Jump to content

[Δημοσκόπηση] Προβλήματα / Εμπειρίες με το Οptimus 2X


Tsaglis
 Κοινοποίηση

Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;  

232 members have voted

  1. 1. Έχετε αντιμετωπίσει πρόβλημα με το Optimus 2X;

    • Όχι, δουλεύουν όλα σωστά
      68
    • Ναι, έχω πρόβλημα (αναφέρετε ποιο)
      47
    • ΔΞ/ΔΑ
      117


Recommended Posts

Παιδια προς το παρον με στοκ ρομ γιατι λογω εξεταστικης δε προλαβαινω να κανω αλχιμιες,ειχα τη V10b αλλα εκανε τα γνωστα τις προβληματα και το ξαναγυρισα σε V10a οπου ολα διορθωθηκαν αλλα παρατηρησα το μυνημα αυτο που μου το βγαζε και με τη V10b..Οντως οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω εχω επιλεξει "μονο 2g" και απο κατω την επιλογη που λεει "εξοικονομιση 2g" ή καπως ετσι δε θυμαμαι ακριβως και οπως ειπα και πριν εχω απενεργοποιηση την "ενεργοποιηση δεδομενων" και "περιαγωγη δεδομενων"...δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα στη χρηση ομως το μυνημα αυτο με παραξενεψε λιγο για αυτο και το αναφερω..
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το μυνημα που γραφεις μου ειχε παρουσιαστει οταν σκαλιζα τις ρυθμισεις για τα μμς,

το περιεργο ειναι οτι οπως ηρθε....ετσι εφυγε μετα απο μερικες μερες χωρις να ακουμπησω τπτ:confused:

Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Ευτυχώς που υπάρχουν unofficial λύσεις και δεν περιμένουμε την LG. Ωστόσο μου κάνει εντύπωση που άλλοι έχουν αυτα τα reboot και άλλοι δεν τα έχουν δει πότε. Ούτως ή άλλως εξακολουθώ να πιστεύω ότι η λύση μιας καλής cooked Rom είναι η καλύτερη ανεξαρτήτως προβλήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως εξακολουθώ να πιστεύω ότι η λύση μιας καλής cooked Rom είναι η καλύτερη ανεξαρτήτως προβλήματος.

 

μακαρι να ηταν ετσι, αλλα το θεμα ειναι οτι απο οσο ξερω δεν υπαρχει καμια custom rom που να περαστηκε σε κινητο που παρουσιαζε reboots και να σταματησε το προβλημα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μακαρι να ηταν ετσι, αλλα το θεμα ειναι οτι απο οσο ξερω δεν υπαρχει καμια custom rom που να περαστηκε σε κινητο που παρουσιαζε reboots και να σταματησε το προβλημα :(

 

Αν είναι όντως έτσι τότε κακώς η LG μιλάει για software update για διόρθωση του προβλήματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αναφερουμε οτι μονο με την 10b παρουσιασε τα προβληματα , ενω με την 10a απ'οτι ξερω και απ' ότι βλεπω και στο δικο μου δεν το παρουσιασε το συγκεκριμενο προβλημα .
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά τα προβλήματα ξεκίνησαν με την V10b. Και αρκετά παιδιά ξαναγύρισαν στην V10a και διορθώθηκαν τα προβλήματα. Εκτός και αν μετά την αναβάθμιση V10b πειράχτηκε το στήσιμο του τηλεφώνου και παραμένουν τα προβλήματα ακόμη και με την V10a. Eγω πάντως εμένα με την V10a από την αρχή και ευτυχώς (χτύπα ξύλο) δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, έχοντας κάνει Root & Clockwork Recovery. Αν δεν είναι τίποτα από τα παραπάνω μετά πάμε σε ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ έτσι λέγετε τώρα η Μ@Λ@Κ....@ SORY αλλά όταν διάζεται μια εταιρία να βγάλει στο εμπόριο προϊών για να τα αρπάξει, έτσι λέγετε αυτό.

