Jump to content

[ROM] Fusion2X


agekalp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως χρειαστεί να το ψάξουμε λίγο παραπάνω αυτό για να χρησιμοποιηθεί η gallery της LG...

 

Πιστευω πως πρεπει να υπαρχει λυση.

Οταν εκανα τα τεστ για να δω ποια παει καλυτερα η LG gallery μια δουλευε σωστα και μια οχι.

Θα ξανακανω καποια τεστ να δω αν υπαρχει καποιο μοτιβο στο δουλευει-δε δουλευει σωστα.

 

Λοιπον έγιναν κάποια γρηγορα τεστ:

Η lg gallery εχει "προβλημα" με την αναλυση της φωτο και οχι με το μεγεθος της φωτο.Βεβαια το δειγμα ειναι συγκεκριμενο και δεν ξερω αν υπαρχει πιθανοτητα συμπτωσης...! πχ

 

4320χ3240--->4.78mb πράβλημα

3264χ2448--->1.66mb πρόβλημα

3264χ2448--->771kb πρόβλημα

2592χ1944--->1.36mb δεν εχει προβλημα

 

Αυτο μου κανει μεγαλη εντυπωση γιατι περιμενα πως θα υπαρχει προβλημα με το "μεγεθος" και οχι με την "αναλυση".

 

Δυστυχως δε νομιζω πως μπορω να λυσω αυτο το προβλημα.

Προς το παρον πρεπει να διαλεξουμε ή LG gallery ή +64mb ram.

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Προς το παρον πρεπει να διαλεξουμε ή LG gallery ή +64mb ram.

 

Ότι πει η πλειοψηφία. Η αλήθεια είναι ότι και τα δύο είναι δελεαστικά για τους δικούς τους λόγους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με athanaso!!

Οτι πειτε και εγω υλοποιω!!!

Μια εναλλακτικη παντως ειναι και το quickpic το οποιο μολις δοκιμασα και θα ελεγα πως ειναι αναμεσα σε google και lg gallery(ως προς τη ταχυτητα) αλλα εχει διαφορα καλουδια οπως exclude folders κτλ.

Στη περιπτωση που κρατησουμε το +64ram θα μπορουσε αν σας αρεσει να μπει αυτο σαν η default "gallery"

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο σημαντικό πρόβλημα σήμερα με την ROM αυτή.

Εβαλα σε μια απο τις σελίδες της επιφάνειας εργασίας συντομεύσεις για γρήγορη κλήση.Κάθε φορά που πατούσα πάνω σε αυτή την γρήγορη κλήση που επέλεγα, κολούσε το τηλέφωνο, ενώ έκανε κανονικά την κλήση.Δεν υπήρχε δυνατότητα μετά να κλήσω την κλήση ή να κάνω οποιαδήποτε άλλη ενεργεια.Επρεπε να βγάλω την μπαταρία.

george cc
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο σημαντικό πρόβλημα σήμερα με την ROM αυτή.

Εβαλα σε μια απο τις σελίδες της επιφάνειας εργασίας συντομεύσεις για γρήγορη κλήση.Κάθε φορά που πατούσα πάνω σε αυτή την γρήγορη κλήση που επέλεγα, κολούσε το τηλέφωνο, ενώ έκανε κανονικά την κλήση.Δεν υπήρχε δυνατότητα μετά να κλήσω την κλήση ή να κάνω οποιαδήποτε άλλη ενεργεια.Επρεπε να βγάλω την μπαταρία.

 

Φίλε μου εμένα δε μου έχει παρουσιάσει κάτι τέτοιο. Οι συντομευσεις λειτουργούν κανονικά χωρίςκόλλημα. Ας το δοκιμάσουν και υπόλοιποι για να δούμε τι μπορεί να φταίει....

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση μερικών Stock apps. Κατέβασα τον φάκελο με τις LG stock apps και τις πέρασα στην sd card. Πάω από τον file explorer και προσπαθώ να εγκαταστήσω αλλά σε μερικές ενώ αρχίζει την εγκατάσταση στο τέλος λέει οτι δεν εγκαταστάθηκε. Θέλω να εγκαταστήσω την stock app για τα μηνύματα και μερικές άλλες. Απ' ότι καταλαβαίνω το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω κάτι που πάει να αντικαταστήσει app του συστήματος γιατί στο πρώτο βήμα της εγκατάστασης λέει "Αυτή η εφαρμογή είναι εφαρμογή συστήματος, είστε σίγουροι οτι θέλετε να την αντικαταστήσετε?". Εγώ είμαι σίγουρος αλλά δε μ' αφήνει! Αν έχετε καμιά ιδέα θα είμαι υπόχρεος.

