Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Πως μπορω να σβησω περιτες εφαρμογες που ειναι περασμενες στο κινητο απο μαμα?

 

Θα πρέπει να είσαι root και να βάλεις κάποια εφαρμογή για αυτή τη δουλειά όπως το Anttek App Manager.

 

Eπισης, οταν ανοιγω μια εφαρμογη μετα πως την κλεινω? πατωντας το βελακι απλα ελαχιστοποιειται δεν κλεινει τελειως. Πανω αριστερα κατεβαζοντας την μπαρα μου εμφανιζει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν αλλα δεν εχει καποια επιλογη να κλεισουν.

Ευχαριστω.

 

Δεν υπάρχει κάτι να σε απασχολεί εδώ γιατί απλά έτσι δουλεύει το Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν τρωει μνημη αυτο ομως?

Αλλη μια ερωτηση, κατεβασα ενα wallpaper απο market. Αυτο οπως και ο,τι κατεβαζω απο το market που μπορω να τα βρω στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να σβησω περιτες εφαρμογες που ειναι περασμενες στο κινητο απο μαμα?

Eπισης, οταν ανοιγω μια εφαρμογη μετα πως την κλεινω? πατωντας το βελακι απλα ελαχιστοποιειται δεν κλεινει τελειως. Πανω αριστερα κατεβαζοντας την μπαρα μου εμφανιζει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν αλλα δεν εχει καποια επιλογη να κλεισουν.

Ευχαριστω.

 

Δεν τρωει μνημη αυτο ομως?

Αλλη μια ερωτηση, κατεβασα ενα wallpaper απο market. Αυτο οπως και ο,τι κατεβαζω απο το market που μπορω να τα βρω στο κινητο?

 

Με αφορμή αυτό που λες για το αν τρώει μνήμη. Κάθε εφαρμογή καταλαμβάνει χώρο στη μνήμη. Ωστόσο μην περιμένεις πως αν σβήσεις τις εφαρμογές του κινητού θα αποκτήσεις παραπάνω χώρο στη μνήμη που εσύ εγκαθιστάς εφαρμογές. Ο χώρος εκείνος που είναι οι προεγκατεστημένες εφαρμογές είναι "ανεξάρτητος" σε σχέση με το χώρο που βλέπεις εσύ ελεύθερο ;)

 

Επίσης οι εφαρμογές που λες εμφανίζονται στην μπάρα των ειδοποιήσεων, δεν είναι απαραίτητα αυτές που τρέχουν, αλλά αυτές που άνοιξαν πρόσφατα. Μπορείς να κλείσεις εφαρμογές πάντως με οποιονδήποτε task killer!

 

Τέλος για το wallpaper που λες από το market. Κατά πάσα πιθανότητα εννοείς live wallpaper, γιατί δε νομίζω να έχει εικόνες το market. Τα live wallpapers είναι ουσιαστικά εφαρμογές και θα τα βρείς πατώντας το πλήκτρο menu σε κάποια αρχική οθόνη κι επιλέγοντας να αλλάξεις ταπετσαρίας ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δηλαδή όποιος δε δε ξέρει πως να γίνει root δε μπορεί να κάνει τίποτα σ αυτό το κινητό...σωστά;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δηλαδή όποιος δε δε ξέρει πως να γίνει root δε μπορεί να κάνει τίποτα σ αυτό το κινητό...σωστά;;;;

 

Τι εννοείς δεν μπορεί να κάνει τίποτα;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η HTC μου έβγαλε στο wildfire S αναβάθμιση λογισμικού και αναβαθμίστηκε σε 2.3.5 (απ τις ρυθμίσεις).

Ενημερωτικά, δεν είχα καμία απώλεια σε δεδομένα και εφαρμογές.

Έχει κάποιες διαφορές, όπως νέο ξεκλείδωμα και νέο market (με μια πρώτη ματιά)

Μπορείς να μας πεις αλλαγές - εντυπώσεις από τη νέα έκδοση?

