Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πως μπορω να μεταφερω τα αρχεια απο μια καρτα micro sd σε μια αλλη ? εκανα τη διαδικασια με το καλωδιο usb αλλα δε γινεται επιτυχως η μεταφορα καποιων παιχνιδιων. Στην htc που πηρα τηλ ειπαν πως καποιες εφαρμογες πχ παιχνιδια θελουν κατεβασμα παλι απο την αρχη γιατι δε μεταφερονται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια πως μπορω να μεταφερω τα αρχεια απο μια καρτα micro sd σε μια αλλη ? εκανα τη διαδικασια με το καλωδιο usb αλλα δε γινεται επιτυχως η μεταφορα καποιων παιχνιδιων. Στην htc που πηρα τηλ ειπαν πως καποιες εφαρμογες πχ παιχνιδια θελουν κατεβασμα παλι απο την αρχη γιατι δε μεταφερονται

 

Η διαδικασία είναι όπως την έκανες.Μεταφορά των φακέλων, αρχείων στον υπολογιστή από τη μια κάρτα στην άλλη.

Κι εγώ θυμάμαι όμως ότι κάποιες εφαρμογές, λίγες, έπρεπε να κατεβάσω ξανά τα data τους μετά τη μεταφορά...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Να σας ξενερώσω λίγο, και να ρωτήσω κάτι για stock καταστάσεις. Πριν από λίγες μέρες έγινε η αναβάθμιση σε 2.3.5 με Sense 3.0. Εκτός του ότι ξεκόλλαγαν τα εικονίδια στις οθόνες, δηλαδή συμπλήρωνες την πρώτη σειρά κ βάζοντας από κάτω ένα, έφευγε ένα από την πάνω σειρά, παρατήρησα κ το εξής : Όταν παίζεις με τις οθόνες αριστερά δεξιά, η φωτογραφία από πίσω δεν μετατοπίζεται. Και αυτό είναι ιδιαίτερα σπαστικό όταν έχεις πολύχρωμες φωτογραφίες από πίσω που σου αρέσει να τις βλέπεις. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα επιλογή που να το αλλάζει. Γνωρίζει κανείς κάτι άλλο ?

 

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σας ξενερώσω λίγο, και να ρωτήσω κάτι για stock καταστάσεις. Πριν από λίγες μέρες έγινε η αναβάθμιση σε 2.3.5 με Sense 3.0. Εκτός του ότι ξεκόλλαγαν τα εικονίδια στις οθόνες, δηλαδή συμπλήρωνες την πρώτη σειρά κ βάζοντας από κάτω ένα, έφευγε ένα από την πάνω σειρά, παρατήρησα κ το εξής : Όταν παίζεις με τις οθόνες αριστερά δεξιά, η φωτογραφία από πίσω δεν μετατοπίζεται. Και αυτό είναι ιδιαίτερα σπαστικό όταν έχεις πολύχρωμες φωτογραφίες από πίσω που σου αρέσει να τις βλέπεις. Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα επιλογή που να το αλλάζει. Γνωρίζει κανείς κάτι άλλο ?

 

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk

 

Δυστυχώς έτσι είναι στο sense 3...δε μπορείς να κάνεις κατι γιαυτό.Όντως είναι κακή επιλογή από την htc κι εύχομαι να την αλλάξει σε κάποιο επόμενο update.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κατεβασω το PES2012 απο το μαρκετ και μολις κατεβαινει κ παω να το ανοιξω βγαζει το μηνυμα μη εγκυρη ενημερωση. Καμια ιδεα τι φταιει ?

 

βασικα τωρα βλεπω πως δε μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο το μαρκετ, βγαζει ενδειξη μη εγκυρο αρχειο

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να κατεβασω το PES2012 απο το μαρκετ και μολις κατεβαινει κ παω να το ανοιξω βγαζει το μηνυμα μη εγκυρη ενημερωση. Καμια ιδεα τι φταιει ?

 

βασικα τωρα βλεπω πως δε μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη απο το μαρκετ, βγαζει ενδειξη μη εγκυρο αρχειο [/color][/size]

 

Φιλαράκο, αρχικά μπορείς να ρωτήσεις για αυτό στο σχετικό thread:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=288568

Επίσης, δώσε καμιά παραπάνω πληροφορία, όπως:

τι ρομ φοράς,

έχει αλλάξει το screen density (;),

μήπως έχεις κάνει το τελευταίο hack που κυκλοφορεί για το market;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ξέρεις κανείς πώς μπορώ να επαναφέρω το εικονίδιο της Αναζήτησης στην επιφάνεια (αυτό με τον μεγενθυτικό φακό που από το κουτί της συσκευής είναι στην πρώτη/κύρια επιφάνεια εργασίας) που έσβησα; :( Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποιό κουμπί λες (δηλαδή δεν ξέρω αν είναι widget ή συντόμευση), αλλά όπως και να'χει, πάτησε παρατεταμένα στην αρχική οθόνη που θες να το προσθέσεις, κι αναλόγως επέλεξε γραφικό στοιχείο ή συντόμευση!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Λέω για αυτό εδώ το εικονίδιο της φωτό με τον μεγενθυτικό φακό. Όχι για την Γρήγορη Αναζήτηση. Ευχαριστώ!

http://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2010/09/HTC-Desire.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ Big Bang...

Φιλαράκο, προσπάθησα να βρω αυτό το εικονίδιο, αλλά δε το βρίσκω ούτε στις εφαρμογές, ούτε στα widgets.