 

Επίσης να σας πω οτι έχετε κάνει θαυμάσια δουλειά και πιο πολύ μπράβο σας που έχετε την όρεξη και το κουράγιο να απαντάτε στον καθένα μας που έχει πρόβλημα. Χαρά στο κουράγιο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση μερικών Stock apps. Κατέβασα τον φάκελο με τις LG stock apps και τις πέρασα στην sd card. Πάω από τον file explorer και προσπαθώ να εγκαταστήσω αλλά σε μερικές ενώ αρχίζει την εγκατάσταση στο τέλος λέει οτι δεν εγκαταστάθηκε. Θέλω να εγκαταστήσω την stock app για τα μηνύματα και μερικές άλλες. Απ' ότι καταλαβαίνω το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω κάτι που πάει να αντικαταστήσει app του συστήματος γιατί στο πρώτο βήμα της εγκατάστασης λέει "Αυτή η εφαρμογή είναι εφαρμογή συστήματος, είστε σίγουροι οτι θέλετε να την αντικαταστήσετε?". Εγώ είμαι σίγουρος αλλά δε μ' αφήνει! Αν έχετε καμιά ιδέα θα είμαι υπόχρεος.

 

Επίσης να σας πω οτι έχετε κάνει θαυμάσια δουλειά και πιο πολύ μπράβο σας που έχετε την όρεξη και το κουράγιο να απαντάτε στον καθένα μας που έχει πρόβλημα. Χαρά στο κουράγιο σας!

 

Στην πρώτη σελίδα θα βρεις το post μου για το πως θα εγκαταστήσεις τις εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εμένα δε μου έχει παρουσιάσει κάτι τέτοιο. Οι συντομευσεις λειτουργούν κανονικά χωρίςκόλλημα. Ας το δοκιμάσουν και υπόλοιποι για να δούμε τι μπορεί να φταίει....

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

μπορει απλα να μην εκατσε καλα η ρομ ..

φλασαρε την ακομα μια φορα... μηπως δουλεψει..

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση για την κάμερα... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1090785

 

Τρείς εκδόσεις, με διαφορές στο audio αν κατάλαβα καλά.

Ποιά προτείνεις;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα θα βρεις το post μου για το πως θα εγκαταστήσεις τις εφαρμογές.

 

Το είχα δει το post σου φίλε μου απλώς δεν ξέρω πως να χρησιμοποιήσω τον κώδικα που παραθέτεις. Πρέπει να τον βάλω με κάποιο τρόπο στο superuser ή κάτι τέτοιο? Sorry που σε πρήζω αλλά πριν 3 μέρες έμαθα τι είναι η custom rom οπότε είμαι καινούριος στο άθλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Αν δε θες να παιξεις με adb τοτε:

 

Βαζεις τα apk που θες στην sdcard

Πας στον file expert και μπαινεις settings-->file explorer settings-->επιλεγεις το root explorer κατω κατω.(αυτο το κανεις μονο μια φορα και δε χρειαζεται ξανα)

Πας στην /sdcard/_externalsd και κανεις copy το-τα apk που θες.

Μετα πας /system/app και πατας mount και επιλεγεις mount as read write.

Κανεις paste το-τα apk σου.

Τελος κρατας παρατεταμενα πανω στο-στα apk που αντεγραψες(στο καθενα ξεχωριατα) και επιλεγεις file operations--->permission.

Εκει πρεπει να μεινουν tickαρισμενα μονο ολα τα read και το write-owner.Πατας apply και βγαινεις.Χρειαζεται να κλεισεις-ξανανοιξεις το κινητο για να εισαι ΟΚ.

Απλα προσοχη με το τι κανουμε μεσα στο φακελο system!!!!

