Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα μονο εγω ειμαι μου φαινεται παντα ο γκαντεμης...Τωρα οταν παταω να ανοιξει μου βγαζει ενα κινητο και ενα pc και στη μεση ενα θαυμαστικο πορτοκαλι...Δεν ανταποκρινεται καθολου παρα μονο μπαινει σε dowload mode!Μηπως εχουμε καμια αλλη ιδεα??Γιατι στη Samsung απο Δευτερα και θα το κρατησουν και 2 μερες μου ειπαν!

 

Λοιπον ξεχνα το service.

Πηγαινε εδω και κανε ΑΚΡΙΒΩΣ ο,τι λεει. Κατεβασε το firmware KF3.

Μετα θα σου δουλεψει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια για αλλαγη οθονης στο κινητο, ποσο καιρο λετε να κανει η Samsung? (επαναλαμβανω την πιο πανω ερωτηση γιατι δε νομιζω να απαντηθει) Εχει καποια καμμενα πιξελ. Edited by petsasj
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για αλλαγη οθονης στο κινητο, ποσο καιρο λετε να κανει η Samsung? (επαναλαμβανω την πιο πανω ερωτηση γιατι δε νομιζω να απαντηθει) Εχει καποια καμμενα πιξελ.

 

Εμένα το κράτησαν δύο μέρες (Smartec).

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κράτησαν δύο μέρες (Smartec).

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Οταν το πηγες ειχες φλασαρει τιποτα custom? Γιατι αν βαλω Jig θα ειναι η 2η φορα που το χρησιμοποιω (η 1η ηταν γιατι ηθελα να δοκιμασω αν λειτουργει το jig).

 

Που ακριβως ειναι η Smartec? Δε βρισκω διευθυνση. Φωτοτυπια της αποδειξης αρκει, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξεχνα το service.

Πηγαινε εδω και κανε ΑΚΡΙΒΩΣ ο,τι λεει. Κατεβασε το firmware KF3.

Μετα θα σου δουλεψει.

 

Mα αυτο ειναι το θεμα!!Οτι δεν μου δουλευει με τιποτα!!Αυτο ακριβως εκανα!Και δεν ειναι αυτο...Μετα την προσπαθεια μου να περασω απο την αρχη firmware μου πεταξε απο την αρχη ενα fail και απο τοτε οταν παω να ανοιξω το κινητο δεν μου λεει πια samsung!βγαζει ενα σημα με ενα pc και ενα τηλεφωνο και στη μεση ενα πορτοκαλι θαυμαστικο!Οποτε μαλλον δεν βλεπει καν λογισμικο πλεον!Λετε να εκαψα τιποτε?!

Link to comment
Share on other sites

Mα αυτο ειναι το θεμα!!Οτι δεν μου δουλευει με τιποτα!!Αυτο ακριβως εκανα!Και δεν ειναι αυτο...Μετα την προσπαθεια μου να περασω απο την αρχη firmware μου πεταξε απο την αρχη ενα fail και απο τοτε οταν παω να ανοιξω το κινητο δεν μου λεει πια samsung!βγαζει ενα σημα με ενα pc και ενα τηλεφωνο και στη μεση ενα πορτοκαλι θαυμαστικο!Οποτε μαλλον δεν βλεπει καν λογισμικο πλεον!Λετε να εκαψα τιποτε?!

 

Δοκιμασε να συνδεσεις τη συσκευη σε αλλη θυρα usb (οχι hub). Eπισης δοκιμασε να κανεις επανεκινηση στον υπολογιστη. Ειμαι σιγουρος πως ειναι θεμα odin. Αν δεν πιασει τιποτα, ξανακατεβασε τους drivers.

Να σου πω, σιγουρα ξεκινας το odin ΠΡΙΝ συνδεσεις συσκευη ε?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι το θεμα...Ειμαι πολυ προσεκτικος και τα εχω κανει ολα 100 φορες και ακριβως οπως τα λετε!!Εδω περναω πλεον original kernel της εκδοσης μου και αυτο τα κανει ολα καλα...γραφει pass οπως πρεπει...κανει reboot και εκει που ανοιγει το σημα κολλαει!Και δεν ειναι οτι κολλαει απλα...Κολλαει με το θαυμαστικο που κανονικα αφου περασα την original πρεπει να φυγει!!!

