Jump to content

[S II] Διαθεσιμότητα και αγορά


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μιλισα πριν λιγο με το καταστημα της βονταφον στο mall και μου ειπανε οτι δευτερα θα παραλαβουνε και μεχρι την τεταρτη θα ειναι διαθεσιμα....και οχι branded...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μιλισα πριν λιγο με το καταστημα της βονταφον στο mall και μου ειπανε οτι δευτερα θα παραλαβουνε και μεχρι την τεταρτη θα ειναι διαθεσιμα....και οχι branded...

 

Μήπως θα είναι εισαγωγής ? Αλλιώς μάλλον ψέματα λένε για να προσελκύσουν κοινό.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αφου η vodafone το διαθετει γιατι δεν υπαρχει στο site ουτε για δειγμα....θα τρελαθουμε
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχει η vodafone στο site της

ναι εχεις δικιο...εκανα αναζητηση στο site και το βρηκα!αλλα δεν εχει ουτε ενδεικτικη τιμη...παιρνω τηλ και σας ενημερωνω αμεσα!

 

τωρα μολις εκανα τηλ στην vodafone και μου λεει οτι θα παραλαβουν στις 21-05 αλλα τωρα της δειχνει στον υπολογιστη οτι ειναι σε ελλειψη...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ειδα το κινητο στο mall σημερα το απογευμα (παρουσιαση) ,οι κοπελες μου ειπαν οτι απο τελος εβδομαδας θα ειναι διαθεσιμο απο ολα τα καταστηματα ,δεν θα το φερει πρωτη η cosmote οπως ειχαν πει
Link to comment
Share on other sites

πήγα σήμερα από το πλαίσιο στουρνάρη και έπιασα κουβέντα με την κοπέλα που είναι υπεύθυνη για το τμήμα των κινητών, όχι απλή πωλήτρια, και μου είπε ότι έχουν ενημέρωση ότι θα παραλάβουν μετά τις 25 του μήνα, όχι πιο πριν, η ίδια πιστεύει ότι θα έρθει τέλη του μήνα. Επέμεινα και της είπα ότι διάβασα στο ίντερνετ ότι η samsung λεει ότι σας έχει στείλει κομματια, αλλά ήταν απόλυτη. Έχω ψωνίσει πολλές χιλιάδες ευρώ από κει και θεωρώ την πληροφορία αξιόπιστη, στο βαθμό βέβαια που έχει και αυτή σωστή ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για μενα ειναι η 1η φορα που κανω προπαραγγελια κινητου αν και εχουν περασει απ τα χερια μου απειρες συσκευες ποτε δεν περιμενα καποια να βγει.. η αισθηση ειναι χαλια.. η αναμονη σκοτωνει χαχαχα

 

Και για να ειμαι On Topic, σημερα στο πλαισιο μου ειπε γνωστος μου οτι ειναι απιθανο να διατεθει πριν τις 30 Μαιου..

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως μακρια απο media markt γιατι αμα χτυπα ξυλο σας παθει κατι η omnitech δεν το επισκευαζει αν ειναι απο αυτους...
Link to comment
Share on other sites

Παντως μακρια απο media markt γιατι αμα χτυπα ξυλο σας παθει κατι η omnitech δεν το επισκευαζει αν ειναι απο αυτους...

 

???

Τι εννοεις δεν το επισκευαζει? Κανονικα επισημη εισαγωγη ειναι.

Προσωπικα επικροτω αγορες απο καταστηματα σαν το mediamarkt (αν μας καλυπτει η τιμη η το χρηματοδοτικο τους), γιατι ειναι απο τα λιγα που σου παρεχουν το δικαιωμα εντος 14 ημερων, να επιστρεψεις ενα προϊον, αν δεν ικανοποιηθεις απο αυτο (εχω κανει χρηση αυτου του δικαιωματος) - σε αντιθεση με αλλα καταστηματα, που ουτε καν πιστωτικο δε σου δινουν αν ανοιξεις τη συσκευασια του προϊοντος...

Link to comment
Share on other sites

???

Τι εννοεις δεν το επισκευαζει? Κανονικα επισημη εισαγωγη ειναι.

Προσωπικα επικροτω αγορες απο καταστηματα σαν το mediamarkt (αν μας καλυπτει η τιμη η το χρηματοδοτικο τους), γιατι ειναι απο τα λιγα που σου παρεχουν το δικαιωμα εντος 14 ημερων, να επιστρεψεις ενα προϊον, αν δεν ικανοποιηθεις απο αυτο (εχω κανει χρηση αυτου του δικαιωματος) - σε αντιθεση με αλλα καταστηματα, που ουτε καν πιστωτικο δε σου δινουν αν ανοιξεις τη συσκευασια του προϊοντος...