(μεχρι να εξοικειωθεις με τη διαδικασια να εχεις και ενα nandroid backup ετοιμο για τη περιπτωση που κανεις κατι λαθος)

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Αν δε θες να παιξεις με adb τοτε:

 

Βαζεις τα apk που θες στην sdcard

Πας στον file expert και μπαινεις settings-->file explorer settings-->επιλεγεις το root explorer κατω κατω.(αυτο το κανεις μονο μια φορα και δε χρειαζεται ξανα)

Πας στην /sdcard/_externalsd και κανεις copy το-τα apk που θες.

Μετα πας /system/app και πατας mount και επιλεγεις mount as read write.

Κανεις paste το-τα apk σου.

Τελος κρατας παρατεταμενα πανω στο-στα apk που αντεγραψες(στο καθενα ξεχωριατα) και επιλεγεις file operations--->permission.

Εκει πρεπει να μεινουν tickαρισμενα μονο ολα τα read και το write-owner.Πατας apply και βγαινεις.Χρειαζεται να κλεισεις-ξανανοιξεις το κινητο για να εισαι ΟΚ.

Απλα προσοχη με το τι κανουμε μεσα στο φακελο system!!!!

(μεχρι να εξοικειωθεις με τη διαδικασια να εχεις και ενα nandroid backup ετοιμο για τη περιπτωση που κανεις κατι λαθος)

 

Ευχαριστώ πολύ agekalp. Δούλεψε κανονικά όπως το είπες. Εάν θελήσω να διαγράψω κάποια από τις εφαρμογές πηγαίνω στο system>apps και απλώς την κάνω delete ή έχει και αυτό καποια ιδιαίτερη διαδικασία? (Επίσης είναι η ιδέα μου ή η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα από την stock?).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απεναντίας θα έλεγα ότι βλέπω καλύτερη αυτονομία στη συσκευή. Μήπως είναι ιδέα σου επειδή το πειράζεις συνέχεια;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ agekalp. Δούλεψε κανονικά όπως το είπες. Εάν θελήσω να διαγράψω κάποια από τις εφαρμογές πηγαίνω στο system>apps και απλώς την κάνω delete ή έχει και αυτό καποια ιδιαίτερη διαδικασία? (Επίσης είναι η ιδέα μου ή η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα από την stock?).

 

Για να σβησεις καποια κανεις delete αφου εχεις κανει mount system read write.(γενικα για να κανεις οτιδηποτε μεσα στο system και τους υποφακελους το πρεπει να κανεις mount).

 

Δεν ειχα ποτε μου stock οποτε δυστυχως δε μπορω να συγκρινω.

Παντως απο ολες τις custom που εχω φορεσει αυτη εχει τη δευτερη καλυτερη διαχειρηση μπαταριας.(πρωτη ηταν η fr12)

Υποτιθεται πως θα υπαρξει βελτιωση στην fr18

Οψομεθα...

Link to comment
Share on other sites

Απεναντίας θα έλεγα ότι βλέπω καλύτερη αυτονομία στη συσκευή. Μήπως είναι ιδέα σου επειδή το πειράζεις συνέχεια;

 

Παίζει γιατί η αλήθεια είναι οτι δεν το έχω αφήσει και καθόλου στην ησυχία του. Άμα αρχίσεις να ασχολείσαι δε σταματάς με τίποτα μέχρι να ρυθμίσεις και την τελευταία λεπτομέρεια!

 

Πάντως ομολογουμένως είναι η καλύτερη custom rom που έχω δει. Πριν από αυτή είχα περάσει την Cyangenmod7.1 που τρέχει android 2.3.4 και πρέπει να πω οτι ήταν λίγο απογοήτευση και στην ταχύτητα και στην κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

αντε αντε να του φορεσουμε και κανα ωραιο theme ;)

 

http://img689.imageshack.us/img689/9167/20110530190935.jpg

 

 

agekalp..ετοιμασου :lol:

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αντε αντε να του φορεσουμε και κανα ωραιο theme

 

Αν ετοιμάσεις κάποιο τελικό προϊόν μπορούμε να ανοίξουμε καινούργιο σχετικό θέμα.

 

Ωραία δουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Ο Launcer Pro που είναι εγκατεστημένος έχει μερικές επιλογές (διάφορα widgets κτλ) μπλοκαρισμένα γιατί πρέπει να το αγοράσεις. Υπάρχει κάποιο serial ή ***** ή όντως πρέπει να το αγοράσουμε? Επίσης ποια έκδοση είναι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...