Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια sos sos sos κανω αυτη τη στιγμη root με το odin... εβαλα αυτο στο pda 'CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4' ξεκινησε η διαδικασια η πρασινη μπαρα στο odin εχει μεινει στη μεση και απο πανω στο τετραγωνο γραφει KERNEL, το κινητο γραφει downloading αλλα δεν κανει κατι, θα επρεπε και αυτο να δειχνει μια μπαρα μπλε αλλα τιποτα... ειναι ετσι 20 λεπτα... τι να κανω να το ξεσυνδεσω η θα το brikarw το τηλ.....??????

 

Ξεσύνδεσε το, βγάλε μπαταρία και ξανακάνε την διαδικασία. Φυσικά θα κλείσεις/ανοίξεις το Odin.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και μου απαντησατε σε προηγουμενο post επειδη καποιος ειχε μια αμφιβολια για το θεμα, ξαναρωταω (και να με συγχωρεσετε γιαυτο). Εβαλα την I9100XWKE2_I9100XXKDJ_I9100XEUKD1 η οποια ειναι uk και εχει μεσα κατι BBC προγραμματα και κατι τετοια. Σιγουρα δεν θα εχω προβλημα εγγυησης με αυτη τη ROM οταν το παω στο service? Aν δουνε τα προγραμματα αυτα (που δεν μπορω να σβησω αν δεν γινω root) δεν θα καταλαβουν οτι κατι δεν παει καλα? Και παλι συγγνωμη για την επαναληψη της ερωτησης απλα επειδη θα παω αυριο θελω να ειμαι σιγουρος...

 

Καποια επιβεβαιωση?? Απο καποιον?? (για να κοιμηθω χωρις αγχος, οχι τπτ αλλο)

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Ξεσύνδεσε το, βγάλε μπαταρία και ξανακάνε την διαδικασία. Φυσικά θα κλείσεις/ανοίξεις το Odin.

 

ενταξει το εβγαλα το ανοιξα κανονικα το τηλεφωνο... το ξαναεκλεισα εκανα την διαδικασια απο την αρχη δεν κανει παλι τιποτα τωρα ουτε καν εμφανιζεται η πρασινη μπαρα.. και κατω στα messages μου γραφει file analysis.. και SetupConnection.. τι να κανω λαθος???? Αριθμος κατασκευης εχω gingerbred.XWKE2 οποτε σωστα πιστευω εχω κατεβασει το 'CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4'...

Edited by mikemilos
Link to comment
Share on other sites

ενταξει το εβγαλα το ανοιξα κανονικα το τηλεφωνο... το ξαναεκλεισα εκανα την διαδικασια απο την αρχη δεν κανει παλι τιποτα τωρα ουτε καν εμφανιζεται η πρασινη μπαρα.. και κατω στα messages μου γραφει file analysis.. και SetupConnection.. τι να κανω λαθος???? Αριθμος κατασκευης εχω gingerbred.XWKE2 οποτε σωστα πιστευω εχω κατεβασει το 'CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4'...

Κάτι κάνεις λάθος στην διαδικασία, το Odin το ανοίγουμε πριν συνδέσουμε το κινητο και το κινητό το βάζουμε σε download mode χωρίς να είναι συνδεδεμένο.

Οι drivers έχουνε περαστεί σωστά; Στο KIES έχει επιλογή στα πάνω tabs για driver installation, κάντο και κάνε μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή.

Το battery calibration εκανε σοβαρη δουλεια, σα ν'αλλαξε το τηλεφωνο.

Με ΚΕ7

Όχι, δεν κάνει τόσο σοβαρή δουλειά. Κυρίως δίνει μεγάλο boost στην ώρα αναμονής, από εκεί και πέρα..

 

@carve21 Εδώ δεν είμαστε κέντρο εξυπηρέτησης της Samsung και φυσικά ούτε πληρωνόμαστε γι'αυτό. Δεν χρειάζεται να ρωτάς την ίδια ερώτηση κάθε μισή ώρα.

Όταν και αν κάποιος ξέρει θα απαντήσει. Δεν θα έχεις πρόβλημα λογικά πάντως.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνεις λάθος στην διαδικασία, το Odin το ανοίγουμε πριν συνδέσουμε το κινητο και το κινητό το βάζουμε σε download mode χωρίς να είναι συνδεδεμένο.

Οι drivers έχουνε περαστεί σωστά; Στο KIES έχει επιλογή στα πάνω tabs για driver installation, κάντο και κάνε μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή.

 

τα εκανα ολα κανονικα απο την αρχη.... ακομα το ιδιο.... μηπως φταιει που εχω το odin3 v1.85??? υπαρχει πιο καινουριο????

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα κανονικα απο την αρχη.... ακομα το ιδιο.... μηπως φταιει που εχω το odin3 v1.85??? υπαρχει πιο καινουριο????

 

Δεν υπαρχει πιο καινουργια εκδοση..αυτη ειναι η σωστη!απο'κει και περα..κανε ενα reboot το κινητο σου βεβαιωσου οτι εχεις ενεργοποιησει το debug mode στο settings/applications,μετα κανε power off,μετα vol down/home/power πατημενα για να.μπεις σε download mode...μολις το κανεις αυτο,τοτε θα ανοιξεις το odin με run as administrator και θα συνδεσεις το κινητο...πανω θα δεις το πρωτο κουτακι που θα κιτρινισει (δεν θυμαμαι τι γραφει) και θα βαλεις το cf στο pda...

Ελπιζω αυτη τη φορα να τα καταφερεις :-)

 

Send From My S2 Beast using Tapatalk

 

Μου το εξηγεις αυτο?

