Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου και παλι!θα το προσπαθησω και θα δουμε! να σαι καλα!:)

 

Πάντα με δικιά σου ευθύνη φίλε διάβασε και μόνο όταν είσαι σίγουρος δοκίμασε

Η σειρά είναι ξεκλείδωτο bootloader

Μετά πέρασμα της clockwork recovery και μετά root :)

Ακόμα να ξέρεις ότι υπάρχουν 2 τύποι Wildfire S το marvel (που είναι το δικό μας έχει κάρτα sim)

Και το marvelc (δεν έχει sim) δεν

Κατεβάζεις τίποτα που είναι για το marvelc ;)

 

Για κοιτα και δες και εδω:http://www.htcwildfiresblog.com/2012/03/guide-to-rooting-htc-wildfire-s-235-s.html

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σαφως και με δικη μου ευθυνη οτι ειναι να γινει θα γινει!ευτυχως που εχω και εσας και θα τη βρω τη λυση αν γινει κατι!χεχε!το μονο που θελω να ρωτησω ειναι απο που κατεβαζω clockwork recovery και το root.zip?μπορει να λεω βλακειες αλλα ακομα το ψαχνω.την πρωτη φορα μια χαρα τα καταφερα αν τωρα το αχρηστευσω το τηλ.θα παρω αλλο!χεχεχε!αν εισαι εδω και μπορεις να βοηθησεις καλως..καλη συνεχεια!;) :)

 

Μια ερωτηση ακομα!!:( δεν μου ξεκλειδωνει το bootloader γιατι λεει οτι δεν εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου...μου δινει οδηγιες να παω στο κινητο για ενημερωση,παω και μου λεει εχετε την τελευταια εκδοση δεν κανει ενημερωση...τι να κανω?φτανει μεχρι το τελευταιο βημα για ξεκλειδωμα και μετα μου λεει λαθος!ελεγξτε σχετικα με το τηλ/ενημερωση και λοιπα...αν μπορει καποιος ας βοηθησει...!:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο το ειδες; έχει όλες της λεπτομέρειες ;)

Στα σχόλια έχει και λινκ για να κατεβάσεις τα αρχεία που θα χρειαστείς.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα και ειπα οτι οκ σιγα σιγα θα το καταφερω ειναι αρκετα ξεκαθαρο!οταν ομως ξεκινησα κολλησα σε αυτο που ανεφερα πιο πανω!δεν μου ξεκλειδωνει το bootloader και το αφησα παλι!ελεγξα για ενημερωση λογισμικου,τιποτα.δεν ξερω τι αλλο να κανω...κατεβασα και το htc sync που επρεπε αλλα και παλι χαιρι δεν ειδα!και το αφησα ως εχει...κριμα διοτι το ειχα παρει αποφαση.θα το ξαναπροσπαθησω ισως σε αλλο υπολογιστη τι να πω?σε ευχαριστω πολυ και παλι παντως! Edited by pinguin30
εχω την εκδοση 2.26.401.3 και δεν υπαρχει καμια συμβατη για το bootloader στο htcdev!!τι να κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μηπως μπορειτε να μου βρειτε την εργοστασιακη (μητρικη) ρομ του wildfire s και να μου πειτε αν μπορω να ανεβασω την CPU σε αυτη την ρομ??? Edited by JimmyTrelas
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου. μολις χθες πηρα το htc wildfire s και μπηκα και εγω στην παρεα σας. Λοιπον ας παρω της ερωτισεις μου με την σειρα και οποιος μπορει ας με βοηθαει.

1, Ενοητε πως το κινητο θα το ροουταρο και θα το κανω S-ON (ειχα παλιοτερα το wildfire και ξερω πως ειναι η ολη κατασταση). Θα πρεπει να ακολουθισω τον οδηγο που βρισκετε στο πρωτο ποστ η τον οδηγο απο το http://htcdev.com/? Σε περιπτωση που χρειαστω να το κανω S-OFF υπαρχει τπτ?

2, πως μπορω να κανω partition την καρτα μου γιατι ο οδηγος που υπαρχει ειναι στα αγλλικα κ δεν τα παω και πολυ καλα, και ακομη ποιο προγραμα μπορω να χρισημοποιησω το link2sd η το App 2 SD Pro? Ποιο ειναι καλο και ποιο με συμβουλευετε να βαλω.

