Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έχω να αναφέρω κάτι το οποίο το έχω ψάξει αρκετά, αλλά δεν μπορώ να το εξηγήσω.

 

Αυτή τη στιγμή φοράω Leonar 2.7.1 με τον kernel του Τούρκου 1.7.7, αλλά αυτό που θα αναφέρω είναι ανεξάρτητου Rom και Kernel ( έχω αλλάξει αρκετούς αυτό το καιρό ).

 

Κάθε φορά που αποφασίζω να φορτίσω το κινητό σβηστό ( αφού έχω τελειώσει όλη τη μπαταρία ), στη συνέχεια όταν πλέον φορτίσει πλήρως και το ανοίξω, η μπαταρία δεν κρατάει καθόλου. Ο χρόνος λειτουργίας του κινητού μειώνεται τραγικά. Είναι σαν να έχει φορτίσει η μισή μπαταρία.

 

Από την άλλη όταν φορτίσω το κινητό ανοιχτό όλα κομπλέ. Η μπαταρία με βγάζει ασπροπρόσωπο.

 

???

 

Γνωρίζει κάποιος το λόγο ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Μάλλον κάτι για battery calibration μου κάνει...πήγαινε με κάποιο file manager (root explorer πχ) στο data/syiah και σβήσε ένα φάκελο που λέει battery calibrated..μετά φόρτισε το κινητό σου για περίπου 6 ώρες όπως λέει και ο dev (σιγουρεψου πρώτα ότι ο φάκελος battery calibrated εμφανίστηκε πάλι) και άδειασε την μπαταρία τελείως μέχρι να σβήσει το κινητό...όπως είναι σβηστό φόρτισε το πάλι χωρίς να το ανοίξεις μέχρι το 100%..μετά νομίζω ότι θα είσαι Οκ

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως με το τελευταιο επισημο modem ΚΙ3 το θεμα εμβελειας του wifi εχει βελτιωθει κατα πολυ..

 

ερωτηση γιατι δεν το εχω ψαξει..

2 modem που εχει ο λεομαρ περασει με αρχικα NEK τι ειναι;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσέξει αυτό που μου λες. Ήδη φλάσαρα χτες, τελείωσε η μπαταρία, το φόρτισα όλο το βράδυ κλειστό και σήμερα έκανα battery calibration. ( με την εφαρμογή ). Οπότε θα περιμένω όπως μου είπες να τελειώσει πάλι πλήρως για να το φορτίσω σβηστό.

Από την άλλη το έχω ξανακάνει αυτό και πιο παλιά και δεν άλλαξε κάτι.

 

Η μπαταρία μου τώρα πέφτει πολύ γρήγορα. Καμιά σχέση με χτες που το φόρτισα ανοιχτό.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους...απο χθές δοκιμάζω criskelo v22 ent kernel 1.7.7

Θα ηθελα να μου δώσετε το τελευταιο swype με ελληνικά μιας και το swype της criskelo δεν εχει ελληνικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το έχω προσέξει αυτό που μου λες. Ήδη φλάσαρα χτες, τελείωσε η μπαταρία, το φόρτισα όλο το βράδυ κλειστό και σήμερα έκανα battery calibration. ( με την εφαρμογή ). Οπότε θα περιμένω όπως μου είπες να τελειώσει πάλι πλήρως για να το φορτίσω σβηστό.

Από την άλλη το έχω ξανακάνει αυτό και πιο παλιά και δεν άλλαξε κάτι.

