Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι μονο που αυτο sto birdphone φιλε μου δεν ειναι to galaxy sII....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι μονο που αυτο sto birdphone φιλε μου δεν ειναι to galaxy sII....

 

Δείχνω και το note ταυτόχρονα, στο inmobile όμως ?

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Αν και αδυνατώ να σε παρακολουθήσω θα ήθελα να κανω μια ερωτηση στους γνωστες.Θεωρητικά αν το branded από T-mobile καλύπτεται κανονικα η εγγύηση από Samsung Hellas τότε δε νομίζω να υπάρχει κάποιο άλλο μειονέκτημα σωστά?Ή υπάρχει θεμα με τυχόν firmaware updates ή οτιδήποτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έχω πάρει με το easybuyworld.Διαβάστε απάντηση στο mail μου:

Θα παρακαλούσα λοιπόν να λάβω τις απαραίτητες εγγυήσεις για να προχωρήσω σε συνεργασία μαζί σας.

 

1ον.Το κινητό ΔΕΝ θα είναι branded και φυσικά εντός ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ- ΓΕΡΜΑΝΙΑ όπως λέτε

 

2ον.Mέσα στο βιβλιαράκι της εγγύησης να υπάρχει και η SAMSUNG HELLAS στα ελληνικά.

 

3ον.Αν υπάρχει η περίπτωση να φέρεται όντως και ελληνική συσκευή είμαι διατεθειμένος να περιμένω.

 

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

 

Καλησπέρα σας. Σίγουρα το κινητό δεν θα προέρχεται από Ελλάδα, έχουμε παραγγείλει από Γερμανία.

 

Όπως σας προανέφερα μέχρι τώρα δεν μου έχει κανένα Galaxy s2 branded και έχουμε δώσει πάρα πολλά. Το

 

κινητό δεν θα έχει μέσα οδηγίες στα Ελληνικά, επειδή έχω στείλει όμως για εγγύηση καλύπτεται κανονικά από

 

την Arvato service. Σας ευχαριστούμε

 

Τί να πω ρε Ελλαδάρα;Γουρούνι στο σακί δλδ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έχω πάρει με το easybuyworld.Διαβάστε απάντηση στο mail μου:

Θα παρακαλούσα λοιπόν να λάβω τις απαραίτητες εγγυήσεις για να προχωρήσω σε συνεργασία μαζί σας.

 

1ον.Το κινητό ΔΕΝ θα είναι branded και φυσικά εντός ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ- ΓΕΡΜΑΝΙΑ όπως λέτε

 

2ον.Mέσα στο βιβλιαράκι της εγγύησης να υπάρχει και η SAMSUNG HELLAS στα ελληνικά.

 

3ον.Αν υπάρχει η περίπτωση να φέρεται όντως και ελληνική συσκευή είμαι διατεθειμένος να περιμένω.

 

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

 

Καλησπέρα σας. Σίγουρα το κινητό δεν θα προέρχεται από Ελλάδα, έχουμε παραγγείλει από Γερμανία.

 

Όπως σας προανέφερα μέχρι τώρα δεν μου έχει κανένα Galaxy s2 branded και έχουμε δώσει πάρα πολλά. Το

 

κινητό δεν θα έχει μέσα οδηγίες στα Ελληνικά, επειδή έχω στείλει όμως για εγγύηση καλύπτεται κανονικά από

 

την Arvato service. Σας ευχαριστούμε

 

Τί να πω ρε Ελλαδάρα;Γουρούνι στο σακί δλδ;

 

 

Φιλε μου σου εχουν δωσει τουλαχιστον καποια ημερομηνια περιπου πως θα ειναι διαθεσιμη η συσκευη?Ποσο καιρο εχεις κανει την παραγγελια?

Σκεφτομαι να το παραγγειλω κ εγω απο εκει μετα την ακυρωση στο inmobile.gr.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα θα την κρατησεις την παραγγελια η θα την ακυρωσεις?

