Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντελώς ξαφνικά και χωρίς λόγο σταμάτησε να αντιδρά η οθόνη αφής στο Xperia Mini Pro της κόρης μου.

Δοκίμασα επανεγκατάσταση τόσο με Update Service όσο και με Sony PC Companion αλλά το μόνο που κέρδισα ήταν η απώλεια των προσωπικών δεδομένων. Η οθόνη αφής επιμένει να μην αντιδρά.

Τί κάνω τώρα;

Το πετάω και παίρνω άλλο ή υπάρχει οικονομικός τρόπος επιδιόρθωσης;

 

Δεν εχεις εγγυηση?

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς-εγγύηση.

Κανε Αναζήτηση στο θέμα κατωαπο εκει που ειναι τα νουμερα με της σελιδες, γραψε digitizer και θα βρεις την απαντηση που ψαχνεις μαζι με βιντεακια, ευκολα(αν πιανουν τα χερια σου) και οικονομικα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κανε Αναζήτηση στο θέμα κατωαπο εκει που ειναι τα νουμερα με της σελιδες, γραψε digitizer και θα βρεις την απαντηση που ψαχνεις μαζι με βιντεακια, ευκολα(αν πιανουν τα χερια σου) και οικονομικα :)

 

Ευχαριστώ πολύ!

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

για σας εχω το sony ericson xperia mini st15i κ θελω με καποιον τροπο να το αναβαθμισω ..για παραδειγμα να αλαξω τη ρομ η επεξεργαστες γιατι δεν μου ''σηκωνει'' καπια προγραματα οπωσ xbox smart glass και μερικα games...η εκδοση android που εχω ειναι 4.0.4 αν γνωριζετε κατι περι του θεματος ενημερωστε με!!!! :!:
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι σίγουρα εντός εγγύησης, χωρίς απόδειξη καταφέρνουμε κάτι με το service?

 

ξερεις απο που αγοραστηκε?

Link to comment
Share on other sites

για σας εχω το sony ericson xperia mini st15i κ θελω με καποιον τροπο να το αναβαθμισω ..για παραδειγμα να αλαξω τη ρομ η επεξεργαστες γιατι δεν μου ''σηκωνει'' καπια προγραματα οπωσ xbox smart glass και μερικα games...η εκδοση android που εχω ειναι 4.0.4 αν γνωριζετε κατι περι του θεματος ενημερωστε με!!!! :!:

 

για να κανεις να τρεχει πιο γρηγορα το κινητο σου πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader και να του βαλεις εναν custom kernel (πυρηνα) και μια custom rom ωστε να του κανεις ενα overclock στον επεξεργαστη, εχει μια διαδικασια το θεμα και προσοχη γιατι μπορεις να χασεις την εγγυηση η να κολλησει το κινητο, αν εχεις την ορεξη διαβασε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1568792 σε ενδιαφερουν τα βηματα 10, 11, 12 15

 

εδω ειναι στα ελληνικα ο επισημος τροπος ξεκλειδωματος του bootloader http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335820 να προσεξεις γιατι θεωρητικα χανετε η εγγυηση (το λεω θεωρητικα γιατι εχει τυχει σε αρκετους στο service να μην το κοιταξουν)

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου δωσει τον κερνελ τις 562 και 587 για να κανω το rooting στην 587?μονο τους kernel θελω,δν μπορω να τους βρω με τπτ............

για xperia mini pro...

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου δωσει τον κερνελ τις 562 και 587 για να κανω το rooting στην 587?μονο τους kernel θελω,δν μπορω να τους βρω με τπτ............

για xperia mini pro...

 

ελα βρε παιχτη που ειναι δυσκολο στην αρχη της σελιδας ειναι και στο τελος της προηγουμενης υπαρχει το λινκ :p

 

http://talk.sonymobile.com/thread/41119?start=0&tstart=0

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Στο xperia mini st15i εχει βγει καποιο τελευταιο firmaware περα απο το 2.3?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο xperia mini st15i εχει βγει καποιο τελευταιο firmaware περα απο το 2.3?

 

εκδοση android εννοεις? αν εννοεις αυτο υπαρχει το 4.0.4 ics

αν εννοεις firmware μετα το .62 η .69 δεν νομιζω οτι βγηκε αλλο

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

εκδοση android εννοεις? αν εννοεις αυτο υπαρχει το 4.0.4 ics

αν εννοεις firmware μετα το .62 η .69 δεν νομιζω οτι βγηκε αλλο

 

Ναι εκδοση android εννοουσα.

Οποτε αν δεν μου ερθει OTA, ο μονος τροπος ειναι μεσω seus?

 

Πριν και μετα το περασμα του χρειαζεται wipe data και λοιπα, η απλα προχωραω κανονικα σε αναβαθμιση?

