Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest YiorgosA
Ρε παιδιά έχει ένας φίλος το εν λόγο μοντέλο, και έχει περάσει στην εφαρμογή mail, τον λογαριασμό του, και του έρχονται κανονικά τα mail. το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν μπορεί να στείλει Όταν πάει να στείλει, του βγάζει σφάλμα ρυθμίσεων. Στις ρυθμίσεις είναι όλα περασμένα, τόσο στον εισερχόμενο διακομιστή, όσο και στον εξερχόμενο. Καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει, κάποιος τρόπος να μπορεί να στείλει;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ενσωματωμένη χρησιμοποιώ αλλά δεν έχω κάποιο πρόβλημα..

 

Από την άλλη το K-9 mail είναι πολύ καλύτερη.. Θα την βρει στο Play Store...

Ναι να την βάλει δωρεάν είναι..

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί την εμσωματωμένη εφαρμογή Gmail. Ν ακατεβάσει δηλαδή αυτή που λές; Είναι καλή;

 

Αν χρησιμοποιεί την επίσημη gmail εφαρμογή, τι σχέση έχουν οι ρυθμίσεις εξερχομένων; Αφού στο gmail ρυθμίζονται όλα αυτόματα. Μόνο username και password περνάς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Αν χρησιμοποιεί την επίσημη gmail εφαρμογή, τι σχέση έχουν οι ρυθμίσεις εξερχομένων; Αφού στο gmail ρυθμίζονται όλα αυτόματα. Μόνο username και password περνάς.

 

Τις ρυθμίσεις τις κοίταξα εγώ να δω αν λείπουν τα στοιχεία.

Στον έλεγχο που έκανα, όλα ήταν όπως τα δίνει η google.

πχ, ssl, smtp, ports κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Όταν αρχικά πήρα το HD δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Κάποια στιγμή, δεν κρατήθηκα, το routαρα , άλλαξα rom και πάλι όλα καλά.

Όμως , απο τότε που άλλαξα radio ( 12.65.60.29U_26.14.04.28_M ) όπως προτεινόταν απο τη ROM ( Android Revolution 6.3.1 ) συμβαίνει το εξής : Το σήμα χάνεται και γενικά είναι πολύ ασταθές. Δεν παίζει να είμαι στο δρόμο και να μιλήσω, αργά ή γρήγορα θα κοπεί.Μπορεί το κινητό ενώ είναι στο ίδιο σημείο ( στο γραφείο ) να χάσει τελείως το σήμα για ένα λεπτό και μετά να επανέλθει.

 

Η ερώτηση είναι : Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ? Φταίει το radio ή η vodafone λόγω κρίσης κάνει περικοπές στη ποιότητα ? Καμμία πρόταση για να λύσω το πρόβλημα ? Να γυρίσω στο παλίο radio μαζί με τα ril's ? υπάρχει καμμία ρύθμιση ή κανένα εργαλείο για να βρώ τι φταίει ?

 

Ευχαριστώ !!

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει πως θα μπορούσα να βάλω τα Γαλλικά σαν γλώσσα γιατί το δικό μου έχει μόνο Αγγλικά και Ελληνικά. Έχω βρεθεί σε γαλλόφωνη χώρα και τα χρειάζομαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by takisbest
Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει πως θα μπορούσα να βάλω τα Γαλλικά σαν γλώσσα γιατί το δικό μου έχει μόνο Αγγλικά και Ελληνικά. Έχω βρεθεί σε γαλλόφωνη χώρα και τα χρειάζομαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Κατέβασε από το Play Store το Morelocale 2 και επέλεξε Γαλλικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Όταν αρχικά πήρα το HD δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Κάποια στιγμή, δεν κρατήθηκα, το routαρα , άλλαξα rom και πάλι όλα καλά.

Όμως , απο τότε που άλλαξα radio ( 12.65.60.29U_26.14.04.28_M ) όπως προτεινόταν απο τη ROM ( Android Revolution 6.3.1 ) συμβαίνει το εξής : Το σήμα χάνεται και γενικά είναι πολύ ασταθές. Δεν παίζει να είμαι στο δρόμο και να μιλήσω, αργά ή γρήγορα θα κοπεί.Μπορεί το κινητό ενώ είναι στο ίδιο σημείο ( στο γραφείο ) να χάσει τελείως το σήμα για ένα λεπτό και μετά να επανέλθει.

 

Η ερώτηση είναι : Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ? Φταίει το radio ή η vodafone λόγω κρίσης κάνει περικοπές στη ποιότητα ? Καμμία πρόταση για να λύσω το πρόβλημα ? Να γυρίσω στο παλίο radio μαζί με τα ril's ? υπάρχει καμμία ρύθμιση ή κανένα εργαλείο για να βρώ τι φταίει ?

 

Ευχαριστώ !!

 

Εννοείται ότι το πρώτο πράγμα που έπρεπε να δοκιμάσεις είναι άλλο radio.

