωτογραφίες, αλλά αγόρασα μια θήκη και είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την προστασία και την εξωτερική εμφάνιση. Υπόψη πως του έχω φορέσει μια ζελατίνα που έχω σκοπό να βγάλω, γιατί όπως βλέπετε σε αντίθεση με την Gorilla γεμίζει πολύ εύκολα δαχτυλιές. (Είναι η SGP Neo Hybrid Case for samsung galaxy s2, συγκεκριμένα η κίτρινη αγορασμένη από το ebay. credits sakiss[/member]) Ορίστε:

2011-10-14%2B21.01.59.jpg

2011-10-14%2B21.02.08.jpg

2011-10-14%2B21.02.16.jpg

2011-10-14%2B21.02.43.jpg

2011-10-14%2B21.02.59.jpg

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

έχω την ίδια σε κόκκινο, πραγματικά πολύ ωραία θήκη και προσφέρει πολύ καλή προστασία.Το μόνο μείον της είναι η δυσκολία να την βγάλεις.

Για screen protector που δεν αφήνει δαχτυλιές και που της καθαρίζεις πολύ ευκολα προτείνω το SGP ultra oleophobic

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να γίνει αυτό αγαπητέ μου συντοπίτη έχουμε αλλάξει τρία κινητά.:p

 

βάλε τον κέρνελ του Τούρκου, φλάσαρε το mod που δίνει για τα 1000 mA φόρτιση, φόρτιζέ το καθημερινά με ένα φορτιστή που δίνει έξοδο 1 - 1,2 Α και έλα σε 3 μήνες να το συζητήσουμε πάλι αν θα δεις κάποια διαφορά ή όχι. Δεν πρόκειται να καταλάβεις κάτι ούτε σε 1 ούτε σε 10 φορτίσεις. Επίσης ρόλο παίζει όχι μόνο ο ρυθμός φόρτισης άλλα και ο ρυθμός αποφόρτισης.

 

Και δεν είναι μόνο η διάρκεια ζωής της μπαταρίας, την οποία μπορείς να αλλάξεις εύκολα, είναι και διάφορα άλλα πράγματα πιο σοβαρά που μπορεί να συμβούν μπορεί και να μη συμβούν.

 

 

Βέβαια αν κάποιος σε 3 μήνες πρόκειται ν' αλλάξει τρεις συσκευές, τότε σίγουρα όλο αυτό είναι κάτι που δεν τον ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

βάλε τον κέρνελ του Τούρκου, φλάσαρε το mod που δίνει για τα 1000 mA φόρτιση, φόρτιζέ το καθημερινά με ένα φορτιστή που δίνει έξοδο 1 - 1,2 Α και έλα σε 3 μήνες να το συζητήσουμε πάλι αν θα δεις κάποια διαφορά ή όχι. Δεν πρόκειται να καταλάβεις κάτι ούτε σε 1 ούτε σε 10 φορτίσεις. Επίσης ρόλο παίζει όχι μόνο ο ρυθμός φόρτισης άλλα και ο ρυθμός αποφόρτισης.

 

Και δεν είναι μόνο η διάρκεια ζωής της μπαταρίας, την οποία μπορείς να αλλάξεις εύκολα, είναι και διάφορα άλλα πράγματα πιο σοβαρά που μπορεί να συμβούν μπορεί και να μη συμβούν.

 

 

Βέβαια αν κάποιος σε 3 μήνες πρόκειται ν' αλλάξει τρεις συσκευές, τότε σίγουρα όλο αυτό είναι κάτι που δεν τον ενδιαφέρει.

 

Τώρα αμα σου πω ότι σχεδόν από τότε που το πήρα το φορτίζω κάθε βράδυ με το φορτιστή του HTC DESIRE που βγάζει 1 Α;

Τέλος πάντων μπορεί να έχεις δίκιο ότι κάποια πράγματα μπορεί να συμβούν μπορεί και όχι,απλώς η μέχρι τώρα εμπειρία μου που φορτίζω οποιοδήποτε κινητό με ότι φορτιστή βλέπω μπροστά μου ,χωρίς προβλήματα με έσπρωξε να το πω αυτό.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αμα σου πω ότι σχεδόν από τότε που το πήρα το φορτίζω κάθε βράδυ με το φορτιστή του HTC DESIRE που βγάζει 1 Α;

Τέλος πάντων μπορεί να έχεις δίκιο ότι κάποια πράγματα μπορεί να συμβούν μπορεί και όχι,απλώς η μέχρι τώρα εμπειρία μου που φορτίζω οποιοδήποτε κινητό με ότι φορτιστή βλέπω μπροστά μου ,χωρίς προβλήματα με έσπρωξε να το πω αυτό.:)

 

Α όχι έτσι, μισές δουλειές μου κάνεις :p

 

3 πράγματα σου ζήτησα και μου έχεις κάνει μόνο το ένα...

 

τεσπα δεν υπάρχει λόγος να διαφωνήσουμε σε κάτι, όπως τον βολεύει τον καθένα :)

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

μαυρο galaxy με λευκο καπακι ειναι καγκουρια?

