Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας..εχω ενα προβλημα..οταν το κινητο ειναι κλειδωμενο ξαφνικα η οθονη αναβει μονη της..το κανει καμια 15αρια φορες τη μερα..γνωριζει κανεις κατι ?ευχαρηστω..

Δεν ειναι φυσιολογικο να το κανει χωρις λογο... αλλα αν δεν σου παρουσιαζει αλλα προβληματα τοτε δεν τρεχει και τιποτα. Αν σε ενοχλει τοσο, κανε ενα backup και φλασαρε με το SEUS να στρωσουν ολα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είμαι σχεδόν σίγουρος ότι φταίει η sim, είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο ίδιο τηλ ενώ με άλλο android δούλευε κανονικά, αλλαξέ την άμεσα

και επίσης να πατήσεις το κουμπάκι για τις επιλογές όσο είσαι μέσα στα ΑΡΝ και επέλεξε "Επαναφορά στις προεπιλογές" να δεις ποια ΑΡΝ θα εμφανίσει!

αν αλλαξεις ΣΙΜ θα δεις δε θα εχεις προβλημα. :X

 

Αυτό λέμε, ότι το τηλέφωνο έχει σε μόνιμη λειτουργία την "αυτόματη φωτεινότητα" (άσχετα από που θα ρυθμίσεις εσύ τη μπάρα υπό κανονικές συνθήκες φωτισμού) χωρίς να δίνει μέσα απ'τις ρυθμίσεις την επιλογή να απενεργοποιήσεις τις αυτόματες μικρομεταβολές της φωτεινότητας (χαζομάρα κατ'εμέ της Sony Ericsson). Απλά σε κάποιες συσκευές -αν όχι σε όλες- πρατηρείται ένα τρέμουλο στην οθόνη όταν μειώνεται ο εξωτερικός φωτισμός, πράγμα που κάνει τον αισθητήρα να μειώνει και το φως της.;)

 

οοοοοοοοοκ. θα το ξανακοιτάξω, γιατί τότε ποτέ δεν παρατήρησα να "χαμηλώνει" ο φωτισμός όταν το χρησιμοποιώ σε χώρο με χαμηλό φωτισμό (άρα και ποτέ δεν παρατήρησα το τρεμόπαιγμα!) :!: daaaaa

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ισως φταιει καποια εφαρμογη που εχεις εγκαταστησει και ξυπναει το τηλεφωνο.στο εκανε απο την αρχη;;

 

Οχι δν το εκανε απ' την αρχη..Εχω εγκαταστησει το go launcher k to go locker..ισως να ειναι κατι απ αυτα..ευχαρηστω για την απαντηση..:)

 

Δεν ειναι φυσιολογικο να το κανει χωρις λογο... αλλα αν δεν σου παρουσιαζει αλλα προβληματα τοτε δεν τρεχει και τιποτα. Αν σε ενοχλει τοσο, κανε ενα backup και φλασαρε με το SEUS να στρωσουν ολα!

 

Γενικα αλλο προβλημα δν εχω..ειμαι πολυ ικανοποιημενος..αν συνεχισει ομως θα αναγκαστω να κανω αυτο που ειπες..ευχαρηστω.. :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Οχι δν το εκανε απ' την αρχη..Εχω εγκαταστησει το go launcher k to go locker..ισως να ειναι κατι απ αυτα..ευχαρηστω για την απαντηση..:)

 

μπα δε νομιζω φιλε να ειναι αυτο διοτι τα εκανα και εγω εγκατασταση (go launcher - go locker) και δεν υπαρχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

μπα δε νομιζω φιλε να ειναι αυτο διοτι τα εκανα και εγω εγκατασταση (go launcher - go locker) και δεν υπαρχει θεμα

 

δεν χανει παντως να τσεκαρει και χωρις αυτα.μηχανηματα ειναι,τρωνε σκαλωματα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...μολις πηρα το nokia e6 και το πληκτρολόγιο γραφει QWERTZ...αλλα πριν το αγοράσω μου είπαν οτι ειναι ετσι λογο οτι ειναι απο γερμανια..!! το κινητό παντως ειναι φοβερο απλα μηπως να ανησυχώ για το qwertz..????? ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...μολις πηρα το nokia e6 και το πληκτρολόγιο γραφει QWERTZ...αλλα πριν το αγοράσω μου είπαν οτι ειναι ετσι λογο οτι ειναι απο γερμανια..!! το κινητό παντως ειναι φοβερο απλα μηπως να ανησυχώ για το qwertz..????? ευχαριστώ...

