Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε άν έχεις απο 2 γραμμές και κάτω και σε αποσυνδέει κάποιες φάσεις...το κάνει σε όλους. Δηλαδή άν εκεί που είσαι το μέγιστο που σου εμφανίζει είναι η κουκκίδα και μια γραμμή τότε θα σε πετάει, κάποτε χάνετε το σημα. Εγω με 30cm μακρια απο το ρουτερ με παίρνει απο τις 4 γραμμές(μέγιστο) στις 2(την κουκκίδα και τη μια γραμμή) κάποιες φάσεις. Το κάνει και σε άλλο φίλο που ρώτησα.

 

μπα εσυ λες αλλο προβλημα...

εγω μιλαω να ειμαι στο ενα μετρο με το ροοτερ. κ να κανει συνδεση-αποσυνδεση συνεχεια χωρις να σταματαει..

μονο αν κλεισω κ αναψω το ροοτερ κ αλλαξει η ip συνδεεται αλλα για ποσο? για λιγο μπορει να ειναι 1 ωρα 2 ωρες 5 6 κτλ κ μετα αρχιζει παλι....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπα εσυ λες αλλο προβλημα...

εγω μιλαω να ειμαι στο ενα μετρο με το ροοτερ. κ να κανει συνδεση-αποσυνδεση συνεχεια χωρις να σταματαει..

μονο αν κλεισω κ αναψω το ροοτερ κ αλλαξει η ip συνδεεται αλλα για ποσο? για λιγο μπορει να ειναι 1 ωρα 2 ωρες 5 6 κτλ κ μετα αρχιζει παλι....

Α οκ. τόσες πάνω απο 3 ώρες δέν το έχω αφήσει συνδεδεμένο μέχρι στιγμής για να σου πω . . .

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον εμενα το κινητο οση ωρα και να ειμαι Online με το wifi δεν με εχει πεταξει σε κοντινη αποσταση με το ρουτερ..με μεγαλης αποστασης(δηλαδη με μια κουκιδα) δεν εχω δοκιμασει να μπω σε καποιο..

 

το προβλημα με τα sms που παρατηρησα (αν και το ειχα διαβασει δεν μου ειχε τυχει) ειναι οτι πηγα να στειλω ενα μηνυμα με 4 γραμμες(του κινητου) και το εστειλε σε 4-5 sms!!!αν γραψω το ιδιο μηνυμα με λεξικο ανοιχτο θα το κανει παλι?? ποιο προγραμμα προτεινετε?υπαρχει καποιο καλο δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τα sms που παρατηρησα (αν και το ειχα διαβασει δεν μου ειχε τυχει) ειναι οτι πηγα να στειλω ενα μηνυμα με 4 γραμμες(του κινητου) και το εστειλε σε 4-5 sms!!!αν γραψω το ιδιο μηνυμα με λεξικο ανοιχτο θα το κανει παλι?? ποιο προγραμμα προτεινετε?υπαρχει καποιο καλο δωρεαν?

 

Δοκίμασε το handsetsms. Είναι δωρεάν με μεγάλη παραμετροποίηση της εφαρμογής και ίσως το καλύτερο που υπάρχει μέχρι στιγμής.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπα εσυ λες αλλο προβλημα...

εγω μιλαω να ειμαι στο ενα μετρο με το ροοτερ. κ να κανει συνδεση-αποσυνδεση συνεχεια χωρις να σταματαει..

μονο αν κλεισω κ αναψω το ροοτερ κ αλλαξει η ip συνδεεται αλλα για ποσο? για λιγο μπορει να ειναι 1 ωρα 2 ωρες 5 6 κτλ κ μετα αρχιζει παλι....

 

Δοκιμασε να διαγραψεις ολα τα router απο τη μνημη του κινητου (και το δικο σου) και δοκιμασε να περασεις την mac address!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα παιδια...

4 φορες εχω κανει επαναφορα ρυθμισ

οσα εχετε γραψει τα εχω κανει ολα....

γνωριζω απο κινητα...

αυτο που λες να γραψω την mac addres ποια ειναι η mac addres?