Νοιζω πως στο θεμα της εγγυησης δεν χρειαζεται να εχει βιβλιαρακι με ελληνικα απλα στο Warranty booklet να αναφερει κ την Ελλαδα στις χωρες(που λογο ΕΕ θα την αναφερει λογικα...) ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα έχω πάρει με το easybuyworld.Διαβάστε απάντηση στο mail μου:

Θα παρακαλούσα λοιπόν να λάβω τις απαραίτητες εγγυήσεις για να προχωρήσω σε συνεργασία μαζί σας.

 

1ον.Το κινητό ΔΕΝ θα είναι branded και φυσικά εντός ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ- ΓΕΡΜΑΝΙΑ όπως λέτε

 

2ον.Mέσα στο βιβλιαράκι της εγγύησης να υπάρχει και η SAMSUNG HELLAS στα ελληνικά.

 

3ον.Αν υπάρχει η περίπτωση να φέρεται όντως και ελληνική συσκευή είμαι διατεθειμένος να περιμένω.

 

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

 

Καλησπέρα σας. Σίγουρα το κινητό δεν θα προέρχεται από Ελλάδα, έχουμε παραγγείλει από Γερμανία.

 

Όπως σας προανέφερα μέχρι τώρα δεν μου έχει κανένα Galaxy s2 branded και έχουμε δώσει πάρα πολλά. Το

 

κινητό δεν θα έχει μέσα οδηγίες στα Ελληνικά, επειδή έχω στείλει όμως για εγγύηση καλύπτεται κανονικά από

 

την Arvato service. Σας ευχαριστούμε

 

Τί να πω ρε Ελλαδάρα;Γουρούνι στο σακί δλδ;

 

κουκουρουκου καταλαβε αυτα που του εγραψες ή το παιζει τρελιτσα

εσυ τον ρωτας εαν η εγγυηση θα αναγραφει κ ελληνικα κ αυτος σου απανταει για τις οδηγιες χρησης.

ξαναστειλτους e-mail κ να τους πεις να σου απαντησουν με ακριβια σε αυτα που ρωτας!

Link to comment
Share on other sites

Άσε τα έχω πάρει βραδιάτικα.

θα σου συνιστούσα να αποφύγεις οπωσδήποτε την αγορά του κινητού αυτού από το εν λόγω κατάστημα(εχω και πείρα στην αγορά συσκευής από κει η οποία ήταν από Ινδονησία-Xperia Ray τη στιγμή που έλεγαν από Γερμανία)-φυσικά δεν ξέρω αν στην περίπτωση του S2 συμβαίνει το ίδιο αλλά και 400+ πολλά είναι για να τα ρισκάρεις έτσι,μην περιμένεις απαντήσεις με email,ούτως ή άλλως αν σου στείλουν φόλα δεν θα έχει και νόημα ιδιαίτερο(εκτός και αν σε ενδιαφέρει να τραβηχτείς μετά με καταγγελίες ΙΝΚΑ σούπαμούπες....για να επικαλεστείς το email τους)...καλύτερα να αποφύγεις όλα αυτά και πάρτο πιο ακριβά από ΠΛΑΙΣΙΟ κλπ.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οκ να το πάρω από το ΠΛΑΙΣΙΟ αλλά όπως ρώτησα και τον rostropol τί κίνδυνοι υπάρχουν από το ΠΛΑΙΣΙΟ;Μιλώντας πάντα για αγορά μέσω web ΠΛΑΙΣΙΟΥ.

Με έχουν ζώσει τα φίδια!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά οκ να το πάρω από το ΠΛΑΙΣΙΟ αλλά όπως ρώτησα και τον rostropol τί κίνδυνοι υπάρχουν από το ΠΛΑΙΣΙΟ;Μιλώντας πάντα για αγορά μέσω web ΠΛΑΙΣΙΟΥ.

 

Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος αν πάρεις το GS2 από το Πλαίσιο.

