Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι σου βγαζει οτι εχει τροποποιημενο λογισμικο , μηπως εχεις περασει καποια αλλη android version ή κατι αλλο ή ηταν ετσι απο την αρχη?

γιατι αυτο το μυνημα το βγαζει οταν ειναι πειραγμένο το λογισμικό του κινητου .

 

Αν δεν σου το κανει αναβαθμιση ουτε με seus ουτε με se companion να περασεις το firmware χειροκίνητα με flash tool περισσότερα θα βεις σιγουρα στο xda-developers.com.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι αυτό που γράφω παρακάτω (είναι πρώτο στις προϋποθέσεις και δεν το καταλαβαίνω)

"make sure u have installed adb drivers for ur device"

 

αυτο σημαινει οτι οταν πατησεις το usb debag θα βρει το πισι σου νεο λογισμικο.αστο να κανει την εγκατασταση και μετα τρεξε το αρχειο για το ρουτ.

 

Συγνωμη ρε παιδες αλλα δεν υπαρχει αλλος τροπος να μπω στο τηλεφωνο ? με seus και με το companion μου λεει οτι εχω τροποποιημενο λογισμικο.

Καποιος αλλος τροπος? με ροοτ ισως??

μπορω να το ρουταρο χωρις να μπω μεσα στο λειτουργικο?

 

τι εννοεις να μπεις στο τηλεφωνο?δεν ανοιγει το κινητο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητο εναι ενος φιλου μου ,το αγορασε μεταχειρισμενο.

Παω να μπω μεσα και μου γραφει οτι εχει λαθος μοτιβο μαλλον το κλειδωσε ο ιδιος,μετα ζηταει στοιχεια Gmail.

βαζω τους κωδικους που μου λεει οτι εβαλε ο φιλος μου, αλλα βγαζει οτι ειναι λαθος οι κωδικοι.

Οταν παω να αλλαξω λειτουργικο μπας και το ξεπερασει αυτο ,μου γραφει :οτι εχω τροποποιημενο λογισμικο.

αα ενοειται οτι δεν μπορω να μπω καθολου στο μενου.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβαινω απο αυτα που λες στο κινητο προφανως εχει περαστει καποια αλλη rom, εγω σου προτεινω να βρεις το original firmware και να το περασεις με flash tool και μετα να κανεις root το κινητο (αν θελεις)

 

και λινκ για το original firmware και root για se xperia mini (σκετο,δεν κανει για το pro) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1227149

 

και λινκ για το pro http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1321948

Edited by webxaker
Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει οτι οταν πατησεις το usb debag θα βρει το πισι σου νεο λογισμικο.αστο να κανει την εγκατασταση και μετα τρεξε το αρχειο για το ρουτ.

 

όλα καλά και ευχαριστώ για την βοήθεια, είμαι κι εγώ root αλλά απ' ότι είδα δεν μπορώ να απεγκαταστήσω τις "μανίσιες" εφαρμογές. Υπάρχει κάποιος οδηγός;

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά και ευχαριστώ για την βοήθεια, είμαι κι εγώ root αλλά απ' ότι είδα δεν μπορώ να απεγκαταστήσω τις "μανίσιες" εφαρμογές. Υπάρχει κάποιος οδηγός;

 

κατεβαζεις το titanium backup απο το μαρκετ.το τρεχεις και επιλεγεις την εφαρμογη που θες να απεγκαταστησεις.μπορεις με το titanium να παρεις και back ups των εφαρμογων σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε ευχαριστώ και πάλι κρίμα που είσαι μακριά να κεράσω καφέ....

Α! και το USB DEBUGGING μένει μετά μόνιμα ενεργοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε ευχαριστώ και πάλι κρίμα που είσαι μακριά να κεράσω καφέ....

Α! και το USB DEBUGGING μένει μετά μόνιμα ενεργοποιημένο;

 

χαχα!δεν πειραζει..δεχομαι και λεφτα στον αριθμο λογαριασμου μου!:lol:

 

αν θες απενεργοποιησε το..δεν παιζει ρολο σε κατι πλεον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άξιζε η αναμονή για το root, ετσι; Ακόμα δεν το έχω κάνει. Τρέχω με άλλες δουλειές αλλα από οτι κατάλαβα με ένα κλικ συμβαίνουν ολα. Θα το δοκιμάσω μεσα στο σ/κ. Άντε να βγάλουμε όλες τις βλακείες...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν εμφανιζεται..ατιμο tapatalk...:lol:

 

Ατιμε Κωνσταντίνε. Ολα τα προλαβαίνεις... Lol...

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Άξιζε η αναμονή για το root, ετσι; Ακόμα δεν το έχω κάνει. Τρέχω με άλλες δουλειές αλλα από οτι κατάλαβα με ένα κλικ συμβαίνουν ολα. Θα το δοκιμάσω μεσα στο σ/κ. Άντε να βγάλουμε όλες τις βλακείες...

 

να σου πω, σίγουρα άξιζε γιατί μπορείς να το "ελαφρύνεις" αλλά το ΙΔΑΝΙΚΟ χρονικό σημείο θα είνια εκείνο που θα μπορείς να κάνεις και backup/recover με clockworkmode (ώστε να δοκιμάζεις άφοβα διάφορες συνταγές), κάτι που ακόμα δεν υπάρχει στο απλό ρουτ.... όταν έρθει και αυτό, θα αφήσω το x10mini για να πάω στο καινούργιο!

