Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD (Μέρος ΙΙ)


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mπορείς να το κάνεις attachment το αρχείο σε παρακαλώ ;

 

Εδώ είσαι.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1252011

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας..μπηκα στο xda να βρω μια rom αλλα δεν καταλαβα και πολλα....πειτε μου αν μπορειται πως καταλαβαινω οτι ειναι καλη και πως την κατεβαζω....:O
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας..μπηκα στο xda να βρω μια rom αλλα δεν καταλαβα και πολλα....πειτε μου αν μπορειται πως καταλαβαινω οτι ειναι καλη και πως την κατεβαζω....:O

 

Κοιτάς στο thead της κάθε ROM πάνω δεξιά πόσα αστέρια έχει βαθμολογία, βλέπεις και πάλι δεξιά πόσα posts έχουν γίνει, ρίχνεις και μια τελευταία ματιά στα τελευταία posts να δεις αν αναφερουν οι χρήστες προβλήματα και κατεβάσεις το.ζιπ αρχείο με τη rom που θα βρεις στη πρώτη της σελίδα...

Ο τρόπος για το πως θα τη περάσεις αναφέρεται στη δικιά μας πρώτη σελίδα, εδω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κανείς με την επίσημη αναβάθμιση σε 3.12.405.1 χωρίς root? αν ναι και μπορεί να δοκιμάσει κάτι για μένα ας μου στείλει ένα pm. Ευχαριστώ.

 

/* Offtopic

Ηλία πήρες το Note?

*/

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι root και εχω την επίσημη ρομ,μου ήρθε η αναβάθμιση ΟΤΑ την κατεβαζω και την κάνω ινσταλ η υπάρχει πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν κάνουμε OTA σε root :)

 

πως καταλαβαινω οτι ειμαι root?

 

Ένας τρόπος είναι να δείς αν έχεις την εφαρμογή Superuser εγκατεστημένη.

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρελθον αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τα κουμπια της εντασης. Συγκεκριμενα το volume down δεν πατιεται καλα σε σχεση με το up και απαιτει πολυ προσπαθεια για να χαμηλωσω φωνη απο εκει..Εχετε καμια ιδεα τι να κανω η που μπορω να το φτιαξω? Ειμαι εντος εγγυησης για λιγες ακομα μερες και root.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν κάνουμε OTA σε root :)

 

 

 

Ένας τρόπος είναι να δείς αν έχεις την εφαρμογή Superuser εγκατεστημένη.

 

την εχω εγκαταστησει....που το λεει ομως οτι εισαι?

Link to comment
Share on other sites

την εχω εγκαταστησει....που το λεει ομως οτι εισαι?

 

Για να ξεκαθαρίσεις λίγο τα πράγματα στο μυαλό σου, μιας κι απ' ότι καταλαβαίνω είσαι νέος στον κόσμο του android, ρίξε μια ματιά στον παρακάτω οδηγό..

 

Ορολογία του Android.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιος ακουστικα ποιοτικα που χρησιμευουν και ως handsfree να μου κανει καποια προταση?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

 

εχει καποιος να προτεινει καποια rom που να εχει ελληνικους χαρακτηρες?

εχω την revolution hd αλλα ελληνικα απο οσο μπορεσα να καταλαβω δεν παιζουν...!:mad:

 

thank you!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

 

εχει καποιος να προτεινει καποια rom που να εχει ελληνικους χαρακτηρες?

εχω την revolution hd αλλα ελληνικα απο οσο μπορεσα να καταλαβω δεν παιζουν...!:mad:

 

thank you!

 

Αποκλειεται να μην εχει Ελληνικα...Ρυθμισεις-γλωσσα και πληκτρολογιο-επιλογη γλωσσας.Εκει ειναι καπου ''κρυμμενη''.

Πλεον Ολες εχουν Ελληνικα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειεται να μην εχει Ελληνικα...Ρυθμισεις-γλωσσα και πληκτρολογιο-επιλογη γλωσσας.Εκει ειναι καπου ''κρυμμενη''.

Πλεον Ολες εχουν Ελληνικα.

 

Ειχες δικιο τελικα απλα το ειχα ψαξει στ δουλεια και το εκανα λιγο βιαστικα...:D:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει καποιος ακουστικα ποιοτικα που χρησιμευουν και ως handsfree να μου κανει καποια προταση?

