Jump to content

[Επίσημο] HTC Wildfire S


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς έτσι και σε μένα μετά από έλεγχο για ενημερώσεις κάνει πρώτα αναβάθμηση σε 2 προγράμματα και μετά την επανεκκίνηση προτείνει αναβάθμηση σε 2.3.5.

Δεν την έκανα ακόμα αφού περιμένω τις πρώτες κρίσεις.

 

Ακομη να προτεινει την αναβαθμιση σε 2.3.5

Ξερει κανεις τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Ακομη να προτεινει την αναβαθμιση σε 2.3.5

Ξερει κανεις τι γινεται?

Εγώ διάβασα από δω ότι έχει βγει αναβάθμιση οπότε και το ξεκίνησα από μόνος μου από τις ρυθμίσεις...

Στην αρχή κατέβασε 2 αρχεία και τα εγκατέστησε και μετά ζήτησε επανεκκίνηση.

Μετά ξαναπήγα και ξανά έκανα πάλι χειροκίνητα τη διαδικασία μέχρι που μου έβγαλε ότι μπορώ να το πάω σε 2.3.5.

Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι έπρεπε να είχα 25ΜΒ ελεύθερα το λιγότερο για να γίνει και έτσι πέταξα σχεδόν όλες τις εφαρμογές που είχα.

Μόλις το έκανα αυτό, ξεκίνησε η διαδικασία η οποία διήρκεσε κανά 15λεπτο. Κλασσικά επανεκκίνηση μετά και voila!!!

 

Κάποιες από τις ρυθμίσεις είχαν πειραχτεί αλλά δεν έχασα κανένα δεδομένο.

Το καλύτερο της υπόθεσης ήταν ότι μετά ο ελεύθερος χώρος διπλασιάστηκε και από 25ΜΒ έγινε 50ΜΒ!!!

 

Σαν μικρό παιδί έκανα 2μιση το βράδυ.. χαχαχα

Πέρασα όλες τις εφαρμογές που έσβησα πριν καθώς και μερικές ακόμα που ήθελα και έχω και 30ΜΒ ελεύθερα!!!

(τώρα αν υπάρχει καμιά παγίδα σε αυτήν την αναβάθμιση τι να πω...)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα από δω ότι έχει βγει αναβάθμιση οπότε και το ξεκίνησα από μόνος μου από τις ρυθμίσεις...

Στην αρχή κατέβασε 2 αρχεία και τα εγκατέστησε και μετά ζήτησε επανεκκίνηση.

Μετά ξαναπήγα και ξανά έκανα πάλι χειροκίνητα τη διαδικασία μέχρι που μου έβγαλε ότι μπορώ να το πάω σε 2.3.5.

Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι έπρεπε να είχα 25ΜΒ ελεύθερα το λιγότερο για να γίνει και έτσι πέταξα σχεδόν όλες τις εφαρμογές που είχα.

Μόλις το έκανα αυτό, ξεκίνησε η διαδικασία η οποία διήρκεσε κανά 15λεπτο. Κλασσικά επανεκκίνηση μετά και voila!!!

 

Κάποιες από τις ρυθμίσεις είχαν πειραχτεί αλλά δεν έχασα κανένα δεδομένο.

Το καλύτερο της υπόθεσης ήταν ότι μετά ο ελεύθερος χώρος διπλασιάστηκε και από 25ΜΒ έγινε 50ΜΒ!!!

 

Σαν μικρό παιδί έκανα 2μιση το βράδυ.. χαχαχα

Πέρασα όλες τις εφαρμογές που έσβησα πριν καθώς και μερικές ακόμα που ήθελα και έχω και 30ΜΒ ελεύθερα!!!

(τώρα αν υπάρχει καμιά παγίδα σε αυτήν την αναβάθμιση τι να πω...)