 

Παιδιά κρατάτε και μια πισινή με τα backups του titanium, δεν πετυχαίνει πάντα το restore.... εγώ την πάτησα τόσο με το SIM toolkit, όσο και με το DSP Manager που ενώ ξεκινάει το restore δεν τελειώνει ποτέ....

Link to comment
Share on other sites

να σου πω, σίγουρα άξιζε γιατί μπορείς να το "ελαφρύνεις" αλλά το ΙΔΑΝΙΚΟ χρονικό σημείο θα είνια εκείνο που θα μπορείς να κάνεις και backup/recover με clockworkmode (ώστε να δοκιμάζεις άφοβα διάφορες συνταγές), κάτι που ακόμα δεν υπάρχει στο απλό ρουτ.... όταν έρθει και αυτό, θα αφήσω το x10mini για να πάω στο καινούργιο!

 

Παιδιά κρατάτε και μια πισινή με τα backups του titanium, δεν πετυχαίνει πάντα το restore.... εγώ την πάτησα τόσο με το SIM toolkit, όσο και με το DSP Manager που ενώ ξεκινάει το restore δεν τελειώνει ποτέ....

 

φιλε μου οταν ερθεις στην παρεα,θα δεις οτι δεν θα χρειαστει να βαλεις συνταγες...:)

 

Ατιμε Κωνσταντίνε. Ολα τα προλαβαίνεις... Lol...

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

 

μα η πρωτη μου κινηση οταν καθομαι στο πισι ή στα gadgets μου ειναι 1)ανοιγω facebook,2)ανοιγω [Επίσημο] Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro.:lol::lol::lol:

 

ναι αξιζε το root.μου θυμισε εποχες (αν οχι z4root) superoneclick...;)

δεν προκειται να κανω κατι αλλο στο κινητο εκτος απο το root.το χω φερει πλεον απολυτως στα μετρα μου και με δικαιωνει καθε μερα και πιο πολυ η αγορα του:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ξερεις πως να flashaρω το δικο μου που δεν με αφηνει να μπω?

 

Δεν γνωριζω, δυστυχως.αν ανοιγε το κινητο θα μπορουσες να φλασαρεις καποια εκδοση.

Με κλειστο κινητο μονο μεσω seus ξερω αλλα δεν καταλαβαινω γιατι στο λεει.

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ανοιγει αλλα μου ζηταει gmail και κωδικους.

 

δηλαδη το κινητο ειναι λειτουργικο αλλα απλα δεν μπορει να μπει στο market?

που σου ζηταει τους κωδικους?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις γρηγορης αναγκης.

μολις το ανοιξα. εβαλα καρτα μου ζητησε Pin, μετα ζητησε να συνδεετε στο wifi και μετα ζητησε λογαριασμο google. ok, μεχρι εδω.

ζητησε και επιλογη γλωσσας. εβαλα english (US). και μετα πηγα να δοκιμασω τα μηνυματα και δεν εγραφε ελληνικα. σωστο κι αυτο.

Αλλα θελω μενου-συντομευσεις κλπ στα αγγλικα και μηνυματα στα ελληνικα.

Πως γινετε αυτο?

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις γρηγορης αναγκης.

Αλλα θελω μενου-συντομευσεις κλπ στα αγγλικα και μηνυματα στα ελληνικα.

Πως γινετε αυτο?

 

Αφήνεις στο κινητό προεπιλεγμένη γλώσσα τα αγγλικά και στα μυνήματα στις ρυθμίσεις βάζεις σαν δεύτερη γλώσσα τα ελληνικά. Όταν γράφεις μήνυμα δίπλα στο spacebar υπάρχει ένα κουμπί με την υδρόγειο. Από εκεί αλλάζεις τις γλώσσες για τα μηνύματα...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Αφήνεις στο κινητό προεπιλεγμένη γλώσσα τα αγγλικά και στα μυνήματα στις ρυθμίσεις βάζεις σαν δεύτερη γλώσσα τα ελληνικά. Όταν γράφεις μήνυμα δίπλα στο spacebar υπάρχει ένα κουμπί με την υδρόγειο. Από εκεί αλλάζεις τις γλώσσες για τα μηνύματα...

ευχαριστω πολυ!

υπαρχει καπου το Manual του κινητου σε Αγγλικα ή σε Ελληνικα για να μην κανω χαζες ερωτησεις? Ειναι παραεισαγωγης το κινητο και δεν ειχε μεσα κατι εκτος απο το quick guide που δεν λεει και πολλα.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

υπαρχει καπου το Manual του κινητου σε Αγγλικα ή σε Ελληνικα για να μην κανω χαζες ερωτησεις? Ειναι παραεισαγωγης το κινητο και δεν ειχε μεσα κατι εκτος απο το quick guide που δεν λεει και πολλα.

 

Χαζές σε καμία περίπτωση! Όλοι όταν ξεκινούσαμε ρωτούσαμε... ;)

 

Εγώ βρήκα για σένα αυτό... http://www.userguidemanual.com/sony-ericsson-xperia-mini-manual-user-guide-st15i-extended-specs/

 

Ελπίζω να βοηθήσει...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδιά για ένα προβλημα που μου εμφάνισε ενα κουμπι του πληκτρολογιου.δεν εχει σωστη αίσθηση και δεν παταει καλά. Το αγορασα απο βονταφον. σε ποιον απευθυνομαι για σερβις?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στην σονυ υπαρχουν ολα ..κατεβασε το απο εδω.

http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/xperia-mini-pro?cc=gr&lc=el

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...