Jump to content

[Δημοσκόπηση] Προβλήματα / Εμπειρίες με το Οptimus 2X


Tsaglis
 Κοινοποίηση

Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;  

232 members have voted

  1. 1. Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;

    • Όχι, δουλεύουν όλα σωστά
      68
    • Ναι, έχω πρόβλημα (αναφέρετε ποιο)
      47
    • ΔΞ/ΔΑ
      117


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Καλησπερα και καλως σας βρηκα.Εχω ενα προβλημα πηρα το LG P990 απο εξωτερικο αλλα δεν εχει ελληνικο μενου και γλωσσα :confused:και η lg ζηταει αρκετα.Μηπως ξερετε καποιο τροπο να το φτιαξω μονος γιατι στο τελος θα μου στοιχιση ποιο πολλη απο το να το αγοραζα απο εδω.Σας ευχαριστω εκ των προτερον και ελπιζω να υπαρχει καποια λυση

 

Κατέβασε από το market το morelocale2 μήπως και σου φανερώσει τα ελληνικά. Αλλιώς... θα χρειαστεί να πας προς unofficial λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ ένα LG P990 , πολύ ευχαριστημένος στην αλλά στην πορεία διαπίστωσα ότι δεν είχα σήμα σε σημεία που με το παλιό μου κινητό (ΝΟΚΙΑ Ν72) μιλούσα χωρίς ουδεμία διακοπή. Είχα και αλλά προβλήματα (ξαφνικά έχασε τις επαφές και κάηκε και ο φορτιστής). Αποφάσισα λοιπόν να το στείλω στην LG. Μου έκαναν είπαν μια αναβάθμιση και μου άλλαξαν το φορτιστή. Το αποτέλεσμα ήταν να γίνει λίγο πιο γρήγορο , καινούργιος φορτιστής αλλά το σήμα είναι ακόμα χάλια. Σε πρόσφατο ταξίδι Αθήνα Γιάννενα δεν είχε σήμα στη μίση διαδρομή !!! Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω εκτός από να το ξαναστείλω και να μείνω χωρίς κινητό 5 μέρες; :mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ ένα LG P990 , πολύ ευχαριστημένος στην αλλά στην πορεία διαπίστωσα ότι δεν είχα σήμα σε σημεία που με το παλιό μου κινητό (ΝΟΚΙΑ Ν72) μιλούσα χωρίς ουδεμία διακοπή. Είχα και αλλά προβλήματα (ξαφνικά έχασε τις επαφές και κάηκε και ο φορτιστής). Αποφάσισα λοιπόν να το στείλω στην LG. Μου έκαναν είπαν μια αναβάθμιση και μου άλλαξαν το φορτιστή. Το αποτέλεσμα ήταν να γίνει λίγο πιο γρήγορο , καινούργιος φορτιστής αλλά το σήμα είναι ακόμα χάλια. Σε πρόσφατο ταξίδι Αθήνα Γιάννενα δεν είχε σήμα στη μίση διαδρομή !!! Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω εκτός από να το ξαναστείλω και να μείνω χωρίς κινητό 5 μέρες; :mad::mad::mad:
Βαλε το σε 2G Mode φιλε μου μεσα απο τις ρυθμισεις, και λογικα θα εχεις full σημα.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε το σε 2G Mode φιλε μου μεσα απο τις ρυθμισεις, και λογικα θα εχεις full σημα.

 

Σαν προεπιλογη 3g εχει ή αυτοματη εναλλαγη 3g και 2g..Γιατι αν ειναι το πρωτο οκ τοτε αλλα στην δευερη περιπτωση νομιζω πως υπαρχει προβλημα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το κινητό είναι ρυθμισμένο από την αρχή σε 2g. Με 2g συνεχίζει και υπάρχει το πρόβλημα.

 

Δεν είναι φυσιολογικό... επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό... επίσκεψη στο service.