 

Νοιζω πως στο θεμα της εγγυησης δεν χρειαζεται να εχει βιβλιαρακι με ελληνικα απλα στο Warranty booklet να αναφερει κ την Ελλαδα στις χωρες(που λογο ΕΕ θα την αναφερει λογικα...) ετσι δεν ειναι?

 

Έτσι είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , γιατί έχετε τέτοια διλήμματα ??? Θα πάτε να σκάσετε στο ΠΛΑΙΣΙΟ ή όπου αλλού 600 ευρώ , ενώ μπορείτε να πάρετε με 399 ευρώ την ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ συσκευή , με την μόνη διαφορά ότι θα είναι κάποιας άλλης Ευρωπαϊκής χώρας?? Θα νιώσετε δηλαδή καλύτερα αν ξέρετε πως το έχουν βαπτίσει Ελληνικό και του έχουν κάτσει και μια 200αρα ευρώ στην κολυμπήθρα?:p

Αφού τα έχουμε πει επανειλημμένως πως η εγγύηση ισχύσει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ εφόσον είναι αγορασμένο από Ευρωπαϊκή χώρα!!

Εγώ προσωπικά που πήρα πολλές φορές τηλέφωνο στα κεντρικά της Samsung , δεν μου είπαν καν για βιβλιαράκια στα Ελληνικά ή ν' αναφέρετε η Ελλάδα στο χαρτάκι ..., απλά μου είπαν το παραπάνω, ότι αν είναι Ευρωπαϊκό έχει εγγύηση... ΤΕΛΟΣ!!! Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται η ίδια και η ίδια συζήτηση τόσο καιρό!! Αλλά πέρα από αυτό, ΤΣΑΜΠΑ είναι το τηλεφώνημα στην Samsung , πάρτε την Δευτέρα ένα και θα ηρεμήσετε!!

Αυτά ....!!!:)

Υ.γ. Άσε που όσοι πάρετε Ευρωπαϊκό τηλέφωνο, έχετε αρκετές πιθανότητες να λαμβάνετε τις αναβαθμίσεις του λογισμικού πρώτοι σε σχέση με τους δικούς μας εδώ που λόγω κρίσης και κατάντιας, μπορεί να τις καθυστερούν αρκετά!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο απο πανω. Τι σας επιασε με τα branded?

Αν θεωρεις τον εαυτο σου ψαγμενο, το rootαρεις και τελειωνει η υποθεση. Αν οχι, το αφηνεις οπως ειναι και απλα εχεις καποια επιπλεον εικονιδια-εφαρμογες που ουτως η αλλως δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις, απλα υπαρχουν εκει.

Το αν ειναι branded τι σχεση εχει με την ευρωπαικη εγγυηση?

 

Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο μου. Το στηνω σιγα-σιγα οπως θελω και καποια στιγμη θα το rootαρω για να διαγραψω τα περιτα εικονιδια της t-mobile και τελος.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αν ειναι branded τι σχεση εχει με την ευρωπαικη εγγυηση?

 

Κάποτε είχε, το διευκρίνισες ότι τώρα δεν έχει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ευχαριστα νέα για το inmobile μιας και μου απαντησαν σημερα στο mail που τους ειχα στειλει για να μάθω αν η συσκευη είναι branded και τί παιζει με την εγγύηση και ιδού η απάντηση.

Aπολόγούμαστε και ζητούμε συγνώμη για την καθυστέρηση τόσο των απαντήσεων μας στα mail σας όσο και την αποστολή των συσκευών.

Γενικά για την λειτουργία του καταστήματος που ωφείλεται στην πυρκαγία των γραφείων μας (απο βραχυκύκλωμα) που υπέστησαν σχεδόν ολοκληρωτική καταστροφή.

Ήδη έχουμε αρχίσει την αποκατάσταση και συντομα αρχές της επόμενης εβδομάδας θα είμαστε έτοιμοι να ανταπεξέλθουμε στην αυξημένη

ζήτηση συσκευών που υπάρχει και ευχαριστούμε γιαυτο.

