Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως τωρα που κοιταξα στο skroutz ειναι κανα δυο καταστηματα που το εμφανιζουν διαθεσιμο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παντως τωρα που κοιταξα στο skroutz ειναι κανα δυο καταστηματα που το εμφανιζουν διαθεσιμο.

που φιλε μου?κανενα δεν το εχει διαθεσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Για να ζηλέψετε λίγο, σήμερα μου το στείλανε από handtec. Θα φτάσει στα χέρια μου λογικά στις 26 :)

 

Μπορείς μήπως να μας πεις και πότε το παράγγειλες ;

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

που φιλε μου?κανενα δεν το εχει διαθεσιμο....

 

Nα, εδω πχ το Διαθεσιμο ειναι πρασινο http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=9248&s=1

Και εδω δεν εχει καποια ενδειξη "Μη διαθεσιμο" http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=34890

Δεν προτεινω καποιο διοτι δεν εχω ψωνισει απο κανενα, απλα λεω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω αναλυτικά την εμπειρία μου με την expansys άλλη στιγμή , ίσως όταν διαμορφωθεί το κατάλληλο νήμα.

Επιγραμματικά είμαι πολύ δυσαρεστημένος γιατί με έπεισαν να βάλω παραγγελία γιατί έλεγαν πως είναι άμεσα διαθέσιμο , μετέτρεψαν την παραγγελία μου σε προ-παραγγελία γιατί τους τελείωσαν τα διαθέσιμα κομμάτια και συνέχισαν φυσικά να κρατούν τα στοιχεία της κάρτας μου , με αποτέλεσμα να έχουν το δικαίωμα να με χρεώσουν και να το στείλουν όποτε θέλουν. Μέχρι να συμπεράνω πως ΔΕΝ θα παραλάβω σε εύλογο χρονικό διάστημα , εξαντλήθηκαν τα όποια αποθέματα σε άλλα καταστήματα και έφτασα να περιμένω 18+ μέρες , έχοντας αντίγραφο τις παραγγελίας μου που αναφέρει "in stock".

Να αναφέρω πως παράγγειλα από το αγγλικό site , φυσικά κανείς δεν με ενημέρωσε πως η παραγγελία μου θα προωθηθεί στο ελληνικό , και τώρα μετά από 10λεπτη κλήση στο uk δεν έχουν ούτε καν λόγια για να μου εξηγήσουν αυτό που βλέπουν τα μάτια μου... 100+ in stock , 88 in stock τώρα , αλλά την παραγγελία που έβαλα στο αγγλικό site ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ πως θα μεταφερθεί στο ελληνικό , δεν μπορούν να την εκτελέσουν.. Τους ρωτάω αν επαναλάβω την διαδικασία της αγοράς , ΠΟΥ υπάρχει έστω μαι σημείωση πως η παραγγελία μου θα μεταφερθεί στο ελληνικό ( που τώρα δεν έχει stock ) και η απάντηση αποστομωτική : Δεν υπάρχει.

Να αναφέρω πως μίλησα πριν απο δέκα μέρες πάλι με Αγγλία , για την ίδια παραγγελία , και μου προσέφεραν δωρεάν τα μεταφορικά λόγω της κατάστασης μου , αλλά μετά από αυτό κανείς δεν ξέρει τίποτα. Και ρωτάω τον Άγγλο , αφού αυτά που μου λέτε στο τηλέφωνο δεν επιτρέπετε να τα ηχογραφήσω, και αφού δεν μου δίνετε γραπτή απάντηση στην απλή ερώτηση "Γιατί δεν με ενημερώνετε πως η παραγγελία μου μεταφέρεται/προωθήται αλλού;" , μπορείτε κάλεστα να μου λέτε ψέματα ακόμα και τώρα... Φυσικά ο άνθρωπος μου απάντησε πως δεν μπορεί να απαντήσει :)

Ο μόνος λόγος που δεν ακυρώνω την παραγγελία μου ακόμα και τους αφήνω να νομίζουν πως υποκύπτω στον τρόπο που δουλεύει η εταιρία (ενάντια στο διεθνές , ευρωπαϊκό , ακόμα και αγγλικό εμπορικό δίκαιο) είναι πως ίσως παρουσιάσει νομικό ενδιαφέρον η τόση εξαπάτηση..

Νωρίς το πρωί μίλησα με νομικό που έχει γνώση , και μέχρι αύριο μεθαύριο θα ξέρω πόσο εκτός νόμου είναι "ο τρόπος που δουλεύει η εταιρία" και αν θα μπορούσα να αξιώσω αποζημίωση.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

 

Από Multirama Αγ. Παρασκευής μίλησα με έναν νεαρό Δ.Κ. και μίλησε άψογα (μπράβο του) λέγοντας:

 

"Αυτήν την στιγμή δεν έχουμε τίποτα επίσημο. Αφήστε μου τα τηλέφωνα σας να σας ενημερώσω λογικά μέσα στην ημέρα"

 

Mε πήραν τηλέφωνο από Multirama Αγ. Παρασκευής και μου είπαν:

 

Παρασκευή το αργότερο Δευτέρα θα είναι διαθέσιμο από το κατάστημα τους. :)

 

Φαίνεται πώ έμεινε μόνο η ουρά.