Link to comment
Share on other sites

Ας μοιραστώ κι εγώ τις εντυπώσεις μου από το mini, μετά από 3 εβδομάδες χρήσης. Το κινητό το αγόρασα για αντικαταστήσω προσωρινά το HTC Desire μου, το οποίο εμφάνισε το συχνό πρόβλημα στην πλακέτα και έχει κλείσει ένα μήνα στο service σε αναμονή ανταλλακτικού. Σκοπό είχα να πουλήσω το mini μόλις έπαιρνα πίσω το Desire. Όμως δεν ήταν τόσο απλό τελικά…

 

Και αυτό γιατί έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από το μικρό. Και σε πολλά σημεία με ικανοποιεί περισσότερο από το Desire, ενώ το μόνο μείον του, τη μικρή οθόνη, την έχω ήδη συνηθίσει.

 

- Έχει περισσότερη μνήμη εσωτερική και δεν μου είναι καθόλου απαραίτητο το root. Το Desire χωρις root είναι λειψό τηλέφωνο.

- Είναι πολύ πιο γρήγορο από το Desire.

- Καλύτερη ποιότητα συνομιλίας.

- Η κάμερα του mini είναι κλάσεις ανώτερη από του Desire, στα δικά μου μάτια τουλάχιστον. Σημαντικό αν έχεις μικρά παιδιά.

- Πολύ καλύτερη αυτονομία στην μπαταρία του.

- Η οθόνη αν και μικρή, συνηθίζεται, ενώ είμαι ικανοποιημένος και με τη χρωματική απεικόνιση και με την ανάλυση.

- Ο stock mp3 player του mini έχει πολύ καλύτερη απόδοση από του Desire.

- Το εξωτερικό ηχείο είναι και πιο καθαρό και πολύ πιο δυνατό από το τσιριχτό ηχείο του Desire. Πλέον χαίρομαι να βάζω μουσική για ringtone, πριν είχα ένα ντριν ντριν για να μην ακούω τον τσιριχτό ήχο του Desire.

- Από ποιότητα και αξιοπιστία πρόβλημα κανένα, το software σταθερότατο.

 

Το Desire μου θα είναι λογικά έτοιμο σε λίγες μέρες, όμως δεν είμαι πλέον βέβαιος αν θα το κρατήσω… Το mini με έχει εκπλήξει ευχάριστα και θεωρώ ότι εξυπηρετεί καλύτερα τις ανάγκες μου από το Desire. Όχι κι άσχημα για ένα mid range κινητό των 200 Ευρώ…

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το sony ericsson xperia mini. Έχω το κλασσικό πρόβλημα με android market και προβλήματα με wifi. Υπάρχει κάποια αναβάθμιση να λυθούν όλα? Δώστε μου αν υπάρχει κάποιος οδηγός να ακολουθήσω... ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το sony ericsson xperia mini. Έχω το κλασσικό πρόβλημα με android market και προβλήματα με wifi. Υπάρχει κάποια αναβάθμιση να λυθούν όλα? Δώστε μου αν υπάρχει κάποιος οδηγός να ακολουθήσω... ευχαριστώ εκ των προτέρων

Γίνε πιο συγκεκριμένος :)

και ποιο είναι το κλασσικο πρόβλημα του market ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοίγει...

 

και γιατί κλασσικό ?

Στο συγκεκριμένο θέμα εδώ δέν έχει πει κανείς κάτι τετοιο. Δέν ξέρω να σε βοηθήσω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

και γιατί κλασσικό ?

Στο συγκεκριμένο θέμα εδώ δέν έχει πει κανείς κάτι τετοιο. Δέν ξέρω να σε βοηθήσω πάντως.

α σορρυ νόμιζα υπήρχε γενικό πρόβλημα με αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που εκανα την αναβαθμιση λογισμικου πριν λιγες μερες και εβαλα την 4.0.Α.2.377 μου εμφανιζονται κατα καιρους απο μονες τους καποιες εφαρμογες που ειχε αρχικα το κινητο και ειχα σβησει! Τις σβηνω και μετα εμφανιζονται παλι απο μονες τους και μου βγαινει και η ενδειξη οτι γεμιζει η μνημη! (λογικο να γεμιζει αφου ειμαι στο οριο και με τις εφαρμογες αυτες γεμιζει). Μιλαω για τις εφαρμογες: Music unlimited, Xperia hot shots, uefa.com και whats app!

