Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια βοηθεια εχω το DHD με s-on και πηγα να βαλω μια rom που ηθελε s-off και τωρα το κινητο μενει στο htc τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ξαναρωτάω ελπίζοντας κάποιος να απαντήσει

 

Λοιπόν όταν βάζω ακουστικά μη-HTC (δηλαδή όχι official της HTC) το τηλέφωνο πατάει παυση στα τραγούδια πέρνει τηλέφωνα και έτσι. Όταν βάζω τα official είναι όλα καλά. Μπορείτε να μου πείτε αν αυτό συμβαίνει και σε εσάς ή έχει χαλάσει η θύρα ακουστικών του κινητού μου? Το πρόβλημα παρουσιάζεται σε όποια rom και να βάλω ακόμα και στην stock.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωτάω ελπίζοντας κάποιος να απαντήσει

 

Λοιπόν όταν βάζω ακουστικά μη-HTC (δηλαδή όχι official της HTC) το τηλέφωνο πατάει παυση στα τραγούδια πέρνει τηλέφωνα και έτσι. Όταν βάζω τα official είναι όλα καλά. Μπορείτε να μου πείτε αν αυτό συμβαίνει και σε εσάς ή έχει χαλάσει η θύρα ακουστικών του κινητού μου? Το πρόβλημα παρουσιάζεται σε όποια rom και να βάλω ακόμα και στην stock.

 

Και εμένα το κάνει αυτό χωρίς ομως να θυμάμαι αν μου το έκανε και στα official htc με ένα γρήγορο google που έκανα το έχουν και άλλοι το θέμα αυτό και υπάρχει εφαρμογή στο play headset blocker που αγνοεί τις λειτουργθες του headset οπότε λογικα φτιάχνει και το πρόβλημα μας σήμερα το δοκιμάζω προς το παρών φαίνετε ότι δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει αυτό χωρίς ομως να θυμάμαι αν μου το έκανε και στα official htc με ένα γρήγορο google που έκανα το έχουν και άλλοι το θέμα αυτό και υπάρχει εφαρμογή στο play headset blocker που αγνοεί τις λειτουργθες του headset οπότε λογικα φτιάχνει και το πρόβλημα μας σήμερα το δοκιμάζω προς το παρών φαίνετε ότι δουλεύει

 

αχά.. το συγκεκριμένο πρόγραμμα εμένα δεν μου δουλεύει se android 4 μάλλον... δεν ξέρω αν δουλεύει σε προηγούμες εκδόσεις..

έχω βάλει το headset button controller μερικές φορές δουλεύει μερικές όχι...:mad:

 

καλώς ευχαριστώ άρα δεν θα το αναφέρω το πρόβλημα αυτό..

με την μπαταρία? δικαιούμε κάτι (όσο είναι στην εγγύηση) που πια έχει τόσο λίγο διάρκεια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια εχω το DHD με s-on και πηγα να βαλω μια rom που ηθελε s-off και τωρα το κινητο μενει στο λογοτυπο htc τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια εχω το DHD με s-on και πηγα να βαλω μια rom που ηθελε s-off και τωρα το κινητο μενει στο λογοτυπο htc τι να κανω?

 

Επανεκκίνηση με τα power + volume down πατημένα και επιλογή σε recovery. Από εκεί και μετά τα ξέρεις...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Φιλε bouss τι να κανω οταν παω στο recovery?

 

Αν έχει ήδη γίνει το soff, τότε απλά φλασαρεις την Rom που θες.

Αν δεν έγινε, κάνεις πάλι την διαδικασία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bouss τι να κανω οταν παω στο recovery?

 

Τις Rom τόσο καιρό πως τις άλλαζες; Πιστεύω ότι ήδη έχεις βάλει ένα recovery από όπου και περνούσες τις Rom.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Tο τηλεφωνο ειναι s-on και δεν εχω αλλαξει αλλη φορα rom.

ΥΓ . Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

 

Και τη Rom πως την πέρασες;

 

Υ.Γ. Αν δεν έχεις κάνει ούτε root τότε απλά περνά μια επίσημη Rom. Κατέβασε το αντίστοιχο exe από τη λίστα και κάνε εγκατάσταση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ενημερώσω ότι βγήκε JellyTime 4.2 χθες.

Σε λίγες μέρες θα την δοκιμάσω πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω γυρισα gingerbread...κ ειναι ολα οπως πρεπει...:p

 

Κοίτα αν δεν βρεις νεώτερο λειτουργικό που να παίζει στο κινητό, αλλά κάτσεις με firmware 3ετιας είναι σαν να παραδέχεσαι ότι πάει για απόσυρση.