 

Το κινητό είναι ήδη στο δρόμο για το service θα σας ενημερώσω μόλις έρθει . Ευχαριστώ για την βοήθεια. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν να παιζει κατι στο youtube και με ανοιχτη ή κλειστη την οθονη (π.χ να παιζει ενα βιντεο κλιπ και να ακουγεται μονο ο ηχος του τραγουδιου) και να σβησει-κολλησει το κινητο και ο μονος τροπος να το ξανα ανοιξεις να ειναι να βγαλεις τη μπαταρια; Ειμαι με fr 19 modaco αλλα δε νομιζω να ειναι η ρομ το προβλημα καθως το ειχα ξαναπαθει αλλες δυο φορες στο παρελθον με στοκ V10a.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Μήπως για κάποιο λόγο υπερθερμάνθηκε;

 

Οχι δεν ηταν τοσο ζεστο..Γενικα απο υπερθερμανση δεν ειχα ποτε προβλημα.Τι να πω δεν γερω,ισως ειναι κατι που θα διωρθωθει στην 2.3 με το καλο.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο κάνει συχνά; Αν έγινε μόνο μία φορά συγκαταλέγεται στα τυχαία περιστατικά και δεν θεωρείται πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει συχνά; Αν έγινε μόνο μία φορά συγκαταλέγεται στα τυχαία περιστατικά και δεν θεωρείται πρόβλημα.

 

Τρεις φορες συνολο απο τον Απριλιο που το πηρα.Μια με στοκ V10a και δυο χθες με την fr19 την οποια χρησιμοποιω απο τελη Ιουνιου και δεν εχει κανενα προβλημα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Stock 10c ελλαδας

Την περασα πριν απο 4 μερες. Απο τοτε δεν μου εχει κανει ουτε ενα κολημα ουτε ενα restart. Απο επιδοσεις

Smartbench 2011: 2500 games και productivity

Quadrant: 2620

Το ξερω οτι να νουμερα δεν ειναι ψηλα ομως ειναι πολυ σταθερο και δουλευουν ολα ρολοι χωρις να ψηνεις αυγο πανω του ακομα και στη φορτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω με stock 10c ειναι κανα μηνα. Ολα καλα εκτος απο μερικες φορες που οταν προσπαθω να συνδεθω wi fi μου γραφει error. Με restart δουλευει κανονικα τo wi fi....
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

και εγω με stock 10c ειναι κανα μηνα. Ολα καλα εκτος απο μερικες φορες που οταν προσπαθω να συνδεθω wi fi μου γραφει error. Με restart δουλευει κανονικα τo wi fi....

 

Πιθανότατα να είναι κάποια εφαρμογή που δημιουργεί το πρόβλημα. Εμένα πχ μου έκανε πρόβλημα το viber και το απεγκατέστησα (δεν άφηνε το wifi να ξεκινήσει αυτόματα μολις ξεκλείδωνα το κινητό, έπρεπε να το ανοίξω κάθε φορά χειροκίνητα)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το πήρα! Μια ερωτηση μονο: Αφού το f-secure δεν το εχω ενεργοποιημενο και ούτε το χω κάνει update, γιατι εμφανιζεται στις ενεργές εφαρμογες; (ρυθμισεις - εφαρμογες - διαχειριση των αιτησεων - λειτουργία). Ακομα και αμεσως μετα απο restart του τηλεφωνου; Δηλαδή αμα το ενεργοποιησω τι θα κανει, θα εμφανιζεται δυο φορες; :rolleyes:

 

Γενικα καλο το τηλεφωνακι, και τα χει ολα ωραια και μαζεμένα, αλλά στον τομέα της αυτονομίας ψιλο-πονάει (και με bluetooth κλειστο, και με wifi επισης οταν δεν ειμαι σε καποιο δικτυο). Πολύ κάτω από τις 2 μερες που λεει το review του myphone (ισως βεβαια φταίει οτι ειμαι μονο στη δεύτερη φόρτιση). Γι αυτό θέλω να βεβαιωθώ οτι το χω κλειστό το f-secure, για να μην τρωει πορους (και κατα συνέπεια μπαταρία) κατά την αναμονή και κυρίως στο σερφάρισμα (οπως κανουν τα antivirus).

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι πλεον v10c και εχω να παρατηρησω οτι ερχομενος απο fr19 modaco η fr19 ειχε λιγο καλυτερη ληψη wifi.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δυο ερωτήσεις.

