Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το radio flashάρεται μόνο μέσω adb, σωστά;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

ρε παιδια, σ αυτο το βιντεο φαινεται ξεκαθαρα οτι διπλα απο το φλασ εχει εξτρα μικροφωνο.. και αποτι εχω δει ολα τα Inspire 4G εχουν.. σε μας που πηγε αυτο το μικροφωνο?? γτ το αφαιρεσαν?? και τωρα εχει χαλια ηχο το βιντεο :( ..δευτερο μικροφωνο για noise cancellation δεν εχει?? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το radio flashάρεται μόνο μέσω adb, σωστά;

Το radio flashάρετε μέσω fastboot με εντολές adb.

 

ρε παιδια, σ αυτο το βιντεο φαινεται ξεκαθαρα οτι διπλα απο το φλασ εχει εξτρα μικροφωνο.. και αποτι εχω δει ολα τα Inspire 4G εχουν.. σε μας που πηγε αυτο το μικροφωνο?? γτ το αφαιρεσαν?? και τωρα εχει χαλια ηχο το βιντεο :( ..δευτερο μικροφωνο για noise cancellation δεν εχει?? :wacko:

 

Όντως ισχύει αυτό, τα Inspire 4G έχουν και 2ο μικρόφωνο. Τώρα στο DHD γιατί το αφαίρεσαν, άγνωστο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το radio flashάρετε μέσω fastboot με εντολές adb.

 

Φίλε Ανδρέα, μάλλον εκ παραδρομής τα έχεις μπερδέψει λίγο. Ναι μεν το radio εγκαθίσταται μέσω fastboot, αλλά οι εντολές αυτές δεν είναι adb (android debug bridge).

 

Για να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο, το περιβάλλον στο οποίο μπαίνουμε πατώντας το Volume Down+Power ονομάζεται bootloader και οι εντολές που χρησιμοποιούμε εκεί fastboot. Οι εντολές adb μπορούν να χρησιμοποιηθούν, όταν το λειτουργικό έχει φορτώσει (αυτό δεν ισχύει στην περίπτωση του bootloader) καθώς και στη recovery. Ειδικά στην τελευταία περίπτωση όλα όσα κάνουμε, είναι ουσιαστικά scripts που βασίζονται στο adb.

 

PS: Sorry για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

@vman

Όντως, έχεις δίκιο. Fastboot εντολές είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ερώτηση γιατί έχω απαυδήσει με το όλο θέμα. Λέω εδώ και καιρό να κάνω root το DHD μου, αλλά θέλω για να είμαι καλυμμένος να κάνω ένα backup της αρχικής ROM. Ε κατέβασα λοιπόν το ROM Manager 4.2.1.0 και όταν το ανοίγω μου λέει "You must root your phone for ROM Manager to function. Superuser was not found at "/system/bin/su" or "/system/xbin/su". Use Google Search on your computer to find instructions to root your phone"

Τι παίζει και όταν πάω να κάνω το Fix Permissions μου βγάζει " An error occured while attempting to run privileged commands!"

Παιδιά παίζει κανένας οδηγός βήμα βήμα, γιατί με αυτόν στο πρώτο post δεν βγάζω άκρη.

Και κάτι τελευταίο, θέλω να βάλω την CoreDroid_Desire_HD_GB_2.3.3_V6.6_RV, έχει Ελληνικά αυτή και είναι καλή ή θα έχω προβλήματα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μην ερώτηση γιατί έχω απαυδήσει με το όλο θέμα. Λέω εδώ και καιρό να κάνω root το DHD μου, αλλά θέλω για να είμαι καλυμμένος να κάνω ένα backup της αρχικής ROM. Ε κατέβασα λοιπόν το ROM Manager 4.2.1.0 και όταν το ανοίγω μου λέει "You must root your phone for ROM Manager to function. Superuser was not found at "/system/bin/su" or "/system/xbin/su". Use Google Search on your computer to find instructions to root your phone"

Τι παίζει και όταν πάω να κάνω το Fix Permissions μου βγάζει " An error occured while attempting to run privileged commands!"

Παιδιά παίζει κανένας οδηγός βήμα βήμα, γιατί με αυτόν στο πρώτο post δεν βγάζω άκρη.

Και κάτι τελευταίο, θέλω να βάλω την CoreDroid_Desire_HD_GB_2.3.3_V6.6_RV, έχει Ελληνικά αυτή και είναι καλή ή θα έχω προβλήματα?

Ευχαριστώ

 

Για να λειτουργησουν ολες οι επιλογες του rom manager πρεπει να εχεις ηδη recovery στη συσκευη σου,αρα πρωτα πρεπει να γινεις root.Αρα ξεκινησε απο την αρχη τον οδηγο για να γινεις root και μετα προχωρησε.

Ολες οι custom roms εχουν Ελληνικα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα νευρα μου δεν μου το κατεβαζει με τιποτα το VisioAry λεει οτι υπαρχει σφαλμα. Μηπος μπορεις να μου το στειλεις το r14
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το νεο kernel lee και εχασα ολο το φακελο με φοτο και βιντεο απο τον dcim folder!Γνωριζει κανεις κατι?

 

σε ποια rom;

Link to comment
Share on other sites

To WiFi Hotspot χρεώνει? Είμαι σίγουρος ότι δεν χρεώνει απλά θέλω να είμαι σιγουρότατος. Θέλω να πιάνω σήμα και στην αυλή με το laptop άρα μπορώ να έχω το κινητό συνδεδεμένο στο WiFi ως WiFi hotspot και να μπαίνω από το hotspot με το laptop? Η ταχύτητα θα είναι χαμηλότερη?