 

Δεν ξερω τι να πω.Παω στον ελεγχο για ενημερωσεις και μου λεει οτι το τηλεφωνο ενημερωθηκε χθες,και δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση. Η εκδοση που εχω ειπαμε οτι ειναι η 2.3.3 οταν λες Μετά ξαναπήγα και ξανά έκανα πάλι χειροκίνητα τη διαδικασία μέχρι που μου έβγαλε ότι μπορώ να το πάω σε 2.3.5. τι ακριβως εκανες? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγω παρατηρισα μετα το update διαρκει και περισσοτερο η μπαταρια.ιδέα μου ?παντός φενετε και ποιο γρήγορο το τηλ.του έβαλα και τη καρτούλα σήμερα Samsung 16GB Essential Micro SD Class 6 μια χαρά δουλευη
:!:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι να πω.Παω στον ελεγχο για ενημερωσεις και μου λεει οτι το τηλεφωνο ενημερωθηκε χθες,και δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση. Η εκδοση που εχω ειπαμε οτι ειναι η 2.3.3 οταν λες Μετά ξαναπήγα και ξανά έκανα πάλι χειροκίνητα τη διαδικασία μέχρι που μου έβγαλε ότι μπορώ να το πάω σε 2.3.5. τι ακριβως εκανες? Ευχαριστω

Δεν έκανα τίποτα περισσότερο από αυτό που περιέγραψα παραπάνω.

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι μόλις ελευθερώσεις 25ΜΒ από τη μνήμη θα σου έρθει το μήνυμα ότι μπορείς να το αναβαθμίσεις στην 2.3.5.

 

Πραγματικά πίστευα ότι θα γινόταν κάποιο θαύμα και με την αναβάθμιση που θα γινόταν θα έφευγαν όλες οι βλακείες τις Vodafone που είναι περασμένες μέσα!! Που τέτοια τύχη όμως...

Κρίμα γιατί θα εξοικονομούσαμε καμιά 30ριά περισσότερα ΜΒ.

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορίστε με στην παρέα του wildfire s καθότι απο χθες το βράδυ είμαι κι εγώ ένας ακόμα κάτοχός του ... :D

 

Αν και πήγαινα για το alcatel OT 990 ( 139 ευρω ), επειδή πέτυχα το S σε προσφορά 199 ευρω τελικά το βούτηξα αφού είναι ομορφούλι το άτιμο και υποτίθεται έχει 1-2 πραγματάκια παραπάνω. ( καλά έκανα...?! :p )

( πάντως το αλκατελάκι τα σπάει για 139 ευρω )

Ξέρω ότι υπάρχουν μερικά ακόμα στα ίδια λεφτα και καλύτερα όπως το Neo V αλλά το γουστάρω το μικρό πολύ καθότι με βολεύει πολύ με το μαζεμένο μεγεθός του.

 

Τεσπά, μέχρι τώρα απεύφευγα το android για διάφορυς λόγους που δεν θα αναλύσω τώρα.

Μέχρι να διαβάσω όλες τις προηγούμενες σελίδες μια ερωτησούλα μόνο που δε ξέρω αν έχει απαντηθεί :

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει μεγαλύτερη μπαταρία όπως αυτή εδώ πχ ?

 

Το ξέρω ότι δεν πρέπει να έχω τρελές απαιτήσεις από το μικρό σε αυτό το θέμα αλλα με το symbian έχω καλομάθει ρε παιδιά...

Το S το ξεσούμισα σε 5 ώρες ( 15% μπαταρία ) με το σκάλισμα, wifi, updates ( 2.3.5 ), ρυθμίσεις κλπ

Εντάξει δεν θα είναι αυτή η καθημερινή χρήση του αλλά δεν θα με χαλούσε να κέρδιζα το κάτι παραπάνω με μια τέτοια πχ μπαταρία.

