Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες σε λιγο θα παρω μεταχειρισμενο το DHD.τι πρεπει να προσεξω εκτος απο την εξωτερικη κατασταση του κινητου;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδες , οταν περναω καποια καινουργια ρομ και σεταρω τον λογαριασμο του gmail αυτομετα περνουνται καποιες εφαρμογες που εχω κατεβασει + επαφες ...δλδ επαναφερει καποιο backup που εχει παρει.

Στην εγκατασταση ξετσεκαρω πλεον το backup + στο απορρητο ξετσεκαρω τις 2 τελευταιες επιλογες για επαναφορα αλλα εξακολουθει να το κανει ? Ξερετε πως μπορω να το σταματησω αυτο ή να διαγραψω το backup στο λογαριασμο gmail ?

 

 

EDIT : [ROM] TRUE SENSE 3.0 - i00 ROM 5.3 - UPDATED 18/05/2011 UP

 

Ξέρει κάποιος κάτι για αυτό το θέμα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μετά από το πέρασμα άλλης rom αν σετάρεις τον gmail λογαριασμό σου κάνει αυτόματα συγχρονισμό. Τα ίδια και στο market. Όσες εφαρμογές βρει από το market που έχεις εγκαταστήσει, τις εγκαθιστά πάλι. Αυτό κάνει και όχι restore από κάποιο backup.

 

Ως λύση τώρα, φρόντισε η συσκευή σου να μην έχει internet κατά το σετάρισμα για να μην τα κάνει αυτά αυτόματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μπορει καποιος να με βοηθησει να κανω downgrade για να περασω αλλη rom?

προσπαθω πολλες μερες αλλα ενω κανω κατα γραμμα τις οδηγιες απο την 1η σελιδα δεν βλεπω με τιποτα αποτελεσματα. φτανει στο ./data/local/tmp/Gingerbreak αλλα δεν βγαζει αυτο το (περιβοητο) # για να δωσω κ τις αλλες.

μηπως πρεπει να κανω πριν κατι στο κινητο εκτος απο το κλικ στο εντοπισμος σφαλμάτων?

βοηθηστε μηπως κ το σωσουμε το κινητο κ δεν φυγει απο κανενα μπαλκόνι:lol:

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από χθές το βράδυ έχω το εξής πρόβλημα:

Ενώ έχω κανονικά σήμα wifi και internet στον υπολογιστή, το dhd αρνείται τις περισσότερες φορές να κάνει οποιαδήποτε ενημέρωση, να ανοίξει σελίδα, να ενημερώσει καιρό , σαν να μην έχει σύνδεση....

Δοκίμασα σε άλλο router , έκανα rr τον δικό μου... όταν κάνω restart στην αρχή είναι όλα κανονικά, και μετά από λίγο ξαναρχίζει :mad:

 

Είμαι 2 εβδομάδες με τελευταία stock rom (rooted κλπ) και δεν έχω αλλάξει τίποτα ούτε στο κινητό ούτε στο rooter μου.

Δεν έχω παιράξει ποτέ radio.

 

Εχετε καμιά ιδέα να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το πέρασμα άλλης rom αν σετάρεις τον gmail λογαριασμό σου κάνει αυτόματα συγχρονισμό. Τα ίδια και στο market. Όσες εφαρμογές βρει από το market που έχεις εγκαταστήσει, τις εγκαθιστά πάλι. Αυτό κάνει και όχι restore από κάποιο backup.

 

Ως λύση τώρα, φρόντισε η συσκευή σου να μην έχει internet κατά το σετάρισμα για να μην τα κάνει αυτά αυτόματα.

 

Άμα όταν στήσω την συσκευη και δεν έχω ιντερνετ μετά που θα το συνδέσω με το ιντερνετ και μετά την εισαγωγη του τζιμειλ θα το κάνει παλι απο μόνο του ή το κάνει μόνο στην αρχη ?

Link to comment
Share on other sites

Tι ξενερωμα εφαγα ρε σεις...

