Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παιδια εχω κολλήσει απιστευτα απο χθες με kg3 και CriskeloRom:)

δεν ξερω αλλα μου φαινεται οτι δουλευουν ολα τελεια με την ρομ του criskelo!

πολυ ομορφα εφε πολυ καλο theme(και lockscreen ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οπως τα iphone) και call record και και και και εγω δεν ξερω τι:)

επισης με την kg3(βεβαια με criskelo) πανω δεν ανεβασα θερμοκρασία ουτε για πλακα ενω η καμερα ηρθε παλι στα ισια της μετα τα προβληματα που ειχα με την leomar(μου εμφανίστηκε ροζ ενω δεν ειχα προβλημα ποτε)

 

την v6 έβαλες?

κανε μου μια χάρη και τσέκαρε λίγο τον stock browser και πες μου πως είναι σε σχέση με leomar...

και πες μου αν δοκίμασες να παίξεις tegra games με το chainfire 3d

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παιδια εχω κολλήσει απιστευτα απο χθες με kg3 και CriskeloRom:)

δεν ξερω αλλα μου φαινεται οτι δουλευουν ολα τελεια με την ρομ του criskelo!

πολυ ομορφα εφε πολυ καλο theme(και lockscreen ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ οπως τα iphone) και call record και και και και εγω δεν ξερω τι:)

επισης με την kg3(βεβαια με criskelo) πανω δεν ανεβασα θερμοκρασία ουτε για πλακα ενω η καμερα ηρθε παλι στα ισια της μετα τα προβληματα που ειχα με την leomar(μου εμφανίστηκε ροζ ενω δεν ειχα προβλημα ποτε)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1168836

αυτη λες ε?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

αυτη η criskelo ρομ λεει οτι ειναι no wipe.

δηλαδη απο λεομαρ 2.2 δεν θα κανει wipe?

και πως την περναμε?μεσω cwm?

για βοηθηστε βρε παιδια μην κανουμε καμμια λαλακια βραδιατικα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αυτη η criskelo ρομ λεει οτι ειναι no wipe.

δηλαδη απο λεομαρ 2.2 δεν θα κανει wipe?

και πως την περναμε?μεσω cwm?

για βοηθηστε βρε παιδια μην κανουμε καμμια λαλακια βραδιατικα:rolleyes:

 

λογικα φιλε μεσω cwm πώς αλλιώς αφού δεν εχει κανενα ταr αρχειο!!θα σου προτηνα να κανεις σε ολα τα ρομ που περνας να κανεις ολα τα wipe και μετα να φλασαρεις την ρομ:Dσκεφτομαι να την δοκιμάσω και εγω καημένο galaxy δεν το εχω αφήσει ησυχία παλι φλασαρησμα βλεπω:lol:

Link to comment
Share on other sites

εαν κανεις μετα την εγκατασταση της ρομ hard reset

ολα καλα αλλα δεν εχει το μαρκετ

το εγκαθιστω με το χερι αλλα βγαζει fc

 

 

τελικα εβαλα το μαρκετ κανοντας επαναφορα backup με titanium

της εκδοσης που ειχα στην προηγουμενη ρομ

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την criskelo v6. Πανω απο την exynos αλλα εχασα τις επαφες σαν εφαρμογη, το τηλεφωνο, και την μπαρα που λεει τις ειδοποιησεις.

 

Help!!!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την criskelo v6. Πανω απο την exynos αλλα εχασα τις επαφες σαν εφαρμογη, το τηλεφωνο, και την μπαρα που λεει τις ειδοποιησεις.

 

Help!!!!!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Η ξανα πέρνα την exynos ή κάνε full wipe και πέρνα όποια θες...

Link to comment
Share on other sites

την v6 έβαλες?

κανε μου μια χάρη και τσέκαρε λίγο τον stock browser και πες μου πως είναι σε σχέση με leomar...

και πες μου αν δοκίμασες να παίξεις tegra games με το chainfire 3d

 

ο στοκ broswer λιγο που τον δοκιμασα παει σφαιρα!:)

δεν το χρησιμοποιω ομως πολυ γιατι με ξενερωνει το γεγονος οτι δεν υπαρχει προσαρμογη κειμενου οταν ζουμαρω(αυτο δεν λενε να το διορθωσουν:mad:) οποτε ειμαι με οπερα!

tegra games και γενικα games δεν παιζω αν θες ομως να δοκιμασω κατι(καποιο παιχνιδι πες μου)

 

ναι αυτη:)

 

αυτη η criskelo ρομ λεει οτι ειναι no wipe.

