Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν θυμαμαι να το εχετε ξαναπει, αλλα υπαρχει θεμα ασυμβατοτητας με ενσυρματα handsfree!

 

πιο συγκεκριμενα οι *** στην sonyericsson εχουν αντιστρεψει την λειτουργεια του κουμπιου μικροφωνου

οποτε αν βαλεις handsfree που δεν ειναι SE (που ομως παιζει σε ολα τα αλλα κινητα) τοτε δεν παιζει!

εαν πατας το κουμπι μικροφωνου ομως το αναγνωριζει και παιζει κανονικα.

 

ελεος δηλαδη...

απο την αλλη τα ακουστικα παιζουν κανονικα (ευτυχως να λεμε που δεν πειραξαν κι αυτο)

Edited by Phoenix
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρωτάω γιατί κάποιος ανέφερε για πρόβλημα των server αν κανείς δεν έχει αναβαθμίσει τότε δεν ισχύει οτι έχουν πρόβλημα οι server.

 

Εγώ ανέφερα οτι η SE ανέφερε στο talk.sonymobile ότι αν όντως έχει δημοσιευτεί το SI σου αλλά δεν βλέπετε μήνυμα αναβάθμισης ίσως είναι θέμα χωρητικότητας και να δοκιμάσετε αργότερα....

 

Επίσης ισχύει και η πιθανότητα να έχετε άλλο πραγματικό SI από αυτό που έχει το label του τηλεφώνου, όπως το ανέδειξε ο φίλος jimmys87 εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4166089#post4166089

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα εδω και λιγες μερες ics και απο τοτε η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα ακομα και οταν δεν χρησιμοποιοω το τηλεφωνο..:S

Δεν εκανα clean install αυτο φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Κ σε μενα υποτιθεται ειχε βγει αλλα τπτ..επειδη η κατασταση με την υπερθερμανση ειχε φτασει στο απροχωρητο(τη μερα δν ειχα κινητο) αποφασισα να το κανω με το flashtool και μετα επιδιορθωση με SEUS..μεχρι τορα ολα κυλουν καλα,δειχνει να εχει διορθωθει το προβλημα..

μια ερωτηση επειδη ειμαι κ λιγο ασχετος..την εγγυηση δν την εχω χασει και ας εκανα το Update me to flashtool ε ?

Link to comment
Share on other sites

Κ σε μενα υποτιθεται ειχε βγει αλλα τπτ..επειδη η κατασταση με την υπερθερμανση ειχε φτασει στο απροχωρητο(τη μερα δν ειχα κινητο) αποφασισα να το κανω με το flashtool και μετα επιδιορθωση με SEUS..μεχρι τορα ολα κυλουν καλα,δειχνει να εχει διορθωθει το προβλημα..

μια ερωτηση επειδη ειμαι κ λιγο ασχετος..την εγγυηση δν την εχω χασει και ας εκανα το Update me to flashtool ε ?

 

Κανονικά την έχεις χάσει, σύμφωνα με τις επίσημες απαντήσεις στο φόρουμ της sony...

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μετά την αναβάθμιση σε 4.0.4, αποφάσισε να μη με ειδοποιεί με το το ledάκι σε νέα μηνύματα. Το έχει άλλος το bug; Υπάρχει κανένα script ή patch που να το διορθώνει;

 

Ήμαρτον... θα πρέπει να πατάω κουμπάκι για να δω αν έχω μήνυμα; Εντάξει μουράτο το face unlock, αλλά στα απλά πράγματα το χάσαμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μετά την αναβάθμιση σε 4.0.4, αποφάσισε να μη με ειδοποιεί με το το ledάκι σε νέα μηνύματα. Το έχει άλλος το bug; Υπάρχει κανένα script ή patch που να το διορθώνει;

 

Ήμαρτον... θα πρέπει να πατάω κουμπάκι για να δω αν έχω μήνυμα; Εντάξει μουράτο το face unlock, αλλά στα απλά πράγματα το χάσαμε...

 

Ειναι γνωστο bug.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα εδω και λιγες μερες ics και απο τοτε η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα ακομα και οταν δεν χρησιμοποιω το τηλεφωνο..:S

Δεν εκανα clean install αυτο φταιει?

Μπορει καποιοσ να με βοηθησει? :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιοσ να με βοηθησει? :)

 

Το πιθανότερο είναι ότι κάτι "τρέχει" από πίσω, κάποιο πρόγραμμα, κάποιο widget ίσως.. λογικά οι ρυθμίσεις (φωτεινότητα κλπ) έχουν μείνει οι ίδιες με αυτές που είχες πριν αφού δεν έκανες clear install, έχεις τσεκάρει; Κι εγώ πριν το clear είχα κάνει απλώς το update, δεν παρατήρησα κάποια δραματική αύξηση στην κατανάλωση πάντως.. ίσως κάτι ελάχιστο αλλά σίγουρα όχι κάτι αξιοσημείωτο.

 

Δεν δοκιμάζεις σβήνοντας μερικά widgets τύπου "weather" σε περίπτωση που έχεις ανοικτά, μήπως και κάνουν συνεχώς τίποτα ανανεώσεις..:)

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι κάτι "τρέχει" από πίσω, κάποιο πρόγραμμα, κάποιο widget ίσως.. λογικά οι ρυθμίσεις (φωτεινότητα κλπ) έχουν μείνει οι ίδιες με αυτές που είχες πριν αφού δεν έκανες clear install, έχεις τσεκάρει; Κι εγώ πριν το clear είχα κάνει απλώς το update, δεν παρατήρησα κάποια δραματική αύξηση στην κατανάλωση πάντως.. ίσως κάτι ελάχιστο αλλά σίγουρα όχι κάτι αξιοσημείωτο.