Τον γαΐδαρο τον φάγαμε

Link to comment
Share on other sites

Nα, εδω πχ το Διαθεσιμο ειναι πρασινο http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=9248&s=1

Και εδω δεν εχει καποια ενδειξη "Μη διαθεσιμο" http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=34890

Δεν προτεινω καποιο διοτι δεν εχω ψωνισει απο κανενα, απλα λεω :)

 

ολα εχουν ελλειψη και απλα κοροιδευουνε φιλε μου....επιβεβαιωμενο!αυτο με το πρασινο αν διαβασεις παρακατω θα δεις οτι λει 25 μαη και λιγο πιο κατω 10 ιουνη....το αλλο site δεν το εχει φερει ποτε

Link to comment
Share on other sites

Nα, εδω πχ το Διαθεσιμο ειναι πρασινο http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=9248&s=1

Και εδω δεν εχει καποια ενδειξη "Μη διαθεσιμο" http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=34890

Δεν προτεινω καποιο διοτι δεν εχω ψωνισει απο κανενα, απλα λεω :)

 

SCU: MPI9100GALAXYSII-BL_D

Βάρος/Όγκος: 0.50 kg

Διαστάσεις (cm): 12.53 x 6.61 x 0.85

Ελάχιστα τεμάχια αγοράς: 1

Συσκευασία: Συσκευασμένο

Ημ/νία άφιξης: Τετάρτη 25 Μάιος, 2011

Link to comment
Share on other sites

SCU: MPI9100GALAXYSII-BL_D

Βάρος/Όγκος: 0.50 kg

Διαστάσεις (cm): 12.53 x 6.61 x 0.85

Ελάχιστα τεμάχια αγοράς: 1

Συσκευασία: Συσκευασμένο

Ημ/νία άφιξης: Τετάρτη 25 Μάιος, 2011

 

και πιο κατω 10 ιουνη

Link to comment
Share on other sites

Sorry που σας ξεσηκωσα παιδια, δεν το ειχα προσεξει καλα :ninja:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω αναλυτικά την εμπειρία μου με την expansys άλλη στιγμή , ίσως όταν διαμορφωθεί το κατάλληλο νήμα.

Επιγραμματικά είμαι πολύ δυσαρεστημένος γιατί με έπεισαν να βάλω παραγγελία γιατί έλεγαν πως είναι άμεσα διαθέσιμο , μετέτρεψαν την παραγγελία μου σε προ-παραγγελία γιατί τους τελείωσαν τα διαθέσιμα κομμάτια και συνέχισαν φυσικά να κρατούν τα στοιχεία της κάρτας μου , με αποτέλεσμα να έχουν το δικαίωμα να με χρεώσουν και να το στείλουν όποτε θέλουν. Μέχρι να συμπεράνω πως ΔΕΝ θα παραλάβω σε εύλογο χρονικό διάστημα , εξαντλήθηκαν τα όποια αποθέματα σε άλλα καταστήματα και έφτασα να περιμένω 18+ μέρες , έχοντας αντίγραφο τις παραγγελίας μου που αναφέρει "in stock".

Να αναφέρω πως παράγγειλα από το αγγλικό site , φυσικά κανείς δεν με ενημέρωσε πως η παραγγελία μου θα προωθηθεί στο ελληνικό , και τώρα μετά από 10λεπτη κλήση στο uk δεν έχουν ούτε καν λόγια για να μου εξηγήσουν αυτό που βλέπουν τα μάτια μου... 100+ in stock , 88 in stock τώρα , αλλά την παραγγελία που έβαλα στο αγγλικό site ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ πως θα μεταφερθεί στο ελληνικό , δεν μπορούν να την εκτελέσουν.. Τους ρωτάω αν επαναλάβω την διαδικασία της αγοράς , ΠΟΥ υπάρχει έστω μαι σημείωση πως η παραγγελία μου θα μεταφερθεί στο ελληνικό ( που τώρα δεν έχει stock ) και η απάντηση αποστομωτική : Δεν υπάρχει.