 

να μην ανυσηχεις για τιποτα την αληθεια σου ειπαν

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Help.

 

Το xperia mini pro δεν έχει κανονικό gps πάνω; Το έβαλα σήμερα από το Παγκράτι μέχρι και ψηλά στο Μαρούσι που δουλεύω και δεν βρήκε σήμα ποτέ. Όλα ανοιχτά. Τα free mb που έχω τα είχα καταναλώσει. Να φταει αυτό; Αλλά και πάλι πίστευα ότι ειναι κανονικό gps και δεν χρειάζεται data plan για να δουλέψει.

 

Edit: έχω το navigon. Με αυτό προσπάθησα.

Τι παίζει ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση... Help.

 

Το xperia mini pro δεν έχει κανονικό gps πάνω; Το έβαλα σήμερα από το Παγκράτι μέχρι και ψηλά στο Μαρούσι που δουλεύω και δεν βρήκε σήμα ποτέ. Όλα ανοιχτά. Τα free mb που έχω τα είχα καταναλώσει. Να φταει αυτό; Αλλά και πάλι πίστευα ότι ειναι κανονικό gps και δεν χρειάζεται data plan για να δουλέψει.

 

Edit: έχω το navigon. Με αυτό προσπάθησα.

Τι παίζει ρε παιδιά;

Έχει κανονικότατο GPS. Δεν χρειάζονται τα δεδομένα (free mb όπως λες) για να λειτουργήσει.

Εμένα το mini σε 1 λεπτό έχει κλειδώσει δορυφόρους (το δοκίμασα με το Sygic μιας και για GPS χρησιμοποιώ το HTC μου). Οπότε κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω με ένα άλλο πρόγραμμα πλοήγησης μήπως φταίει αυτό. Πάντως όποτε έχω ακόμα mb στην κάρτα μου κλειδώνει σχεδόν αμέσως. Χωρίς mb, δεν δείχνει να τα καταφέρνει.

 

Θα ξαναποσταρω γιατί με ενδιαφέρει το θέμα gps στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω με ένα άλλο πρόγραμμα πλοήγησης μήπως φταίει αυτό. Πάντως όποτε έχω ακόμα mb στην κάρτα μου κλειδώνει σχεδόν αμέσως. Χωρίς mb, δεν δείχνει να τα καταφέρνει.

 

Θα ξαναποσταρω γιατί με ενδιαφέρει το θέμα gps στο τηλέφωνο.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν φταίνε τα mb... Εγώ έχω μόνιμα απενεργοποιημένα τα δεδομένα και κλειδώνει μια χαρά τους δορυφόρους. Δοκίμασε με κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης μήπως και έχει κάποιο πρόβλημα το συγκεκριμένο. Ειδικά ΑΝ είναι σπασμένο και όχι αγορασμένο, πολύ πιθανό να φταίει αυτό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο εδώ. Το navigon δεν μου ανοίγει αν δεν έχω ενεργοποιήσει τα δεδομένα. Εσύ ποιο προτείνεις; :)
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο εδώ. Το navigon δεν μου ανοίγει αν δεν έχω ενεργοποιήσει τα δεδομένα. Εσύ ποιο προτείνεις; :)

Έχω δοκιμάσει 3 σπασμένα κ το μοναδικό που δούλεψε ειναι το Sygic, τα αλλα 2 πέταγαν σφάλμα και έκλειναν... οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω κατι εκ πείρας.