 

Ο Αλεκος θελει να πει οτι σου δινει καλυτερους χρονους αναμονης..αν+να πω την αληθεια μου,απλα κανοντας calibration στην ουσια δεν αφηνεις τα logs της μπαταριας να.γεμισουν σκουπιδια απο το σβησε/γραψε των roms..

 

Send From My S2 Beast using Tapatalk

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια εκανα την διαδικασια σε xp και εγιναν ολα τελεια!!!!!!! πιστευω δεν υπαρχει προβλημα να αφησω το θαυμαστικο εκει ε???

τωρα που το ρουταρα μπορω με το οdin να το κανω απο ΚΕ2 σε ΚΕ7????

Edited by mikemilos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πιστευω δεν υπαρχει προβλημα να αφησω το θαυμαστικο εκει ε???

 

Κανένα πρόβλημα αν δεν σε ενοχλεί αισθητικά.

 

τωρα που το ρουταρα μπορω με το οdin να το κανω απο ΚΕ2 σε ΚΕ7????

 

Αυτό το μπορείς ανεξαρτήτως root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι δεν ειναι ευκολο να γινει κατι τετοιο..εκτος και αν χρησιμοποιησες αιχμηρο αντικειμενο,οπου θελω να πιστευω οτι δεν το εκανες αυτο!!απο'κει και περα..αν μπορεις να μπεις σε download mode εχει καλως..διαφορετικα χρειαζεσαι το jig
το θεμα ειναι οτι απο την στιγμη που δεν φαινεται να ανοιγει καν το jig θα κανει δουλεια?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

μια τελευταια ερωτηση .... για να εμφανιζονται τα tegra games sto market εχω βαλει το chainfire3d pro v2 κανω install τα 3 plugins επιλεγω default plugin το nvidia παταω fixmarket αλλα δεν βλεπω τιποτα στο μαρκετ... δοκιμασα να κανω και restart αλλα τιποτα απο tegra παιχνιδια...
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε πρωτα το tegrazone και μετα απο εκει κατεβασε τα παιχνιδια

 

το εχω κατεβασει και αυτο αλλα τιποτα... μου δειχνει τα παιχνιδια αλλα 2 δωρεαν μου λεει δεν βρεθικε

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά όσοι είχαν SGS και βάζανε custom roms σίγουρα θα έχουν ακούσει την επονομαζόμενη κουζίνα..

Ετοιμάζεται λοιπόν και για το SGS2: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1133846

Απλά να πω οτι όσοι βάζανε ''κουζινάτη'' ROM είχαν ελάχιστα παράπονα...Οι επιλογές που έχεις είναι πάρα πολλές και η δυνατότητα να φτιάξεις εντελώς δικιά σου custom ROM είναι ότι καλύτερο...Δεν περιμένεις κανέναν developer να φτιάξει ROM η οποία μπορεί να μη σε καλύπτει κιόλας...Την φτιάχνεις ακριβώς στα μέτρα σου....;)

Link to comment
Share on other sites

to market enabler που το κατεβαζω?

 

Από το market

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά όσοι είχαν SGS και βάζανε custom roms σίγουρα θα έχουν ακούσει την επονομαζόμενη κουζίνα..

Ετοιμάζεται λοιπόν και για το SGS2: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1133846

Απλά να πω οτι όσοι βάζανε ''κουζινάτη'' ROM είχαν ελάχιστα παράπονα...Οι επιλογές που έχεις είναι πάρα πολλές και η δυνατότητα να φτιάξεις εντελώς δικιά σου custom ROM είναι ότι καλύτερο...Δεν περιμένεις κανέναν developer να φτιάξει ROM η οποία μπορεί να μη σε καλύπτει κιόλας...Την φτιάχνεις ακριβώς στα μέτρα σου....;)

 

Με έφτιαξες, φαν του Doc και των φίλων του, από τους καλύτερους devs κατά την γνώμη μου :)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Από το market

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

το εβαλα και αυτο αλλα παλι τιποτα οταν παω απο το tegrazone να κατεβασω ενα παιχνιδι μου λεει δεν ειναι δυνατη η ευρεση του αντικιμενου.... υπαρχει καποιος που να το εχει κανει???

Link to comment
Share on other sites

Εχασα λιγο το θεμα σχετικα με τα παιχνιδια.

Για να παιξει tegra games πρεπει να κανω κατι?

 

Exinos επεξεργαστη δεν εχουμε?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307702 Τσέκαρε το!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ψιτ! NTFS MOUNT ΓΙΑ ΤΟ GSII!

Ας δοκιμάσει κάποιος να μας πει..!! δεν εχω ακόμα το καλωδιακι ^_^ (οχι δεν ψαχνω για πειραματοζωα :P)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αύριο παραλαμβάνω και εγώ το galaxy sII...δεν ξέρω τι rom θα έχει μέσα αλλά ποιά προτείνετε απο official;ποιά είναι η πιο καλή;και ένα link επίσης δεν θα με χαλούσε καθόλου!!ευχαριστωωω!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά αύριο παραλαμβάνω και εγώ το galaxy sII...δεν ξέρω τι rom θα έχει μέσα αλλά ποιά προτείνετε απο official;ποιά είναι η πιο καλή;και ένα link επίσης δεν θα με χαλούσε καθόλου!!ευχαριστωωω!!

 

Σε πρώτη φάση μέχρι να εξοικειωθείς με τη συσκευή και από τη στιγμή που ζητάς official rom, θα συνιστούσα να μείνεις με αυτή που επίσημα υποστηρίζει το λειτουργικό. Η ΚΕ2 (που μάλλον θα έρθει με τη συσκευή σου) δουλεύει μια χαρά. Αν βάλεις επίσημη rom που προορίζεται για άλλη χώρα... στην ουσία θα είναι ανεπίσημη για τη συσκευή σου και εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...