Και φυσικα να υποθεσω πως χρειαζονται και τα σχετικα back up, ε?

 

Ευχαριστω.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

ξερεις απο που αγοραστηκε?

 

Ας πούμε πολύ μακριά και δεν υπάρχει δυνατότητα επανέκδοσης της απόδειξης.

Το κινητό έχει βγει από το εργοστάσιο το 2012 σύμφωνα με το αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταριά

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε παιχτη που ειναι δυσκολο στην αρχη της σελιδας ειναι και στο τελος της προηγουμενης υπαρχει το λινκ :p

 

http://talk.sonymobile.com/thread/41119?start=0&tstart=0

 

δν μπορω να κατεβασω απο http://www.4shared.com.δν με αφηνει.μηπως μπορειs να μου τους δωσεις σε mediafire?

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει να κανεις εγγραφη στο 4shared? λογικα θα σε αφησει να κατεβασεις αμα εισαι γραμμενος

 

Ναι εκδοση android εννοουσα.

Οποτε αν δεν μου ερθει OTA, ο μονος τροπος ειναι μεσω seus?

 

Πριν και μετα το περασμα του χρειαζεται wipe data και λοιπα, η απλα προχωραω κανονικα σε αναβαθμιση?

Και φυσικα να υποθεσω πως χρειαζονται και τα σχετικα back up, ε?

 

Ευχαριστω.

 

κανε ενα backup καλου κακου στις επαφες και τα μηνύματα δεν χρειαζεται wipe data, αναβαθμιση κανονικα κανεις μπορεις απο το seus και απο το pc companion (καλυτερα απο seus) αν καποιες εφαρμογες δεν σου παιζουν θελουν απλως μια αναβαθμιση...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει να κανεις εγγραφη στο 4shared? λογικα θα σε αφησει να κατεβασεις αμα εισαι γραμμενος

 

 

 

κανε ενα backup καλου κακου στις επαφες και τα μηνύματα δεν χρειαζεται wipe data, αναβαθμιση κανονικα κανεις μπορεις απο το seus και απο το pc companion (καλυτερα απο seus) αν καποιες εφαρμογες δεν σου παιζουν θελουν απλως μια αναβαθμιση...

 

βρε παιδια οταν ακουω να λετε να κανετε backup τις επαφες σε android τρελενομαι

αφου ξερουμε πως ενας συγχρονισμος με το gmail Και δεν χανονται ποτε οι επαφες και επισης

αν πας στις εφαρμογες μου android οταν εισαι συνδεδεμενος στο gmail βρισκεις κι αυτες

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι παλι με ενα xperia mini στα χερια..

Το κινητο εχει την εκδοση 4.0.4 και θα ηθελα να του περασω μια "ελαφρια" rom και πανω απο ολα γρηγορα (και ελληνικη φυσικα)

Υπαρχει καποια να μου προτεινετε καθως και την διαδικασια?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.σκεφτομαι να παρω το μινι. στις καινουργιες παρτιδες εχει λυθει το προβλημα της υπερθερμανσης? αξιζει να το αγορασω? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε πολύ μακριά και δεν υπάρχει δυνατότητα επανέκδοσης της απόδειξης.

Το κινητό έχει βγει από το εργοστάσιο το 2012 σύμφωνα με το αυτοκόλλητο κάτω από την μπαταριά

 

μην ντρεπεσαι, πολλοι εχουμε παρει μεταχειρισμενο :p

αν το πηρες απο μαγαζι και δεν εχει περασει 6μηνο πηγαινε εκει μπας και...

αλλιως οτι κανεις μονο σου..

σε επισημο service θελουν παντα αποδειξη...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

kernel 562 για mini pro δν υπαρχει.ειμαι στην 587 κ θελω να κανω root πως θα το κανω?οι αλλοι κερνελ δν κανοθν καμια λυση?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.σκεφτομαι να παρω το μινι. στις καινουργιες παρτιδες εχει λυθει το προβλημα της υπερθερμανσης? αξιζει να το αγορασω? ευχαριστω.

μετα την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου (4.0.4 ICS) εχει επιλυθει το προβλημα.προχωρα αφοβα.

Link to comment
Share on other sites

μην ντρεπεσαι, πολλοι εχουμε παρει μεταχειρισμενο :p

αν το πηρες απο μαγαζι και δεν εχει περασει 6μηνο πηγαινε εκει μπας και...

αλλιως οτι κανεις μονο σου..

σε επισημο service θελουν παντα αποδειξη...

 

Θα μεταφράσω την απάντησή σου ως εξής...

Ρουτάρω ελεύθερα λέμεεεεεεεεεεεεεεεε

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

μπορω να το δωσω σε καποιο μαγαζι να το φλασαρουν και να το ρουταρουν?δεν μπορω να το κανω μονος μου..

 

:lol: Δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...