Να αναφέρω πως μίλησα πριν απο δέκα μέρες πάλι με Αγγλία , για την ίδια παραγγελία , και μου προσέφεραν δωρεάν τα μεταφορικά λόγω της κατάστασης μου , αλλά μετά από αυτό κανείς δεν ξέρει τίποτα. Και ρωτάω τον Άγγλο , αφού αυτά που μου λέτε στο τηλέφωνο δεν επιτρέπετε να τα ηχογραφήσω, και αφού δεν μου δίνετε γραπτή απάντηση στην απλή ερώτηση "Γιατί δεν με ενημερώνετε πως η παραγγελία μου μεταφέρεται/προωθήται αλλού;" , μπορείτε κάλεστα να μου λέτε ψέματα ακόμα και τώρα... Φυσικά ο άνθρωπος μου απάντησε πως δεν μπορεί να απαντήσει :)

Ο μόνος λόγος που δεν ακυρώνω την παραγγελία μου ακόμα και τους αφήνω να νομίζουν πως υποκύπτω στον τρόπο που δουλεύει η εταιρία (ενάντια στο διεθνές , ευρωπαϊκό , ακόμα και αγγλικό εμπορικό δίκαιο) είναι πως ίσως παρουσιάσει νομικό ενδιαφέρον η τόση εξαπάτηση..

Νωρίς το πρωί μίλησα με νομικό που έχει γνώση , και μέχρι αύριο μεθαύριο θα ξέρω πόσο εκτός νόμου είναι "ο τρόπος που δουλεύει η εταιρία" και αν θα μπορούσα να αξιώσω αποζημίωση.

 

Μου εδωσες μια πολυ καλη ιδεα τωρα φιλε μου!και εχω κρατησει ολη την πορεια της παραγγελιας οπως επισης και τα email κοροιδιας!λες?εχω και νομικη ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλουμε από Αγγλία, αναγνωρίζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες (μυνήματα, κατάλογος κ.λ.π.)?

Τα μενού δεν με ενδιαφέρουν. Και τώρα στο wave τα έχω στα Αγγλικά και μπορώ να πω ότι με βολεύει περισσότερο έτσι.

 

Έχετε κάποιο λινκ να προτείνετε για σίγουρα ξεκλείδωτα τηλέφωνα? (Αγγλία προτειμότερο).

 

Ευχαριστώ

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλουμε από Αγγλία, αναγνωρίζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες (μυνήματα, κατάλογος κ.λ.π.)?

Τα μενού δεν με ενδιαφέρουν. Και τώρα στο wave τα έχω στα Αγγλικά και μπορώ να πω ότι με βολεύει περισσότερο έτσι.

 

Έχετε κάποιο λινκ να προτείνετε για σίγουρα ξεκλείδωτα τηλέφωνα? (Αγγλία προτειμότερο).

 

Ευχαριστώ

Από expansys gr παίρνει αναβαθμίσεις με το που βγαίνουν τουλάχιστον τις 3 πρώτες έτσι εγινε και έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών παντού ! Και ήταν ξεκλείδωτο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλουμε από Αγγλία, αναγνωρίζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες (μυνήματα, κατάλογος κ.λ.π.)?

Τα μενού δεν με ενδιαφέρουν. Και τώρα στο wave τα έχω στα Αγγλικά και μπορώ να πω ότι με βολεύει περισσότερο έτσι.

 

Έχετε κάποιο λινκ να προτείνετε για σίγουρα ξεκλείδωτα τηλέφωνα? (Αγγλία προτειμότερο).

 

Ευχαριστώ

 

Εγω το πηρα απο το Expansys http://www.expansys.com.gr/samsung-galaxy-s-ii-eu-black-16gb-209416/ και ειχε τα παντα στα Ελληνικα.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

παντως απο multirama σημερα μου ηρθε το παρακατω mail

"Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε την εταιρεία Multirama για τις αγορές σας .

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία που πραγματοποιήσατε στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα στις 20.05.2011 με κωδικό 9217639 αφορά στο προϊόν με κωδικό 0599039 - ΚΙΝ ΤΗΛ SAMSUNG GALAXY S II ΜΑΥΡΟ το οποίο, όπως αναγράφεται και στην ιστοσελίδα μας είναι «Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας».

Κατόπιν επικοινωνίας με τον προμηθευτή μας, ενημερωθήκαμε πως το εν λόγω προϊόν θα παραληφθεί στις κεντρικές μας αποθήκες στις 25 Μαΐου, οπότε και θα δρομολογηθεί η παραγγελία σας.

Σε κάθε περίπτωση μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο 801 11 15000(από σταθερό)ή στο 210 81 81 888(από κινητό) καθημερινά 09:00-21:00 και Σάββατο 09:00-17:00 ."

 

οποτε συνεχιζω να αναμενω (27/4 and counting)

 

 

 

Παραμένουμε πάντα στη διάθεσή σας .