 

Η μπαταρία μου τώρα πέφτει πολύ γρήγορα. Καμιά σχέση με χτες που το φόρτισα ανοιχτό.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ο kernel που φοράς κάνει calibration μόνος του φτιάχνοντας αυτό τον φάκελο που ανέφερα πιο πριν..οπότε και δεν χρειάζεται να το κάνεις μέσω εφαρμογής...άστο να φορτίσει σβηστό και βλέπουμε

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποιά η διαφορά του BlackblueTheme Universal με το BlackblueTheme Universal V1.0???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ο criskelo έβαλε jkay 11 στην ρομ του. Υπάρχει τρόπος να την περάσουμε στην

Leomar ή περιμένουμε να την βάλει στην κουζίνα;

 

Καλημέρα σε ολους...απο χθές δοκιμάζω criskelo v22 ent kernel 1.7.7

Θα ηθελα να μου δώσετε το τελευταιο swype με ελληνικά μιας και το swype της criskelo δεν εχει ελληνικά...

 

Δεν μπορώ να σου βρω το λινκ τώρα γιατί στέλνω από το κινητό αλλά υπάρχει thread εδώ στο myphone με την τελευταία έκδοση στα ελληνικά!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την νέα ρομ του λεομαρ πρέπει να κάνω wipe kai factory reset η μπορώ απλά να την περάσω μέσα από την εφαρμογή revolution ROM?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την νέα ρομ του λεομαρ πρέπει να κάνω wipe kai factory reset η μπορώ απλά να την περάσω μέσα από την εφαρμογή revolution ROM?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Καλύτερα να κάνεις wipe..επίσης πήγαινε στο δεύτερο ποστ του leo και κατέβασε το kitchen apk..εκεί θα βρεις την τελευταία ρομ για download..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους...απο χθές δοκιμάζω criskelo v22 ent kernel 1.7.7

Θα ηθελα να μου δώσετε το τελευταιο swype με ελληνικά μιας και το swype της criskelo δεν εχει ελληνικά...

 

χεχεχε..και εγω χτες το ίδιο έκανα φίλε μου...λοιπον για ελληνικά κατέβασε απο Leo kitchen το new swype που έχει ανεβάσει και θα είσαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε..και εγω χτες το ίδιο έκανα φίλε μου...λοιπον για ελληνικά κατέβασε απο Leo kitchen το new swype που έχει ανεβάσει και θα είσαι μια χαρα

 

και πως το κανω εγκατάσταση??? με cwm???

 

και κατι ακομα...μπορω να κατεβάσω απο την κιτσεν και το mod για την camera???θα μου δουλεψει στην criskelo???

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

οσοι απο μας βαζεται τον τουρκικο κερνελ να ξερετε πως δε χρειαζεται uv αν και το υποστηριζει

οι τιμες που εχει βαλει ο τουρκος σε καθε συχνοτητα ειναι ηδη uv και με governor smartassv2,min 100hz και προφιλ screen of 100-500 ειστε κομπλε

απ οτι εχει πει και ο ιδιος αυτα προτεινει και οχι παραπανω uv απο τις τιμες που εχει κανει ηδη uv καθως μπορει να μη το σηκωνει ο καθε επεξεργαστης ποιο χαμηλα και να κανει προβληματα στη λειτουργια της συσκευης

 

αυτη ειναι η γνωμη μου βεβαια εσεις καντε οτι θελετε...:D:D

Link to comment
Share on other sites

και πως το κανω εγκατάσταση??? με cwm???

 

και κατι ακομα...μπορω να κατεβάσω απο την κιτσεν και το mod για την camera???θα μου δουλεψει στην criskelo???

 

Εγκατάσταση κάνει αυτόματα μόνο του..λογικά ναι η κάμερα θα δουλεύει

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση κάνει αυτόματα μόνο του..λογικά ναι η κάμερα θα δουλεύει

 

Sent from Galaxy!

 

ok ευχαριστω...θα τα δοκιμάσω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο μπραβο απο μενα σε ολους οσους συνεβαλαν για να γινει η νεα ΕΛΛΗΝΙΚΗ ρομ...θα την περασω βεβαια το μεσημερι πιο μετα,την κατεβασα.κ σιγα σιγα να γινει η καλυτερη απο ολες.
Link to comment
Share on other sites

Οκ το Swype από kitsen leomar δουλεύει άψογα στην criskelov22...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

μαγκες όσοι ασχολείστε με βαρια παιχνίδια δοκιμάστε να κανετε u/c στα 800mhz...