3, και τριτο και καλυτερο θα ηθελα να με προτυνετε μια ρομ καλη και γρηγορη, χωρισ κοληματα και προβληματα αν υπαρχει

 

Αυταααααααα........:):):)

οποιον γνωριζει κατι, οτιδηποτε ας με βοηθισει.

Ευχαριστω ολους οσους ασχολιθουν με το θεμα μου:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου. μολις χθες πηρα το htc wildfire s και μπηκα και εγω στην παρεα σας. Λοιπον ας παρω της ερωτισεις μου με την σειρα και οποιος μπορει ας με βοηθαει.

1, Ενοητε πως το κινητο θα το ροουταρο και θα το κανω S-ON (ειχα παλιοτερα το wildfire και ξερω πως ειναι η ολη κατασταση). Θα πρεπει να ακολουθισω τον οδηγο που βρισκετε στο πρωτο ποστ η τον οδηγο απο το http://htcdev.com/? Σε περιπτωση που χρειαστω να το κανω S-OFF υπαρχει τπτ?

2, πως μπορω να κανω partition την καρτα μου γιατι ο οδηγος που υπαρχει ειναι στα αγλλικα κ δεν τα παω και πολυ καλα, και ακομη ποιο προγραμα μπορω να χρισημοποιησω το link2sd η το App 2 SD Pro? Ποιο ειναι καλο και ποιο με συμβουλευετε να βαλω.

3, και τριτο και καλυτερο θα ηθελα να με προτυνετε μια ρομ καλη και γρηγορη, χωρισ κοληματα και προβληματα αν υπαρχει

 

Αυταααααααα........:):):)

οποιον γνωριζει κατι, οτιδηποτε ας με βοηθισει.

Ευχαριστω ολους οσους ασχολιθουν με το θεμα μου:D

Καλησπέρα :)

1. Το κινητό σου είναι ούτως ή άλλος S-ON... δεν θα το κάνεις εσύ. Εσύ θα ακολουθήσεις τι διαδικασία που έχει στο htcdev για να ξεκλειδώσεις το Bootloader και μετά κάποιον από τους οδηγούς που υπάρχουν στη πρώτη σελίδα για το root...

2. Για μένα το καλύτερο είναι το Link2SD... κάνει παπάδες!!! (πάντα με προσοχή όμως...) Για οδηγό νομίζω ότι υπάρχει και ελληνικός οδηγός για το Partition αν το ψάξεις εδώ...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια με τον φίλο πιο πάνω

Μερικά ποστ πιο πίσω έχει ένα βίντεο μαζί με ότι αρχεία θα χρειαστείς για ροοτ αλλά και λινκ για μια καλή ρομ για καθημερινή χρήση ή οποία έχει ήδη το link2sd έχω ελεύθερη μνήμη συστήματος 102mb και εσωτερική 100 mbε με πάνω από 40 εφαρμογές στο τηλέφωνο ;)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

καμια λυση για μενα υπαρχει να ξεκλειδωσω το bootloader μου τελικα? :) εχω παρει αποφαση να κανω ροοτ και κοιτα να δεις που κολλησα!!να μην υπαρχει συμβατος κωδικος στο dev!!!αν μπορει να βοηθησει καποιος ας στειλει.Ευχαριστω εκ των προτερων!!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

1. Το κινητό σου είναι ούτως ή άλλος S-ON... δεν θα το κάνεις εσύ. Εσύ θα ακολουθήσεις τι διαδικασία που έχει στο htcdev για να ξεκλειδώσεις το Bootloader και μετά κάποιον από τους οδηγούς που υπάρχουν στη πρώτη σελίδα για το root...

2. Για μένα το καλύτερο είναι το Link2SD... κάνει παπάδες!!! (πάντα με προσοχή όμως...) Για οδηγό νομίζω ότι υπάρχει και ελληνικός οδηγός για το Partition αν το ψάξεις εδώ...

 

1,ολα καλα και οραια, πες μου ομως στο htcdev ποιο πρεπει να επιλεξω απολα αυτα που εχει εκει για να το κατεβασω και να σθνεχισω παρακατω

2, οσο για οδηγο που μου ειπεσ εγω προσοπικα δεν βρηκα τπτ.

 

σε παρακαλω βοηθισε με

 

Τα ίδια με τον φίλο πιο πάνω

Μερικά ποστ πιο πίσω έχει ένα βίντεο μαζί με ότι αρχεία θα χρειαστείς για ροοτ αλλά και λινκ για μια καλή ρομ για καθημερινή χρήση ή οποία έχει ήδη το link2sd έχω ελεύθερη μνήμη συστήματος 102mb και εσωτερική 100 mbε με πάνω από 40 εφαρμογές στο τηλέφωνο ;)

 

που βρησκετε ρε φιλε. γιατι δν γινεσε λιγο συγκεκριμενος?