Μιλάμε για εκατομμύρια συσκευές ανά των κόσμο, και φυσικά τα κατά είναι αυτά που μένουν.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όντως έτσι τότε κακώς η LG μιλάει για software update για διόρθωση του προβλήματος.

Mαλλον ουτε αυτοι εχουν καταλαβει αν ειναι software (froyo ασυμβατοτητα) ή hardware ( καπου ειχα διαβασει οτι παιζει να ειναι θεμα του Tegra2 chipset τα reboots) γι αυτο και τρεναρουν το update.. το θεμα ειναι οτι τα παλικαρια δεν μπορουν να δωσουν ενα αξιολογο -τελικο Froyo update.. Πως και ποτε θα βγαλουν το πολυποθητο official Gingerbread update? Δυστυχως με αυτο το ρυθμο το κόβω τελος του χρονου κι αν.. :( Οποτε Modaco και ξερο ψωμι ..

if you are able to compromise be able to pay the price..
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να αναφερουμε οτι μονο με την 10b παρουσιασε τα προβληματα , ενω με την 10a απ'οτι ξερω και απ' ότι βλεπω και στο δικο μου δεν το παρουσιασε το συγκεκριμενο προβλημα .

 

 

Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο. Στο xda τα προβληματα αναφερθηκαν πρωτη φορα με την v10a. Ισως με την v10b να μεγαλωσε η ενταση του προβληματος. Το θεμα ειναι οτι μπορει καποιος να εχει το κινητο 2 μηνες και να μην εχει συμβει τιποτα και μετα να γινει ενα reboot και απο τοτε να συμβαινει 5 φορες την εβδομαδα [πραγμα που συνηγορει σε HW θεμα]. Ωστοσο παρομοια ζητηματα [με μικροτερη ενταση] εχουν αναφερθει και στο atrix πραγμα που μας οδηγει στο συμπερασμα οτι μαλλον εχει σχεση με το tegra. Αμα βαλουμε και στην εξισωση και το οτι στα honeycomb δεν παρουσιαζεται το προβλημα, καταληγουμε στο συμπερασμα: tegra+froyo=reboots. Βεβαια ολα αυτα ειναι εικασιες, αλλα εχουν μια βαση απο πισω και τα εμπειρικα δεδομενα φαινεται να συμφωνουν με την υποθεση. Μενει να δουμε εαν το προβλημα μπορει να λυθει οσο ειμαστε στο froyo ή εαν θα βρουμε ησυχια μονο οταν παμε στο ice cream. To gingerbread το προσπερναω γιατι με τις custom rom που τρεχουν gingerbread το προβλημα παραμενει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ήταν θέμα tegra θα το είχαμε όλοι. Πάντως για να μην αφήσουμε λανθασμένες εντυπώσεις θα πω πως το πρόβλημα δεν είναι σε καμία περίπτωση γενικό και μιλάμε για μεμονωμένα περιστατικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε την V10a να βρεις την υγειά σου...!!;)

Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια

Αλλα αμα δεν εχεις ασχοληθει με root

δυσκολευουν πολυ τα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια

Αλλα αμα δεν εχεις ασχοληθει με root

δυσκολευουν πολυ τα πραγματα....

 

 

Διάβασε καλά, και μετά βήμα βήμα..... (εμείς τι πιστεύεις, πως τα μάθαμε, και μαθαίνουμε) αρκεί να το κανείς βήμα βήμα......κανε πρώτα Root μετά ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΕΝΑ BACKUP (NANDROID BACKUP-RESTORE) και βάλε την V10a http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529 έχει κόσμο εδώ θα σε βοηθήσουμε...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλά, και μετά βήμα βήμα..... (εμείς τι πιστεύεις, πως τα μάθαμε, και μαθαίνουμε) αρκεί να το κανείς βήμα βήμα......κανε πρώτα Root μετά ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΕΝΑ BACKUP (NANDROID BACKUP-RESTORE) και βάλε την V10a http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=300529 έχει κόσμο εδώ θα σε βοηθήσουμε...!!!;)

Λες να το δοκιμασω....

