Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιώργο, θέλεις ενσύρματα με controller; Απλά ενσύρματα; Η΄με σύνδεση bluetooth;

 

βασικα δεν θελω με συνδεση bluetooth...τωρα ενσυρματα με controller η οχι δεν με πειραζει...θελω να εχει καλο ηχο αυτο με νοιαζει μονο,..:D

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, πρέπει να κανεις υπομονή όπως όλοι μας. Αυτές που έχουν βγει έχουν προβλήματα. Μιας και το έφερε η κουβέντα νομίζω ότι η Coredroid είναι η καλύτερη πρόταση αυτή τη στιγμή, με φοβερά tweaks και την καλύτερη εξοικονομιση μπαταρίας που είχα ποτέ
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 χρονια η συσκευη μου ξαφνικα εσβησε και δεν ανοιγει ουτε φορτιζει ,δεν μου ειχε κανει ποτε προβλημα ξανα ! μηπως εχει συμβει σε κανεναν και ξερει τι μπορει να παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να το αγοράσει κάποιος ;;;

 

Αξίζει από την στιγμή που θα πάρει και κανονικά το ICS σε αντίθεση με το Atrix που δεν είναι ακόμη σίγουρο.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,αγορασα το hd απο Μediamarkt και θα ηθελα λιγη βοηθεια,γιατι εχω να ασχοληθω με android καμποσο καιρο.Να πω οτι εχει 2.3.5 και αριθμο λογισμικου 3.12.405.1 θελω να μου πειτε αν ρουταρεται και αν ναι με ποιον τροπο,προγραμμα κλπ.Εγω εχω μεινει σε παλια συστηματα επι εποχης desire απλου οταν πρωτοβγηκε,καταλαβενετε οτι εχω μεινει πολυ πισω,αλλα <<το 'χω>> με λιγη βοηθεια θα τα καταφερω,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κατά τη διάρκεια μιας συνομιλίας ο ήχος είναι καθαρός - δυνατός; Ή χρειάζεται να κολλάς το κινητό στο αυτί για να ακούσεις; Ευχαριστώ! Επίσης οι φωτογραφίες που βγάζει είναι καλές ποιοτικά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας,αγορασα το hd απο Μediamarkt και θα ηθελα λιγη βοηθεια,γιατι εχω να ασχοληθω με android καμποσο καιρο.Να πω οτι εχει 2.3.5 και αριθμο λογισμικου 3.12.405.1

Με 'γειά σου φιλαράκο. Επλίζω να το χαρείς όπως όλοι μας. Η έκδοση που φοράει είναι η τελευταία επίσημη και η πιο ζόρικη για να την κάνεις root.

θελω να μου πειτε αν ρουταρεται

Φυσικά

και αν ναι με ποιον τροπο,προγραμμα κλπ

Διάβασε πρώτα στην αρχή του thred τη διαδικασία.

Πρώτα σιγουρέψου ότι έχεις εγκαταστήσει τα adb tools στο pc σου.

Για downgrade, root, s-off αυτής της έκδοσης λογισμικού, το κάνουμε έτσι ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτό.

Θα διαλέξεις από εδώ τη rom που θα θέλεις να βάλεις.

Εγω εχω μεινει σε παλια συστηματα επι εποχης desire απλου οταν πρωτοβγηκε,καταλαβενετε οτι εχω μεινει πολυ πισω,αλλα <<το 'χω>> με λιγη βοηθεια θα τα καταφερω,ευχαριστω

Είμαστε στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κατά τη διάρκεια μιας συνομιλίας ο ήχος είναι καθαρός - δυνατός; Ή χρειάζεται να κολλάς το κινητό στο αυτί για να ακούσεις; Ευχαριστώ! Επίσης οι φωτογραφίες που βγάζει είναι καλές ποιοτικά;

ο ήχος είναι μια χαρά στο ακουστικό.το ηχείο είναι χάλια.

 

Οι φωτογραφίες τύπου είναι πολύ καλές πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια μπορει καποιος να μου πει γιατι επεσε τοσο η τιμη του?250 ευρω???απο 600 που εκανε πριν απο ενα χρονο που το πηρα?