Ειχα το iphone 3gs κ τωρα που πηρα το desire HD ανακαλυψα πως δεν εχει καμερα εμπρος...

Αντιο βιντεοκλησεις και skype..

το desire S εχει καμερα εμπρος ε?

-----

επισης περνωντας τις επαφες μου απο microsoft outlook, δεν μου αντεγραφε αυτες που ηταν περασμενες ως "αλλο"...

κι ετσι αναγκαστηκα να τα αντιγραψω στην καρτελα "φαξ" για να τα δει...

Edited by singer
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο πλεον και εγω στα χερια μου.Ειναι τρομερο,πολυ καλο το καπακι της σιμ λιγο τριζει...Μια ερωτηση,απο που ειναι καλυτερα να φορτιζω το κινητο;Μπριζα ή usb και σε ποιο ποσοστο περιπου;
Link to comment
Share on other sites

στα περισσοτερα τριζει...:ninja:

καλο ειναι σε πριζα κανει πιο γρηγορα

το usb μονο για ωρα αναγκης.

εγω στο 10-15% το βαζω για φορτισει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο πλεον και εγω στα χερια μου.Ειναι τρομερο,πολυ καλο το καπακι της σιμ λιγο τριζει...Μια ερωτηση,απο που ειναι καλυτερα να φορτιζω το κινητο;Μπριζα ή usb και σε ποιο ποσοστο περιπου;

 

Η διαφορα στο τροπο ειναι στο χρονο πληρης φορτισης οπου στο usb ειναι περισσοτερος.

Καλο ειναι να μη πεφτει η μπαταρια σου κατω απο 20% περιπου κι επισης να αποφευγεις γενικα να φορτιζεις ''μικρα κομματια'' της μπαταριας, πχ 90% εως 100%.

Καλως ηρθατε iphoneακηδες (κι εγω πρωην) στη παρεα μας...;)

 

Edit: Με προλαβε ο aris.;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,ισως με συνηθισετε εδω ως νεος χρηστης που ειμαι.Και καλα που μου θυμησες να αλλαξω και το αβαταρ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις,ισως με συνηθισετε εδω ως νεος χρηστης που ειμαι.Και καλα που μου θυμησες να αλλαξω και το αβαταρ!!!

 

Οταν ξεκινησα πριν κανα 8μηνο το android ειχα πολλες αποριες και οι περισσοτερες ηταν...αστειες.Διαβαστε καλα τη πρωτη σελιδα και το link του Ανδρεα (kollatos) με τα tips του android, να μπειτε λιγο στο πνευμα, και επειδη ειναι καλο και το θελει πολυ και ο mod του thread, αν εχετε καποιες αρχικες ερωτησεις που απλα θα γεμισουν το forum, μπορειτε να ''ενοχλησετε'' με pm εμενα και οσα παιδια βλεπετε συχνα εδω να βοηθησουμε με τη σειρα μας οσο μπορουμε να μπειτε στο κλιμα.Βεβαια master ειναι ο Ανδρεας, ο spyrOs, ο athanasso κτλ που σιγουρα θα βοηθησουν οταν φαινεται οτι δεν υπαρχει λυση σε θεματα πιο...βαθια...;)

 

Απλα να ξερετε οτι εχετε αυτη τη στιγμη που μιλαμε, το καλυτερο android smartphone, μεχρι το επομενο που θα βγαλει η HTC...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απλα να ξερετε οτι εχετε αυτη τη στιγμη που μιλαμε, το καλυτερο android smartphone, μεχρι το επομενο που θα βγαλει η HTC...;)

 

Δηλαδή το Sensation !

 

Να ρωτήσω κάτι υπάρχει κάποιος οδηγός για να γυρίσω στο s-on (ενημερωτικά οχι πως θα γυρίσω κιόλας :p:p)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Sensation !

