Jump to content

[ROM] Fusion2X


agekalp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
HELP Πως βαζουμε LIVE WALLPAPER στην FUSIONX2; Ρε παιδια δεν μπορω να το βρω με τιποτα.

 

Πρέπει να τα εγκαταστήσεις εσύ, δεν υπάρχουν στη rom.

 

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Ο Launcer Pro που είναι εγκατεστημένος έχει μερικές επιλογές (διάφορα widgets κτλ) μπλοκαρισμένα γιατί πρέπει να το αγοράσεις. Υπάρχει κάποιο serial ή ***** ή όντως πρέπει να το αγοράσουμε? Επίσης ποια έκδοση είναι?

 

1. Δεν μας επιτρέπεται να συζητάμε για παράνομο λογισμικό δημόσια στο forum.

 

2. Ο μάγειρας δεν θα μπορούσε να βάλει άλλη έκδοση εκτός της free στη rom του αλλιώς θα ήταν παράνομος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση. Ο Launcer Pro που είναι εγκατεστημένος έχει μερικές επιλογές (διάφορα widgets κτλ) μπλοκαρισμένα γιατί πρέπει να το αγοράσεις. Υπάρχει κάποιο serial ή ***** ή όντως πρέπει να το αγοράσουμε? Επίσης ποια έκδοση είναι?

 

Μπορείς να βάλεις και κάποιον άλλο Launcher είτε free είτε αγορασμένο από το μαρκετ. Μπορείς να έχεις πολλούς launcher εκγατεστημένους και να επιλέξεις αυτόν που σε βολεύει καλύτερα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Rospy βαλε αυτο το zip μεσω recovery.by fearkill

 

Τα κατεβασα το αρχειο με τις stock εφαρμογες της LG εκανα και την διαδικασία που αναφερεις στην σελιδα 4 με τον file expert αλλα μετα δεν μπορουσα να την βρω μεσα στην συσκευη.Οπως με την stock rom που ηταν στο live ταπετσαρια.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα κατεβασα το αρχειο με τις stock εφαρμογες της LG εκανα και την διαδικασία που αναφερεις στην σελιδα 4 με τον file expert αλλα μετα δεν μπορουσα να την βρω μεσα στην συσκευη.Οπως με την stock rom που ηταν στο live ταπετσαρια.

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

 

Δεν επιασα ακριβως τι εννοεις...!

Γιατι δε κανεις εγκατασταση το zip που σου εδωσα?

Μετα πατα παρατεταμενα στην επιφανεια εργασιας διαλεγεις ταπετσαριες-Wallpapers και μετα ζωντανες ταπετσαριες-live wallpapers!(ωραια μεταφραση εχουν κανει...:p)

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιασα ακριβως τι εννοεις...!

Γιατι δε κανεις εγκατασταση το zip που σου εδωσα?

Μετα πατα παρατεταμενα στην επιφανεια εργασιας διαλεγεις ταπετσαριες-Wallpapers και μετα ζωντανες ταπετσαριες-live wallpapers!(ωραια μεταφραση εχουν κανει...:p)

 

Οταν λες recovery;Εννοεις το Flash Clockworkmod recovery;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Τσεκαρε και πες μου αν ολα ειναι οκ!

 

Ρε Μπραβο εξυπηρετηση στο αψε σβησε.Το κανα πρωτου μου απαντησεις με τρωει το χερι.Buck να κανω μεσω recovery η μεσω Titanium buckup;Help γιατι καθε φορα που εκανα με recovery σε stock rom μωλις πηγαινα να κανω restore μεσω του οδηγου κολουσε η συσκευη στο σημα της LG και δεν εκανε τιποτα μετα.

 

Κομπλε και τα Live wallpaper μια χαρα δουλευουν.Thanks.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Ρε Μπραβο εξυπηρετηση στο αψε σβησε.Το κανα πρωτου μου απαντησεις με τρωει το χερι.Buck να κανω μεσω recovery η μεσω Titanium buckup;Help γιατι καθε φορα που εκανα με recovery σε stock rom μωλις πηγαινα να κανω restore μεσω του οδηγου κολουσε η συσκευη στο σημα της LG και δεν εκανε τιποτα μετα.