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

που βρησκετε ρε φιλε. γιατι δν γινεσε λιγο συγκεκριμενος?

 

10 ποστ πιο πισω φιλε μου :p

 

 

Αρκετά εύκολο αν ακολουθούσης της οδηγίες

εγω με αυτον τον τροπο το εκανα Root

Μετα 2 καλες Rom ειναι αυτες¨¨

http://forum.xda-developer....php?t=1652973

Και αν σου αρεσει το SENSE http://forum.xda-developer....php?t=1776912

στης πληροφοριες του βιντεο εχει ολα οσα χρειαζεσαι

διαβασε και ξανα διαβασε και οταν εισαι οκ δοκιμασετο

να ξερεις ομως οτι χανεις την εγγυηση αλλα και αν κανεις κατι μπορει να χαλασεις και το κινητο σου για αυτο τσεκαρε καλα οτι κανεις :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

10 ποστ πιο πισω φιλε μου :p

 

 

Αρκετά εύκολο αν ακολουθούσης της οδηγίες

εγω με αυτον τον τροπο το εκανα Root

Μετα 2 καλες Rom ειναι αυτες¨¨

http://forum.xda-developer....php?t=1652973

Και αν σου αρεσει το SENSE http://forum.xda-developer....php?t=1776912

στης πληροφοριες του βιντεο εχει ολα οσα χρειαζεσαι

διαβασε και ξανα διαβασε και οταν εισαι οκ δοκιμασετο

να ξερεις ομως οτι χανεις την εγγυηση αλλα και αν κανεις κατι μπορει να χαλασεις και το κινητο σου για αυτο τσεκαρε καλα οτι κανεις :)

 

ενταξη φιλε ευχαριστω πολυ, αλλα μπορεις σε παρακαλω να μου πει απο την λιστα ποιο να κατεβασω? στο βιντεο διχει οτι κατεβαζει κατι απο ασια αν θυμαμε καλα. εγω ποι πρεπει να κατεβασω? πεσ μου σε παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Για το που μπορείς να τη βρεις, δεν μπορώ να σε βοηθήσω και πολύ... Κοίταξε στο xda ή στο shipped-roms. Με τη stock rom δεν μπορείς να κάνεις overclock, εκτός κι αν είσαι rooted και βάλεις κάποιον custom kernel.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ενταξη φιλε ευχαριστω πολυ, αλλα μπορεις σε παρακαλω να μου πει απο την λιστα ποιο να κατεβασω? στο βιντεο διχει οτι κατεβαζει κατι απο ασια αν θυμαμε καλα. εγω ποιο πρεπει να κατεβασω? πεσ μου σε παρακαλω

 

σας παρακαλω ασ με βοηθισει καποιος και να μου πει ποιο πρεπει να κατεβασω?

 

και κατι αλλο να ρωτισω. το κινητο ειναι γερμανικης προελευσεις απο ελληνικο καταστημα και εχει λοφοτυπο (mobile-T), εχει ελληνικη γλωσσα οταν την επιλεξεις στην αρχη που κανεις τις ρυθμισεις γραφει στην γλωσσα ελληνικα (γερμανια). εχει android 2.3.5 και αριθ λογισμικου 2,26,111,1. ολα λειτουργουν καλα εκτος οταν παω να παρω τηλεφωνο. εκει οταν πληκτρολογω δεν μου βγαζει το ονοματα που το εχω στα ελληνικα. βγαζει μονο ονοματα με αγγλικους χαρακτιρες.

γνωριζει κανεις κατι? σας παρακαλω αν καποιος ξερει ας μου πει τι πρεπει να κανω αλλιως πρεπει να το επιστρεψω πισω

 

ευχαριστωωωωω

Edited by lakhsdiam
Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω ασ με βοηθισει καποιος και να μου πει ποιο πρεπει να κατεβασω?

 

και κατι αλλο να ρωτισω. το κινητο ειναι γερμανικης προελευσεις απο ελληνικο καταστημα και εχει λοφοτυπο (mobile-T), εχει ελληνικη γλωσσα οταν την επιλεξεις στην αρχη που κανεις τις ρυθμισεις γραφει στην γλωσσα ελληνικα (γερμανια). εχει android 2.3.5 και αριθ λογισμικου 2,26,111,1. ολα λειτουργουν καλα εκτος οταν παω να παρω τηλεφωνο. εκει οταν πληκτρολογω δεν μου βγαζει το ονοματα που το εχω στα ελληνικα. βγαζει μονο ονοματα με αγγλικους χαρακτιρες.

