Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθώ να βάλω την official rom μέσω pc ( RUU_Ace_HTC_WWE_1.32.405.3_Radio_12.28b.60.140e_26.03.02.15_M3_release_155032_signed.exe )

 

αλλά συνέχεια μου λέει ότι δεν έχω συνδεδεμένο το κινητό μου ενώ σαν flashdisk μου το διαβάζει και μπορώ να δω τα αρχεία στην sd..

πρέπει να το συνδέσω με το htc syns ή τι? τώρα δοκιμάζω πάντως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσπαθώ να βάλω την official rom μέσω pc ( RUU_Ace_HTC_WWE_1.32.405.3_Radio_12.28b.60.140e_26.03.02.15_M3_release_155032_signed.exe )

 

αλλά συνέχεια μου λέει ότι δεν έχω συνδεδεμένο το κινητό μου ενώ σαν flashdisk μου το διαβάζει και μπορώ να δω τα αρχεία στην sd..

πρέπει να το συνδέσω με το htc syns ή τι? τώρα δοκιμάζω πάντως!

πρέπει να είναι στην λειτουργια "φορτιση μονο" και να ειναι το debug mode ενεργοποιημενο στο κινητο. αν θυμαμαι καλα απο τοτε που το είχα, δεν σου λεει τις οδηγιες τοπ προγραμμα επαναφορας της ρομ?

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να είναι στην λειτουργια "φορτιση μονο" και να ειναι το debug mode ενεργοποιημενο στο κινητο. αν θυμαμαι καλα απο τοτε που το είχα, δεν σου λεει τις οδηγιες τοπ προγραμμα επαναφορας της ρομ?

ελπιζω να βοηθησα

 

όχι δεν έχει οδηγίες.. το πρόβλημα είναι ότι έχω leedroid και είναι λίγο προβληματικό στην σύνδεση με το pc.. το έβαλα charge only, debug ήταν πάντα ανοιχτό.. και πάλι το ίδιο πρόβλημα:

 

http://img29.imageshack.us/img29/6379/capturedgb.png

Link to comment
Share on other sites

κανείς δεν γνωρίζει να μου απαντήσει?

 

Όταν προσπαθείς να συνδέσεις το κινητό με το υπολογιστή μέσω usb, σου εμφανίζονται οι γνωστές επιλογές του sense "φόρτιση μόνο" , "σύνδεση κάρτας sd" ... κτλ;

Αν ναι λογικά δε θα πρέπει αντέχεις πρόβλημα,

Αν όχι, τότε κάνε ένα full wipe, παιρνα μια άλλη Rom, κατά προτίμηση τη τελευταια stock rooted. Αφού την περάσεις, μην τη στήσεις, αλλά απλά, τρέξε το παραπάνω exe, και δε θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εδω και μια εβδομαδα την τελευταια αναβαθμιση της virtuous affinity.....Πραγματικα κανενα προβλημα και εχω 2ΠΛΑΣΙΑΣΕΙ την αυτονομια της μπαταριας.....Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!!:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω εδω και μια εβδομαδα την τελευταια αναβαθμιση της virtuous affinity.....Πραγματικα κανενα προβλημα και εχω 2ΠΛΑΣΙΑΣΕΙ την αυτονομια της μπαταριας.....Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!!:rolleyes:

Εχεις δικιο, μαλιστα στην τελευταια σελιδα εχει ενα φανταστικο ICS theme..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα cyanagenmod και πάλι το ίδιο πρόβλημα με εδώ ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3996169#post3996169 )...

 

το usb debuging ήταν ανοιχτό αλλά δεν είχε καμοία επιλογή για να το βάλω charge only..

μήπως είναι προβληματικό το exe και πρέπει να κατεβάσω άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα μπορω τα HTC...πφφφ...Αλλα εχε χαρη που ειναι ωραια :)

Λοιπον εχω κι εγω το κινητο αυτο προφανως με GB 2.3.5 και Build number 3.12.405.1 και ειναι τελειως Stock.

Το προβλημα μου ειναι οτι θελω να εχω ελληνικο μενου γιατι το τηλεφωνο δεν εχει Ελληνικα στις γλωσσες επιλογης του. Τι πρεπει να κανω;

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα όπως γράφω και ποιο πάνω το HTC Desire HD μου ζητά αραιά και που (μία φορά τουλάχιστον !!) κατά την διάρκεια της ημέρας να του περάσω το PIN της SIM. Το πρόβλημα αυτό άρχισε να μου εμφανίζετε την τελευταία εβδομάδα!! Στην αρχή σκέφτηκα μήπως είναι καμιά εφαρμογή που φόρτωσα εκείνη την περίοδο (Advanced Task Killer είχα περάσει :worry:) την αφαίρεσα χθες αλλά και σήμερα το πρωί κοιτάω το τηλέφωνο και μου ζήτησε πάλι ΡΙΝ κάποια στιγμή. :blink:

 

ΑΚΟΥΩ ΛΎΣΕΙΣ!!!!:confused:

 

Υ.Γ:


Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο.

