Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα αναφέρει πριν μερικές μέρες ότι κάπου στο διαδίκτυο ανακάλυψα μια στεγανή θήκη για κινητά τηλέφωνα, όπου πολύ απλά τοποθετείς μέσα σ αυτήν το κινητό (συγκεκριμένες μάρκες) και σου δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιήσεις υποβρύχιες λήψης μέχρι 1 μέτρο βάθος. Δεν άντεξα και την παράγγειλα.

Μη φαντάζεστε τίποτα πλάνα Jacques Yves Cousteau, αλλά έχει ενδιαφέρον πάντως.

 

Η θήκη

http://www.extreme-mobile.gr/p.Krusell-Adiavrochi-THiki-Waterproof-Case-SEaLABox-XL-Optimus-P990-X2-Samsung-i9100-Galaxy-S2-HTC-Sensation-k-a.460158.html

 

Να μια μικρή παρουσίαση από ένα δικό μου βίντεο (μετά φόβου καρδιάς), για να το δω στη πράξη…

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχα αναφέρει πριν μερικές μέρες ότι κάπου στο διαδίκτυο ανακάλυψα μια στεγανή θήκη για κινητά τηλέφωνα, όπου πολύ απλά τοποθετείς μέσα σ αυτήν το κινητό (συγκεκριμένες μάρκες) και σου δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιήσεις υποβρύχιες λήψης μέχρι 1 μέτρο βάθος. Δεν άντεξα και την παράγγειλα.

Μη φαντάζεστε τίποτα πλάνα Jacques Yves Cousteau, αλλά έχει ενδιαφέρον πάντως.

 

Η θήκη

http://www.extreme-mobile.gr/p.Krusell-Adiavrochi-THiki-Waterproof-Case-SEaLABox-XL-Optimus-P990-X2-Samsung-i9100-Galaxy-S2-HTC-Sensation-k-a.460158.html

 

Να μια μικρή παρουσίαση από ένα δικό μου βίντεο (μετά φόβου καρδιάς), για να το δω στη πράξη…

 

:blink:

Δεν θα το δοκίμαζα ούτε για πλάκα, είναι τελικά όμως στεγανή?

Και το ενυδρείο όλα τα λεφτά :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχετε την καλοσυνη, οποιος εχει αυτη την θηκη ας κανει καποιο σχολιο γιατι ειναι λιγο ακριβη(αν και ωραια) και θελω γνωμες για το αν αξιζει να δωσω τοσα για απλα μια θηκη και για το αν κολλαει ωραια στο τηλεφωνο...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ION-PredatorZero-Carbon-Fibre-Samsung-Galaxy-S-2-Case-/130555251375?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item1e65b30aaf

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παραγγειλα την μπαταρια με τα 2000mAH απο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Samsung-GALAXY-S2-I9100-Original-Battery-2000mAh-High-Capacity-SII-Case-/260857142950?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cbc4c1ea6 περιμενω να ερθει για πω εντυπωσεις
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παραγγειλα την μπαταρια με τα 2000mAH απο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Samsung-GALAXY-S2-I9100-Original-Battery-2000mAh-High-Capacity-SII-Case-/260857142950?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cbc4c1ea6 περιμενω να ερθει για πω εντυπωσεις
Καλοριζικη και να μας πεις ποσο κραταει παραπανω οταν την παρεις
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,για τετοιο bumper τι αποψη εχετε?Εχει δοκιμασει ποτε κανενας?Λετε να εφαρμοζουν καλα?Βεβαια το χρωμα τυχαια το βρηκα,αλλα βγαινουν κατι αλλα πολυ ωραια χρωματα,δυχρωμιες κ.λ.π! Εαν καποιος εχει ας μου πει γιατι σκοπευει να μου στειλει ξαδερφος και σε καλυτερη τιμη απο το ebay:D...!Αν δεν αξιζει δλδ να μην μπω καν στον κοπο..