 

Να ρωτήσω κάτι υπάρχει κάποιος οδηγός για να γυρίσω στο s-on (ενημερωτικά οχι πως θα γυρίσω κιόλας :p:p)

 

Με το ιδιο ''εργαλειο'' που εγινες s off,επανερχεσαι s on...Αν μπεις στο thread θα δεις και τον οδηγο για το πως επανερχεσαι.Ολα επανερχονται στην αρχικη τους κατασταση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συζήτηση για παράνομο λογισμικό αφαιρέθηκε για ευνόητους λόγους. Παρακαλώ να συνεχίσουμε στα του μαγαζιού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω unbrand το κινητο μου χωρίς να υπάρχει κάποιος κίνδυνος να κολλήσει και να χαλάσει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορώ να κάνω unbrand το κινητο μου χωρίς να υπάρχει κάποιος κίνδυνος να κολλήσει και να χαλάσει?

 

Οτιδήποτε πείραγμα πέρα από αυτό που επιτρέπει ο κατασκευαστής εμπεριέχει τον κίνδυνο και γιαυτό ότι κάνεις είσαι υπεύθυνος των πράξεών σου μόνο εσύ και κανείς άλλος. Εντούτοις αν ακολουθηθούν σωστά οι διαδικασίες συνήθως οδηγούν σε πετυχημένα αποτελέσματα. Η ευθύνη είναι δική σου. Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.. Εχω βαλει το kallagas theme v2.2 για Leedroid 3.0.3 . Το δαχτυλιδι που βγαζει στην αρχικη οθονη μπορουμε να το αλλαξουμε? Εννοω εχει να βαλουμε μεσα το εικονιδιο των μηνυματων π.χ. Ομως εγω θα ηθελα να εχει στη θεση του το εικονιδιο του handcent sms. Γινεται η ζηταω πολλα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω.. Εχω βαλει το kallagas theme v2.2 για Leedroid 3.0.3 . Το δαχτυλιδι που βγαζει στην αρχικη οθονη μπορουμε να το αλλαξουμε? Εννοω εχει να βαλουμε μεσα το εικονιδιο των μηνυματων π.χ. Ομως εγω θα ηθελα να εχει στη θεση του το εικονιδιο του handcent sms. Γινεται η ζηταω πολλα?

 

Ρυθμίσεις->προσαρμογή->Lock Screen->Ρυθμίσεις->Πιέζεις στη συντόμευση που θες αν ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, έχω αλλη μια απορία που θέλω να μου λύσετε.

 

Ο αισθητήρας που κλείνει η οθόνη όταν κάνεις κλήση, δεν πιάνει καλά όταν το βάζω στο δεξί αυτί μου, γιατί το βάζω λίγο περίεργα και μερικές φορές που δεν πιάνει κλείνω το κινητό με το μάγουλο. Παίζει να γίνει καμια μόντα να πιάνει? κάποιο προγραμματάκι???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωραία, έχω αλλη μια απορία που θέλω να μου λύσετε.

 

Ο αισθητήρας που κλείνει η οθόνη όταν κάνεις κλήση, δεν πιάνει καλά όταν το βάζω στο δεξί αυτί μου, γιατί το βάζω λίγο περίεργα και μερικές φορές που δεν πιάνει κλείνω το κινητό με το μάγουλο. Παίζει να γίνει καμια μόντα να πιάνει? κάποιο προγραμματάκι???

 

Κάποιο πρόγραμμα που να κάνει τι; Να καταλαβαίνει τον περίεργο τρόπο που κρατάς τη συσκευή στο δεξί αυτί; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει δυνατοτητα με καποια εφαρμογη βιντεοκλησης με την κυριως καμερα το κινητου οπως σε μερικα se?απο οπτικα πως παει?ειμαι στο αμην να το παρω....
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόγραμμα που να κάνει τι; Να καταλαβαίνει τον περίεργο τρόπο που κρατάς τη συσκευή στο δεξί αυτί; :rolleyes:

 

Εννοω κάποιο πρόγραμμα που να το κάνει πιο ευαίσθητο, δεν ξέρω....

 

Τώρα που δοκίμασα να βάλω μαι σελίδα απο πάνω για να δώ σε τι απόσταση πιάνει. Απλά δεν πιάνει καθόλου....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...