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς το ίδιο email μου έχουν στείλει...και σε σημερινή επικοινωνία μου είπαν ότι την τετάρτη θα παραλαβουν!για να δούμε λοιπόν...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ακριβώς το ίδιο email μου έχουν στείλει...και σε σημερινή επικοινωνία μου είπαν ότι την τετάρτη θα παραλαβουν!για να δούμε λοιπόν...

 

Αν το φερουν τα multirama δεν θα πρεπει να το φερουν και τα υπολοιπα? πλαισιο, vodafon κλπ?

Επειδη και εγω το εχω παραγγειλει απο multirama εμενα δεν μου ηρθε τετοιο mail..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το παραγγείλουμε από Αγγλία, αναγνωρίζει τους Ελληνικούς χαρακτήρες (μυνήματα, κατάλογος κ.λ.π.)?

Τα μενού δεν με ενδιαφέρουν. Και τώρα στο wave τα έχω στα Αγγλικά και μπορώ να πω ότι με βολεύει περισσότερο έτσι.

 

Έχετε κάποιο λινκ να προτείνετε για σίγουρα ξεκλείδωτα τηλέφωνα? (Αγγλία προτειμότερο).

 

Ευχαριστώ

 

Και εγω επισης απο expansys.com.gr και εχει ελληνικα και ειναι ξεκλειδωτο

 

Sent from my Nexus S using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο Vpn , πηρα το S2 το οποιο ειναι αγγλικο και πhre αμεσως ολες τις μεχρι τωρα αναβαθμισεις κανονικα και εβγαλε και αμεσα το μενου στα ελληνικα μολις εβαλα την sim της Voda. :D Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Οποίος έχει κάποιο νεότερο ας μας ενημερώσει...

προς το παρον δεν φαινεται να εχει αλλαξει κατι...εξακολουθουμε να αναμενουμε στο ακουστικο μας η στην προκειμενη περιπτωση στο pc μας για κανα email :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Πλαίσιο Ευκαρπίας (Θεσσαλονίκη). Δεν παρέλαβαν ακόμα, και όπως μου είπε χαρακτηριστικά, "αναμένουμε και εμείς με αγωνία!". Άρα έφυγε και η σημερινή ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχει βρει κανείς έστω σαν ντεμο? Πατρα πάντως που ψαχνω απο Παρασκευή όλο αυριο κ αυριο λενε... θέλω να το δω επιτέλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχει βρει κανείς έστω σαν ντεμο? Πατρα πάντως που ψαχνω απο Παρασκευή όλο αυριο κ αυριο λενε... θέλω να το δω επιτέλους!!!

 

Βασικα.. αυριο και αυριο?

επειδη καποιος ειχε πει για vodafon, αποφασισα να ξεκινησω να παω σε καποια μαγαζια... Να μου πουν ως πιο ειδικοι! :lol::lol:

Στο ενα μου παν οτι θα ερθει παρασκευη, στο 2 οτι δεν εχουν ιδεα, στο 3 οτι δεν μπορω να κανω παραγγελια ουτε προκρατηση.

το καλυτερο το αφησαν για το τελος.. ο συγγεκριμενος κυριος αφου στην αρχη εμεινε εκπληκτος οταν του ειπα οτι θελω να ρωτησω για τη διαθεσιμοτητα του εν λογω κινητου, αφου δεν τον ειχε ξανακουσει!... επισης προσπαθησε να με πεισει οτι το optimous x2 ειναι καλυτερο επειδη ειναι της lg ενω η samsung εχει πεσει τελευταια σαν εταιρια..

αφου τον ευχαριστησα, βγαινω απ το μαγαζι, και αναρωτιεμαι.. Να γελασω η να πω ελεος! τελικα... :lol::lol::lol::lol:

 

τεσπα, οχι δεν το εχω βρει πουθενα ουτε εγω.. Επισης να πω οτι το πλαισιο οταν με το καλο ερθει το δινει στα 599 μαζι με Bloutooth ακουστικο.. Αν υποθεσουμε οτι ολα περιπου την ιδια μερα θα το φερουν, τελος του μηνα.. Μηπως ειναι καλυτερα να το κοιταξεται να παρεται και το bloutooth? :p:p

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τεσπα, οχι δεν το εχω βρει πουθενα ουτε εγω.. Επισης να πω οτι το πλαισιο οταν με το καλο ερθει το δινει στα 599 μαζι με Bloutooth ακουστικο.. Αν υποθεσουμε οτι ολα περιπου την ιδια μερα θα το φερουν, τελος του μηνα.. Μηπως ειναι καλυτερα να το κοιταξεται να παρεται και το bloutooth? :p:p

Μίλησα με Πλαίσιο το πρωί. Δεν έχουν ενημέρωση για το δώρο. Ό,τι λέει το Internet μου είπαν, και στο Internet αυτή τη στιγμή τουλάχιστον δεν λέει κάτι.

Αυτά από το κατάστημα Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...