 

Καλώς σας βρήκα και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο CaptainMorgan. Μόλις στρώσει η μπαταρία θα σε πηγαίνει φυσιολογικά 2 μέρες. Απλώς τα 4-5 πρώτα γεμίσματα θα πρέπει να γίνουν μετά από ξεζούμισμα της.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά που έκαναν την αναβάθμιση αε 2.3.5 αν μπορούν, ας μας πουν τι αλλαγές παρατήρησαν με τη νέα έκδοση.
Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Ηρθε καιρός να μεταφερθώ κι εγώ από το Νοκια Ν85 σε κάποια πιο... συγχρονη συσκευη.. :rolleyes:

Σκέφτομαι για το εν λόγω κινητο γιατι είναι πανέμορφο και αρκετά οικονομικό πλέον (μ.ο. τιμης στα 250 ευρώ) για τις δυνανατότητες που προσφέρει.

 

Θέλω να ρωτήσω τους παλιότερους κατόχους μετά από κάποιο χρονικο διάστημα που το χρησιμοποιούν, τα παραπονά που τυχόν έχουν, τα προβλήματα ή οσα τους ικανοποιησαν τελικα. Επίσης, πιστευετε πως έχει ηδη κυκλοφορήσει αρκετό καιρό (βλέπω εδώ Μάιο 2011) και ίσως θα πρέπει να περιμένω να δω κάτι επομενο που θα κυκλοφορήσει ή η συσκευη ειναι στα φόρτε της;

 

Επισης, διάβασα σε κάποιο σημείο στη συζήτησή σας ότι το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί σε κλειστή συσκευη. Υπάρχει κάποια εφορμογή που το κάνει αυτό εφικτο;

 

Και κάτι ακομα :D

Βλέπω εδώ το σ ο κ α ρ ι σ τ ι κ ο για μένα "μπαταρία για 2 μέρες", με σχετικά μικρή χρήση ίντερνετ (ποτέ πάνω από 100mb σε wifi κ 3g το ΜΗΝΑ) και μικρή χρήση εφαρμογών κτλ, δε θα μπορώ να ξεπερνάω τις 2 μέρες; Ειναι πολύ σημαντικό για μένα αυτο, γιατί επειδη λειπω άπειρες ώρες από το σπίτι φορτίζω συνήθως ελάχιστα και κυριως σε φορτιστή αυτοκινητου... :O

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντησεις ;)

Edited by abyssaki
Link to comment
Share on other sites

Επισης, διάβασα σε κάποιο σημείο στη συζήτησή σας ότι το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί σε κλειστή συσκευη. Υπάρχει κάποια εφορμογή που το κάνει αυτό εφικτο;

Δεν το κάνει καμμιά συσκευή Android. Είναι αδυναμία του συστήματος.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Ηρθε καιρός να μεταφερθώ κι εγώ από το Νοκια Ν85 σε κάποια πιο... συγχρονη συσκευη.. :rolleyes:

Σκέφτομαι για το εν λόγω κινητο γιατι είναι πανέμορφο και αρκετά οικονομικό πλέον (μ.ο. τιμης στα 250 ευρώ) για τις δυνανατότητες που προσφέρει.

 

Θέλω να ρωτήσω τους παλιότερους κατόχους μετά από κάποιο χρονικο διάστημα που το χρησιμοποιούν, τα παραπονά που τυχόν έχουν, τα προβλήματα ή οσα τους ικανοποιησαν τελικα. Επίσης, πιστευετε πως έχει ηδη κυκλοφορήσει αρκετό καιρό (βλέπω εδώ Μάιο 2011) και ίσως θα πρέπει να περιμένω να δω κάτι επομενο που θα κυκλοφορήσει ή η συσκευη ειναι στα φόρτε της;

 

Επισης, διάβασα σε κάποιο σημείο στη συζήτησή σας ότι το ξυπνητήρι δεν λειτουργεί σε κλειστή συσκευη. Υπάρχει κάποια εφορμογή που το κάνει αυτό εφικτο;

 