 

Κομπλε και τα Live wallpaper μια χαρα δουλευουν.Thanks.

 

Αλλο το backup μεσω recovery και αλλο μεσω titanium.

Μεσω recovery παιρνει ουσιαστικα ενα "κλωνο" ολου του συστηματος σου ακριβως οπως ειιναι εκεινη τη στιγμη και τον αποθηκευει ωστε οταν θελεις να ξαναπερασεις.

Μεσω titanium παιρνει μονο εφαρμογες και δεδομενα(οχι λειτουργικο κτλ)

 

Το προβλημα οταν κανεις recovery backup ειναι πως δε γινεται να κανεις restore(ευκολα) απο custom rom σε stock rom και τουμπαλειν!

Κυριως χρησιμοποιείται για αλλαγες απο custom σε custom.Τσεκαρε λιγο στο howtos για να δεις πως γινεται το nandroid backup και πως μπορεις να γυρισεις απο custom rom σε stock μεσω αυτου!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Help γιατι καθε φορα που εκανα με recovery σε stock rom μωλις πηγαινα να κανω restore μεσω του οδηγου κολουσε η συσκευη στο σημα της LG και δεν εκανε τιποτα μετα.

 

Υπάρχει λύση για αυτό. Όπως και να έχει... πάντα παίρνουμε nandroid backup (μέσω recovery), είναι το πιο αξιόπιστο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα εδω και ιδιαιτερα στον φιλο Γιαννη - athanaso77:)

Ειμαι υπο σκεψη να το παρω το τηλεφωνο και επειδη ειμαι ακρως σκανδαλιαρης και μου αρεσει το σκαλισμα

πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας οσο ποιο αμεροληπτα γινεται..............Αξιζει?

Συγχαρητηρια και για την ROM που βλεπω και ελπιζω να την δοκιμασω συντομα.:D

Γιαννη το εχεις εσυ το τηλεφωνο και το χρησιμοποιεις σαν κυριο? Για πες δυο τρια πραγματα (μονο ασχημα) αν υπαρχουν που ισως με κανουν να ξενερωσω.

ΥΓ Το LEO το εxω ακομη με 2.3.4 και μετα το GALAXY λεω να παω σε κατι που να κανει την διαφορα.......

Την κανει το OPTIMUS 2X ?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η αλήθεια είναι ότι ρωτάς σε λάθος thread μιας και εδώ μιλάμε αποκλειστικά για την Fusion2Χ rom. Εντούτοις δεν μπορώ να δώσω εύκολη απάντηση σε αυτό που ζητάς μιας και το Android στο HD2 δουλεύει άψογα και η αλήθεια είναι ότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τις υπόλοιπες.

 

Σίγουρα σαν συσκευή αξίζει όπως αξίζουν και όλες οι περισσότερες σύγχρονες. Δεν της λείπει τίποτα εκτός ίσως από 512MB RAM. Θα συνιστούσα να πας σε ένα μεγάλο κατάστημα και να το δεις στην πράξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε μεγαλο καταστημα δεν θα καταλαβεις τιποτα γιατι ολα τα κινητα ειναι αδεια οποτε και πανε σφαιρα... Αρκετα καλο ειναι. Η μνημη ειναι πιο πολυ ψυχολογικο. Εμενα πχ με 400 εφαρμογες δεν γεμιζει και δεν φαινετε οτι ριναι 512. Εξαλου το android εχει πολυ καλη διαχείρηση μνημης. Μην ξεχναμε οτι ο επιτραπέζιοι υπολογιστες εχουν τετοια μνημη. Παραπάνω ειναι μαλλον υπερβολη για εντυπωσιασμό και μονο.