Ένα μήνα που το έχω δεν μου εμφάνισε ποτέ αυτό το πρόβλημα, αν είναι να το πρόβλημα Hardware !! πώς ξέρω άμα τρέχει ακόμα η εγγύηση, μία και μου το έστειλαν από εξωτερικό ?????

:stupid:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα όπως γράφω και ποιο πάνω το HTC Desire HD μου ζητά αραιά και που (μία φορά τουλάχιστον !!) κατά την διάρκεια της ημέρας να του περάσω το PIN της SIM. Το πρόβλημα αυτό άρχισε να μου εμφανίζετε την τελευταία εβδομάδα!! Στην αρχή σκέφτηκα μήπως είναι καμιά εφαρμογή που φόρτωσα εκείνη την περίοδο (Advanced Task Killer είχα περάσει :worry:) την αφαίρεσα χθες αλλά και σήμερα το πρωί κοιτάω το τηλέφωνο και μου ζήτησε πάλι ΡΙΝ κάποια στιγμή. :blink:

 

ΑΚΟΥΩ ΛΎΣΕΙΣ!!!!:confused:

 

Υ.Γ:


Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο.

Ένα μήνα που το έχω δεν μου εμφάνισε ποτέ αυτό το πρόβλημα, αν είναι να το πρόβλημα Hardware !! πώς ξέρω άμα τρέχει ακόμα η εγγύηση, μία και μου το έστειλαν από εξωτερικό ?????

 

Απόδειξη αγοράς έχεις? Αν ναι, η εγγύηση ισχύει μέχρι και 2 χρόνια μετά την αγορά του τηλεφώνου. (Μιλάω για την αρχική αγορά φυσικά).

1ον δοκίμασε να βγάλεις και να ξαναβάλεις τη sim card. Όταν τη βγάλεις σκούπισε λίγο τις επαφές με κάποιο στεγνό πανάκι (που δεν αφήνει χνούδι). Αν έχεις κάποιο φυσιτίρι, ρίξε και αέρα στην υποδοχή της sim.

2ον Αν στο ξανακάνει, δοκίμασε μια άλλη sim. Ξέρω ότι δεν είναι ότι πιο εύκολο, αλλά μπορεί να φταίει η sim.

3ον Αν δεν φτιάξει κι έτσι, πάρε ένα backup και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμήσεων.

Γενικώς τσέκαρε πότε στο κάνει. Πχ μήπως το βάζεις σε καμιά στενή τσέπη και πιέζεται το καπάκι και κουνάει τη sim?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα όπως γράφω και ποιο πάνω το HTC Desire HD μου ζητά αραιά και που (μία φορά τουλάχιστον !!) κατά την διάρκεια της ημέρας να του περάσω το PIN της SIM. Το πρόβλημα αυτό άρχισε να μου εμφανίζετε την τελευταία εβδομάδα!! Στην αρχή σκέφτηκα μήπως είναι καμιά εφαρμογή που φόρτωσα εκείνη την περίοδο (Advanced Task Killer είχα περάσει :worry:) την αφαίρεσα χθες αλλά και σήμερα το πρωί κοιτάω το τηλέφωνο και μου ζήτησε πάλι ΡΙΝ κάποια στιγμή. :blink:

 

ΑΚΟΥΩ ΛΎΣΕΙΣ!!!!:confused:

 

Υ.Γ:


Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο.

Ένα μήνα που το έχω δεν μου εμφάνισε ποτέ αυτό το πρόβλημα, αν είναι να το πρόβλημα Hardware !! πώς ξέρω άμα τρέχει ακόμα η εγγύηση, μία και μου το έστειλαν από εξωτερικό ?????

Eίχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και έφταιγε μια εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει και σχετιζόταν με την εμφάνιση άλλου πληκτρολογίου σε landscape και άλλου σε portrait mode. Δυστυχώς δε θυμάμαι όνομα, αλλά θα σε συμβούλευα να κάνεις ένα backup και μετά ένα hard reset ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα cyanagenmod και πάλι το ίδιο πρόβλημα με εδώ ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3996169#post3996169 )...

 

το usb debuging ήταν ανοιχτό αλλά δεν είχε καμοία επιλογή για να το βάλω charge only..

μήπως είναι προβληματικό το exe και πρέπει να κατεβάσω άλλο?

