Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Universal λέει, οπότε λογικά κάνει για όλες τις roms. Το JKay theme δεν είναι και αυτό; Τι εννοείς συμβατό;

 

Να κάνω μια ερώτηση που ίσως θεωρηθεί χαζή;:p

 

Μπορεί να μπει και σε επίσημη rom σε τηλέφωνο που δεν έχει root; Αν ναι, με ποια διαδικασία;:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Universal λέει, οπότε λογικά κάνει για όλες τις roms. Το JKay theme δεν είναι και αυτό; Τι εννοείς συμβατό;

 

Εννοώ αν ειναι συμβατο με το themesettings του JKay...εγω δεν το διατυπωσα καλα....

 

Sent from my Leo GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις αυτον τον κερνελ??? [KERNEL]SiyahKernel v1.5

επισης για οποιον ξέρει ψάχνω τον speadmod 40 se zip...

αν τον εχει κάποιος ας τον ανεβάσει

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εχει περασει κανεις αυτον τον κερνελ??? [KERNEL]SiyahKernel v1.5

επισης για οποιον ξέρει ψάχνω τον speadmod 40 se zip...

αν τον εχει κάποιος ας τον ανεβάσει

 

Κατέβασε τον σε tar, κάντο unzip, βάλε το zimage κάπου στο κινητό σου και φλασαρέ το με CWM. Δε χρειάζεται να το βρείς σε zip

 

Να κάνω μια ερώτηση που ίσως θεωρηθεί χαζή;:p

 

Μπορεί να μπει και σε επίσημη rom σε τηλέφωνο που δεν έχει root; Αν ναι, με ποια διαδικασία;:)

 

Τη κεντρική σελίδα του myphone forum για το galaxy s 2 προφανώς δεν τη διάβασες...

Edited by giannisr
Link to comment
Share on other sites

Τη κεντρική σελίδα του myphone forum για το galaxy s 2 προφανώς δεν τη διάβασες...

 

Αν μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος..

Link to comment
Share on other sites

εγώ σε όσους κέρνελ και να πήγα (έβαλα και τον jeffrey) καλύτερη μπαταρία είδα μόνο με τον ragemod U1 και setcpu με custom volts. για δοκιμή εχτές το βράδυ πριν κοιμηθώ το φόρτισα 100%, και το άφησα ανοιχτό με wifi on και σήμα δικτύου on, και το πρωί που ξύπνησα ήταν 98%!! (8 ώρες). τώρα που είναι 2:24 το μεσημέρι με 2-3 κλήσεις και λίγο ίντερνετ (κανά 15λεπτο) η μπαταρία είναι στο 91%. επίσης δουλεύω το viber και google+ που με ειδοποιούν με push notifications, όπως και με τα email που κάνει συγχρονισμό αυτόματα.νομίζω αν δεν το πειράξω καθόλου και το έχω μόνο για κλήσεις και μυνήματα θα με βγάλει 3 μέρες.

να αναφέρω ότι σε οποιοδήποτε άλλο κέρνελ η θερμοκρασία του κινητού (που έλεγε το setcpu) ξεκινούσε με 31-36 βαθμούς και έπιανε τους 40 όταν δούλεβα παιχνίδια η στη φόρτιση. αυτήν την στιγμή η θερμοκρασία είναι 25 βαθμούς και πάνω από 35 δεν πάει ούτε στη φόρτιση.

νομίζω ότι κάθε κέρνελ δουλεύει διαφορετικά σε κάθε κινητό.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση:οταν μπαινω στο cwm γιατι μου γραφει back menu button disabled και δεν μπορω να κανω τπτ;
Link to comment
Share on other sites

εγώ σε όσους κέρνελ και να πήγα (έβαλα και τον jeffrey) καλύτερη μπαταρία είδα μόνο με τον ragemod U1 και setcpu με custom volts. για δοκιμή εχτές το βράδυ πριν κοιμηθώ το φόρτισα 100%, και το άφησα ανοιχτό με wifi on και σήμα δικτύου on, και το πρωί που ξύπνησα ήταν 98%!! (8 ώρες). τώρα που είναι 2:24 το μεσημέρι με 2-3 κλήσεις και λίγο ίντερνετ (κανά 15λεπτο) η μπαταρία είναι στο 91%. επίσης δουλεύω το viber και google+ που με ειδοποιούν με push notifications, όπως και με τα email που κάνει συγχρονισμό αυτόματα.νομίζω αν δεν το πειράξω καθόλου και το έχω μόνο για κλήσεις και μυνήματα θα με βγάλει 3 μέρες.

να αναφέρω ότι σε οποιοδήποτε άλλο κέρνελ η θερμοκρασία του κινητού (που έλεγε το setcpu) ξεκινούσε με 31-36 βαθμούς και έπιανε τους 40 όταν δούλεβα παιχνίδια η στη φόρτιση. αυτήν την στιγμή η θερμοκρασία είναι 25 βαθμούς και πάνω από 35 δεν πάει ούτε στη φόρτιση.

νομίζω ότι κάθε κέρνελ δουλεύει διαφορετικά σε κάθε κινητό.

καλος κερνελ για την μπαταρια αλλά οχι και τοσο σμουθ...σε σχεση με αλλους...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Hackfree leo εχεις; σε σχεση με nymph πως ειναι αυτος ο kernel? Και τελος τι custom volts εχεις;
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που ίσως θεωρηθεί χαζή;:p

 

Μπορεί να μπει και σε επίσημη rom σε τηλέφωνο που δεν έχει root; Αν ναι, με ποια διαδικασία;:)

 

Δεν νομίζω συνήθως τα zip themes τα κάνουμε flash με CWM... οπότε θες root.