 

φιλε μην αισθανεσαι ασχημα που η τιμη του κινητου σου επεσε τοσο. Ειναι η πολυτικη της HTC να βγαζει καθε λιγο καινουργια μοντελα. Μετα το δικο μας εχει βγει το desire s, incredible,sensation,evo 3d, x,s,v,... δεν ξερω αν ξεχναω καποιο. Αυτη υποτιμα τα κινητα νομιζοντας πως ολοι θα τρεξουμε να παρουμε το καινουργιο. Δεν ειμαστε ******* ομως να ανεχομαστε για πολυ οτι τα 600 ευρω μας σε 1 ετος δεν θα εχουν αξια μεταπωλησης σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παλικαρια μπορει καποιος να μου πει γιατι επεσε τοσο η τιμη του?250 ευρω???απο 600 που εκανε πριν απο ενα χρονο που το πηρα?

 

Έτσι γίνεται με όλες τις συσκευές. Όταν θέλουν να ξεστοκάρουν, ρίχνουν τις τιμές για να αδειάσουν τα ράφια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου και σε ευχαριστω παρα παρα πολυ για τις απαντησεις σου και σορυ για την καθηστεριση να απαντησω αλλα ελειπα εκτος Αθηνας.Με βοηθησες ηδη και μου εδωσες υλικο για δουλεια,πες μου λιγο αυτα που ειδα στην αρχη του thred ειναι σαν οδηγος ετσι?δεν ακολουθω κατα γραμμα,η διαδικασια οπως μου λες ειναι απο XDA οπως μου λες μετα σωστα καταλαβα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου και σε ευχαριστω παρα παρα πολυ για τις απαντησεις σου και σορυ για την καθηστεριση να απαντησω αλλα ελειπα εκτος Αθηνας.Με βοηθησες ηδη και μου εδωσες υλικο για δουλεια,πες μου λιγο αυτα που ειδα στην αρχη του thred ειναι σαν οδηγος ετσι?δεν ακολουθω κατα γραμμα,η διαδικασια οπως μου λες ειναι απο XDA οπως μου λες μετα σωστα καταλαβα?

 

Καλησπέρα, σου φίλε μου. Στην αρχή του thred περιγράφονται όλα τα βήματα ώστε να εγκαταστήσεις μια custom rom. Η διαδικασία όμως δεν είναι επικαιροποιημένη. Αφορά τη 2.2 έκδοση του android. Εσύ θα το κάνεις με τον τρόπο που σου προτείνω από τους xda γιατί φοράς την 2.3...με sense 3.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

ok,απ'οτι βλεπω αν συμφωνεις και συ ειναι πιο απλο με τον πρωτο τροπο που μου λες και ειναι και πιο προσφατο αν κρινω απο τις ημερομηνιες σωστα?εντωμεταξυ πρεπει να γινει downgrade οπωσδηποτε ετσι? και καποια rom που προτεινεις καλη γι αυτο εχεις να μου πεις?

 

παιδια καλημερα κατι μπαταριες μεγαλες που κυκλοφορουν στο ebay:1600mah,2000mah κλπ εχει δοκιμασει κανεις?θα ειναι καλες?

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Πήρα με την προσφορά της Media markt το HTC Desire HD (250€) και κατέβασα το πρόγραμμα για να το συγχρόνισω με το PC. Σκέτη απογοήτευση. Ή δεν το κάνω εγώ σωστά ή είναι ή το HTC sync είναι δύσχρηστο.

 

Πως μπορώ να περάσω τις επαφές μου από το PC και μετά να το περάσω στο κινητό. Αν κατάλαβα καλά μέσω Microsoft Outlook γίνετε? Έαν δεν έχει κάποιος το Microsfof Outlook τι κάνει. Το πρόβλημα το δικό μου είναι ότι δεν το κατέχω και δεν το έχω δουλέψει καθόλου.

 

Επίσης τράβιξα 2 φώτο δοκιμαστικά και θέλω να τις περάσω στο PC, πως γίνετε η μετάβαση. Στο γκαλερί που είμαι δεν είναι κατανοητό που αποθηκεύονται απο που να πάρουν τις φώτο και που θα μπούν.

 

Είχα το Samsung Galaxy S και το πρόγραμμα τους το Kies ήταν πολύ εύχρηστο.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας για να μπορέσω να λύσω το πρόβλημα μου.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ok,απ'οτι βλεπω αν συμφωνεις και συ ειναι πιο απλο με τον πρωτο τροπο που μου λες και ειναι και πιο προσφατο αν κρινω απο τις ημερομηνιες σωστα?

Σωστά

εντωμεταξυ πρεπει να γινει downgrade οπωσδηποτε ετσι?

Σωστά. Η downgraded version είναι αυτή που rootάρεις

και καποια rom που προτεινεις καλη γι αυτο εχεις να μου πεις?

