Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες root όχι (τουλάχιστον μέχρι να βγει ο εύκολος τρόπος για root στη 0.62), αν δεν θες root γιατί να μην το κάνεις;;)
πως βγαινει απ'το status bar ομως η ειδοποιηση?δεν βγαζει επιλογη για εκκαθαριση..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πως βγαινει απ'το status bar ομως η ειδοποιηση?δεν βγαζει επιλογη για εκκαθαριση..

 

Όπως μου είπαν κι εμένα πας στις ρυθμίσεις, στις εφαρμογές στο update status και το κάνεις αναγκαστικό κλείσιμοα και φεύγει!

Παιδιά SOS!Όπως έιχα γράψει και παλιότερα κάποιες φορες όταν κλείνω το κινητό μου και μετά παώ να τ ανοίξω δεν ανοίγει!Δεν κάνει τίποτα.Βγάζω βαζω την μπαταρία και δεν κάνει τίποτα.Το βάζω στο φορτιστή και μετά απο λίγο ανοίγει κι όταν ανοίγει η μπαταρία φορτίζει απο το 1% χωρίς πριν να ήταν τελειωμένη!!Είχε άλλος το ίδιο πρόβλημα;Τελικά τι παραπάνω μας δίνει η .62 ως ενημέρωση;;;Και τελικά αυτό με την μαύρη οθόνη στα τηλεφωνήματα είναι σπαστικό!Αν το κάνω .62 θα γίνει και update service?

Edited by zizu21
Link to comment
Share on other sites

καποιες ρομ λενε οτι θελουν να εχεις κανει unlock το bootloader...ειναι το ιδιο με το ρουτ;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απ' ότι κατάλαβα έχω πρόβλημα με sleep of death!Κάπου διάβασα ότι αν το κάνω service update τότε ίσως διορθωθεί το πρόβλημα μου!Αν κάνω αναβάθμιση το κινητό μου θα γίνει και service update?επίσης σε ένα ξένο forum κάποιος προτινε να κατεβάσω το wake lock από το market!ξέρει κανείς τι είναι αυτό το προγραμμα και σε τι θα με βοηθήσει στο SOD;Αλλιώς μου είπαν ότι πρέπει να παω για αντικατάσταση!κιι επίσης για να κρατήσω ένα backup για την αναβάθμιση θα αντιγράψω όλα τα αρχεία με τους φακέλους μου στον υπολογιστή και μετά απλά θα τους ξαναπερασω στο κινητό;με την αναβαθμιιση θα χαθούν όλα τα αρχεία;χίλια συγγνώμη για τςι τόσες ερωτήσεις!
Link to comment
Share on other sites

καποιες ρομ λενε οτι θελουν να εχεις κανει unlock το bootloader...ειναι το ιδιο με το ρουτ;

 

Όχι. Mε το root απλώς αποκτάς δικαιώματα υπερχρήστη και μπορείς να επέμβεις (εσύ κατ' ευθείαν ή κάποιες εφαρμογές που θα εγκαταστήσεις) σε αρχεία του συστήματος και να τα τροποποιήσεις. Παράδειγμα με root μπορείς με το Titanium backup να απεγκαταστήσεις εργοστασιακές εφαρμογές, με το AdFree να αποφύγεις διαφημίσεις από εφαρμογές του Android, με το Battery Calibration να καλιμπράρεις τη μπαταρία. Αυτά είναι 3 παραδείγματα που χωρίς root δε μπορείς να τα έχεις.

Κάνοντας unlock τον bootloader είναι ένα βήμα πιο πάνω ακόμα, αφού μπορείς πλέον να φλασάρεις custom πυρήνες και ROMs (από xda ως επί το πλείστον) οπότε μιλάμε για εκ θεμελίων παρέμβαση στο λειτουργικό της συσκευής.