Και κάτι ακομα :D

Βλέπω εδώ το σ ο κ α ρ ι σ τ ι κ ο για μένα "μπαταρία για 2 μέρες", με σχετικά μικρή χρήση ίντερνετ (ποτέ πάνω από 100mb σε wifi κ 3g το ΜΗΝΑ) και μικρή χρήση εφαρμογών κτλ, δε θα μπορώ να ξεπερνάω τις 2 μέρες; Ειναι πολύ σημαντικό για μένα αυτο, γιατί επειδη λειπω άπειρες ώρες από το σπίτι φορτίζω συνήθως ελάχιστα και κυριως σε φορτιστή αυτοκινητου... :O

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντησεις ;)

 

Χωρίς να θέλω να κάνω VS το τοπικ, στα 250 υπάρχουν αρκέτα καλυτερα τηλέφωνα:

- LG Optimus 2X (@ public)

- Samsung Nexus (@ plaisio)

- Samsung Galaxy Plus

 

Όσο για το θέμα της μπαταρίας, με τέτοια τηλέφωνα η διαρκεια των 2 ημερων είναι όνειρο θερινής νυχτός πλέον :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει καμμιά συσκευή Android. Είναι αδυναμία του συστήματος.

 

 

Mα δεν ειναι τρομερό, κάτι που ειχε τη δυνατότητα να το κάνει ένα νοκια πριν 10 χρονια πχ, να μην μπορει να το κάνει πλέον ένα κινητο με τόσο προχωρημένο λογισμικο; :D

 

Λογικά πάντως θα μπαίνει σε κάποια λειτουργία πτήσης πχ ή κάτι τετοιο, οποτε ουσιαστικά η λειτουργια του καθαρά ως τηλεφώνου να απενεργοποιείται, μμμ;

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι και ΤΟΣΟ τραγικό που δε χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι κλείστή η συσκευή ;)

 

 

όπως είπα παραπάνω μπορείς να ενεργοποιήσεις τη λειτουργία πτήσης

Link to comment
Share on other sites

Arish, η αλήθεια ειναι οτι έχω υπάρξει ανέκαθεν ακόλουθος της Νόκια και απ' ότι βλέπω στην αγορά ήρθε η δυσκολη στιγμή του χωρισμού.

Τις εταιρείες που αναφέρεις δεν τις έχω δοκιμάσει ποτέ ούτε εγώ ούτε οι δικοί μου και ειναι θέμα... ψυχολογικο :O

Εχει η αδερφη μου το wildfire το πρώτο και το έχω συμπαθήσει...

Τώρα γενικά είμαι στο ψάξιμο, θα δω και τι ξεζουμισμα θα κάνω στην Vf απο άποψη επιδότησης και θα δω σε τι κλίμακα θα πάω...

 

 

(Το συγκεκριμένο εμφανισιακά το έχω αγαπησει)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν το έχεις αγαπήσει... πάρτο, ωστόσο οφείλουμε να σε ενημερώσουμε ότι είναι το χειρότερο όλων από θέμα χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων. Από εκεί και πέρα κάνεις ότι νομίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Arish, η αλήθεια ειναι οτι έχω υπάρξει ανέκαθεν ακόλουθος της Νόκια και απ' ότι βλέπω στην αγορά ήρθε η δυσκολη στιγμή του χωρισμού.

Τις εταιρείες που αναφέρεις δεν τις έχω δοκιμάσει ποτέ ούτε εγώ ούτε οι δικοί μου και ειναι θέμα... ψυχολογικο :O

Εχει η αδερφη μου το wildfire το πρώτο και το έχω συμπαθήσει...

Τώρα γενικά είμαι στο ψάξιμο, θα δω και τι ξεζουμισμα θα κάνω στην Vf απο άποψη επιδότησης και θα δω σε τι κλίμακα θα πάω...

 

 

(Το συγκεκριμένο εμφανισιακά το έχω αγαπησει)

 

Το έχω και εγώ και ομολογώ ότι είναι πολύ καλό κινητάκι. Ωστώσο, στη VF θα βρείς πολύ καλύτερα κινητά ακόμη και σε χαμηλότερη τιμή από αυτό...