δηλαδη απο λεομαρ 2.2 δεν θα κανει wipe?

και πως την περναμε?μεσω cwm?

για βοηθηστε βρε παιδια μην κανουμε καμμια λαλακια βραδιατικα:rolleyes:

 

εγω εκανα hard format περασα την kg3 hard format και παλι(κρατησα back up σε περιπτωση που κατι παει στραβα με την ρομ του κρισκελο ) και την εβαλα "καθαρα"!

δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα!

το κινητό πεταει τα εφε ειναι πολυ γρηγορα η καμερα ηρθε στα ισια της και γενικα ολα δουλευουν ρολοι!θα την αραξω εδω για λιγο καιρο:p

μου αρεσε επισης και το γεγονος οτι σου δινει την επιλογη να εχεις 5 συντομεύσεις κατω(sms επαφες κτ) αντι για 4 οπως και οτι επιτελους εχω lock screen με την "μπαρα" χωρις να βαλω την γνωστη εφαρμογη..

ελληνικο swype δεν εχει αλλα μπαινει με τον γνωστο τροπο που εχουμε περιγραψει απειρες φορες πριν!

τελος εχει αφαιρεσει μεγαλη στοκ σαβουρα σου δινει ομως το πλεονέκτημα να ξαναβαλεις αν κατι το θελεις!

τεσπα σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημένος :)

Link to comment
Share on other sites

ο στοκ broswer λιγο που τον δοκιμασα παει σφαιρα!:)

δεν το χρησιμοποιω ομως πολυ γιατι με ξενερωνει το γεγονος οτι δεν υπαρχει προσαρμογη κειμενου οταν ζουμαρω(αυτο δεν λενε να το διορθωσουν:mad:) οποτε ειμαι με οπερα!

tegra games και γενικα games δεν παιζω αν θες ομως να δοκιμασω κατι(καποιο παιχνιδι πες μου)

 

 

ναι αυτη:)

 

 

 

εγω εκανα hard format περασα την kg3 hard format και παλι(κρατησα back up σε περιπτωση που κατι παει στραβα με την ρομ του κρισκελο ) και την εβαλα "καθαρα"!

δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα!

το κινητό πεταει τα εφε ειναι πολυ γρηγορα η καμερα ηρθε στα ισια της και γενικα ολα δουλευουν ρολοι!θα την αραξω εδω για λιγο καιρο:p

μου αρεσε επισης και το γεγονος οτι σου δινει την επιλογη να εχεις 5 συντομεύσεις κατω(sms επαφες κτ) αντι για 4 οπως και οτι επιτελους εχω lock screen με την "μπαρα" χωρις να βαλω την γνωστη εφαρμογη..

ελληνικο swype δεν εχει αλλα μπαινει με τον γνωστο τροπο που εχουμε περιγραψει απειρες φορες πριν!

τελος εχει αφαιρεσει μεγαλη στοκ σαβουρα σου δινει ομως το πλεονέκτημα να ξαναβαλεις αν κατι το θελεις!

τεσπα σε γενικες γραμμες ειμαι πολυ ευχαριστημένος :)

 

Για να την δουμε και απο μπαταρια τι κανει...

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πως την περασατε βρε παιδια την κατεβασα ειναι σε αρχειο win rar το εριξα μεσα στην εσωτερικη μνημη του κινητου ετρεξα την εφαρμογή CWM recovery Επιλέξα Flash update κανει reboot και μπαινει σε cwm recovery και μου λεει οτι οκ την περασε και οταν το ανοιγω βλεπω παλι την μαμα 2.3.3!!
Link to comment
Share on other sites

ο στοκ broswer λιγο που τον δοκιμασα παει σφαιρα!:)

δεν το χρησιμοποιω ομως πολυ γιατι με ξενερωνει το γεγονος οτι δεν υπαρχει προσαρμογη κειμενου οταν ζουμαρω(αυτο δεν λενε να το διορθωσουν:mad:) οποτε ειμαι με οπερα!

tegra games και γενικα games δεν παιζω αν θες ομως να δοκιμασω κατι(καποιο παιχνιδι πες μου)

 

αν βρεις χρόνο πέρασε το chainfire 3d με τα plugins και δοκίμασε ενα οποιοδήποτε tegra game να μου πεις αν παίζει...