 

http://www.ebay.com/itm/New-Orange-Black-Bumper-Case-Skin-Cover-Samsung-Galaxy-S2-S-ii-i9100-/150661422758?pt=PDA_Accessories&hash=item23141edea6#ht_3943wt_1185

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις παραγγειλα την μπαταρια με τα 2000mAH απο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Samsung-GALAXY-S2-I9100-Original-Battery-2000mAh-High-Capacity-SII-Case-/260857142950?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cbc4c1ea6 περιμενω να ερθει για πω εντυπωσεις

 

Μόλις την πήρα (και είναι ήδη "φορεμένη") από εδώ:

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51654

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιο screen protector χρησιμοποιείται εσείς; Το μόνο που έχω χρησιμοποιήσει είναι της zagg, αλλά δεν μου άρεσε γιατί κολλάει αρκετά.

Πιο μου προτείνεται; Θα ήθελα να έχει ομαλή κίνηση και να μην αφήνει πολλές δαχτυλιές επάνω. Της SGP είναι καλά;

 

Edit: τελικά παρήγγειλα της SGP το ultra crystal, το έχει κανείς άλλος να πει απόψεις;

Το ειχε μαζι με το incredible shield και το εβαλα πανω...πριν ειχα ενα Noname απο τα Multirama και ειδα μεγαλη διαφορα, δεν κολλαει καθολου. Εμενα με καλυψε πληρως.

 

 

:)

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιος υπόψη του κάποια θήκη με kick stand που να χωράει όμως η συσκευή με τη μεγαλύτερη μπαταρία 2000 mAh;

 

Κατά προτίμηση σε κάτι

περίπου αναφέρομαι. Στη συγκεκριμένη όμως δε χωράει η μεγαλύτερη μπαταρία.

 

Έχει κανείς κάτι υπόψη του;

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε κανενα ξενο νsite με αξεσουαρ για galaxy? ενα που ξερω εγω ειναι το mobilefun.co.uk αν ξερει κανεις κανενα αλλο ας ποσταρει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μπορει να μου πει κανεισ τις 3 καλυτερες μαρκες για ζελατινη για το s II ??
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα σημερα το HDMI Adapter MHL (το original) το εβαλα και παιζει μια χαρα σε θυρα HD.

αλλα θελω να το συνδεσω το S II και με μια TV που δεν εχει HD , και πηρα αυτο , εβαλα το hd στον MHL Adapter αλλα τα 3 χρωματα που βγαζει το RCA ειναι κοκκινο-μπλε-πρασινο , πως στο καλο συνδεονται στην TV γιατι αυτη εχει κοκκινο-ασπρο-κιτρινο εισοδο???

Τα αλλαξα θεσεις δεν εβγαλα ακρη ????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μπορει να μου πει κανεισ τις 3 καλυτερες μαρκες για ζελατινη για το s II ??

 

Με κάθε επιφύλαξη και ως προς την σειρά αναφοράς τους αλλά και ως προς τη σιγουριά για το αν μου διαφεύγει κάποια πιο καλή..:cool:

 

-SGP Steinheil Ultra Series

-Belkin (αυτήν έχω τώρα)

-Puro

 

Kαι οι τρεις είναι ακριβούτσικες πάντως..:p

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο, Άσπρο, Κίτρινο είναι για stereo ήχο (κόκκινο + άσπρο), και εικόνα (κίτρινο). Αυτές τις εισόδους έχει η TV σου, σωστά?

Το καλώδιο που πήρες είναι πράσινο-μπλε-κόκκινο και είναι ΜΟΝΟ για εικόνα, και προορίζεται προφανώς για τις κατάλληλες/ανάλογες

εισόδους. Δεν θα σου δουλέψει αυτό το καλώδιο με την TV.

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε επιφύλαξη και ως προς την σειρά αναφοράς τους αλλά και ως προς τη σιγουριά για το αν μου διαφεύγει κάποια πιο καλή..:cool:

 

-SGP Steinheil Ultra Series

-Belkin (αυτήν έχω τώρα)

-Puro

 

Kαι οι τρεις είναι ακριβούτσικες πάντως..:p

 

ευχαριστω πολυ! ποια μπελκιν εχεις; και οταν λες puro ειναι η μαρκα και το μοντελο της;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια παρελαβα σημερα το HDMI Adapter MHL (το original) το εβαλα και παιζει μια χαρα σε θυρα HD.