Εγώ είναι με την 6.1.0 και ποτέ δεν έχω κομμένες κλήσεις, αλλά τυχαίνει στο άσχετο εκεί που κάθεται το κινητό να χάσει το σήμα. Αλλά το κάνει σπάνια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το πρώτο πράγμα που έπρεπε να δοκιμάσεις είναι άλλο radio.

Εγώ είναι με την 6.1.0 και ποτέ δεν έχω κομμένες κλήσεις, αλλά τυχαίνει στο άσχετο εκεί που κάθεται το κινητό να χάσει το σήμα. Αλλά το κάνει σπάνια.

ΟΚ, θα το δοκιμάσω. Μιας και φοράμε την ίδια rom, ποιο radio φοράς ? Και, υποθέτω, έχεις vodafone έτσι ? Οπότε θεωρώ πως είναι θέμα radio και όχι εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, θα το δοκιμάσω. Μιας και φοράμε την ίδια rom, ποιο radio φοράς ? Και, υποθέτω, έχεις vodafone έτσι ? Οπότε θεωρώ πως είναι θέμα radio και όχι εταιρείας.

 

Wind έχω. Αλλά θεωρώ την Vodafone πολύ καλύτερη εταιρεία.

Radio φοράω την προτεινόμενη. Δεν θυμάμαι πού το βλέπω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Wind έχω. Αλλά θεωρώ την Vodafone πολύ καλύτερη εταιρεία.

Radio φοράω την προτεινόμενη. Δεν θυμάμαι πού το βλέπω.

 

Αν φοράς την προτεινόμενη, τότε μάλλον φοράμε το ίδιο. Οπότε, ίσως να μην είναι θέμα radio. Άλλος κανείς ?

 

Καλημέρα ,

 

Όταν αρχικά πήρα το HD δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Κάποια στιγμή, δεν κρατήθηκα, το routαρα , άλλαξα rom και πάλι όλα καλά.

Όμως , απο τότε που άλλαξα radio ( 12.65.60.29U_26.14.04.28_M ) όπως προτεινόταν απο τη ROM ( Android Revolution 6.3.1 ) συμβαίνει το εξής : Το σήμα χάνεται και γενικά είναι πολύ ασταθές. Δεν παίζει να είμαι στο δρόμο και να μιλήσω, αργά ή γρήγορα θα κοπεί.Μπορεί το κινητό ενώ είναι στο ίδιο σημείο ( στο γραφείο ) να χάσει τελείως το σήμα για ένα λεπτό και μετά να επανέλθει.

 

Η ερώτηση είναι : Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ? Φταίει το radio ή η vodafone λόγω κρίσης κάνει περικοπές στη ποιότητα ? Καμμία πρόταση για να λύσω το πρόβλημα ? Να γυρίσω στο παλίο radio μαζί με τα ril's ? υπάρχει καμμία ρύθμιση ή κανένα εργαλείο για να βρώ τι φταίει ?

 

Ευχαριστώ !!

 

Αν είναι εύκολο, όσοι έχουν vodafone, ας κάνουν ένα κόπο να γράψουν ποιότητα σήματος και radio μήπως και βγάλω καμιά άκρη.

 

Ευχαριστώ !!!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Με χαρά σας παρουσιάζω τον οδηγό που έφτιαξα για το πώς να αλλάξετε την μπαταρία από αυτήν στα 1.230mah στην μεγαλύτερη των 1.900mah των Sensation ή Evo 3D!!

http://www.mediafire.com/?i7d64c8h3h493f9

Το κινητό δουλεύει μια χαρά και αρκεί να πω ότι 1 ώρα το έχω με Wifi ανοιχτό και δεν έχει χάσει πάνω από 2-3%!!!

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

2+ μέρες με 1 φόρτιση!!!

15% υπόλοιπο

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού εγώ (μεταχειρισμένου) και ων άσχετος θα παρακαλούσα για λίγη βοήθεια, επειδή μετά από κάποιες αναζητήσεις εδώ δεν μπόρεσα να βρω την απάντηση που χρειάζομαι.

Καταρχήν να πω ότι έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το κινητό έκανε επανεκκίνηση στα Γερμανικά. Υποθέτω ότι είναι λοιπόν από εκεί...Φυσικά μπήκα και άλλαξα τη γλώσσα στα ελληνικά.

Το σημαντικότερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω - πέρα από τη μπαταρία μιας μέρας που διάβασα ότι οι περισσότεροι αντιμετωπίζουν - είναι ότι δεν μπορώ να αλλάζω γλώσσα ανάμεσα στα ελληνικά και τα αγγλικά στα μηνύματα και στο διαδίκτυο. Με λίγα λόγια όταν κάνω σύνθεση μηνύματος το δικό μου πληκτρολόγιο δεν έχει κάτω από το εικονίδιο για τα πεζά-κεφαλαία επιλογή να αλλάξω στα αγγλικά, αλλά μόνο για να αλλάζω μεταξύ γραμμάτων και αριθμών/συμβόλων. Άρα, εάν θέλω να αλλάξω γλώσσα η μόνη επιλογή που βρίσκω είναι να πάω να αλλάξω τη γλώσσα από τις ρυθμίσεις.