Edited by ggazas
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

γιατι ? εγω δεν εχω κανει ροοτ και μια χαρα μου φαινεται. με την ιδια λογικη και το iphone αχρηστο ειναι κι δεν κανει τιποτα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

παιδεια σημερα εκανα αναβαθμιση στο htc σε Android 2.3.5.θετικά έχω δη .μεγάλη διάφορα είδα στην μνήμη του τηλ κέρδισα 20mb .πριν την αναβάθμιση 30mb ήμουν . μετά πήγε 50mb ελεύθερος χώρος ???.διάφορα εινε η οθόνη κλειδώματος .καμία σχέσει με πριν .εινε σαν πρώτο μενού !!! με εικονίδια τηλεφωνο, κάμερα,μηνύματα ,και μπορούν να αλλάξουν με ότι θες και βλέπεις αν έχεις αναπάντητη, μήνυμα με που αναβης την οθόνη χωρίς να ξεκλειδωσης .το ξεκλείδωμα γίνετε μπρος τα πάνω με ένα κυκλάκι τώρα . εχει και μια νεα ταπετσαρία .εσείς παρατηρήσατε κάποια νέα χαρακτηριστικά ?

 

δεν σβήνη τίποτα από app μετά από το update.

Edited by jim_25
:!:
Link to comment
Share on other sites

παιδεια σημερα εκανα αναβαθμιση στο htc σε Android 2.3.5.θετικά έχω δη .μεγάλη διάφορα είδα στην μνήμη του τηλ κέρδισα 20mb .πριν την αναβάθμιση 30mb ήμουν . μετά πήγε 50mb ελεύθερος χώρος ???.διάφορα εινε η οθόνη κλειδώματος .καμία σχέσει με πριν .εινε σαν πρώτο μενού !!! με εικονίδια τηλεφωνο, κάμερα,μηνύματα ,και μπορούν να αλλάξουν με ότι θες και βλέπεις αν έχεις αναπάντητη, μήνυμα με που αναβης την οθόνη χωρίς να ξεκλειδωσης .το ξεκλείδωμα γίνετε μπρος τα πάνω με ένα κυκλάκι τώρα . εχει και μια νεα ταπετσαρία .εσείς παρατηρήσατε κάποια νέα χαρακτηριστικά ?

 

δεν σβήνη τίποτα από app μετά από το update.

 

Εμενα δεν μου ηρθε τιποτα ακομη.γιατι;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου ηρθε τιποτα ακομη.γιατι;

 

Σ'εμενα ειρθαν 2 μηνυματα (καπακι) για αναβαθμιση λειτουργειων.Εγινε μετα απο ερωτηση και την δικη μου επιλογη επανεκινηση.Στις ρυθμισεις που ειδα λεει οτι εχω την 2.3.3 εκδοση.Τι αναβαθμιση λειτουργειας ηταν αυτη?Πηρε καποιος αλλος τετοιο μηνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμενα ειρθαν 2 μηνυματα (καπακι) για αναβαθμιση λειτουργειων.Εγινε μετα απο ερωτηση και την δικη μου επιλογη επανεκινηση.Στις ρυθμισεις που ειδα λεει οτι εχω την 2.3.3 εκδοση.Τι αναβαθμιση λειτουργειας ηταν αυτη?Πηρε καποιος αλλος τετοιο μηνυμα?

Ακριβώς έτσι και σε μένα μετά από έλεγχο για ενημερώσεις κάνει πρώτα αναβάθμηση σε 2 προγράμματα και μετά την επανεκκίνηση προτείνει αναβάθμηση σε 2.3.5.

Δεν την έκανα ακόμα αφού περιμένω τις πρώτες κρίσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Δεν ήξερα σε ποιό θέμα να γράψω την απορία μου και τη γράφω εδώ.Συγνώμη αν δεν πρέπει.

Λοιπόν έχω το wilfire s και κάπου διάβασα οτι υπάρχει τρόπος να γίνει s-off με μια διαδικασία golden card κάπως έτσι.