 

Δεν τα έχω, αλλά αυτά σκέφτομαι να παραγγείλω μιας και μου φαίνονται πολύ ποιοτικά.

iPhone 4S 16 GB

iPad 3 Wi-Fi & Cellular 64 GB

New Entry: iPhone 5 16 GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Inspirat HD δηλαδη την αμερικανικη εκδοση του DHD που ειναι το ιδιο και με την 2.3.5 ειναι το ιδιο γρηγορο οπως πριν και ακομα καλυτερα. Ομως οτι καρτα βαλω για δεδομενα απο δικτυο μπαινει μονο με GPRS. Ειδα οτι υποστηριζει WDCMA οποτε να ρωτησω γιατι δεν παιζει 3G ή HSDPA;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω το Inspirat HD δηλαδη την αμερικανικη εκδοση του DHD που ειναι το ιδιο και με την 2.3.5 ειναι το ιδιο γρηγορο οπως πριν και ακομα καλυτερα. Ομως οτι καρτα βαλω για δεδομενα απο δικτυο μπαινει μονο με GPRS. Ειδα οτι υποστηριζει WDCMA οποτε να ρωτησω γιατι δεν παιζει 3G ή HSDPA;

 

Υποστηρίζει τα δίκτυα HSPA+ μόνο στις συχνότητες 850/1900 MHz και κατά συνέπεια δεν δουλεύει το 3G στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά .....εχω παρατήρηση ότι ώρες ώρες το κινητό που τρώει κάτι κολληματακια...ξέρετε τι μπορείνα φταιει και τι πρέπει α κάνω;

:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά .....εχω παρατήρηση ότι ώρες ώρες το κινητό που τρώει κάτι κολληματακια...ξέρετε τι μπορείνα φταιει και τι πρέπει α κάνω;

:p

 

Φίλε μου, για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε, δώσε μας παραπάνω πληροφόρηση.

Πρώτα, διάβασε εδώ:

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306148

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

3. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296447

 

Αφού τα διαβάσεις, πες μας:

Τι rom φοράει η συσκευή σου.

Τι είδους κολληματάκια τρώει.

Τι εννοείς λέγοντας "ώρες, ώρες...".

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω athanasso77 για την απαντηση αλλα ειχα την εντυπωση οτι πι μπαντες που αναφερθηκαν δουλευουν στη χωρα μας, οποτε τωρα που οι εταιρειες εκλεισαν συμφωνια για το φασμα θα υπαρχει επεκταση και σε αυτη υην περιοχη;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε, δώσε μας παραπάνω πληροφόρηση.

Πρώτα, διάβασε εδώ:

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306148

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

3. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296447

 

Αφού τα διαβάσεις, πες μας:

Τι rom φοράει η συσκευή σου.

Τι είδους κολληματάκια τρώει.

Τι εννοείς λέγοντας "ώρες, ώρες...".

 

Μου βαζεις δύσκολα αλλά θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω ....κολληματακια εννοώ ότι αργεί κάποιες φορές να κανει κάποιες ενέργειες ,όταν χρησιμοποιώ κάποιες εφαρμογές ...τώρα γα την ρομ δεν ξέρω που το λέει τι φοράει γτ δεν τν εχω βάλει.εγώ..δεν σε βοήθησα κ πολύ μάλλον...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις την γραφή τύπου sms μιας και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου βαζεις δύσκολα αλλά θα προσπαθήσω να σε βοηθήσω ....κολληματακια εννοώ ότι αργεί κάποιες φορές να κανει κάποιες ενέργειες ,όταν χρησιμοποιώ κάποιες εφαρμογές ...τώρα γα την ρομ δεν ξέρω που το λέει τι φοράει γτ δεν τν εχω βάλει.εγώ..δεν σε βοήθησα κ πολύ μάλλον...

 

Όχι... μιλώντας γενικώς και αορίστως δεν βοηθάς καθόλου.

 

Ευχαριστω athanasso77 για την απαντηση αλλα ειχα την εντυπωση οτι πι μπαντες που αναφερθηκαν δουλευουν στη χωρα μας, οποτε τωρα που οι εταιρειες εκλεισαν συμφωνια για το φασμα θα υπαρχει επεκταση και σε αυτη υην περιοχη;

 

Όταν και όποτε... ίσως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας για νέα συσκευή σε αντικατάσταση του Legend, και επειδή το θέμα είναι τεράστιο, θέλω να ρωτήσω μέχρι ποιά έκδοση htc sence πέρνει η συσκευή και αν θα πάρει το ICS.

Αξίζει η αγορά του σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...