Ξαναδηλώνω την ασχετοσύνη μου. Ενδεχομένως να υπάρχει απλούστατη λύση την οποία δεν είμαι ικανός να βρω μόνος.

 

Τέλος, επειδή με ενδιαφέρει το να μπορώ να βλέπω έγγραφα του office (word, excel, pdf) υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορώ να χρησιμοποιήσω ; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του κινητού εγώ (μεταχειρισμένου) και ων άσχετος θα παρακαλούσα για λίγη βοήθεια, επειδή μετά από κάποιες αναζητήσεις εδώ δεν μπόρεσα να βρω την απάντηση που χρειάζομαι.

Καταρχήν να πω ότι έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και το κινητό έκανε επανεκκίνηση στα Γερμανικά. Υποθέτω ότι είναι λοιπόν από εκεί...Φυσικά μπήκα και άλλαξα τη γλώσσα στα ελληνικά.

Το σημαντικότερο πρόβλημα που αντιμετωπίζω - πέρα από τη μπαταρία μιας μέρας που διάβασα ότι οι περισσότεροι αντιμετωπίζουν - είναι ότι δεν μπορώ να αλλάζω γλώσσα ανάμεσα στα ελληνικά και τα αγγλικά στα μηνύματα και στο διαδίκτυο. Με λίγα λόγια όταν κάνω σύνθεση μηνύματος το δικό μου πληκτρολόγιο δεν έχει κάτω από το εικονίδιο για τα πεζά-κεφαλαία επιλογή να αλλάξω στα αγγλικά, αλλά μόνο για να αλλάζω μεταξύ γραμμάτων και αριθμών/συμβόλων. Άρα, εάν θέλω να αλλάξω γλώσσα η μόνη επιλογή που βρίσκω είναι να πάω να αλλάξω τη γλώσσα από τις ρυθμίσεις.

Ξαναδηλώνω την ασχετοσύνη μου. Ενδεχομένως να υπάρχει απλούστατη λύση την οποία δεν είμαι ικανός να βρω μόνος.

 

Τέλος, επειδή με ενδιαφέρει το να μπορώ να βλέπω έγγραφα του office (word, excel, pdf) υπάρχει κάποια εφαρμογή που μπορώ να χρησιμοποιήσω ; Ευχαριστώ πολύ!

 

Χωρίς να είμαι σίγουρος, δοκίμασε να πας Ρύθμισης / Γλώσσα & Πληκτρολόγιο / HTC Sense Input / Διεθνές πληκτρολόγιο και βάλε της γλώσσες που θέλεις.

Σκέφτηκα μήπως είναι επιλεγμένη μια γλώσσα για αυτό δεν σου εμφανίζει το κουμπί αλλαγής γλώσσας.

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Εάν σου πω ότι μπαίνοντας στο Γλώσσα & Πληκτρολόγιο οι επιλογές που έχω είναι :

Επιλογή Γλώσσας (έχω βάλει τα ελληνικά)

Λεξικό Χρήστη

Πληκτρολόγιο Android

 

Γενικά το κινητό παρουσιάζει διαφορές σε σχέση με τις οδηγίες που βρίσκω στο δίκτυο για τα υπόλοιπα HTC Desire HD.

Το κινητό επίσης έχει CM7 (το οποίο ακόμη προσπαθώ να μάθω τι στο καλό είναι :P)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Εάν σου πω ότι μπαίνοντας στο Γλώσσα & Πληκτρολόγιο οι επιλογές που έχω είναι :

Επιλογή Γλώσσας (έχω βάλει τα ελληνικά)

Λεξικό Χρήστη

Πληκτρολόγιο Android

 

Γενικά το κινητό παρουσιάζει διαφορές σε σχέση με τις οδηγίες που βρίσκω στο δίκτυο για τα υπόλοιπα HTC Desire HD.

Το κινητό επίσης έχει CM7 (το οποίο ακόμη προσπαθώ να μάθω τι στο καλό είναι :P)

 

Δοκίμασε να βάλεις το πληκτρολόγιο της htc..

το τηλέφωνο σου έχει περασμένη άλλη rom, την CM7.

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

είχες δίκιο. ακριβώς αυτό έκανα και μπορώ πλέον να αλλάζω κανονικά από το ένα στο άλλο.

Έχει κανείς σας χρησιμοποιήσει κάποιο πρόγραμμα για αρχεία word / pdf

διαβάζω για το quick office

τι προτείνετε;;

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω άλλο κινητό πείτε μ ποια είναι η καλύτερη ρομ με ice cream για να περάσω στου αδερφού μ, γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με dhd
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω άλλο κινητό πείτε μ ποια είναι η καλύτερη ρομ με ice cream για να περάσω στου αδερφού μ, γιατί έχω καιρό να ασχοληθώ με dhd

IceColdSandwich - 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

junglist έχεις δοκιμάσει την Icecold? σκέφτομουν να βάλω την Android Revolution 7.0.4 αλλά βλέπω ότι είναι σχετικά λειτουργική και αυτή! προέρχομαι απο μια παλιά rcmix
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...