Jump to content

[Δημοσκόπηση] Προβλήματα / Εμπειρίες με το Οptimus 2X


Tsaglis
 Κοινοποίηση

Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;  

232 members have voted

  1. 1. Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;

    • Όχι, δουλεύουν όλα σωστά
      68
    • Ναι, έχω πρόβλημα (αναφέρετε ποιο)
      47
    • ΔΞ/ΔΑ
      117


Recommended Posts

εγω εχω θεμα με το wifi οταν μπανει σε αναμονη το τηλ. κ μετα απο λιγη ωρα ξαναμπω ειναι αποσυνδεμενο το wifi...k πρεπει να το κλεισω κ να το ξανανοιξω για να μπει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω εχω θεμα με το wifi οταν μπανει σε αναμονη το τηλ. κ μετα απο λιγη ωρα ξαναμπω ειναι αποσυνδεμενο το wifi...k πρεπει να το κλεισω κ να το ξανανοιξω για να μπει

Κάποια εφαρμογή που έβαλες ευθύνεται, όχι το τηλέφωνο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τις πιο πολλές φορές όταν με καλούν δεν χτυπά το τηλέφωνο και μου εμφανίζει πολλές αναπάντητες, και ας δείχνει ότι έχει σήμα. έκανα εργοστασιακή επαναφορά μέσα από το μενού, αλλά δεν άλλαξε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Τις πιο πολλές φορές όταν με καλούν δεν χτυπά το τηλέφωνο και μου εμφανίζει πολλές αναπάντητες, και ας δείχνει ότι έχει σήμα. έκανα εργοστασιακή επαναφορά μέσα από το μενού, αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Στείλ'το στο σέρβις

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Τις πιο πολλές φορές όταν με καλούν δεν χτυπά το τηλέφωνο και μου εμφανίζει πολλές αναπάντητες, και ας δείχνει ότι έχει σήμα. έκανα εργοστασιακή επαναφορά μέσα από το μενού, αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

 

Σε μένα το έκανε όταν είχα την V10c..!!! και τότε είχα γυρίσει στην V10a, τώρα έχω την V10d και δεν έχω κανένα πρόβλημα..!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει παρατηρησει κανεις ενα συμβαν με το βυσμα jack που ειναι για ακουστικα.Συγκεκριμενα συνδεεις το καλωδιο και μερικες φορες δε σου βγαζει το συμβολο των ακουστικων στην status bar (που δειχνει οτι και καλα συνδεσες ακουστικα) και πρεπει να βγαλεις και να ξαναβαλεις το βυσμα.Δε ξερω αν το εκανε και με τις παλιοτερες επισημες rom,εγω στην V10d το προσεξα το φαινομενο.Εχω δοκιμασει κανα δυο ζευγαρια ακουστικα και στα δυο παρουσιαστηκε.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις ενα συμβαν με το βυσμα jack που ειναι για ακουστικα.Συγκεκριμενα συνδεεις το καλωδιο και μερικες φορες δε σου βγαζει το συμβολο των ακουστικων στην status bar (που δειχνει οτι και καλα συνδεσες ακουστικα) και πρεπει να βγαλεις και να ξαναβαλεις το βυσμα.Δε ξερω αν το εκανε και με τις παλιοτερες επισημες rom,εγω στην V10d το προσεξα το φαινομενο.Εχω δοκιμασει κανα δυο ζευγαρια ακουστικα και στα δυο παρουσιαστηκε.

 

Δεν έχει ακουστεί σαν πρόβλημα γενικό. Το κουμπώνεις καλά; Θέλει να μπεί καλά μέσα.