 

1) Έχω ένα καμένο – κολλημένο pixel. Δοκίμασα διάφορα προγραμματακια αλλά τπτ.

Τι ισχύει με την εγγύηση σε σχέση με τα pixel?

 

2) Το κινητό κολλάει κατά την φόρτιση.

Δηλαδή ενώ στο background η μπαταρία φορτίζει κανονικά και το κινητό λειτουργεί επίσης κανονικά όταν βλέπω την στάθμη της μπαταρίας αυτή μένει κολλημένη.

Αν ξεκίνησα πχ να το φορτίζω και η στάθμη έδειχνε 20% μετά από μισή ώρα έχει κολλήσει στο 40%. Πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να μου δείξει την σωστή στάθμη.

Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγαν τα app και τα widget που είχα αλλά τπτ. Έκανα hard rest αλλά και πάλι τα ίδια.

Δοκίμασα άλλο φορτιστή (το είχε αναφέρει και ένα άλλο παιδί) πάλι τα ίδια.

Φόρτισα από usb μέσω pc κάπως καλύτερα. Δλδ κόλλησε μόνο μια φορά στις 3 φορτίσεις αλλά και πάλι το πρόβλημα παραμένει.

Ξέρει κάποιος κάτι?

Έχω την 10d

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που έχεις καμένο pixel διεκδίκησε αντικατάσταση εκεί όπου το αγόρασες. Είσαι μέσα στο χρονικό περιθώριο για DOA;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχεις καμένο pixel διεκδίκησε αντικατάσταση εκεί όπου το αγόρασες. Είσαι μέσα στο χρονικό περιθώριο για DOA;

 

Το πήρα δεύτερο χέρι. O άλλος το είχε πάρει από expansys.

Το DOA ισχύει για 7-10 ημερες?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανονικά είναι μέχρι 14 ημέρες αλλά δεν το ακολουθούν όλοι. Επικοινώνησε με expansys αλλά και με LG Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η LG γενικά είχε πολιτική μηδενικού καμένου πίξελ στις τηλεοράσεις και μονιτορ. Δεν ξέρω τι ισχύει στα κινητά.

Πάρε το σέρβις να ρωτήσεις.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά είναι μέχρι 14 ημέρες αλλά δεν το ακολουθούν όλοι. Επικοινώνησε με expansys αλλά και με LG Hellas.

 

ειναι πανω απο 20 μερες αγορασμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δυο ερωτήσεις.

 

1) Έχω ένα καμένο – κολλημένο pixel. Δοκίμασα διάφορα προγραμματακια αλλά τπτ.

Τι ισχύει με την εγγύηση σε σχέση με τα pixel?

 

2) Το κινητό κολλάει κατά την φόρτιση.

Δηλαδή ενώ στο background η μπαταρία φορτίζει κανονικά και το κινητό λειτουργεί επίσης κανονικά όταν βλέπω την στάθμη της μπαταρίας αυτή μένει κολλημένη.

Αν ξεκίνησα πχ να το φορτίζω και η στάθμη έδειχνε 20% μετά από μισή ώρα έχει κολλήσει στο 40%. Πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να μου δείξει την σωστή στάθμη.

Στην αρχή νόμιζα ότι έφταιγαν τα app και τα widget που είχα αλλά τπτ. Έκανα hard rest αλλά και πάλι τα ίδια.

Δοκίμασα άλλο φορτιστή (το είχε αναφέρει και ένα άλλο παιδί) πάλι τα ίδια.

Φόρτισα από usb μέσω pc κάπως καλύτερα. Δλδ κόλλησε μόνο μια φορά στις 3 φορτίσεις αλλά και πάλι το πρόβλημα παραμένει.

Ξέρει κάποιος κάτι?

Έχω την 10d

Ευχαριστώ

 

Για το Pixel κοίτα για d.o.a. Για την μπαταριά τώρα, κόλλαγε και εμένα και ανακάλυψα πως εφτεγαι στο ότι από την ίδια πηγή (υπολογιστή θήρα usb) φόρτιζα και άλω μηχάνημα..!!! αυτό το έκανε μόνο κατά την φόρτωση από το USB PC.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...