εχθές έπαιζα μια ώρα περίπου asphalt 6 και pes και η θερμοκρασία έφτασε μόνο τους 39 βαθμούς...

εννοείτε πως δεν υπήρχε lag ουτε για δείγμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

με ποιον κερνελ?

αλλαξες τιμες στο setcpu?

 

ninph 2.1.3

το μόνο πείραξα ειναι ο χρονισμος,τιποτα αλλο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ninph 2.1.3

το μόνο πείραξα ειναι ο χρονισμος,τιποτα αλλο..

 

parafron4 τον kernel του τουρκου τον τεσταρες καθολου;Κ αν ναι για πες εντυπωσεις με συνδιασμο την 2.3.5.

Αξιζει εν συγκριση με ninpho 2.1.3 σαν smooth-fast-battery κυριως λογω uv;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...ηρθα και γω στην παρεα σας μιας εδω και λιγες μερες εχω στα χερια μου το Galaxy S2. Πρωτες εντυπωσεις φανταστικες.Φοβερο κινητο.Εχοντας λοιπον μια μικρη εμπειρια και απο το Galaxy S1 σκεφτομαι μηπως προχωρησω σε αναβαθμισεις κλπ.Εχω μια ερωτηση για αρχη μιας και προσπαθω να διαβασω ολο το θεμα εδω στο myphone. Ειδα στο θεμα με τα επισημα firmwares οτι υπαρχει μονο η KE2 και η KF3, ομως πηρε το ματι μου κι αλλες και εδω και στο XDA. που μπορω να τις βρω ολες οταν αποφασισω για αναβαθμιση και επισης ποια ειναι τη δεδομενη χρονικη στιγμη η καλυτερη που μου προτεινετε να περασω στο κινητο μου?

 

Ευχαριστω για το χρονο σας!

 

edit: Ξεχασα να αναφερω οτι αυτη τη στιγμη εχω

PDA: I9100XWKE2

PHONE: I9100XXKDJ

CSC: I9100OXXKE2

Edited by sarpan
Link to comment
Share on other sites

Απο leo 2.3.5 και kernel του τουρκου ξαναγυρισα σε leo 2.3.4 και jefrey λογω μπαταριας...εχει ειναι αληθεια διαφορα υπερ του δευτερου συνδυασμου στη μπαταρια..τωρα θα περιμενω για κατι καλυτερο για να ξαναπαω στην 2.3.5..:(
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος ποιά εφαρμογή ή mod πρέπει να εγκαταστήσω για να μου εμφανίζει κάτω απο τα toggles τον υπολοιπόμενο χρόνο ομιλίας??

 

http://www.mediafire.com/imgbnc.php/76f22873d5976407e1104c5605a2d9898923dbb2362a3669197b3feb5097edd74g.jpg

Samsung Galaxy S2

Rom: Omega v23

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, με την leomar 2.6 και τον kernel του τουρκου 1.7.4 ,οταν πατάω παρατεταμένα το κεντρικο πληκτρο που εμφανιζει τις ανοιχτες εφαρμογες,αντι στο button να γράφει "διαχειρηση εφαρμογών" πλεον γραφει "πολυ μακρυά" :ninja:

Ξέρεται γιατι μπορει να συμβαίνει αυτο?

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, με την leomar 2.6 και τον kernel του τουρκου 1.7.4 ,οταν πατάω παρατεταμένα το κεντρικο πληκτρο που εμφανιζει τις ανοιχτες εφαρμογες,αντι στο button να γράφει "διαχειρηση εφαρμογών" πλεον γραφει "πολυ μακρυά" :ninja:

Ξέρεται γιατι μπορει να συμβαίνει αυτο?

 

Επειδή του Τούρκου μπορεί να είναι όντως "πολύ μακρυά":ninja::X

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...