Θα διαβασω να δω τι κ πως γινεται.

Παντως σε ευχαριστω

παρα πολυ για τις πληροφοριες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λες να το δοκιμασω....

Θα διαβασω να δω τι κ πως γινεται.

Παντως σε ευχαριστω

παρα πολυ για τις πληροφοριες!!!

 

Κάντο, δεν θα έχεις το πρόβλημα που αναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μμς εμενα δεν εχει καταφερει να στειλει εχω αλλαξει 2 συσκευες και θα αλλαξω και τριτη και τεταρτη ...μεχρι να βρουνε λυση lg vodafone εγω θα ανοιγω νεα κουτια....

δεν εχω κανει root δεν με ενδιαφερει να βαλω γιατι δεν μπορω να διακυνδινευσω να χασω την εγγυηση ...dungeon hunter δεν παιζει τελικα....?

δεν ειμαι fanboy εχω και τις 3 κονσολες ps2-ps3-ps4

bbmD8924F0F

gd90/gd92/t610/k750i/k770/htc wildfire/lgp990/xperias/tipo/nokiax/lgl50/blackberryz10/iphone4s,5,5s,5c,6,6s,7,8,X,XS

galaxytab2/ipadmini4/ipadAir1,2,Pro/XperiaZ3tablet/S2tab8"9.7"/S3tab9.7΄

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόβλημα δεν το έχω ακούσει πουθενά αλλού !

 

Όταν βρίσκομαι σε κατάσταση 3G ξαφνικά και αψυχολόγητα χάνει το σήμα του :ninja: και δεν γυρνά αυτόματα σε 2G με αποτέλεσμα χωρίς να το ξέρω να μένω χωρίς τηλέφωνο !!!

 

Έπειτα πρέπει να μπω στης ρυθμίσεις και να επιλέξω (χρήση μόνο 2G ) και το σήμα ξανά έρχεται αμέσως

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το δικό μου πρόβλημα δεν το έχω ακούσει πουθενά αλλού !

 

Όταν βρίσκομαι σε κατάσταση 3G ξαφνικά και αψυχολόγητα χάνει το σήμα του :ninja: και δεν γυρνά αυτόματα σε 2G με αποτέλεσμα χωρίς να το ξέρω να μένω χωρίς τηλέφωνο !!!

 

Έπειτα πρέπει να μπω στης ρυθμίσεις και να επιλέξω (χρήση μόνο 2G ) και το σήμα ξανά έρχεται αμέσως

 

Όπως σου πρότεινα και στο άλλο θέμα... βάλε την v10a.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια

Αλλα αμα δεν εχεις ασχοληθει με root

δυσκολευουν πολυ τα πραγματα....

 

Κοιτα αν φοβασαι (και εγω φοβομουν να το σκαλησω στην αρχη για εγγυηση) μπορεις να το πας στο service που ειναι κοντα στη Μιχαλακοπουλου στο υψος του πυργου Αθηνων νομιζω Συνωπης 16 διευθυνση.Το δινεις και μετα απο μια μερα ειναι ετοιμο (για να σου βαλει την V10a)..και εχουν και μια υπηρεσια που ερχονται και σου παιρνουν το κινητο και στο ξαναφερνουν μετα τσαμπα βεβαια βαλε +1,2 μερες αλλα αυτο δε ξερω αν ισχυει για εκτος Αθηνας.Απο την αλλη αν το κανεις μονος απλα ακολουθα κατα γραμμα τον οδηγο οπως σου ειπαν τα παιδια και δε θα χεις προβλημα.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Από την εγκατάσταση της b και μετά έχω τρελαθεί στο reboot. :angry:

 

Στα καλά καθούμενα κλείνει . Τι στο δι@ολο να κάνω ????????? :dizzy:

 

Μου την έχει σπάσει τρελά :whip:. 2-3 φορές την ημέρα το ίδιο πράγμα .

 

Υπάρχει λύση ???????????????? :help:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...