Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S II


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για την αναβαθμιση της ρομ απλα βαζουμε το αρχειο στην sd και κανουμε install μεσα απο το recovery?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
για την αναβαθμιση της ρομ απλα βαζουμε το αρχειο στην sd και κανουμε install μεσα απο το recovery?

 

Συνήθως εκεί που κατεβάζεις τη rom θα βρεις και τις σχετικές οδηγίες. Η μέθοδος που αναφέρεις είναι για τις cooked rom συνήθως. Για official, μέσω Odin.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως εκεί που κατεβάζεις τη rom θα βρεις και τις σχετικές οδηγίες. Η μέθοδος που αναφέρεις είναι για τις cooked rom συνήθως. Για official, μέσω Odin.

 

για custom ρωταω...ειμαι με cognition 1.7 και θελω να περασω την 1.8

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μετα πρεπει να ξανακανω τα 2 wipe ή ειμαι οκ?

 

Contacts.apk

Phone.apk

αυτα τα 2 απλα τα βαζω στο /system/app ή θελουν κανονικα setup?

στη Cognition S2 με 192 dpi υπαρχει θεμα στα παιχνιδια ή παιζουν κανονικα?

 

πως κανω εγκατασταση σε αυτα τα apk ?

 

edit...

βγηκε η Cognition S2 v1.08

 

Η 1.08 δεν έχει μεγάλες αλλαγές.

 

Για τα apk απλά χρησιμοποιείς ένα root explorer και βάζεις τα apk στο /system/app

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για custom ρωταω...ειμαι με cognition 1.7 και θελω να περασω την 1.8

 

Τότε θα βρεις αναλυτικές οδηγίες στο πρώτο post στο σχετικό θέμα στο xda.

 

(Όπως πέρασες την 1.7 θα περάσεις και την 1.8).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μετα πρεπει να ξανακανω τα 2 wipe ή ειμαι οκ?

 

Contacts.apk

Phone.apk

αυτα τα 2 απλα τα βαζω στο /system/app ή θελουν κανονικα setup?

 

μολις εβαλα και εγω πρωτη φορα custom s2 1.8, ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!

 

αυτα τα 2 αρχεια Contacts.apk και Phone.apk πρεπει και εγω να τα βαλω?

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα και εγω πρωτη φορα custom s2 1.8, ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!

 

αυτα τα 2 αρχεια Contacts.apk και Phone.apk πρεπει και εγω να τα βαλω?

 

Γιατί να τα βάλεις, μια χαρά λειτουργούν οι επαφές και το τηλέφωνο.

Τα 2 αρχεία νομίζω ότι χρειάζονται αν εγκαταστήσεις ένα συγκεκριμένο θέμα

Link to comment
Share on other sites

 

τα εκανα ολα μου γραφει install from sdcard complete. αλλα δεν κανει reboot

μου εβγαλε καποιες επιλογες παλι απο το recovery για να επιλεξω

  • apply/sd card/update.zip
  • choose zip from sd card
  • toggle signature verification
  • toggle script asserts

 

τι πρεπει να κανω??

 

μου ειχε μεινει η εντυπωση οτι κανει μονο του reboot.. αφου παντως την περασες, καλα παιχνιδια απο εδω και περα..

 

ελπιζω να βοηθησα

 

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις βοηθεια σας

μια ερωτηση ακομα :p

για να βαλω αυτο το θεμα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1138692 πρεπει να κανω unzip αυτο που θα κατεβασω και μετα install ολα τα apk?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου ήρθε το θηρίο και άντεξα μόνο δυο μέρες με το original λογισμικό.

 

Το πρωί έκανα το root μου και τώρα σκέφτομαι να βάλω κάποια ROM. Από τις υπάρχουσες, ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη (κυρίως σε θέμα μπαταρίας);

Link to comment
Share on other sites

παιδια μεταξυ τις Cognition S2 v1.08 και την Lite'ning Rom v1.5 XXKF2 ποια πιστεύεται οτι ειναι καλύτερη??(εχω την Cognition S2 v1.07 προς το παρον) και κατι ακομα οταν σερφαρο στο internet με τον οπερα και οταν μπαίνω σε σελιδες με φλας περιεχόμενο παρατηρώ οτι το εικονιδίο του φλας χοροπηδάει λήγω οταν πας την σελιδα πάνω κατω το εχεται και εσεις αυτο???
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου ήρθε το θηρίο και άντεξα μόνο δυο μέρες με το original λογισμικό.

 

Το πρωί έκανα το root μου και τώρα σκέφτομαι να βάλω κάποια ROM. Από τις υπάρχουσες, ποια πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη (κυρίως σε θέμα μπαταρίας);

 

εγω εχω μεινει με cognition.. μου αρκει σε αυτο το σταδιο και στα συν το οτι εχουν ξηλωθει ολα τα crap apps της samsung..

 

παιδια μεταξυ τις Cognition S2 v1.08 και την Lite'ning Rom v1.5 XXKF2 ποια πιστεύεται οτι ειναι καλύτερη??(εχω την Cognition S2 v1.07 προς το παρον) και κατι ακομα οταν σερφαρο στο internet με τον οπερα και οταν μπαίνω σε σελιδες με φλας περιεχόμενο παρατηρώ οτι το εικονιδίο του φλας χοροπηδάει λήγω οταν πας την σελιδα πάνω κατω το εχεται και εσεις αυτο???