Μονο σε εμενα συμβαινει αυτο ή εχει συμβει και σε κανεναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας ρωτησω κατι .

 

Ειχα δοκιμασει στο Πλαισιο το Mini και σημερα δοκιμασα το pro . Αυτο που παρατηρησα και στα δυο ειναι οτι στο scroll που κανω στις καρτελες ή της αρχικης οθονης ή των εφαρμογων ενω κανει την κινηση για να αλλαξει η καρτελα πατιεται καποια εφαρμογη και ανοιγει . Σε αλλα κινητα δεν ειχα αυτο το θεμα .

 

Συμβαινει συνηθως στις γρηγορες αλλαγες . Εχετε τετοιο προβλημα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια επιλογη που δινω στο κινητο ειναι να κανω επανεγκατασταση λειτουργικου απο το ιντερνετ

ξαναεγκαθηστα καινουρια εκδοση απο αυτη που εχει μεσα...

αυτο γινετε μονο μεσο καλοδιο κ υπολογιστη. αλλιως μετα παει για σουτ το κινητο με ταλεπωρησε υπερβολικα κ ειναι πανεμορφο το πουστικο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το handsetsms. Είναι δωρεάν με μεγάλη παραμετροποίηση της εφαρμογής και ίσως το καλύτερο που υπάρχει μέχρι στιγμής.

 

 

σε ευχαριστω πολυ!και τωρα μια τελευταια -ελπιζω- ερωτηση οσων αφορα τα sms..πως μπορω να κανω οταν εχω το κινητο ορθιο να μου βγαζει ολο το πληκτρολογιο και οχι τα νουμερα για να γραφω σαν sms σε 3310?

Link to comment
Share on other sites

δεν ανοιγει?δηλαδη πατας και δεν φορτωνει?

μου λεει

δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη.

Link to comment
Share on other sites

μου λεει

δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη.

 

 

η αναβαθμηση εγινε κανονικα ή μηπως σου εβγαλε καποιο μηνυμα που σου ελεγε οτι διακοπηκε για καποιο λογο?

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που εκανα την αναβαθμιση λογισμικου πριν λιγες μερες και εβαλα την 4.0.Α.2.377 μου εμφανιζονται κατα καιρους απο μονες τους καποιες εφαρμογες που ειχε αρχικα το κινητο και ειχα σβησει! Τις σβηνω και μετα εμφανιζονται παλι απο μονες τους και μου βγαινει και η ενδειξη οτι γεμιζει η μνημη! (λογικο να γεμιζει αφου ειμαι στο οριο και με τις εφαρμογες αυτες γεμιζει). Μιλαω για τις εφαρμογες: Music unlimited, Xperia hot shots, uefa.com και whats app!

Μονο σε εμενα συμβαινει αυτο ή εχει συμβει και σε κανεναν αλλο?

Εγω τις εσβησα και δεν ξαναεμφανιστηκαν.

Μηπως να ξαναπερασεις το update? Μερικες φορες δεν ''περναει'' σωστα.

Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμηση εγινε κανονικα ή μηπως σου εβγαλε καποιο μηνυμα που σου ελεγε οτι διακοπηκε για καποιο λογο?

δεν εχω κανει αναβαθμιση. το πηρα με την 2.1

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει αναβαθμιση. το πηρα με την 2.1

 

2.1;;μηπως εισαι σε αλλο θεμα;;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατί λάθος θέμα? για xperia mini μιλάω (όχι το προ)

 

μηπως εχεις το xperia x10 mini? γιατι εδω συζηταμε για το καινουργιο xperia mini/pro που βγηκε αυτον τον αυγουστο και εχει την 2.3.3 εκδοση android..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις το xperia x10 mini? γιατι εδω συζηταμε για το καινουργιο xperia mini/pro που βγηκε αυτον τον αυγουστο και εχει την 2.3.3 εκδοση android..

 

άρα εχεις δίκιο. είμαι άσχετος :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...