Έχω ακούσει καλά λόγια για το Navigon και για το Ndrive, αλλα δεν τα έχω δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

παιδες με την αναβαθμιση στο μινι το απλο τι γινεται?εχω κοσμοτε και ελεγχω τακτικα αλλα τιποτα
Link to comment
Share on other sites

παιδες με την αναβαθμιση στο μινι το απλο τι γινεται?εχω κοσμοτε και ελεγχω τακτικα αλλα τιποτα

Αν λες για την 4.0.2.Α.0.62 εμένα μου έχει έρθει κανονικά (πριν 10 περίπου μέρες, αλλά δεν την έκανα για να μη χάσω το ροοτ). Την βρήκα μέσω του PC Companion.

Δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση, αλλά εγώ έχω WIND σύνδεση στο mini.

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για την 4.0.2.Α.0.62 εμένα μου έχει έρθει κανονικά (πριν 10 περίπου μέρες, αλλά δεν την έκανα για να μη χάσω το ροοτ). Την βρήκα μέσω του PC Companion.

Δεν ξέρω αν έχει καμία σχέση, αλλά εγώ έχω WIND σύνδεση στο mini.

για αυτη λεω ναι.ελεγχω και με το κομπανιον και με το seus αλλα μου λεει οτι εχω την πιο προσφατη(.042 εχω τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο θεματάκι γιατί δεν μου ολοκλήρωνε την αναβάθμιση μέσω wifi και είχα αυτή την ειδοποίηση πάνω στη μπάρα ειδοποιήσεων. Κατεβασα το companion στο pc αλλά κόλλαγε. Κατεβασα το seus αλλά αυτό δεν άνοιγε καν μετά την εγκατάσταση. Μου έβγαζε error! Και όλα αυτα σε pc με windows 8. Προφανώς είχα θέμα ασυμβατοτητας. Λογικό...

Τελικά κατεβασα το seus στο λαπτοπ και έγιναν όλα όπως πρέπει. Μόνο τότε έφυγε το σφάλμα από την μπάρα ειδοποιήσεων. :D

 

Μα με το SEUS δεν το κάνεις το κινητό σαν καινούργιο; Έχω κάνει τόσες αλλαγές, προγράμματα, ρυθμίσεις, πως θα τα ξαναβάλω στη σειρά;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν τα βυσματα των x10 mini pro και του mini pro ειναι τα ίδια? (φορτισης)

 

και όχι μόνο αυτών μεταξύ τους αλλά και πολλών άλλων πλέον τηλ se και μη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μα με το SEUS δεν το κάνεις το κινητό σαν καινούργιο; Έχω κάνει τόσες αλλαγές, προγράμματα, ρυθμίσεις, πως θα τα ξαναβάλω στη σειρά;

Με το seus έχεις 2 επιλογές όταν σου βρει κάποια αναβάθμιση το πρόγραμμα.

1. Μπορείς να περάσεις το λογισμικό που έχεις ξανά, για διόρθωση τυχόν προβλημάτων.

2. Να κάνεις την αναβάθμιση.

 

Όταν το seus δεν σου βγάλει κάποια αναβάθμιση, μπορείς μόνο να περάσεις το λογισμικό που έχεις ξανά, για διόρθωση προβλημάτων.

 

Και δυστυχώς ναι, θα πρέπει να τα φτιάξεις όλα από την αρχή, όποιο και από τα 2 να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια....ξερει κανεις αν υπαρχει κανα app που να κλινει τα live wallpaper οταν ειναι και η οθονη κλιστη;
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδια....ξερει κανεις αν υπαρχει κανα app που να κλινει τα live wallpaper οταν ειναι και η οθονη κλιστη;

 

Αυτο θα ηταν παρα πολυ χρησιμο..κανονικα θα επρεπε να εχουν αυτη την επιλογη τα live απο τη μανα τους.

Δεν ειχα βρει κατι.ρωτα και στις γενικες εφαρμογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...