 

Εννοώ αν ειναι συμβατο με το themesettings του JKay...εγω δεν το διατυπωσα καλα....

 

Sent from my Leo GT-I9100 using Tapatalk

 

Ναι είναι συμβατό, εμένα δουλεύει κανονικά το theme settings.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ έχω πάνω την v8 πλέον και μου φαίνεται αρκετά καλή.Γενικά η alienware μ' εχει βολέψει αρκετά.Μπαταρία με μέση χρήση που το κάνω το κινητό, μου κρατάει 2 μέρες.Με την v6 είχα κάποια fc.Άντε να δούμε τώρα...
Link to comment
Share on other sites

κατα πασα πιθανοτητα θα δουμε και τις mod KI 4...

Αντε να δουμε ποιος θα αρχισει???

 

Μπορει καποιος να μου πει που θα βρώ την TouchWiz Launcher 45 στην κουζινα του λεο μαρ???

οσο και αν εωαξα δεν την βρήκα...

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν δυο ελληνικα firmware μεχρι στιγμης. KE2 2.3.3 και KF3 2.3.3 . Ποιο ειναι για vodafone, cosmote, wind?

Και τα 2 είναι και για τις τρεις εταιρείες. Μόλις τώρα άρχισαν διαφορετικά firmware για τη vodafone και τη Cosmote, λογικά εσύ είσαι μια χαρά με την KE2.

Ρε παιδιά συγγνώμη αν έχει ερωτηθεί/ απαντηθεί ξανά αλλά έχω κάτι θέματα με το μόντεμ που χρησιμοποιώ τώρα (XKH3) και με cosmote.. Έχει τεσταρει κανείς τα μόντεμ να μου πει τι θα μπορώ να φλασαρω για να το διορθώσω..?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Καλύτερα να αρχίσεις τα τεστ μόνος σου και να ενημερώσεις. Επίσης νομίζω άλλος ένας ήθελε να δει ακριβώς τα ίδια πράγματα.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνεις και το λινκ για κατέβασμα γιατί σπό Ισπανικα δεν κατεχω .

Παιδια εγκατεστησα αυτο το θεμα που λεει ο φιλος το αφησα αρκετη ωρα αλλα μετα θελησα να το βγαλω.Αυτο παιδια δεν βγαινει.Μου εχει αλλαξει το σχεδιο των εικονιδιων και στις πληροφοριες τηλεφωνου-αριθμος κατασκευης εκει που εγραφε LeoMar...ταδε...2.6 τωρα γραφει μετα απο αυτο Black Theme _ by Lexullde.Πως μπορω να επανερθω στα προηγουμενα,πρεπει να ξαναφλαρω την Rom απο την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος..

 

Μάκη συγνώμη, παρεξήγησα λόγω καψιματος απο δουλειά...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν ανοιξω wifi κατεβαινει η μπαταρια σφαιρα.. Leo k nimph εχω αλλα δεν ξερω τραβαει πολυ..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 είναι και για τις τρεις εταιρείες. Μόλις τώρα άρχισαν διαφορετικά firmware για τη vodafone και τη Cosmote, λογικά εσύ είσαι μια χαρά με την KE2.

KF3 2.3.3 εχω εγω στο κινητο μου. Η ΚΕ2 ειναι καλλιτερη;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα με το εκανα το post εφαγα fc κ στα καπακια απο 36% με πεταξε στο 13%.. Τελεια..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγκατεστησα αυτο το θεμα που λεει ο φιλος το αφησα αρκετη ωρα αλλα μετα θελησα να το βγαλω.Αυτο παιδια δεν βγαινει.Μου εχει αλλαξει το σχεδιο των εικονιδιων και στις πληροφοριες τηλεφωνου-αριθμος κατασκευης εκει που εγραφε LeoMar...ταδε...2.6 τωρα γραφει μετα απο αυτο Black Theme _ by Lexullde.Πως μπορω να επανερθω στα προηγουμενα,πρεπει να ξαναφλαρω την Rom απο την αρχη;

 

Από την Kitchen app του LeoMar πήγαινε και κατέβασε το Samsung theme remover ή πως το λένε από τα themes και φλάσαρέ το με CWM recovery!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα τον συνδυασμό leo + nimph 2.1.3+ juice defender από μάρκετ..χάνω 2% κάθε βράδυ και πλέον φορτίζω το κινητό μετά από 48 ώρες ενώ πριν με το ζόρι 24 ώρες..το juice defender είναι μια εκπληκτική εφαρμογή που αν το σεταρεις σωστά κάνει θαύματα..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια εκανα εγκαταστασει το gingerway blueocean και μετα ξαναγυρησα σ'αυτο που ειχα πριν αλλα τωρα τα γραματα εχουν γινει καπως λεπτουτσικα και δεν μου αρεσει πως το διορθωνο αυτό!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω σημερα το speedmod t40 εχω την αισθηση οτι ειναι ποιο speedατο απο ninph αλλα οχι τοσο smooth

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

για τον φιλο που ρωτησε για μοντεμ εγω με cosmote και μετα απο πολλες δοκιμες στο θεμα της μπαταριας κατεληξα στο XKE7

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...