αλλα θελω να το συνδεσω το S II και με μια TV που δεν εχει HD , και πηρα αυτο , εβαλα το hd στον MHL Adapter αλλα τα 3 χρωματα που βγαζει το RCA ειναι κοκκινο-μπλε-πρασινο , πως στο καλο συνδεονται στην TV γιατι αυτη εχει κοκκινο-ασπρο-κιτρινο εισοδο???

Τα αλλαξα θεσεις δεν εβγαλα ακρη ????

 

απο πουυ το πηρες το hdmi adapter? εγω που θελω να συνδεσω το σ2 με την τηλεοραση μου πως θα το κανω; tv has hdmi !

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

επισης μια βοηθεια βρε παιδια! ειχα iphone 4 και ειχα το google maps . τωρα στο σ 2 δεν εχει google maps! υπαρχουν για το σ 2;

 

και παω στο μενου της συσκευης στην εφαρμογη πλοηγησης αλλα η θεση που μου εντοπιζει εχει μεγαλη αποκλιση ! με βγαζει 14 στενα κατο απο εκει που ειμαι...

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο, Άσπρο, Κίτρινο είναι για stereo ήχο (κόκκινο + άσπρο), και εικόνα (κίτρινο). Αυτές τις εισόδους έχει η TV σου, σωστά?

Το καλώδιο που πήρες είναι πράσινο-μπλε-κόκκινο και είναι ΜΟΝΟ για εικόνα, και προορίζεται προφανώς για τις κατάλληλες/ανάλογες

εισόδους. Δεν θα σου δουλέψει αυτό το καλώδιο με την TV.

:( δηλαδη τι μπορω να κανω , υπαρχει καποιος μετατροπεας?? η πρεπει να βρω το αντιστιχο με τα κανονικα χρωματα (κοκκινο-ασπρο , κτρινο) ???

 

φιλε tasosp1984 το πηρα απο ebay , ακριβως αυτο , αξιοπιστος πωλητης και μου ηρθε παρα πολυ γρηγορα , ειναι το Original της Samsung , καπου 26 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν. google it :cool:

 

το εψαξα στο μαρκετ αλλα δεν εχει ! εσυ που τους βρηκες; επισης στο αλλο που ανεφερα ξερεις γιατι εχει αποκλιση;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει μετατροπέας από HDMI σε αυτό που ζητάς, αλλά αν υπάρχει θα είναι πολύ ακριβός για να αξίζει τον κόπο.

Σκέψου ότι αυτό που θέλεις είναι να υποβιβάσεις Full HD ανάλυση σε composite, και ομοίως τον ψηφιακό ήχο σε stereo.

 

EDIT:

http://www.google.com/search?source=ig&hl=en&rlz=1R2ADFA_enGR432&q=hdmi+to+composite

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε την εφαρμογή market enabler. διάλεξε χώρα (έβαλα αμερική) και θα τους βρεις τους χαρτες ;)
Link to comment
Share on other sites

:( δηλαδη τι μπορω να κανω , υπαρχει καποιος μετατροπεας?? η πρεπει να βρω το αντιστιχο με τα κανονικα χρωματα (κοκκινο-ασπρο , κτρινο) ???

 

φιλε tasosp1984 το πηρα απο ebay , ακριβως αυτο , αξιοπιστος πωλητης και μου ηρθε παρα πολυ γρηγορα , ειναι το Original της Samsung , καπου 26 ευρω.

 

και με αυτο θα βλεπω 1080 p απο το κινητο μου στην τιβι ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

κατέβασε την εφαρμογή market enabler. διάλεξε χώρα (έβαλα αμερική) και θα τους βρεις τους χαρτες ;)

 

τι κανει η εφαρμογη market enabler ??? σε ρωταω επειδη δεν ξερω και δεν εχω πειραγμενο ... κινητο..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...