 

Sent from my unique SGSII

 

δεν ειναι καγκουρια....ΠΑΟΚ ειναι... :lol:

θυμαμαι καποτε αλλαζαμε τα καπακια απο το 3330 και 3310...μπροστα λευκο πισω μπλε..οτι νανε

 

sorry για το off

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αμα σου πω ότι σχεδόν από τότε που το πήρα το φορτίζω κάθε βράδυ με το φορτιστή του HTC DESIRE που βγάζει 1 Α;

Τέλος πάντων μπορεί να έχεις δίκιο ότι κάποια πράγματα μπορεί να συμβούν μπορεί και όχι,απλώς η μέχρι τώρα εμπειρία μου που φορτίζω οποιοδήποτε κινητό με ότι φορτιστή βλέπω μπροστά μου ,χωρίς προβλήματα με έσπρωξε να το πω αυτό.:)

 

βασικα και εγω το ιδιο ακριβως κανω (απ του desire), και εχω και ενα universal αυτοκινητου παλι με 1Α εξοδο. Στο αυτοκινητο με 500mA και gps ανοιχτο δεν φορτιζει.. απλα διατηρει στα ιδια επιπεδα την μπαταρια..

το εχω απο το μαιο (100 φορτισεις περιπου υπολογιζω) και δεν εχω διαφορα στην μπαταρια.

φορτιση καθε μερα και καποιες φορεσ και 2 φορες τη μερα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μαυρο galaxy με λευκο καπακι ειναι καγκουρια?

 

Sent from my unique SGSII

 

Το έκανε αυτό η γυναίκα μου στο Galaxy S. Ομολογώ δεν ήταν και ότι πιο όμορφο...

Αφού κι εκείνη αγόρασε από το ebay ένα άλλο καπάκι δύο μέρες μετά.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε αυτό η γυναίκα μου στο Galaxy S. Ομολογώ δεν ήταν και ότι πιο όμορφο...

Αφού κι εκείνη αγόρασε από το ebay ένα άλλο καπάκι δύο μέρες μετά.

 

χαχα.. οκ το απερριψα ηδη..

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

otterbox ή case-mate tough? Τί προτεινετε για "καλη" bumperοθηκη? Απο οσο εχω ψαξει στο νετ, αυτες οι δυο πρεπει να ειναι απο τις καλυτερες σιγουρα..

Αυτος που μου εδωσε το κινητο ειχε και την original mesh της samsung.. Δε λεω, ωραια ειναι στο ματι, αλλα αμα πεσει "γιοματα" τοτε.. γαματα!

Edited by gaig
Link to comment
Share on other sites

Η original είναι με το καπάκι; υπάρχουν θήκες γι αυτήν;

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Αυτος την εχει με την SGP Case Neo Hybrid και λεει δεν εχει προβλημα..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264596

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Έχω 4 διαφορετικές θήκες.

Μια flip δερματινη melkco που ήταν δώρο με την συσκευη, την γνήσια της Samsung (τρυπιτή σε μαύρο χρώμα), ενα pumper αρκετά καλο και τέλος την αγαπημένη μου που είναι μαλακή διαφανή σε χρώμα smoke που την αγορασα 2-3 ευρώ απο το http://www.netimes.com

 

http://tapatalk.com/mu/59d27187-8f06-5da7.jpg

http://tapatalk.com/mu/59d27187-8f57-6a74.jpg

http://tapatalk.com/mu/59d27187-8f7a-0265.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα σημερα το HDMI Adapter MHL (το original) το εβαλα και παιζει μια χαρα σε θυρα HD.

αλλα θελω να το συνδεσω το S II και με μια TV που δεν εχει HD , και πηρα αυτο , εβαλα το hd στον MHL Adapter αλλα τα 3 χρωματα που βγαζει το RCA ειναι κοκκινο-μπλε-πρασινο , πως στο καλο συνδεονται στην TV γιατι αυτη εχει κοκκινο-ασπρο-κιτρινο εισοδο???

Τα αλλαξα θεσεις δεν εβγαλα ακρη ????

 

εκεινο το καλωδιο που ειχα παρει δεν εκανε τελικα , επειδη θελω με τα χιλια να συνδεσω το κινητο με TV χωρης εισοδο HD αν παρω αυτο το καλωδιο θα κανει ?????

Link to comment
Share on other sites

εκεινο το καλωδιο που ειχα παρει δεν εκανε τελικα , επειδη θελω με τα χιλια να συνδεσω το κινητο με TV χωρης εισοδο HD αν παρω αυτο το καλωδιο θα κανει ?????

 

όχι από μόνο του. Πρέπει να πάρεις έναν mhl adapter και μετά ένα καλώδιο hdmi σε ότι έχει η τηλεόραση σου

 

 

-edit τώρα είδα όλο το quote που είχες κάνει (δε φταίω εγώ αλλά το tapatalk :p )

 

εφόσον έχεις ήδη mhl, ναι λογικά θα κάνει

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεουμε το κινητο με MHL adapter στην ΤV και βαζουμε μια ταινια γιατι δεν δειχνει υποτοιτλους στην ΤV ενω στο κινητο δειχνει ?????????????

Μονο ο μαμισιος player δειχνει στην TV υποτοιτλους .

Yπαρχει ρυθμιση να βλεπουμε στην TV την μπαρα χρονου του player και οτι αλλο γιατι δεν εμφανιζονται στην tv παρα μονο στο κινητο.

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...