Απο την επόμενη εβδομάδα θα υπάρξει ανανεωμένο και το ηλεκτρονικό μας καταστημα με δυνατότητα άμεσης επικοινωνίας με Live chat διαθέσιμο

πολλές ώρες την ημέρα με στοχο την 24ωρη υποστηριξη σε αυτό.

Προσπαθώντας να διαθέσουμε οσο το δυνατόν καλύτερες τιμές θα προβούμε σε διαφορές μειώσεις κόστους όπως είναι το

τηλεφωνικό κέντρο που θα λειτουργεί συγκεκριμές ώρες και θα υπάρξει ενημέρωση και γιαυτο.

Κατανοούμε την επιθυμία σας για απόκτηση της συσκευής και ζητούμε συγνώμη που άμεσα δεν μπορούμε να ανταποκριθούμε σε αυτό.

Η διαθεσιμότητα των συσκευών θα αρχίσει την επόμενη εβδομάδα στης 12 με 13 Ιανουαρίου.

Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας και την προτιμηση σας στο καταστημα μας

Υ.Γ Εισαγωγή απο Γερμανία με 2 χρόνια πανευρωπαίκη εγγυηση που ισχύει και στην ελληνική αντιπροσωπεία

Δεν είναι Branded .

Παρατηρηθηκαν καποια Branded στην τελευταία μας παραλαβή χωρις να το γνωρίζουμε διοτι

παραλαμβάνεται σφραγιστο με ταινια ασφαλείας και άμεσα ενημερωσαμε τον προμηθευτη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το αγόρασα πριν από ένα μήνα περίπου από το inmobile, ήταν από Γαλλία, unbranded, με την 2.3.5.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι οκ να το αγοράσουμε από τα "καταστήματα" φθηνότερα αλλά να είναι Ευρωπαϊκό -γερμανικό όπως μου λένε στο easybuy ας πούμε και όχι από το Βιετνάμ ή από την αντιπροσωπεία της SAMSUNG κοντά στον ποταμό Σουκράμ Αλ Φατάχ στο Ναϊρόμπι ή τη γέφυρα Α χάουατς στην Τεχεράνη.Γιατί δυστυχώς δε μας διασφαλίζουν αν θα είναι όντως Ευρωπαϊκό το κινητό.Μπορεί να είναι Γερμανικό όπως λένε και ανοίγοντάς το να βρεις φωτογραφίες από το προσωπικό του εργοστασίου της Ακτής Ελεφαντοστού που θα σου λένε SAKRAM our friend! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , γιατί έχετε τέτοια διλήμματα ??? Θα πάτε να σκάσετε στο ΠΛΑΙΣΙΟ ή όπου αλλού 600 ευρώ , ενώ μπορείτε να πάρετε με 399 ευρώ την ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ συσκευή , με την μόνη διαφορά ότι θα είναι κάποιας άλλης Ευρωπαϊκής χώρας?? Θα νιώσετε δηλαδή καλύτερα αν ξέρετε πως το έχουν βαπτίσει Ελληνικό και του έχουν κάτσει και μια 200αρα ευρώ στην κολυμπήθρα?:p

Αφού τα έχουμε πει επανειλημμένως πως η εγγύηση ισχύσει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ εφόσον είναι αγορασμένο από Ευρωπαϊκή χώρα!!

Εγώ προσωπικά που πήρα πολλές φορές τηλέφωνο στα κεντρικά της Samsung , δεν μου είπαν καν για βιβλιαράκια στα Ελληνικά ή ν' αναφέρετε η Ελλάδα στο χαρτάκι ..., απλά μου είπαν το παραπάνω, ότι αν είναι Ευρωπαϊκό έχει εγγύηση... ΤΕΛΟΣ!!! Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται η ίδια και η ίδια συζήτηση τόσο καιρό!! Αλλά πέρα από αυτό, ΤΣΑΜΠΑ είναι το τηλεφώνημα στην Samsung , πάρτε την Δευτέρα ένα και θα ηρεμήσετε!!