 

Με τον συνδυασμό των πλήκτρων μπες στον bootloader και fastboot. Από κει πάντα το αναγνώριζε.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχει δοκιμάσει κανείς καμία αξιόλογη ics rom,που να δουλεύει ικανοποιητικά;

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχει δοκιμάσει κανείς καμία αξιόλογη ics rom,που να δουλεύει ικανοποιητικά;

 

Ακόμα δεν έχω δοκιμάσει αλλά όπως φαίνεται η καλύτερη πρόταση είναι η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=21517095

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1)Παιδιά καλησπέρα. Τι class είναι η sd card των 8G που φοράει το κινητό μας από τη μαμά του; Μιλάω δηλαδή για τη κάρτα με.την οποία έρχεται το κινητό επίσημα στο κουτί. Τι class είναι;

 

2)Επίσης όταν λέμε class 2 ή class 6 εννοούμε 2MB/s και 6 MB/s αντίστοιχα; Δηλαδή ο αριθμός κλάσης ισοδυναμεί με αριθμό MB/s;;;

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Με τον συνδυασμό των πλήκτρων μπες στον bootloader και fastboot. Από κει πάντα το αναγνώριζε.

 

Μπαίνω στο recovery, μετά στο booloader αλλά εκεί όλα κολλάνε.. vol down και up, δεν κάνουν τίποτα, το κουμπί του power off δεν κάνει τίποτα.. δηλαδή τι υποτίθετε ότι πρέπει να κάνω?

 

π.σ αν εννοείς εκεί που είμαι στον bootloader να το συνδέσω στο pc, το συνδέω και τα windows κάνουν fail για να το συνδέσουν :wacko:

 

ΠΟΟΟ ρε ****το, είμαι 2 βδομάδες τώρα και δεν μπορώ να στείλω το κινητό στην htc γιατί δεν μπορώ να του βάλω stock rom.. :worry:

 

Οκ το βρήκα! το μόνο που ήθελε ήταν να κατεβάσω htc syns, για να εγκαταστήσει τους drivers, και να συνδέσεις το κινητό με htc sync και όχι charge only.. μετά έγιναν όλα κομπλέ.. πάω στο επόμενο βήμα να κάνω s-on και μετά το στέλνω στην htc επιτέλους..

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Είχα ένα ατυχηματάκι με το Desire HD μου. Έπεσε από τον 1ο.

 

Η μόνη ζημιά που υπήρξε, πέραν μιας-δυο γρατζουνιών στο πίσω κάλυμμα (ατσάλι my ***), η οθόνη ράγισε.

 

Απ'ότι καταλαβαίνω όμως έχει ραγίσει μόνο το εξωτερικό κρύσταλλο, το ίδιο το digitiser και η LCD δεν έχουν πάθει τίποτα. Παραθέτω φωτογραφίες της τωρινής πλην τραγικής κατάστασής του:

Κάπου εδώ καταλαβαίνω την ειρωνία του να βγάζεις το κινητό σου φωτογραφία με webcam.

 

•Idle, powered:

http://i.imgur.com/9vcNK.jpg

 

•Idle, powered, υπό φακό για να φανεί καλύτερα το σπάσιμο:

http://i.imgur.com/Jesev.jpg

 

•Welcome screen, powered - δεν υπάρχει ζημιά στην LCD:

http://i.imgur.com/DEVtJ.jpg

 

•Welcome screen, finger tracking - δεν υπάρχει ζημιά στο digitiser:

http://i.imgur.com/PW09R.jpg

 

Έχω ανεβάσει βίντεο που δείχνει πως το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, απλά έχει το ενοχλητικό σπασμένο εξωτερικό κάλυμμα, αν κάποιος θέλει να σιγουρευτεί για τη ζημιά.

http://www.youtu.be/TJhKPWKqqOk

 

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΤΟ, Η ΕΡΩΤΗΣΗ:

Ξέρει κανένας κάποιο μαγαζί για επισκευή? Ο Γερμανός, η Cosmote (εταιρία του συμβολαίου μου) και η ΗΤC Θεσσαλονίκης δεν το καλύπτουν στην εγγύηση (meh) και ζητούν 150 ευρώ για επισκευή. Μπορώ να το πάω πουθενά για επισκευή με genuine κομμάτια χωρίς να μου πιάσουν τους γλουτούς?

 

Αν θέλει να προτείνει κάποιος επισκευή από μένα τον ίδιο, ασχολούμαι γενικά με hardware και πιάνουν τα χέρια μου. Αρκεί να μου πει τι ακριβώς replacement part πρέπει να αγοράσω, το ebay είναι γεμμάτο απο διαφορετικά κιτάκια που ΟΛΑ όμως έχουν digitiser και LCD μέσα, πράγματα τα οποία πιστεύω δεν χρειάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Είχα ένα ατυχηματάκι με το Desire HD μου. Έπεσε από τον 1ο.

 

Η μόνη ζημιά που υπήρξε, πέραν μιας-δυο γρατζουνιών στο πίσω κάλυμμα (ατσάλι my ***), η οθόνη ράγισε.