Ολόκληρη υπογραφή έχω βάλει. Δε σου κάνει; :lol:

παιδια καλημερα κατι μπαταριες μεγαλες που κυκλοφορουν στο ebay:1600mah,2000mah κλπ εχει δοκιμασει κανεις?θα ειναι καλες?

Όχι

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Πως μπορώ να περάσω τις επαφές μου από το PC και μετά να το περάσω στο κινητό. Αν κατάλαβα καλά μέσω Microsoft Outlook γίνετε? Έαν δεν έχει κάποιος το Microsfof Outlook τι κάνει. Το πρόβλημα το δικό μου είναι ότι δεν το κατέχω και δεν το έχω δουλέψει καθόλου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3920026#post3920026

 

Σχετικά με το HTC Sync, δε μπορώ να σε βοηθήσω, καθώς δε το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Πήρα με την προσφορά της Media markt το HTC Desire HD (250€) και κατέβασα το πρόγραμμα για να το συγχρόνισω με το PC. Σκέτη απογοήτευση. Ή δεν το κάνω εγώ σωστά ή είναι ή το HTC sync είναι δύσχρηστο.

 

Πως μπορώ να περάσω τις επαφές μου από το PC και μετά να το περάσω στο κινητό. Αν κατάλαβα καλά μέσω Microsoft Outlook γίνετε? Έαν δεν έχει κάποιος το Microsfof Outlook τι κάνει. Το πρόβλημα το δικό μου είναι ότι δεν το κατέχω και δεν το έχω δουλέψει καθόλου.

 

Επίσης τράβιξα 2 φώτο δοκιμαστικά και θέλω να τις περάσω στο PC, πως γίνετε η μετάβαση. Στο γκαλερί που είμαι δεν είναι κατανοητό που αποθηκεύονται απο που να πάρουν τις φώτο και που θα μπούν.

 

Είχα το Samsung Galaxy S και το πρόγραμμα τους το Kies ήταν πολύ εύχρηστο.

 

Θα ήθελα τα φώτα σας για να μπορέσω να λύσω το πρόβλημα μου.

 

ευχαριστώ

 

Με καλώδιο απευθείας τις περνάς αν το συνδέσεις με pc αλλιώς μέσω wifi με το εκπληκτικό Airdroid από το Μάρκετ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια φιλε yiangoun ,κατανοητα ολα για τη μπαταρια,παω κι εγω για δευτερη γνησια και ακολουθω τον τροπο σου που μου φαινεται πολυ σωστος.Βοηθησε με λιγο με τη ρομ :(Official RUU_Ace_Sense30_S_HTC_WWE_3.12.405.1 STOCK ROOTED by nitr00 ) αυτη ειναι η γνησια,οπως το βλεπω τωρα εργοστασικο, που ρουταρεται?οσο για τη Ledroid ειναι τζαμι,για να καταλαβω καλυτερα,LeeDrOiD HD V5.1.0 > LeeDrOiD HD V5.1.1 - PATCH

LeeDrOiD HD V5.1.0 (torrent)

LeeDrOiD HD V5.1.0 (FTP)

απο αυτα τι κατεβαζω?

Επισης taco root για 2.3.5 ginger δεν μπορω να κατεβασω απο εκει που μου υπεδειξες,δεν υπαρχει το αρχειο λεει,μηπως ξερουμε απο που αλλου μπορω?

Ωστοσο προσπαθω με aahk-30042012,γιατι με το πρωτο δεν βρισκω λινκ οπως σου ειπα,αλλα μου ζηταει καποιο pass οταν ανοιγει το τερματικο,και δεν προχωραει τι γινεται?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by notarius
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια φιλε yiangoun ,κατανοητα ολα για τη μπαταρια,παω κι εγω για δευτερη γνησια και ακολουθω τον τροπο σου που μου φαινεται πολυ σωστος.

Προσωπικά, αυτή θεωρώ ως την καλύτερη λύση.

Βοηθησε με λιγο με τη ρομ :(Official RUU_Ace_Sense30_S_HTC_WWE_3.12.405.1 STOCK ROOTED by nitr00 ) αυτη ειναι η γνησια,οπως το βλεπω τωρα εργοστασικο, που ρουταρεται?