Αυτά ....!!!:)

Υ.γ. Άσε που όσοι πάρετε Ευρωπαϊκό τηλέφωνο, έχετε αρκετές πιθανότητες να λαμβάνετε τις αναβαθμίσεις του λογισμικού πρώτοι σε σχέση με τους δικούς μας εδώ που λόγω κρίσης και κατάντιας, μπορεί να τις καθυστερούν αρκετά!!

 

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω παραπανω...!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,αν έχει ειπωθεί συγχωρέστε με.Γιατί δεν το παίρνετε από amazon.de το γερμανικό amazon; Το έχει στα 435 ευρώ το φθηνότερο και είναι εγγύηση! Με τα διάφορα θα σας πάει κανα 20αρι παραπάνω αλλά θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο. Και αν είναι και από το ίδιο το amazon,που το έχει λίγο πιο ακριβά σε 48 ώρες εργάσιμες θα το έχετε. Και με απόδειξη αγοράς,βέβαια,και με ελληνικά στην εγγύηση. Εγώ από εκεί το πήρα!

 

Γεια σε όλους.Μετά από 2 χρόνια με το HTC Diamond 2 ειπα να κάνω δώρο στον εαυτό μου το SGS2 (πηρα στη γυναικα μου το SGS+ και ζήλεψα η αληθεια).Αρχικά το παράγγειλα απο inmobile αλλα επειδη μου την ''εδωσε'' η ανυπαρκτη επικοινωνια μαζί τους ακυρωσα την παραγγελια και το παράγγειλα απο το amazon.de με 435 ευρω.Σε πόσο καιρό παρελαβες το δικό σου φίλε costsa41;Εγω το πηρα απο το

Eurosonderpostenmarkt 8 Ιαν,και με πληροφορησαν οτι θα το παραλαβω απο 24/1 ως 14/2 το αργοτερο.Μου φαινεται πολυς καιρος.Και με εσενα ετσι εγινε;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.Μετά από 2 χρόνια με το HTC Diamond 2 ειπα να κάνω δώρο στον εαυτό μου το SGS2 (πηρα στη γυναικα μου το SGS+ και ζήλεψα η αληθεια).Αρχικά το παράγγειλα απο inmobile αλλα επειδη μου την ''εδωσε'' η ανυπαρκτη επικοινωνια μαζί τους ακυρωσα την παραγγελια και το παράγγειλα απο το amazon.de με 435 ευρω.Σε πόσο καιρό παρελαβες το δικό σου φίλε costsa41;Εγω το πηρα απο το

Eurosonderpostenmarkt 8 Ιαν,και με πληροφορησαν οτι θα το παραλαβω απο 24/1 ως 14/2 το αργοτερο.Μου φαινεται πολυς καιρος.Και με εσενα ετσι εγινε;

 

Επειδή μίλησες για ανύπαρκτη επικοινωνία φίλε μου, είναι αλήθεια ότι δεν έχουν τηλέφωνο, αλλά στα email που τους έστειλα, απάντησαν ταχύτατα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αγοράσει κάποια παιδιά.Δες 2-3 σελίδες πιο πισω και θα μαθεις καποια πράγματα.Πάντως κι εγώ έχω ψηθεί να το τσιμπήσω από inmobile:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ στις αρχές δεκέμβρη το αγόρασα από το inmobile.gr και ειναι unbranded από πολωνία.Μόνο μπέρδεμα ήταν ότι ενώ είχα πληρώσει ήδη μέσω paypal,στο δέμα που έδωσαν στην courier έγραφε πάνω αντικαταβολή.Ετσι επικοινώνησα τηλεφωνικά με το κατάστημα και σε 2 λεπτα,λύθηκε το θέμα και παρέλαβα κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...