Η φωτογραφία που έχεις παραθέσει, είναι official από τότε που η συσκευή μας φορούσε froyo.

Πιθανολογώ ότι αυτό το εικονίδιο έχει αλλάξει πια και είναι αυτό το μπλε με το γράμμα g στη μέση.

Εξάλλου, suche (γερμανικά) = αναζήτηση .

Συμφωνώ με το φίλο Villis ότι δε χειάζεται να έχεις αυτή την εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας σου,

αφού την ίδια εφαρμογή ανοίγεις με το τέρμα δεξιά κουμπί αφής.

Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη για ταχυτερο κλειδωμα δορυφορου που να εχει ουσιαστικη λειτουργια στο desire hd γνωριζει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καμια εφαρμογη για ταχυτερο κλειδωμα δορυφορου που να εχει ουσιαστικη λειτουργια στο desire hd γνωριζει κανεις;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1252011

 

Όσοι το έχουν δοκιμάσει λένε ότι κάνει πραγματικά καλή δουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1252011

 

Όσοι το έχουν δοκιμάσει λένε ότι κάνει πραγματικά καλή δουλειά.

 

απαιτειται root;

Link to comment
Share on other sites

απαιτειται root;

 

Σωστή η ερώτησή σου φίλε. Διάβασα όλο το thread και πουθενά δε λέει ότι απαιτείται να έχεις root.

Παρόλ' αυτά, και οι τρεις μέθοδοι εγκατάστασης που προτείνει, απαιτούν root & superuser δικαιώματα.

Οπότε....ΝΑΙ

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο χωρις root;

 

Όταν φορούσα τη στοκ ρομ έκανα το εξής:

Κατέβασα από το μάρκετ την εφαρμογή GPS test,

Την άνοιγα σε ανοιχτο χώρο,

Πατούσα το home button για να τρέχει στο παρασκήνιο,

Άνοιγα τον πλοηγό navigon η τα Google maps.

Σήμα από δορυφόρους έβρισκε γρηγορότερα,

Αλλά όχι κάτι το εκπληκτικό. Δηλαδή αντί για 15 λεπτά, έκανε 5 λεπτά.

Ένα άλλο tip είναι να έχεις συνέχεια ανοιχτό το gps, ασχέτως αν το χρειάζεσαι,

αλλά αυτό σου τρώει μπαταρία.

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

Ή root ή ενεργοποιείτε το agps.

Αλλά η μέθοδος με το αλλαγμένο gps.conf σαφώς έχει θεαματικά αποτελέσματα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@ yiangoun

Σ' ευχαριστώ πολύ, φίλε! Νομίζω πως έτσι που τα λες πρέπει να είναι. Και για την αλλαγή του εικονιδίου σε g, αλλά και για την χρησιμότητα αυτού καθ' αυτού του εικονιδίου. Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι το widget του facebook που έχω στην επιφάνεια, με τα status των φίλων μου. Δεν ξέρω γιατί, αλλά κολλάει και "ξεχνάει" να ανανεώνεται, εκτός αν κλείσω και ξανανοίξω το κινητό. :blink: Το περίεργο είναι ότι το desire το σκέτο που έχω δεν κολλάει καθόλου και ανανενώνεται κανονικά. :wacko: Έχει κάποιος άλλο το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω; Επίσης, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω κάτι (διαφημιστικές?) ενημερώσεις με αστεράκια για παιχνίδια που μου έρχονται; Και πάλι ευχαριστώ!

Edited by Big_Bang
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να ρωτήσω ο γαμπρός μου έβαλε το τελευταίο Update και θέλει να του το κάνω ρουτ ... αλλά επείδη το δικό μου το κινητό το πούλησα και έχω καιρό να δω τι γίνεται .. πρέπει να το κάνω Downgrade με το παλιό τρόπο ή έχουμε κάνεναν πιο εύκολο καινούργιο τρόπο για ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, η διαδικασία για την τελευταία επίσημη rom, έχει αλλάξει.

Ο νέος τρόπος είναι αυτός.

Καλύτερο είναι να κάνεις downgrade όχι στην πρώτη rom (froyo) αλλά σε μία 2. (Gingerbread).

Διάλεξε μία από εδώ

Έπειτα χρησιμοποιείς αυτό το εργαλείο για να κάνεις eng-off, s-off, και να γυρίσεις στην 1η stock rom που θα την κάνεις και root.

Επίσης, αν δε νιώθεις σίγουρος για τη σειρά που θα πρέπει να τα κάνεις όλα αυτά, ρίξε και μία ματιά στο πρώτο post του thread μας.

Επειδή θέλω να το κάνω και εγώ στη συσκευή ενός φίλου, παρακαλώ για feedback (αν όλα οκ, χρόνος διαδικασίας, πού δυσκολεύτηκες...)

Edited by yiangoun
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο χωρις root;

 

Υπάρχει αυτό αλλά... θέλει πολύ προσοχή αν το επιχειρήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το προσπαθησα δεν το κατάφερα... κάπου κάνω κάτι λάθος!Πάντως όταν είχα εγώ το desire πιο εύκολο μου φαίνοταν να το κάνω! :P
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια συγνωμη που μπαινω "αναμεσα" στην συζητηση αλλα εχω ενα θεματακι....το κινητο μου οταν τ χρησιμοποιω λιγο παραπανω κανει απο μονο του επανεκινηση....ξερετε μηπως γτ γιμετε αυτο;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=858418 τι λετε για την ρομ αυτη???την εχει κανει κανενασ??

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...