γνωριζει κανεις κατι? σας παρακαλω αν καποιος ξερει ας μου πει τι πρεπει να κανω αλλιως πρεπει να το επιστρεψω πισω

 

ευχαριστωωωωω

 

Έχει στην λίστα το λογισμικό σου;

Αν ναι αυτό Κατεβάζεις τώρα επειδή είναι από Γερμανία δεν ξέρω ακριβώς αν θα έχεις πρόβλημα (δεν το νομίζω πάντως)

Να θυμάσαι κάνεις Backup γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει ;)

Και πάντα με δικιά σου ευθύνη :p

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Έχει στην λίστα το λογισμικό σου;

Αν ναι αυτό Κατεβάζεις τώρα επειδή είναι από Γερμανία δεν ξέρω ακριβώς αν θα έχεις πρόβλημα (δεν το νομίζω πάντως)

Να θυμάσαι κάνεις Backup γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει ;)

Και πάντα με δικιά σου ευθύνη :p

 

ευχαριστω φιλε για το ενδιαφερον σου. αν ενοεις τον αριθμο λογισμικου, οχι δεν τον εχει. αν ενοεις κατι αλλο με την λεξη (λογισμικο) πες μου σε παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού επαφές πώς γίνεται να βλέπουμε μόνο τις επαφές του κινητού και όχι της σιμ??? Για να σας προλάβω πήγα στο επαφες/προβολή και απενεργοποίησα το σιμ αλλά ενώ στο μενού επαφές δεν μου εμφανίζει τις επαφές σιμ, στο τηλέφωνο εκει που εμφανίζει το αρχείο κλήσεων και μετά συνεχίζει με τις επαφές εκεί μου εμφανίζει και τις σιμ. καταλάβατε??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο μενού επαφές πώς γίνεται να βλέπουμε μόνο τις επαφές του κινητού και όχι της σιμ??? Για να σας προλάβω πήγα στο επαφες/προβολή και απενεργοποίησα το σιμ αλλά ενώ στο μενού επαφές δεν μου εμφανίζει τις επαφές σιμ, στο τηλέφωνο εκει που εμφανίζει το αρχείο κλήσεων και μετά συνεχίζει με τις επαφές εκεί μου εμφανίζει και τις σιμ. καταλάβατε??

 

Μήπως απλά δείχνει τις παλαιότερες κλήσεις όπου είχες ενεργοποιημένες τις επαφές της sim; Πλέον λογικά δεν θα εμφανίζονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Θελω να λυθει το προβλημα με την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.

πλεον χρειαζεται να σβηνω προγραμματα για να βαλω καποιο νεο και αυτο με εχει κουρασει.

 

πως μπορω να εγκαθιστω τα προγραμματα στην εξωτερικη μνημη ωστε να παραμενει οσο το δυνατον πιο κενη η εσωτερικη?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Θελω να λυθει το προβλημα με την εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.

πλεον χρειαζεται να σβηνω προγραμματα για να βαλω καποιο νεο και αυτο με εχει κουρασει.

 

πως μπορω να εγκαθιστω τα προγραμματα στην εξωτερικη μνημη ωστε να παραμενει οσο το δυνατον πιο κενη η εσωτερικη?

ευχαριστω

 

Αν δεν είσαι ροοτ κατέβασε το add2sd θα μπορείς να μετακίνησης μερικές εφαρμογές στην κάρτα αλλά πάλι δεν θα είσαι οκ ο μόνος τρόπος ροοτ και πέρασμα custom rom με link2sd εγώ έχω 40 εφαρμογές χρήστη και έχω εσωτερική πάνω από 100 mb ελεύθερα ;)

Edited by lokigr

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
OTAN ΠΑΤΑΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ RECOVERY ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ?ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

 

Τι πατάς και τι θέλεις να κάνεις ακριβώς; Το "να κάνει recovery" δεν υπάρχει.

 

Επίσης μη γράφεις με κεφαλαία, το απαγορεύουν οι κανονισμοί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα στο γιατί να αργεί να φορτώσει το ιστορικό κλήσεων?

Μήπως γιατί το ιστορικό είναι πολύ μεγάλο πλέον και ίσως χρειάζεται μια εκκαθάριση; :confused:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...