Αν επιμείνει πας για σέρβις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

το κάνει και σε εμένα αν τα βάζω όταν είναι locked το κινητό . SLide to Unlock (apple tm :P ) και βάζετε τότε τα ακουστικά . SOftware error για μένα
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

το κάνει και σε εμένα αν τα βάζω όταν είναι locked το κινητό . SLide to Unlock (apple tm :P ) και βάζετε τότε τα ακουστικά . SOftware error για μένα

 

Σωστος,καλη παρατηρητικοτητα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Houston we have a problem. Το απόγευμα πήγα να κάνω μία κλήση και μου έβγαλε μήνυμα "the process com.adroid.phone has stopped unexpectedly". Από τότε δεν έχω καταφέρει ούτε να κάνω κλήση ούτε να με καλέσουν και κάθε φορά γίνεται το ίδιο πράγμα. Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό; Το κινητό φοράει v10d.

 

 

Για να μην βαριέμαι πλέον κρασάρουν και ο opera και ο stock browser.

Edited by toyristas
Link to comment
Share on other sites

Houston we have a problem. Το απόγευμα πήγα να κάνω μία κλήση και μου έβγαλε μήνυμα "the process com.adroid.phone has stopped unexpectedly". Από τότε δεν έχω καταφέρει ούτε να κάνω κλήση ούτε να με καλέσουν και κάθε φορά γίνεται το ίδιο πράγμα. Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό; Το κινητό φοράει v10d.

 

 

Για να μην βαριέμαι πλέον κρασάρουν και ο opera και ο stock browser.

 

Επανεκκίνηση έκανες;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Unrooted είναι η συσκευή και το περιεργο είναι οτι εδώ και κάποιες μέρες δεν έχω περάσει κάποια καινούρια εφαρμογή ώστε να είναι εκεί το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Τι σκαλωμα ειναι αυτο!!??

Το μονο που μπορω να προτεινω ειναι factory reset αλλα θα χασεις τα παντα!!

Αν θες να μπεις σε διαδικασια root κτλ εχω να σου πω μερικες αλλες πιθανες λυσεις.

Τελος υπαρχει και η λυση του service...

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε; Αυτο δεν μπορώ να καταλάβω κι εγώ. Απεγκατέστησα και κάποιες εφαρμογές που έκαναν update πριν παρουσιαστεί το πρόβλημα αλλά τζίφος. Ένα μήνα και κάτι που το έχω δεν είχε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα μέχρι σήμερα που, εκτός απο τα προβλήματα που έγραψα πριν, είχε μία επανεκκινηση που έκανε μόνο του το πρωί και ενα κρασαρισμα άλλου process που δεν με άφηνε να ανοίξω παιχνίδια. Θα πάρω τηλέφωνο στην LG και βλέπουμε....
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα και εδώ. Από εχθές δεν λέει να ξεκολλήσει με τίποτα ο άσσος της ειδοποίησης από τα μηνύματα στην αρχική οθόνη. Διέγραψα όλα τα μηνύματα, αλλά το κινητό νομίζει ότι έχει μέσα ακόμα 1 που δεν έχω διαβάσει. Το έκλεισα, το άνοιξα πολλές φορές αλλά δεν χαμπαριάζει τίποτα. Καμία ιδέα μπας και γλιτώσω το factory reset?

 

Το κινητό είναι μαμά ROM τελευταία εργοστασιακή έκδοση V10d χωρίς root, χωρίς κανένα πείραγμα.

 

EDIT (SOLVED)

ok. Συγνώμη για τον χρόνο σας τελικά τα κατάφερα και διορθώθηκε. Έπρεπε να κάνω post εδώ πρώτα για να μου έρθει η ιδέα να ανοίξω τα μηνύματα μέσω του LG PC Suite. Εκεί φαινόταν ένα ακόμα μήνυμα από αναπάντητη κλήση, που όμως δεν το έδειχνε το κινητό !!! Το διέγραψα και όλα ok τώρα. Παράξενα πράγματα συμβαίνουν με το κινητάκι μας...