 

Δεν δοκιμάζεις σβήνοντας μερικά widgets τύπου "weather" σε περίπτωση που έχεις ανοικτά, μήπως και κάνουν συνεχώς τίποτα ανανεώσεις..:)

 

Αυτα που τρεχουν ειναι τα ιδια που ειχα και με gb αυτο που μου κανει ενυτπωση ειναι πως στισ ρυθμισεις-μπαταρια

πανω-πανω εχει "λειτουργικο συστημα" που σημαινει πως αυτο ειναι που καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια ακομα και αν

οπως σημερα π.χ που το εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα η μπαταρια εχει αδειασει 50% εδω και 6 ωρες περιπου

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που τρεχουν ειναι τα ιδια που ειχα και με gb αυτο που μου κανει ενυτπωση ειναι πως στισ ρυθμισεις-μπαταρια

πανω-πανω εχει "λειτουργικο συστημα" που σημαινει πως αυτο ειναι που καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια ακομα και αν

οπως σημερα π.χ που το εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα η μπαταρια εχει αδειασει 50% εδω και 6 ωρες περιπου

 

από ότι διαβάζω από άλλους χρήστες, φταίει πως δεν έκανες clean install. οπότε δοκίμασε αυτό πρώτα, και μετά βλέπεις αν υπάρχει ακόμη πρόβλημα.. ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τρέχει στο παρασκήνιο και τρώει την μπαταρία. Δεν έχει σχέση αν ήταν clean install.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση.

Συναδελφος πριν απο λίγη ώρα αγόρασε απο τον γερμανό ενα st15i. Μου το άφησε να του το εξατομικεύσω. Μολις το ανοίγω κάνει αυτα τα τρελά (το γνωστό πρόβλημα με τα touch keys). Το SI του είδα οτι μπορεί να πάρει την ICS ( SI 1249-5877)

Αν του περασω το παγωτό θα στρώσει;

Ευχαριστώ

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχουν πει τα παιδιά που το έχουν κάνει βελτιώνεται η κατάσταση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε η ενημερωση ice creaaam!!!:):):):) 1249-4252

 

αλλα μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης!!!εχω windows7 32 bit!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αλλα μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης!!!εχω windows7 32 bit!

 

Εμένα μου έβγαζε το ίδιο όταν πήγα να κάνω επιδιόρθωση στο Ray. Δοκίμασε με το SEUS. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαζε το ίδιο όταν πήγα να κάνω επιδιόρθωση στο Ray. Δοκίμασε με το SEUS. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

μου βγαζει και εκει σφαλμα και στο seus!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, μόλις περασα την ics στον συνάδελφο και τελικά το κινητό δουλευει ρολόι. Σφαίρα πάει!
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

μολις ηρθε η ενημερωση ice creaaam!!!:):):):) 1249-4252

 

αλλα μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης!!!εχω windows7 32 bit!

Μεσω pc companion η sus το έκανες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μια ερωτηση.

Συναδελφος πριν απο λίγη ώρα αγόρασε απο τον γερμανό ενα st15i. Μου το άφησε να του το εξατομικεύσω. Μολις το ανοίγω κάνει αυτα τα τρελά (το γνωστό πρόβλημα με τα touch keys). Το SI του είδα οτι μπορεί να πάρει την ICS ( SI 1249-5877)

Αν του περασω το παγωτό θα στρώσει;

Ευχαριστώ

πρωτον,καλο ειναι αφου λες οτι μολις το αγορασε (αρα δεν περασε το DOA) να παει να του το αλλαξουν .το κανει απο την αρχη οποτε το δικαιουται.τωρα οσο για την αναβαθμιση ,παιδια που ειχαν προβλημα με τα πληκτρα και εκαναν την αναβαθμιση αναφερουν (μεχρι τωρα) οτι δεν το κανει πια.οποτε η κανει αλλαγη απο εκει που το πηρε (αν δεν εχουν περασει 7 μερες) η κανει την αναβαθμιση:)

edit:Τωρα ειδα την συνεχεια του μηνυματος σου οτι εστρωσε

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μια από τα ίδια! Στο pc companion βρίσκει την ενημέρωση αλλά βγάζει σφάλμα στην αρχή της διαδικασίας και Sus βγάζει σφάλμα μόλις το ανοίγεις πριν σου ζητήσεις να συνδέσεις το τηλέφωνο! :lol:

Γαμώ τις σοβαρές εταιρίες!!!

1249-4252 & windows7 32 bit

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,βρηκα μεγαλο προβλημα στο παγωτο, με το ιντερνετ,schroling στο facebook μετααπο λιγες σελιδες κολαει και δεν κανει ουτε πανω ουτε κατω! Γενικα κατι δεν παει καλα, σαν να βαρηνε πολυ
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μια από τα ίδια! Στο pc companion βρίσκει την ενημέρωση αλλά βγάζει σφάλμα στην αρχή της διαδικασίας και Sus βγάζει σφάλμα μόλις το ανοίγεις πριν σου ζητήσεις να συνδέσεις το τηλέφωνο! :lol:

Γαμώ τις σοβαρές εταιρίες!!!

1249-4252 & windows7 32 bit

 

Περίεργο. Εγώ και το Ray και το Mini σε Windows 7 32-bit τα αναβάθμισα. Δοκιμάστε uninstall, επανεκκίνηση το pc και reinstall το pc companion και ξαναπροσπαθήστε.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...