 

Υ.Γ. - 13 - ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ξέρεις αν υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά σε κάποιο σιτε;

Υ.Γ. Και στην μακεδονία:)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Ξέρεις αν υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά σε κάποιο σιτε;

Υ.Γ. Και στην μακεδονία:)

 

Για να κάνεις unlock τον bootloader; Δε νομίζω, χωρίς να είμαι απόλυτως.

Στα αγγλικά πάντως θα βρεις οδηγίες εδώ στο επίσημο site της SE.

 

Υ.Γ. Έεετσι. ;)

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

επιτελους περασα το recovery :D ευκαιρια να κανω κατι πειραματα στην μπαταρια γιατι σαν να εχω θεμα ;)
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται ότι έβαλα δύσκολα (σελ 269). (ST15i) Τι κερδίζω άμα κάνω unlock τον bootloader; Εννοω πως κάνω φλασάρισμα σε custom πυρήνες και ROMs; Καμμιά οδηγία στα ελληνικά; Θα μπορώ να το κάνω root εχοντας την .062 ή να περιμένω ακόμα;Ευχαριστώ Edited by SPHLIOS
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι τεράστιο με το SOD πλέον βγάζω καμμιά 10αριά φορές την μπαταρία για να πάρει μπρος κι αν!Πήγα να κάνω service update και όταν το έκλεισα για να το ξανανοίξω δεν λειτουργούσε!Δεν μπορώ να κάνω κάτι θα το πάω στο κατάστημα κι αν γίνει καλώς αλλιώς!!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να μπω σε fastboot mode ανάβει το μπλε λαμπάκι και κάνω αυτό που μου λέει η SE και μου λέει waiting for device τι πρέπει να κάνω;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να μπω σε fastboot mode ανάβει το μπλε λαμπάκι και κάνω αυτό που μου λέει η SE και μου λέει waiting for device τι πρέπει να κάνω;

 

Το ξεκλείδωμα επιχειρείς; Τους drivers τους έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

οι εφαρμογες που κατεβαζουμε απο το μαρκετ σε ποιο φακελο μπαινουν????????? οταν τις μεταφερουμε στην sd????????? απο κινητο σε κινητο νομιζω αλλαζει αυτο :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα επιχειρείς; Τους drivers τους έβαλες;

 

Ναι το ξεκλείδωμα επιχειρώ...νομίζω πως όχι ;$ που βρίσκω τους drivers?

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια -.-

Έφτασα μέχρι το βήμα 12 και ενώ λέει πως θα με ρωτήσει για drivers δεν μου βγάζει τίποτα...λέω να δοκιμάσω και σε άλλο υπολογιστή...

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την sim μου για λιγο σε αλλη συσκευη και απο την ωρα που την επανεφερα στη δικη μου δεν μπορω να στειλω sms. Ψαχω εδω και ώρα το κεντρο μηνυματων στο menu της συσκευης για να ελεγξω το νουμερο αλλα δεν μπορω να το εντοπισω πουθενα!!!

Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος;;;

Ευχαριστω πολυ!!!

p.s. Πολυ πιθανο η απορια μου να εχει ηδη τεθει αλλα ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες~

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το navigon στο κινητο και στην αρχη μου λεει οτι πρεπει να κατεβασω δεδομενα περιπου 2gb..ειναι φυσιολογικο η εκανα κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το navigon στο κινητο και στην αρχη μου λεει οτι πρεπει να κατεβασω δεδομενα περιπου 2gb..ειναι φυσιολογικο η εκανα κατι λαθος?