Edited by miliospap
Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω το handsent sms και στην lock screen μου βγαζει οτι εχω αδιαβαστα μηνυματα. Οταν ανοιξω το προγραμμα μηνυματων της lg αυτοματως θεωρει οτι τα χω διαβασει ανεξαρτητα αν εγω τα εχω δει με το handsent sms. Το πιθανοτερο βεβαια να αλλαξω lock screen, θα ψαξω σημερα στο μαρκετ
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιήστε hand sent sms είναι safe να βγάλετε το μαμά application που μόνο προβλήματα έχει. Δουλεύω έτσι πολύ καιρόκαι το προτείνω. Θέλει root.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 2.3.4 μου έβγαλε πρόβλημα στο gps .όποιο πρόγραμμα πλοήγησης να ανοίξω μετα από 1-2 λεπτα ,κλείνει το gps(εξαφανίζεται από την μπάρα) κ χάνετε το σήμα .στη 2.2.2 δεν είχα κανένα πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εχω σοβαρό πρόβλημα με το 2x μου (v10d , android 2.2.2.) .Μου αρέσει πάρα πολύ, δεν εχω κανένα πρόβλημα ως προς όλα τα υπόλοιπα αλλά...απλά δεν λειτουργει ως τηλέφωνο.Αυτο που παθαίνει είναι να κολάει σε ανύποπτο χρόνο.σε αυτό το διάστημα δεν δέχεται καμία κλήση και κανένα μήνυμα( ενώ χτυπάει κανονικά σε αυτόν που με καλεί και του έρχεται αναφορά παράδοσης όταν μου στείλει μήνυμα).Είναι πολύ δύσκολο να ελέγξω πότε κολλάει γιατι σε αυτό το διάστημα όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν ρολόι.Οι μόνες μου ενδείξεις ειναι 1)η μπαταρία κολλάει στην ίδια ένδειξη (μπορει δλδ να είναι 99% για 5 ωρες) 2) οι μπάρες του σήματος επίσης κολλάνε στην στην ίδια μπάρα (1η 2η 3η ή 4η) 3)πάω να κάνω κλήση και και δεν ανταποκρίνεται καθόλου. Ο τρόπος για να το ξεκολλήσω είναι απλός και εντελώς κουφός κάνω 3 με 4 συνεχόμενες κλήσεις σε ένα οποιοδήποτε νούμερο οι οπόιες φυσικά δεν γίνονται αλλά με την 4η - 5η προσπάθεια ξεκολλάει εντελώς κανει την κλήση και μετά η ένδειξη της μπαταρίας και του σήματος αλλάζουν και ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.Στο μεταξύ βέβαια μπορεί να είμαι χωρίς τηλέφωνο για ώρες.και φυσικά αφού ξεκολλήσει δεν δεχομαι τπτ απο αυτά που έχασα. Τα κολλήματα γίνονται και στο άσχετο αλλά συχνότερα έχουν σχέση με την φόρτιση.

 

Έχετε καμιά ιδέα.Το κινητάκι μαρέσει πολύ αλλά δεν μπορώ να είμαι με τον φόβο του να μήν έχω τηλέφωνο ανα πάσα στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εκδοση λογισμικου εισαι?

 

τωρα ειδα πως το γραφεις στην αρχη :)

Baseband ποια εχεις?

To ειχα και εγω μια περιοδο αυτο αλλα δε θυμαμαι με ποια rom!

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι υπάιτιος για αυτό πρέπει να είναι κάποια/ες εφαρμογή/ες

Είναι κουλό αυτό γενικά :p

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα αλλά με την v10a όταν το πρωτοπήρα. Τελικά είχε πρόβλημα το ακουστικό (παράσιτα) το πήγα στο σέρβις, το φτιάξανε και από τότε δεν το ξανάκανε.

Θα έλεγα μια δυνατότητα είναι να ξαναφλασάρεις τη rom ή μόνο την baseband από πάνω. Μπορεί να μην έχει "κάτσει" καλά. (όχι ότι υπάρχει εγγύηση ότι θα φτιάξει)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...