 

για ποιο λόγο πέρασες πρώτα την kg3?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πως την περασατε βρε παιδια την κατεβασα ειναι σε αρχειο win rar το εριξα μεσα στην εσωτερικη μνημη του κινητου ετρεξα την εφαρμογή CWM recovery Επιλέξα Flash update κανει reboot και μπαινει σε cwm recovery και μου λεει οτι οκ την περασε και οταν το ανοιγω βλεπω παλι την μαμα 2.3.3!!

 

install from sd επιλεγεις στο cwm

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

install from sd επιλεγεις στο cwm

 

δεν το γραφει πουθενα αυτο γραφει μονο apply update from sd card και πατησα apply update from sd card και μου γραφει Ε:signature verification failed εγκατασταση απετυχε.

Edited by giogio
Link to comment
Share on other sites

δεν το γραφει πουθενα αυτο γραφει μονο apply update from sd card

 

σιγουρα εκανες εγκατασταση το cwm?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δεν το γραφει πουθενα αυτο γραφει μονο apply update from sd card και πατησα apply update from sd card και μου γραφει Ε:signature verification failed εγκατασταση απετυχε.

 

φιλε εγω περασα kg3 μετα CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG3-v4.1-CWM4 μπηκα σε recovery και απο εκει επέλεξα instal zip from sd card μεσα σε λιγα λεπτα μπηκε!

 

αν βρεις χρόνο πέρασε το chainfire 3d με τα plugins και δοκίμασε ενα οποιοδήποτε tegra game να μου πεις αν παίζει...

 

για ποιο λόγο πέρασες πρώτα την kg3?

 

οκ θα τα δοκιμασω!

πες μου αν θες καποιο συγκεκριμένο tegra game(δεν εχω ασχοληθει καθολου) και αν το παιξω τι θα πρεπει να προσεξω σαν "προβλημα"...

kg3 την περασα απλα γιατι πριν ειχα kg2....;)

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα εκανες εγκατασταση το cwm?

 

ενταξει ολα καλα τωρα την περναω δεν το ειχα κανει εγκατασταση τελικα:shifty: η διαδικασια ειναι ακριβως ιδια οπως με το HD2 που ειχα σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω περασα kg3 μετα CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG3-v4.1-CWM4 μπηκα σε recovery και απο εκει επέλεξα instal zip from sd card μεσα σε λιγα λεπτα μπηκε!

 

το προβλημα λυθηκε σε ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω περασα kg3 μετα CF-Root-SGS2_XX_OXA_KG3-v4.1-CWM4 μπηκα σε recovery και απο εκει επέλεξα instal zip from sd card μεσα σε λιγα λεπτα μπηκε

το ιδιο κανω και εγω τωρα

σκετη η ρομ εχει προβληματα

 

η rom εχει προβλημα στο μαρκετ σε εσας??

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κανω και εγω τωρα

σκετη η ρομ εχει προβληματα

 

η rom εχει προβλημα στο μαρκετ σε εσας??

 

ΝΑΙ εχει FC

Link to comment
Share on other sites

οκ θα τα δοκιμασω!

πες μου αν θες καποιο συγκεκριμένο tegra game(δεν εχω ασχοληθει καθολου) και αν το παιξω τι θα πρεπει να προσεξω σαν "προβλημα"...

kg3 την περασα απλα γιατι πριν ειχα kg2....;)

 

δοκίμασε το riptide gp άπλα να δεις αν παίζει νορμάλ...

αυτό δεν το κατάλαβα...δλδ εγω που είμαι με leomar kg2 πρέπει να βάλω πρώτα kg3 και μετά την criskelo?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε το riptide gp άπλα να δεις αν παίζει νορμάλ...

αυτό δεν το κατάλαβα...δλδ εγω που είμαι με leomar kg2 πρέπει να βάλω πρώτα kg3 και μετά την criskelo?

 

Eγω την περασα απο μαμα ΚF3 κατευθειαν δεν βρηκα προβλημα εκτος απο το μαρκετ που εχει fc ηδη το λενε και στο XDA αρκετοι.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...