 

Ενδεικτικά η VF έχει το Sony Ericsson Neo V στα 199€ και το Sony Ericsson Live with Walkman στα 169€ που υπερτερουν σε σχέση με το wfs.

 

Η τελική απόφαση βέβαια είναι δική σου. Εμείς είμαστε εδώ για να σε βοηθήσουμε!

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

O φίλος athanaso77 μου τα έκανε όλα μαύρα :cry:

Με τα sony δεν τα πήγα καλά ποτέ.

 

Σχετικά με τις δυνατοτητες που θέλω να μου καλύπτει το τηλέφωνο,

χρησιμοποιώ κυρίως ίντερνετ και δεν το φορτώνω ιδιαιτερα από εφαρμογές, περνάω μόνο ορισμένα λεξικά, όταν βρω, που τα χρησιμοποιώ στη δουλειά μου...

 

Γι' αυτο το λόγο δε θέλω να φτάσω πολύ ψηλά -καλά και για το λόγο ότι λεφτά δεν παιζουν-...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
O φίλος athanaso77 μου τα έκανε όλα μαύρα :cry:

Με τα sony δεν τα πήγα καλά ποτέ.

 

Σχετικά με τις δυνατοτητες που θέλω να μου καλύπτει το τηλέφωνο,

χρησιμοποιώ κυρίως ίντερνετ και δεν το φορτώνω ιδιαιτερα από εφαρμογές, περνάω μόνο ορισμένα λεξικά, όταν βρω, που τα χρησιμοποιώ στη δουλειά μου...

 

Γι' αυτο το λόγο δε θέλω να φτάσω πολύ ψηλά -καλά και για το λόγο ότι λεφτά δεν παιζουν-...

 

Προτείνω να ανοίξεις ένα θέμα εδώ βάζοντας σαν κριτήριο τα χρήματα που είσαι διατεθειμένος να δώσεις και τη χρήση που θέλεις να κάνεις μιας και στο παρόν θέμα έχουμε βγει off-topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλα σιγουρα ειναι θεμα γουστο. Οτι αρεσει στον καθενα. Εμενα το εχει ο πατερας μου το wildfire s και ειναι τιμιο τηλεφωνακι απλα εχει μεινει αρκετα υψηλη η τιμη του νομιζω... Παρε ομως αυτο που αρεσει σε σενα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@abyssaki

Κι εγώ προχθές το πήρα στα 199 ευρώ προσφορά, είναι όμορφο το άτιμο αλλά 250 ευρώ με τίποτα δεν αξίζει, σε αυτά τα λεφτά βρίσκεις καλύτερα android όπως λένε και τα παιδιά, ρίξε μια ματιά κι στο alcatel OT 990 στα 139 ευρώ, χαμηλά χαρακτηριστικά αλλά τη δουλειά του την κάνει τίμια, έχει και καλύτερη ίσως μπαταρία όπως έχω διαβάσει. Άνοιξε πάντως θέμα στους Διαξιφισμούς.

Όσον αφορά τη μπαταρία είναι θέμα όλων σχεδον των android, με 2 μέρες είναι το κλασικό, τώρα αν κάνεις ελάχιστη χρήση θα πας και λίγο παραπάνω ίσως.

 

@gkagg

εγώ πέρασα την 2.3.5 λίγο μετά που άνοιξα το κινητό οπότε μέτρο σύγκρισης δεν έχω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα και χρόνια πολλά στους Σπύρους και τις Σπυριδούλες.

Με αφορμή προηγούμενο ποστ φίλου έκατσα κι εγώ προχτές το βράδι και πέρασα την 2.3.5 και...ΘΑΥΜΑ το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε!!!...με μόνο αρνητικό σημείο για μένα είναι ο δακτύλιος στο κλείδωμα αλλά και στην απάντηση εισερχόμενης κλήσης και ειδικά μη γνωρίζοντας πως θα επαναφέρω το παλιότερο τρόπο με την μπάρα που μου άρεσε καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...