 

Στα samsung δεν ειναι κανονικη εισαγωγη τα φερνουν μεσω σαββιδη και απο καπου αλλου...γενικα στα media δεν ειναι οτι καλητερο για κινητα...

Link to comment
Share on other sites

Στα samsung δεν ειναι κανονικη εισαγωγη τα φερνουν μεσω σαββιδη και απο καπου αλλου...γενικα στα media δεν ειναι οτι καλητερο για κινητα...

 

Πρωτη φορα τ ακουω ετουτο :wacko::wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μετα απο επικοινωνια που ειχα με vodafone μου ειπαν οτι θα παρουν οι αποθηκες τους το σαββατο...Οποτε πολυ πιθανο απο δευτερα να υπαρχει στα καταστηματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα samsung δεν ειναι κανονικη εισαγωγη τα φερνουν μεσω σαββιδη και απο καπου αλλου...γενικα στα media δεν ειναι οτι καλητερο για κινητα...

Τι λες τωρα , μια χαρα καταστημα ειναι , και στο θεμα εγγυησης απο τα καλυτερα , με doa 14 ημερες (εχω κανει χρηση), και στα κινητα κορυφη

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για τα media markt που αναφερεται?

Επιπλεον μπορεις να αλλαξεις ενα προιον μονο αν ειναι ελαττωματικο ή και γενικως αν δεν μεινεις ευχαριστημενος?

Link to comment
Share on other sites

Στα samsung δεν ειναι κανονικη εισαγωγη τα φερνουν μεσω σαββιδη και απο καπου αλλου...γενικα στα media δεν ειναι οτι καλητερο για κινητα...

 

Πρωτη φορα ακουω για παραεισαγωγη σε mediamarkt και φυσικα στις πολλες αγορες που εχω κανει ποτε δεν ειχα προβλημα.

Μαλιστα, μολις προσφατα επεστρεψα ipad 2 και μετα απο μια και μοναδικη ερωτηση για την επιστροφη (μη ικανοποιηση απο το προϊον) μου επεστρεψαν τα χρηματα με συνοπτικες διαδικασιες (φυσικα πρεπει να ειναι στην πληρη συσκευασια του και οπως το παραλαμβανεις κι οχι με γρατζουνιες, χτυπηματα κλπ). Απλα αψογοι...

Link to comment
Share on other sites

Στα samsung δεν ειναι κανονικη εισαγωγη τα φερνουν μεσω σαββιδη και απο καπου αλλου...γενικα στα media δεν ειναι οτι καλητερο για κινητα...

 

Τι σχέση έχει αυτό.Αποκλειστικά υπεύθυνος για την τήρηση της διετούς εγγύησης μιας συσκευης είναι το κατάστημα που στην πούλησε.Δεν είναι δουλειά του κατανάλωτη να ψάχνει να βρεί ποιανού δουλειά είναι να στο φτιάξει.Αν έχεις ποτέ πρόβλημα πας στο κατάστημα και τους λές φτιάξτο ή αντικατέστησε το.Αν δεν το κάνουν μπορείς να πάρεις πίσω το ολάκερο του ποσού που πλήρωσες...

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν γίνεται να μην το δεχτούν.

Αν είσαι κάτοικος Εξωτερικού (Λονδίνο ας πούμε) και είσαι για δουλειές στην Ελλάδα και σου χαλάσει, θα τους το πας και θα αρνηθούν να το επισκευάσουν? Δεν υπάρχει περίπτωση. Ούτε στην Ουγκάντα δεν γίνονται τέτοια πράγματα.

Πιθανών να υπάρχουν προβλήματα με μοντέλα που κυκλοφωρούν στο εξωτερικό αλλά δεν έχουν εισαχθεί στην Ελλάδα. Εφόσον έχει εισαχθεί κανονικά (επίσημα) στην Ελλάδα, όχι μόνον θα το δεχτούν, θα κάνουν και τούμπες.

 

Έχω επανηλημένα αγοράσει ηλεκτρονικές και ηλεκτρικές συσκευές από το MediaΜ και ΠΟΤΕ δεν είχα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Ότι βλάβες παρουσιάστηκαν εντός εγγύησης επισκευάστηκαν δωρεάν και χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου είπαν στη vodafone ότι από εχθές είναι διαθέσιμο στα καταστήματα της.

 

Σε ποια vodafon?? το παιρνω αυριο το πρωι στις 8! χαχαχα

 

offtopic: fanatikos, εχεις καμια σχεση με Opel-club?

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Διαθεσιμότητα και αγορά
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...