 

Ρωτάω αν θα χρεώνομαι γιατί μόλις βάζω το κινητό να λειτουργεί ως hotspot ένα 3g σήμα εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι χρεώνεσαι με το wifi hotspot. Εξάλλου αυτή είναι και η χρησιμότητά του, να κάνεις το κινητό wifi modem.

Αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα repeater, που μπορείς να βρείς online από 25-30 ευρώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι χρεώνεσαι με το wifi hotspot. Εξάλλου αυτή είναι και η χρησιμότητά του, να κάνεις το κινητό wifi modem.

Αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα repeater, που μπορείς να βρείς online από 25-30 ευρώ.

 

Κριμας :'(

Θα το ψάξω το repeater.. Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σας έχω ακούσει να λέτε ότι με την αλλαγή του radio έχεις λιγότερη batterry drain. Αν ισχύει αυτό μου δίνεται κανα link?

 

Υ.Γ Το ραδιόφωνο δεν το χρησιμοποιώ καθόλου άρα δεν με νοιάζει και να μην το έχω..

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε radio δεν εννοουμε το ραδιοφωνο...εννοουμε ολοκληρη την συνδεσιμοτητα του κινητου,gsm,wifi,gps και οτι αλλο θελει καποιο σημα για να πιασει
Link to comment
Share on other sites

Κάτι σας έχω ακούσει να λέτε ότι με την αλλαγή του radio έχεις λιγότερη batterry drain. Αν ισχύει αυτό μου δίνεται κανα link?

 

Υ.Γ Το ραδιόφωνο δεν το χρησιμοποιώ καθόλου άρα δεν με νοιάζει και να μην το έχω..

 

Το radio δεν ειναι αυτο που ορθως φανταζεσαι, αλλα ετσι ονομαζεται το κομματι του software της συσκευης οπου επικοινωνει αμεσα με ολες τις ασυρματες λειτουργιες του τηλεφωνου,οπως gps,wifi,κεραια κτλ...Συμβατο radio λοιπον με καποια rom,συμαινει καλυτερες ασυρματες ληψεις.

 

@edit: Με προλαβε ο merkon...;)

 

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η mugen αντι να κανει ship την παραγγελια στις 31 οπως ελεγε στο σιτε , την εκανε σημερα. ισως να σταθηκα τυχερος

 

απλα το λεω για οσους σκεφτονται να την παραγγειλουν

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ...!!! Άντε περαστικά μας. :lol: Έλεγαν για 31 Μαϊου, μήπως είναι κανά τρικ για να πάρουν παραγγελίες ;, :lol: Φυσικά με κανονικό ταχυδρομείο, αλλιώς 17 ευρώ είναι πολλά για courier.
Link to comment
Share on other sites

Το radio δεν ειναι αυτο που ορθως φανταζεσαι, αλλα ετσι ονομαζεται το κομματι του software της συσκευης οπου επικοινωνει αμεσα με ολες τις ασυρματες λειτουργιες του τηλεφωνου,οπως gps,wifi,κεραια κτλ...Συμβατο radio λοιπον με καποια rom,συμαινει καλυτερες ασυρματες ληψεις.

 

Οκ.. Άρα υπάρχει κάποιος οδηγός..? Είναι κάποια έκδοση καλύτερη της άλλης? Αξίζει να ασχοληθώ? Τελικά παίζει τίποτα με την μπαταρία?

Βοηθήστε λίγο τον φτωχό :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οκ.. Άρα υπάρχει κάποιος οδηγός..? Είναι κάποια έκδοση καλύτερη της άλλης? Αξίζει να ασχοληθώ? Τελικά παίζει τίποτα με την μπαταρία?

Βοηθήστε λίγο τον φτωχό :D

 

Αν είσαι σε official κατάσταση προτείνω να μείνεις έτσι μιας και δεν σε βλέπω να είσαι έτοιμος για πειραματισμούς. Έχεις βάλει την τελευταία official; Στο πρώτο post θα βρεις κάποιες χρήσιμες πληροφορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε official κατάσταση προτείνω να μείνεις έτσι μιας και δεν σε βλέπω να είσαι έτοιμος για πειραματισμούς. Έχεις βάλει την τελευταία official; Στο πρώτο post θα βρεις κάποιες χρήσιμες πληροφορίες.

 

Με Coredroid 6.6 είμαι, rooted.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Με τη σειρά μου κ εγώ θα ήθελα την βοήθεια σας!

Πώς μπορώ να στείλω mms?

 

Έχω αυτές τις ρυθμήσεις:

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ WIND

 

Internet

 

Όνομα: Wind Internet

APN: gint.b-online.gr

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: default

 

 

MMS

 

Όνομα: Wind MMS

APN: mnet.b-online.gr

MMSC: http://192.168.200.95/servlets/mms

Διακομιστής μεσολάβησης MMS: 192.168.200.11

Θύρα MMS: 9401

Τύπος APN: mms

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Με τη σειρά μου κ εγώ θα ήθελα την βοήθεια σας!

Πώς μπορώ να στείλω mms?

 

Τι εννοεις πως μπορεις να στειλεις;Απ οτι βλεπω οι ρυθμισεις σου ειναι σωστες.

Πηγαινεις στα μνμτα-συνθεση-μενου-επισυναψη,προσθετεις οτι θες να στειλεις και το μετατρεπει κατευθειαν σε mms.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνω αλλά μου πετάει μήνυμα :"Αδύνατη η αποστολή μηνύματος μετά απο πολλές προσπάθειες"

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Την Honeysense HD την έχει δοκιμάσει κανείς; Φαίνεται πανέμορφη αλλά είναι σταθερή; έχει κανένα bug?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...