Δοκίμασα να κάνω ένα αρχικό στάδιο όπου χρειάστηκε να κάνω format την sd με αποτέλεσμα να μην έχει όλους τους φακέλους που υπήρχαν πριν από αυτό. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω όπως ήταν αρχικά;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Δεν ήξερα σε ποιό θέμα να γράψω την απορία μου και τη γράφω εδώ.Συγνώμη αν δεν πρέπει.

Λοιπόν έχω το wilfire s και κάπου διάβασα οτι υπάρχει τρόπος να γίνει s-off με μια διαδικασία golden card κάπως έτσι.

Δοκίμασα να κάνω ένα αρχικό στάδιο όπου χρειάστηκε να κάνω format την sd με αποτέλεσμα να μην έχει όλους τους φακέλους που υπήρχαν πριν από αυτό. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω όπως ήταν αρχικά;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1351409

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάβασα, το θέμα είναι ότι έκανα τη χαζομάρα και δεν κράτησα backup από όλους τους φακέλους παρα μόνο από φωτογραφίες και κάποια τραγούδια. Γίνεται να την ξανακάνω όπως ήταν με κάποιο τρόπο;;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάβασα, το θέμα είναι ότι έκανα τη χαζομάρα και δεν κράτησα backup από όλους τους φακέλους παρα μόνο από φωτογραφίες και κάποια τραγούδια. Γίνεται να την ξανακάνω όπως ήταν με κάποιο τρόπο;;

 

Ότι έσβησες από την SD δεν επαναφέρεται ακόμη και εάν φλασάρεις στο κινητό κάποια official stock RUU... Προσπάθησε να συνδέσεις την SD στον υπολογιστή σου με κάποιο card reader και τρέξε κάποιο utility ανάκτησης δεδομένων. Ίσως σταθείς τυχερός.

 

PS... Αλήθεια, τι τα χρειάζεσαι τα data της SD; Δε νομίζω να έχουν σχέση με το εγχείρημά σου...

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

τίποτα συγκεκριμένο.απλώς δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το κινητό μιας και δεν έχει αυτά τα αρχεία.

 

Δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα με το κινητό ακόμη και εάν βάλεις άλλη κάρτα. Απλά, επειδή στην SD αποθηκεύουν δεδομένα κάποιες εφαρμογές, ενδέχεται να έχουν χαθεί κάποια δεδομένα που αυτές χρησιμοποιούν. Τίποτα το σοβαρό... Εκτός αν έχεις κάνει APP2SD. Τότε δεν λειτουργεί καθόλου όποια εφαρμογή ήταν εγκατεστημένη στην κάρτα.

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Εκάνα βέβαια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις οπότε όλα εντάξει.

Αυτό το link που μου έστειλες για να γίνει s-off το κινητό δουλεύει να το δοκιμάσω; έχω το marvel με HBOOT 0.90.0000.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Εκάνα βέβαια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις οπότε όλα εντάξει.

Αυτό το link που μου έστειλες για να γίνει s-off το κινητό δουλεύει να το δοκιμάσω; έχω το marvel με HBOOT 0.90.0000.

 

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει γιατι το δικό μου μωρό είχε έρθει με s-off από τη μάνα του οπότε δεν έχω ιδία πείρα. Ψάξτο λίγο και κράτα πάντα backup προτού κάνεις οτιδήποτε!! ;)

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση!εκανα την αναβαθμιση χτες ολα καλα και ολα ωραια αλλα εχει μεινει στην πανω μπαρα το βελακι με τιν παυλα κολλημενο εκει..οταν σερνω την οθονη λεει ενημερωση συστηματος ολοκληρωση ληψης ..το παταω και με παει στην κεντρικη οθονη αλλα το βελακι εκει παλι..καμια ιδεα ?του χω κανει καμια 10αρια επαεκινισεις και τζιφος..αρχιζω να τα παιρνω...:!:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει δοκιμάσει κανείς να κάνει s-off τη συσκευή του με gold card;;

Προσπάθησα αλλά κολάει. Από ότι φαίνεται αυτό το s-off λειτουργεί μόνο για Αμερικάνικα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...