Όχι, είναι η official η οποία είναι ήδη rootαρισμένη. Δηλ. είναι όπως το βλέπεις τώρα, αλλά κάνει για rooted συσκευή.Άλλωστε, αν έχεις ρουτάρει ήδη το κινητό σου, όλες ο ρομ που θα περάσεις είναι rooted. Αν προσπαθήσεις να ξαναπεράσεις official μέσω .exe (δηλ. θελήσεις να το φέρεις στην κατάσταση όπως ήταν όταν πρωτοάνοιξες το κουτί) θα έχεις πρόβλημα. Θέλει ειδική διαδικασία για να το κάνεις αυτό.

οσο για τη Ledroid ειναι τζαμι,για να καταλαβω καλυτερα,LeeDrOiD HD V5.1.0 > LeeDrOiD HD V5.1.1 - PATCH

LeeDrOiD HD V5.1.0 (torrent)

LeeDrOiD HD V5.1.0 (FTP)

απο αυτα τι κατεβαζω?

Πρώτα περνάς την 5.1.0, bootάρεις 1 φορά τη συσκευή σου. Κάνεις ακόμα ένα restart, χωρίς να έχεις εγκαταστήσει τίποτα ακόμα από το market. Έπειτα φλασάρεις την 5.1.1 patch, bootάρεις. Και τέλος συνδέεις τη συσκευή σου με το google account σου. Έπειτα περνάς όλες τις εφαρμογές που έχεις από το play και στήνεις τη συσκευή σου (widgets, wallpappers, wi-fi, κτλ. ).

Επαναλαμβάνω ότι η LeeDroid είναι η καλύτερη με sense 3, με μεγάλη δια φορά από οποιαδήποτε άλλη. Όλα δουλεύουν τέλεια.

Επισης taco root για 2.3.5 ginger δεν μπορω να κατεβασω απο εκει που μου υπεδειξες,δεν υπαρχει το αρχειο λεει,μηπως ξερουμε απο που αλλου μπορω?

Μόλις το κατέβασα από εδώ (αυτόν τον τρόπο δουλεύεις, ε; ). Πάτησα πάνω του και μου κατέβηκε. Δε βλέπω κανένα πρόβλημα.

Ωστοσο προσπαθω με aahk-30042012,γιατι με το πρωτο δεν βρισκω λινκ οπως σου ειπα,αλλα μου ζηταει καποιο pass οταν ανοιγει το τερματικο,και δεν προχωραει τι γινεται?

??????????? Δεν καταλαβαίνω για πιο πράγμα μιλάς. Επεξήγησε εκτενέστερα, σε παρακαλώ...

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε,επειδη δεν μπορουσα να κατεβασω πριν το tacoroot(τωρα το κατεβασα κι εγω ανετα,να σαι καλα),προσπαθουσα να προχωρησω με το δευτερο τροπο που μου ειπες,αυτο: aahk-30042012 πιο πανω,που ειναι ειπαμε και πιο παλιος,εβαλα adb,εκανα τη διαδικασια οπως λεει,αλλα οταν ετρεχατο προγραμμα, μου ζηταγε ενα pass για να συνεχισω και ελεγε επιμονα να διαβασω οδηγιες που εχει μεσα,διαβαζα αλλα ακρη δεν εβγαλα,τελοπαντων τωρα που κατεβασα το αλλο θα το επιχειρησω αυριο με αυτο και αν θελω κατι θα σε ρωτησω,σε ευχαριστω πολυ η βοηθεια σου,πολυτιμη

 

 

8/5/2012.Καλημερα φιλε μου yiangoun,σημερα λοιπον προσπαθω απο το πρωι αλλα δεν εχω καταφερει τιποτα.κοιταξε αυτα λιγο αν θες

http://d.pr/f/cKWt

http://www.mediafire.com/?phvzzu9j4zg72br

Εχω απογοητευτει,κατεβασα αυτα απο κει που ειπαμε και ακολουθω τον οδηγο που μου ειπες,κανω οτι λεει:το τηλ.μονο φορτιση.usb debuging on,συνδεση τηλεφωνου,ανοιγουμε cmd γραμμη εντολων και πληκτρολογουμε αυτα που λεει.Ε δεν γινεται τιποτα.αυτα καταρχην που κατεβασα τα βαζω επιφανεια εργασιας σωστα κανω?η τα βαζουμε καπου αλλου?Αν σου ειναι ευκολο να μου πεις βημα βημα τη διαδικασια.

Για να εχεις μια εικονα,βαζω την πρωτη εντολη:(adb push tacoroot.bin /data/local/tmp/tacoroot) και παταω enter και μου λεει:(cannot start 'tacoroot.bin :No such file or directory)

πιστευω να σου εδωσα να καταλαβεις περιπου

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...