 

Σωστά είναι. Κι εγώ το ίδιο έχω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι γενικά πολύ ικανοποιημένος από το xperia mini που έχω εκτός από 2 πραγματάκια. Πρώτον η απόδοση του σε συνδέσεις WiFi ειναι μέτρια καθώς δεν βρίσκει δίκτυα που βρίσκουν άλλα κινητά στον ίδιο χώρο και σε πολύ κοντινά δίκτυα όπως πχ στο ίδιο δωμάτιο δεν έχει πλήρες σήμα.Δεύτερον αυτό που με ανησυχει ειναι το gps. Έχοντας το δίπλα ακριβως στο τραπέζι με ένα xperia neo v, το neo v έπιασε μέσα σε 10-15 δευτερόλεπτα γύρω στους 15 δορυφόρους και λοκαρε μέχρι τα 20 δευτερόλεπτα. Αντίθετα το το δικό μου όση ώρα και να το άφησα δεν έπιασε ούτε ένα δορυφόρο και γενικά μέσα στην πόλη δυσκολεύεται πολύ να πιάσει και χάνει εύκολα το σήμα. Τις δοκιμές πραγματοποιώ με το gps test. Ενώ τα κινητά έχουν τον ίδιο επεξεργαστή που από όσο ξέρω περιέρχεται και το τσιπάκι gps πως μπορεί να έχουν τόσο διαφορετική απόδοση; Να σημειώσω ότι το δικό μου από το κατάστημα που το πήρα μου είχαν πει οτι ειναι εισαγωγή από Γερμανία ενώ το neo v ειναι από το Πλαίσιο. Μπορεί κάτι τέτοιο να οφείλεται σε κάνα 2 γερά πεσιματακια που έχει φάει; Αλλά κατά τα αλλά λειτουργεί κανονικά. Αν ήταν από αυτό δεν θα σταματούσε τελείως κάποια λειτουργία; Θα μπορούσε απλά να υποβιβαστεί σε απόδοση; Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μάκρος.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την sim μου για λιγο σε αλλη συσκευη και απο την ωρα που την επανεφερα στη δικη μου δεν μπορω να στειλω sms. Ψαχω εδω και ώρα το κεντρο μηνυματων στο menu της συσκευης για να ελεγξω το νουμερο αλλα δεν μπορω να το εντοπισω πουθενα!!!

Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος;;;

Ευχαριστω πολυ!!!

p.s. Πολυ πιθανο η απορια μου να εχει ηδη τεθει αλλα ειναι λιγο δυσκολο να διαβασω ολες αυτες τις σελιδες~

 

καταρχας θα πρεπει στο μενου τον ΑΡΝ (Ρυθμισεις->Δικτυα Κινητης...->Ονομ σημειου προσβ) να πατησεις το "μενου" και να κάνεις "επαναφορά". Αν δεν βρισκει τις προεπιλεγμενες, θα χρειαστει να ξαναβαλεις την καρτα ΣΙΜ σε ενα σχετικα παλιο κινητο , να προγραμματισεις τα ΑΡΝ και να την ξαναβάλεις στο android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν σβήνω κάποια εφαρμογή στη θέση της είναι ενα κενό στο μενού όταν έχω την Προσαρμοσμένη ταξινομηση!κι όταν κατεβάζω κάποια καινούρια αυτή μπαίνει κανονικά στο τέλος!Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μην υπάρχει αυτό το κενό;Αυτό γίνεται μόνο στην προσαρμοσμενη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν σβήνω κάποια εφαρμογή στη θέση της είναι ενα κενό στο μενού όταν έχω την Προσαρμοσμένη ταξινομηση!κι όταν κατεβάζω κάποια καινούρια αυτή μπαίνει κανονικά στο τέλος!Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μην υπάρχει αυτό το κενό;Αυτό γίνεται μόνο στην προσαρμοσμενη

 

νομιζω οτι δεν γινετε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.ειμαι αναμεσα στο Xperia Mini st15i και το LG Optimus Me P350.ποιο να παρω??????:confused::worry: Edited by Cris_Pap
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.ειμαι αναμεσα στο Xperia Mini st15i και το LG Optimus Me P350.ποιο να παρω??????:confused::worry:

 

καλησπερα φιλε μου.καλυτερα κανε την ερωτηση σου σαυτον τον τομεα.

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...