Εκει που θα επρεπε ισως να σταθεις ειναι η εσωτερική μνημη και το 2.2.

 

Για την ρομ τωρα... Αν δεν κανω λάθος o Paul εχει αναβαθμήσει το ril. Αν μερικοι εχετε προβλημα με την μπαταρια εκτος απο την ρομ πρεπει να αναβαθμησετε και το baseband.

Περισσοτερες πληροφορεις εδω http://android.modaco.com/content/lg-optimus-2x-2x-modaco-com/335494/19-may-smartflash-stock-baseband-release-1035-21-20110502/

Το τελευταιο ver προσωπικα με βοηθησε αρκετα στην μπαταρια και το κυριοτερο δεν χανει πια μονιμα το σημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Kαι εγω σκεφτομαι για αγορα του LG 2x απλα με κρατα πισω το προβλημα που εχουν αντιμετωπισει χιλιαδες χρηστες με τα διαφορα reboots.

 

H ερωτηση μου ειναι αν με αυτη την ROM ειχε καποιος θεμα με αυτα τα reboots. Δηλ ειτε αν εγινε πιο unstable η συσκευη με την εγκατασταση της, ειτε αν ειχε προβληματα πριν και με αυτη την ROM λυθηκαν.

 

Συγχαρητηρια για την δουλεια σας

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικα δεν είχα ποτέ reboots ούτε κάποιο άλλο ιδιαίτερο πρόβλημα.οπότε καλύτερα να σου πουν κάποιοι που τη φόρεσαν πάνω σε stock.

 

Υ.Γ.:επειδή θα λείπω για ένα χρονικό διάστημα δε μπορώ να είμαι συνέχεια μέσα.με τη πρώτη ευκαιρία όμως θα απαντάω...

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν θες μην επαναλαμβάνεσαι, το ένα post αρκεί.

 

Όσον αφορά το ερώτημά σου... δουλεύει κανονικά (σε μια προγενέστερη έκδοση της Fusion2X που φοράει η δική μου συσκευή).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μην επαναλαμβάνεσαι, το ένα post αρκεί.

 

Όσον αφορά το ερώτημά σου... δουλεύει κανονικά (σε μια προγενέστερη έκδοση της Fusion2X που φοράει η δική μου συσκευή).

ενω ανοιγει κανονικα οταν επιλεγω βιντεο μου λεει υπηρξε προβλημα κατα την αναπαραγωγη.ξερει κανεις τι φταιει?εκανα full wipe και την ξαναπερασα και παλι τα ιδια

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε μου.

Μολις το δοκιμασα.

Ομως δε μπορω να το λυσω γιατι λειπω απο το σπιτι και δεν εχω προσβαση στο "workbench" μου.

Δε μπορω να θυμηθώ τι αλλαξα απο την preFusion στη final...!

 

Γιαννη μηπως θυμασαι??

Αυτα τα δυο τα ειχαμε συμπεριλαβει στη δικη σου??

sqlite fix

remove the battery full popup

Επισης τσεκαρε και πες μου σε παρακαλω ποια εκδοση του youtube εχεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια την εβαλα σημερα. Η εγκατασταση πετυχε αλλα εχω προβλημα με τα video του youtube. Ξερει κανεις πως μπορω να το φτιαξω?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν εχω βρει λύση.περίεργο πως παρόμοιο πρόβλημα παρουσιάζεται και σε άλλους με άλλες Rom.λείπω και θα λείπω για λίγο καιρό και δε μπορώ να το ψάξω πολύ.προς το παρόν τα βλέπω μέσω browser.αν εχω νεότερα θα ενημερώσω

 

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ουτε μεσω browser παιζουν σε εμενα. Τουλαχιστον αν μπορουσα να τα δω απο εκει δεν θα με πειραζε. Μαλλον θα επιστρεψω στη μαμα ρομ. Παντως πολυ καλη προσπαθεια παιδια τα υπολοιπα που δοκιμασα δουλευουν πολυ καλα και γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...