Και το αλλο παραξενο ειναι οτι οοοοταν παω να βαλω την firmware απο την αρχη και οχι το kernel απλα,ξεκιναει και στο boot.bin(ετσι γραφει κατω στο πλαισιο του odin) μου πεταει ενα fail!Με λιγα λογια οταν παει να κανει reboot καπου τα παιζει και για καποιο λογο!ΑΥτο δεν μπορω να βρω γιατι!!

 

Δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αλλα το κινητο ανοιξε και μαλιστα ολοκληρωσα το root...Και αυτο μολις αλλαξα θυρα στον υπολογιστη!Δεν μπορω να πιστεψω οτι εφταιγε αυτο αφου ολα μου τα περναγε και μου εγραφε pass!!Nα μην κανει reboot απο αυτο????Ειναι δυνατον!Τελος καλο ολα καλα...Το θεμα ειναι αλλο τωρα!Ενω εκανα root μετα μπαινω σε κατι εφαρμογες οπως το setcpu και μου λεει οτι δν ειμαι root!Μ ε ποιον αλλο τροπο μπορω να δω αν ειμαι root!?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αλλα το κινητο ανοιξε και μαλιστα ολοκληρωσα το root...Και αυτο μολις αλλαξα θυρα στον υπολογιστη!Δεν μπορω να πιστεψω οτι εφταιγε αυτο αφου ολα μου τα περναγε και μου εγραφε pass!!Nα μην κανει reboot απο αυτο????Ειναι δυνατον!Τελος καλο ολα καλα...Το θεμα ειναι αλλο τωρα!Ενω εκανα root μετα μπαινω σε κατι εφαρμογες οπως το setcpu και μου λεει οτι δν ειμαι root!Μ ε ποιον αλλο τροπο μπορω να δω αν ειμαι root!?

κοιτα στα προγραμματα αν εχεις την εφαρμογη superuser εισαι root αν οχι δεν εισαι

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Kαι πως το βλεπω αυτο??!?!ΑΝ ειμαι superuser στα προγραμματα..!?Νομιζω πως ειμαι παντως...Μετα απο το root μπορειτε να μου δωσετε ενα link πως βαζω μια custom rom που εχω βρει?!
Link to comment
Share on other sites

http://www.addictivetips.com/mobile/install-android-2-3-5-devnull-rom-on-galaxy-s-ii-guide/

ειναι καινουργια αυτη ? ξερει κανεις τιποτα αν μπορουμε να την βαλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Kαι πως το βλεπω αυτο??!?!ΑΝ ειμαι superuser στα προγραμματα..!?Νομιζω πως ειμαι παντως...Μετα απο το root μπορειτε να μου δωσετε ενα link πως βαζω μια custom rom που εχω βρει?!

δες την εικονα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot...Και μια τελευταια αν και λιγο ουλη ερωτηση αλλα ειπαμε ειμαι ασχετος!!Firmware και rom ειναι το ιδιο πραγμα??Δηλαδη αν βαλω custom rom και θελω να επιστρεψω στην εργοστασιακη πως γινεται??Βαζω την αντιστοιχη firmware του kernel μου??Η λεω χαζα?!
Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot...Και μια τελευταια αν και λιγο ουλη ερωτηση αλλα ειπαμε ειμαι ασχετος!!Firmware και rom ειναι το ιδιο πραγμα??Δηλαδη αν βαλω custom rom και θελω να επιστρεψω στην εργοστασιακη πως γινεται??Βαζω την αντιστοιχη firmware του kernel μου??Η λεω χαζα?!

 

To ίδιο πράγμα είναι..Αν θέλεις να επιστρέψεις σε εργοστασιακή κατάσταση περνάς με Odin μία επίσημη ελληνική Rom ..Δες την πρώτη σελίδα..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαι πως το βλεπω αυτο??!?!ΑΝ ειμαι superuser στα προγραμματα..!?Νομιζω πως ειμαι παντως...Μετα απο το root μπορειτε να μου δωσετε ενα link πως βαζω μια custom rom που εχω βρει?!

 

Στο thread της rom που έχεις βρει... υπάρχουν και οι οδηγίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι ακομα...Η εκδοση του firmware αλλα και του kernel μου ειναι XWKF3...Ειμαι root πλεον...Απλα περναω την custom rom η πρεπει να κανω κατι αλλο οπως πχ να αλλαξω τον kernel μου μηπως δεν ειναι συμβατος με την custom rom που θελω...??
Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι ακομα...Η εκδοση του firmware αλλα και του kernel μου ειναι XWKF3...Ειμαι root πλεον...Απλα περναω την custom rom η πρεπει να κανω κατι αλλο οπως πχ να αλλαξω τον kernel μου μηπως δεν ειναι συμβατος με την custom rom που θελω...??