 

Επειδή όμως αν βάλεις μια νέα Rom το κινητό ουσιαστικά μεταμορφώνεται με νέα πνοή, πιστεύω ότι αξίζει την φασαρία.

Απλά είναι θέμα να βρεις την Rom που θα παίξει όπως σου αρέσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε καθε εβδομαδα δοκιμαζα κ αλλη ρομ..

ειχα κατσει για πολυ καιρο με την viper,δεν ξερω γιατι αλλα ειχα το καλυτερο σημα μαυτην την ρομ αλλα lagare λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ενημερώσω ότι βγήκε JellyTime 4.2 χθες.

Σε λίγες μέρες θα την δοκιμάσω πάντως.

 

Μέχρι στιγμής πολύ ευχαριστημένος.

Όλα παίζουν χωρίς κολλήματα ή reboots.

To GPS κλειδώνει σφαίρα, το ΒΤ δουλεύει μια χαρά, η κατανάλωση ικανοποιητική.

Τρομερή δουλειά πρέπει να πω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα κ εγω:p

μια χαρα φαινεται!

θα με κανετε να την βαλω και εγω!:)

παντως πιστευω οτι για ασφαλη συμπερασματα,χρειαζεται μια βδομαδα χρησης μιας ρομ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι χρεώνεσαι με το wifi hotspot. Εξάλλου αυτή είναι και η χρησιμότητά του, να κάνεις το κινητό wifi modem.

Αυτό που χρειάζεσαι είναι ένα repeater, που μπορείς να βρείς online από 25-30 ευρώ.

 

Γειά! Δηλαδή άν έχεις πληρώσει ένα συγκεκριμένο ποσό μέχρι κάποιο καιρό για το 3G σου και το κινητό το έχεις ενώσει με usb συνεχίζει να σε χρεώνει κιάλλο?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την JellyTime 4.2 και απο οτι βλεπω λειτουργουν ολα τελεια , το μονο που θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει καποιος ειναι οτι δεν εχει το play store μεσα και θα το ηθελα :( ξερει κανεις πως γινεται? δοκιμασα ηδη το gglply3.9.16.apk γινεται κανονικα εγκατασταση αλλα οταν το ανοιγω κλεινει.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την JellyTime 4.2 και απο οτι βλεπω λειτουργουν ολα τελεια , το μονο που θα ηθελα να ρωτησω εαν ξερει καποιος ειναι οτι δεν εχει το play store μεσα και θα το ηθελα :( ξερει κανεις πως γινεται? δοκιμασα ηδη το gglply3.9.16.apk γινεται κανονικα εγκατασταση αλλα οταν το ανοιγω κλεινει.

 

Φίλε μου μάλλον δεν διάβασες καλά το θέμα της συγκεκριμένης Ρομ και αυτό είναι βασικό βήμα.

Μετά το φλασαρισμα της Ρομ φλασαρεις και τα απαραίτητα gapps, για να έχεις Play Store, gmail κλπ. Θα τα βρεις στο ίδιο θέμα.

 

Να ενημερώσω ότι βγήκε και 4.2 R3. Πάντως είμαι τρελά ευχαριστημένος. :-) Ψάχνω να βρω κάτι να μην δουλεύει, αλλά όλα πάνε σφαίρα. Οπότε λέω να το αφήσω όπως είναι προς το παρόν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση janglist δεν το ειχα προσεξει!!!!!, τελικα περασα την R3 και τα gapps-jb-20121212-signed και λειτουργουν ολα τελεια!, παντως σου προτεινω να την κανεις την αναβαθμιση ρε r3 παει και αυτη σφαιρα:rolleyes: και το σημαντικο οτι δεν χανεις τιποτα απο την r2
Link to comment
Share on other sites

τελικα αφου αναβαθμισα σε jelly time r3 περασα και τα gapps διαπιστωσα οτι δεν μπορω να βρω ενα ραδιο φμ που να μπορει να λειτουργησει , μαλλον χρειαζεται φλασαρισμα αλλα ειναι μια διαδικασια αρκετα επικυνδυνη νομιζω. την εχει κανει κανεις αυτην την διαδικασια με επιτυχια?
Link to comment
Share on other sites

τελικα αφου αναβαθμισα σε jelly time r3 περασα και τα gapps διαπιστωσα οτι δεν μπορω να βρω ενα ραδιο φμ που να μπορει να λειτουργησει , μαλλον χρειαζεται φλασαρισμα αλλα ειναι μια διαδικασια αρκετα επικυνδυνη νομιζω. την εχει κανει κανεις αυτην την διαδικασια με επιτυχια?

 

Για radio δοκιμασες το Spirit Fm?

Καμία σχέση με φλασαρισμα. Κανονική εφαρμογή είναι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...