 

αυτο με το flash το εχω και εγω.. αργει λιγο στο scrollαρισμα σε σχεση με το υπολοιπο περιεχομενο της σελιδας..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να βάλω την τελευταία Cognition, αλλά πέφτω σε αυτό το σφάλμα συνέχεια:

 

e:signature verification failed

 

Έχω κάνει root όπως περιγράφεται εδώ, και στη συνέχεια κάνω boot σε Recovery mode.

 

Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να βάλω την τελευταία Cognition, αλλά πέφτω σε αυτό το σφάλμα συνέχεια:

 

 

 

Έχω κάνει root όπως περιγράφεται εδώ, και στη συνέχεια κάνω boot σε Recovery mode.

 

Κάνω κάτι λάθος;

 

πρεπει να περασεις cf root.. δες μερικα post πιο πισω αναφερω αναλυτικα που θα το βρεις και πως θα το περασεις..

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να περασεις cf root.. δες μερικα post πιο πισω αναφερω αναλυτικα που θα το βρεις και πως θα το περασεις..

 

Το έχω εγκαταστήσει το CF-root (είναι το link που παρέθεσα).

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εγκαταστήσει το CF-root (είναι το link που παρέθεσα).

 

στο recovery πας install zip from sdcard-toggle signature verification

 

αν σου γραψει απο κατω signature check: disable, θα εισαι ενταξει..

Link to comment
Share on other sites

στο recovery πας install zip from sdcard-toggle signature verification

 

αν σου γραψει απο κατω signature check: disable, θα εισαι ενταξει..

 

Μου βγάζει 4 επιλογές: Reboot system now / Apply update from sdcard / Wipe data-factory reset / Wipe cache partition

 

(και εγώ πήγα από το apply update :worry:)

 

Δοκίμασα να μπω στο Recovery (το οποίο φαντάζομαι διαφέρει από αυτό που περιγράφω) και από την επιλογή στο menu του CWM αλλά και με το συνδυασμό Vol-Up+Home+Power αλλά με βγάζει στο ίδιο μενού.

 

Αυτό που έκανα το πρωί ήταν να περάσω το CF-Root-SGS2_XW_XEU_KE2-v4.0-CWM4 και στη συνέχεια να κάνω τη διαδικασία για το κίτρινο θαυμαστικό στην αρχή.

 

Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερνα cf root χωρις να κανεις τη διαδικασια μετα για το κιτρινο θαυμαστικο..

 

μαλλον αυτη σου εβγαλε το clockwordmod recovery, που απ οτι βλεπω δεν εχεις πλεον..

 

Tapatalked from my GT-I9100

Link to comment
Share on other sites

Eδω και καποιες μερες ειμαι με Litening. Οκ, ποτε δεν ειχα κανενα ιδιαιτερο προβλημα με την διαρκεια της μπαταριας, αλλα δειτε αυτο. Ο αυτοματος συγχρονισμος στα διαφορα apps/widgets ειναι ενεργοποιημενος παντα.

http://img228.imageshack.us/img228/4425/sc20110703224515.jpg

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ξαναπερνα cf root χωρις να κανεις τη διαδικασια μετα για το κιτρινο θαυμαστικο..

 

μαλλον αυτη σου εβγαλε το clockwordmod recovery, που απ οτι βλεπω δεν εχεις πλεον..

 

Tapatalked from my GT-I9100

 

Thanks για τη βοήθεια, θα φορτίσω σήμερα το βράδυ και θα ξαναδκιμάσω αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Eδω και καποιες μερες ειμαι με Litening. Οκ, ποτε δεν ειχα κανενα ιδιαιτερο προβλημα με την διαρκεια της μπαταριας, αλλα δειτε αυτο. Ο αυτοματος συγχρονισμος στα διαφορα apps/widgets ειναι ενεργοποιημενος παντα.

http://img228.imageshack.us/img228/4425/sc20110703224515.jpg

 

Θα την δοκιμάσω και εγώ σήμερα. Ήταν να μην flashάρω την πρώτη custom , τώρα όλο ξύνομαι :)

Να υποθέσω πως όταν δεν έχεις wifi έχεις ενεργή σύνδεση 3g ; Γιατί τότε όντως είναι πολύ καλά.

 

Υ.Γ. Όταν ποστάρουμε κατανάλωση μπαταρίας , καλό θα ήταν να αναφέρουμε και συνολικό χρόνο sceen on για να μπορούμε να έχουμε σημείο αναφοράς.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμάσω και εγώ σήμερα. Ήταν να μην flashάρω την πρώτη custom , τώρα όλο ξύνομαι :)

Να υποθέσω πως όταν δεν έχεις wifi έχεις ενεργή σύνδεση 3g ; Γιατί τότε όντως είναι πολύ καλά.

 

Υ.Γ. Όταν ποστάρουμε κατανάλωση μπαταρίας , καλό θα ήταν να αναφέρουμε και συνολικό χρόνο sceen on για να μπορούμε να έχουμε σημείο αναφοράς.

 

Nαι παντα εχω ενεργο 3g. Καλα τα λες για το screen on, θυμισε μου που το βλεπω αυτο για να το ποσταρω την επομενη :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Nαι παντα εχω ενεργο 3g. Καλα τα λες για το screen on, θυμισε μου που το βλεπω αυτο για να το ποσταρω την επομενη :)

 

Όπως κοιτάς την κατανάλωση μπαταρίας πατάς πάνω στην κατανάλωση "display" :)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

/Παιδια όσο αφορά το Ρουτ υπάρχει οδηγός και κατάλαβα πως γίνεται.Για καινούρια Ρόμ που έχει τέτοιο αναλυτικό οδηγό στα ελληνικά ???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...