 

H custom rom έχει ενσωματωμένο δικό της Kernel.Άν θέλεις μετά περνάς έναν άλλο kernel, συμβατό με τη νέα rom..Πάντως ,φιλικά πάντα :) , θα πρότεινα να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες καλά ,καθώς στη θέση σου είμασταν όλοι και αναφέρονται τα πάντα ..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

http://forum.hdblog.it/f393/%5Bkernel%5D%5B02-09%5D-thunderbolt-kernel-2-4-a-43605/

 

Δοκιμαστε τον ειναι ο thunderbold@angelom2.4.

ειναι οτι πιο γρηγορο και σμουθ εχω βαλει μεχρι στιγμης.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου εκανε 3 force close ..εχω leo 2.6 και jeffrey γιατι αραγε;να δοκιμασω.αλλον kernel;

 

edit: Μόλις έβαλα nimph 2.1.3 και βλέπουμε..

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πεταει καποιες φορες απο το browser leo+ninph,δοκιμασα jeffry αλλα δεν με τρελανε μου φανηκε πιο αργος

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

http://forum.hdblog.it/f393/%5Bkernel%5D%5B02-09%5D-thunderbolt-kernel-2-4-a-43605/

 

Δοκιμαστε τον ειναι ο thunderbold@angelom2.4.

ειναι οτι πιο γρηγορο και σμουθ εχω βαλει μεχρι στιγμης.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τον έχω βάλει και εγώ..να δούμε τι λέει από μπαταρία..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

http://forum.hdblog.it/f393/%5Bkernel%5D%5B02-09%5D-thunderbolt-kernel-2-4-a-43605/

 

Δοκιμαστε τον ειναι ο thunderbold@angelom2.4.

ειναι οτι πιο γρηγορο και σμουθ εχω βαλει μεχρι στιγμης.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

για πες πληριφοριες...απο ποτε τον φορας...απο μπαταρια τι βλεπεις...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Thanks a lot...Και μια τελευταια αν και λιγο ουλη ερωτηση αλλα ειπαμε ειμαι ασχετος!!Firmware και rom ειναι το ιδιο πραγμα??Δηλαδη αν βαλω custom rom και θελω να επιστρεψω στην εργοστασιακη πως γινεται??Βαζω την αντιστοιχη firmware του kernel μου??Η λεω χαζα?!

 

Πάντως με όλο το σεβασμό, πριν αρχίσεις τις γκαγκανιές καλό θα ήταν να διαβάσεις καλά πάλι και να καταλάβεις τι περίπου γίνεται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

http://forum.hdblog.it/f393/%5Bkernel%5D%5B02-09%5D-thunderbolt-kernel-2-4-a-43605/

 

Δοκιμαστε τον ειναι ο thunderbold@angelom2.4.

ειναι οτι πιο γρηγορο και σμουθ εχω βαλει μεχρι στιγμης.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Να υποθέσω ότι ταιριάζει και δουλεύει καλά με Leomar 2.6?Να μας πει κάποιος εντυπώσεις από μπαταρία?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με όλο το σεβασμό, πριν αρχίσεις τις γκαγκανιές καλό θα ήταν να διαβάσεις καλά πάλι και να καταλάβεις τι περίπου γίνεται.

 

Exω καταλαβει καλα τι παιζει μιας και ειχα iphone 4 και το ειχα κανει jailbrake!Απλα δεν ξερω το πως να το κανω και το πως ακριβως θα ηταν πιο σωστο να γινει!Οσο να καθισω να διαβασω 270 σελιδες δεν ειναι και οτι πιο ευκολο!Οι περισσοτερες δεν λενε πραγματα που με προβληματιζουν και για να βρω αυτο που θελω θελει παρααα πολυ χρονο..Ενω εδω με μια ερωτησουλα λυνονται ολα...Σας ευχαριστω παραα πολυ παντως για τις απαντησεις σας και ελπιζω να τα λεμε συχνα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν 3 εβδομάδες με cognition s2 v1.42 σκέφτηκα να βάλω leomar. Κατέβασα το revolution rom απο το market. Τι κάνω μετά;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...