 

Απ'ότι καταλαβαίνω όμως έχει ραγίσει μόνο το εξωτερικό κρύσταλλο, το ίδιο το digitiser και η LCD δεν έχουν πάθει τίποτα. Παραθέτω φωτογραφίες της τωρινής πλην τραγικής κατάστασής του:

Κάπου εδώ καταλαβαίνω την ειρωνία του να βγάζεις το κινητό σου φωτογραφία με webcam.

 

Ξέρει κανένας κάποιο μαγαζί για επισκευή? Ο Γερμανός, η Cosmote (εταιρία του συμβολαίου μου) και η ΗΤC Θεσσαλονίκης δεν το καλύπτουν στην εγγύηση (meh) και ζητούν 150 ευρώ για επισκευή. Μπορώ να το πάω πουθενά για επισκευή με genuine κομμάτια χωρίς να μου πιάσουν τους γλουτούς?

 

Αν θέλει να προτείνει κάποιος επισκευή από μένα τον ίδιο, ασχολούμαι γενικά με hardware και πιάνουν τα χέρια μου. Αρκεί να μου πει τι ακριβώς replacement part πρέπει να αγοράσω, το ebay είναι γεμμάτο απο διαφορετικά κιτάκια που ΟΛΑ όμως έχουν digitiser και LCD μέσα, πράγματα τα οποία πιστεύω δεν χρειάζομαι.

 

 

καποτε ειχα ενα νοκια ν82.ειχε πιει λοιπον το κρασακι του ενα βραδυ και ειχε καει η οθονη.δεν επιανε ασφαλως η εγγυηση και μου λεγαν 80 ευρω νομιζω.για να μην κουραζω υπηρχε μια τιμολογση,στο σερβις της νοκια τουλαχιστον,που λεγε 20 ευρω για το σερβις.για τον υπαλληλο δλδ.πολυ απλα αγορασα απο το ιντερνετ οθονη και μου την εγκατεστησαν με το ελαχιστο κοστος του σερβις μιας και αυτοι δε μου περασαν ακνενα αξεσουαρ στο κινητο αλλα μονο εργατικα....

αφου πρωτα ρωτησεις για κατι αντιστοιχο ειτε σε αυτους ειτε σε καποιο αλλο καλο σερβις εκει ψαξε στο νετ και θα βρεις κρυσταλο.

με πολυ ψαξιμο μπορεις να βρεις διαφορα πραγματακια.

σκρουτζαρε για αρχη το μοντελο και ολο και κατι θα βρεις.

επισης πολλα απο τα "καλα" μ,αγαζια κινητητς (οχι αλυσιδες)αλλα αυτα τα ανταλλακτρια φερνουν διαφορα αξεσουαρ τετοιου ειδους.

 

εγω με μια ματια σου βρηκα αυτα μεσω του παραπανω σαιντ.

 

http://www.parts-shop.gr/p.tzamaki-afis-original-HTC-Desire-HD-Ace-Display-Glass-and-Touch-Screen.492495.html

 

http://www.pc2everyone.gr/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2312&category_id=117&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

και κατι ακομα.στην htc ,πριν το φτιαξεις με το καλο ρωτα τους αν τυχον εχει παθει και τπτ αλλο που για την ωρα δε στο δχνει..

μνακαρι μετα απο τετοια βουτια να χει μονο αυτο το τραυμα....

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Φιλε agouri αν πιανουν τα χερια σου οπως λες ,παραγγειλε digitizer απο e bay, εχω την αισθηση πως μονο το digitizer εσπασε. και κανε την αλλαγη μονος σου, ετσι η αλλιως την εγγυηση την χανεις{ αν υπαρχει } και δεν το στελνεις στo service, κανεις το χειρουργειο μονος σου. Υπαρχουν οδηγοι στο youtube για αντικατασταση digitizer

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει αγορασει κανεις αυτην την θηκη για το κινητο?

http://http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006711

Μπορει να μου πει αν ειναι σκληρο πλαστικο, σιλικονη ή υφασμα? Ειναι καλη? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει αγορασει κανεις αυτην την θηκη για το κινητο?

http://http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006711

Μπορει να μου πει αν ειναι σκληρο πλαστικο, σιλικονη ή υφασμα? Ειναι καλη? Ευχαριστω!

 

Φίλε το λινκ πρέπει να είναι λάθος ελενξε το κ ανέβασε το κανονικό να σ πούμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κ τώρα κάτι λίγο άσχετο: πριν μερικές εβδομάδες είπανε ότι το desire HD θα είναι μια από τις HTC android συσκευές που θα αναβαθμιστούν σε ics αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι αυτό συνεπάγεται ότι θα λάβει κ το HTC sense 4?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...